Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
günaydınn herkeslere
yelizcim gözünüz aydın şekerim.inşallah eski sağlığına da bir an önce kavuşur
idilim seninde gözün aydın.. :KK1: insan anne olunca os..uğa da b.k da pek bi seviniyor:KK1::KK1: öykü de bi kez kabız olmuştu bebekken..kakasını yaptığında nerdeyse tüm sülaleyi arıcaktım "yaptı" diye:KK1:
selizcim listen yeterli gibi görünüyor ama şimdiden bişey sölemek zor.. eksiklerin doğumdan sonra ortaya çıkıyor,şimdi ne alırsan al boş yani:KK51: ama neslinin dediği gibi kesinlikle humana still tea almalısın..serumların biter bitmez iç hemen.yanında da yulaflı bisküvi ye,süt yapıyor o da.. hem karnın doysun hem memişlerin dolsun:KK1:
veee son olarak kesinlikle favorim buzzzzzzzzzz gibi süt:KK34:
bi dee bjk li olaraktan 5-1 lik galibiyete göbek atıyorum:KK76:

selizcim sen şeftali reçelini sormuşsun.
bir kilo şeftali için 750gr tozşeker kullanıyorum ben.tatlı sevmene göre arttır yada azalt.ben çok sevmediğimden birde bebekler için kullanacağım için az şekerli yapıyorum.
bir kat şeftali bir kat şeker olacak şekilde tencereye diziyorsun..hepsi bitene kadar.bir gece ağzı kapalı dolapta beklet.sabah içine hiç bişey koymadan kısık ateşte kaynat.yarım saat kadar kaynasın.kaynamaya başlamadan bir çimdik tereyağı koy ama azıcık,köpüklenmesin diye.. kıvamına kendin karar ver.. ocaktan almadan 2-3 dk önce yarım limon suyu ekle,azıcık daha kaynasın.soğuyunca kuru kavanozlara koy.. isterse içine karanfil de koyabilirsin.. ama limonu koyduktan sonra 5 dkdan fazla kaynatma..ohhh misss:KK56:

canım şeftalileri dilim dilimmi kesiyoruz?ben tatlı severim ozaman 1 kilo şeker kullanabilirim.dediklerini aynen uygulayacağım inş bcerebilirim..bebişlere nasıl veriyorsun reçeli yoğurtlarına falanmı katıyorsun ben şeftalileri dilimledim buzdolabı poşetine koydum buzluğa attım onları yoğurda katarım diye..reçeli düşünmemiştim..ohh ellerine sağlık..
humana still tea hemen alıyorum..yulaflı bisküviyle yerim artık yerkende sizi anarım:KK1:
buz gibi süt niye acaba bebeğin gazlı olmasınımı engelliyor?

bjk'li olarak dün akşam eşimle bende göbek attık:KK9:

çok sağol canım..bende çantamı aldım ama daha hazırladım haftasonu hazırlıcam inş..senin epey bi erken gelmiş oğlan..biz nerdeyse 37.haftalık olduk teyzesi:)

tamam canım tevsiyelerine uyacağım.bezi bende prıma düşündüm..ıslak mendilini aldım yeni doğan için o pamuklulardan yazmayı unutmuşum:KK1:
tarak setini chicco alayım..strerilizatörü arzum alıcam tavsiyen üzerine..kulak çubuğu almadım onuda alayım..humana stıll tea eczanedemi satılıyor?onuda alayım şimdiden..
o 10'lu setide babanemiz almışş oyüzden yoksa bende almayacaktım..ben 5li aldım hep..bakım ürünlerinide pişik öneliyici kremini,vücut losyonunu ve kremini sebamed aldım.şampuan ve sabununu ve yağını dalin aldım..
çokmu almışım kızzz:26:hala bi hastane çıkışı dahamı alsam diyordum sanki yetmicekmiş gibi geliyo gözüme..gerçekten ilk bebek başka oluyormuşş bende hergün aldıklarıma bakıyorum bakıyorum bidaha bakıyorum çokk zevklii insanın kendi bebeğine bişeyler alması.Allah herkese nasip etsin..dediğin gibi daha hediyede gelir dolu ben o kısmı hiç düşünmemiştim:KK43:

tşk ederim canım...buarada dedene çok sevindim canım Allah acil şifalar versin..annen çok sevinmiştir..dualarımız tamamen kbl olur inş..

tşk ederim canım eksik olsun nazar keser diyosun:KK1:tamam kız senin için birşeyini eksik bırakıcam almıcam:KK1::KK1:

canım bebefonu mecbur aldık bizim ev dubleks inan telefon bile çalınca duymuyorum bazen..bebeğim yukarda uyuduğu zaman ağlayınca ben aşağıda olursam duymam asla.bide kayınvaldemgilin ev 4 katlı oraya gittiğimiz zamanda lazımdı.nasılda taşınabilir bişey oyüzden aldık..
canım 50 cmde aldım 56 cmde aldım dolu...hatta ne yalan söyleyim 62 cm bile aldım:KK30:ama daha artık 6 ay bişey almam..

günaydınn herkeslere
yelizcim gözünüz aydın şekerim.inşallah eski sağlığına da bir an önce kavuşur
idilim seninde gözün aydın.. :KK1: insan anne olunca os..uğa da b.k da pek bi seviniyor:KK1::KK1: öykü de bi kez kabız olmuştu bebekken..kakasını yaptığında nerdeyse tüm sülaleyi arıcaktım "yaptı" diye:KK1:
selizcim listen yeterli gibi görünüyor ama şimdiden bişey sölemek zor.. eksiklerin doğumdan sonra ortaya çıkıyor,şimdi ne alırsan al boş yani:KK51: ama neslinin dediği gibi kesinlikle humana still tea almalısın..serumların biter bitmez iç hemen.yanında da yulaflı bisküvi ye,süt yapıyor o da.. hem karnın doysun hem memişlerin dolsun:KK1:
veee son olarak kesinlikle favorim buzzzzzzzzzz gibi süt:KK34:
bi dee bjk li olaraktan 5-1 lik galibiyete göbek atıyorum:KK76:

selizcim sen şeftali reçelini sormuşsun.
bir kilo şeftali için 750gr tozşeker kullanıyorum ben.tatlı sevmene göre arttır yada azalt.ben çok sevmediğimden birde bebekler için kullanacağım için az şekerli yapıyorum.
bir kat şeftali bir kat şeker olacak şekilde tencereye diziyorsun..hepsi bitene kadar.bir gece ağzı kapalı dolapta beklet.sabah içine hiç bişey koymadan kısık ateşte kaynat.yarım saat kadar kaynasın.kaynamaya başlamadan bir çimdik tereyağı koy ama azıcık,köpüklenmesin diye.. kıvamına kendin karar ver.. ocaktan almadan 2-3 dk önce yarım limon suyu ekle,azıcık daha kaynasın.soğuyunca kuru kavanozlara koy.. isterse içine karanfil de koyabilirsin.. ama limonu koyduktan sonra 5 dkdan fazla kaynatma..ohhh misss:KK56:

sagolun kuzularrrrr.:KK19::KK19:

çigdoşummm kesinliklleeeee buzzzz gibiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :))))))))

canım şeftalileri dilim dilimmi kesiyoruz?ben tatlı severim ozaman 1 kilo şeker kullanabilirim.dediklerini aynen uygulayacağım inş bcerebilirim..bebişlere nasıl veriyorsun reçeli yoğurtlarına falanmı katıyorsun ben şeftalileri dilimledim buzdolabı poşetine koydum buzluğa attım onları yoğurda katarım diye..reçeli düşünmemiştim..ohh ellerine sağlık..
humana still tea hemen alıyorum..yulaflı bisküviyle yerim artık yerkende sizi anarım:KK1:
buz gibi süt niye acaba bebeğin gazlı olmasınımı engelliyor?

bjk'li olarak dün akşam eşimle bende göbek attık:KK9:

canım ufak ufak kes şeftalileri.. nasıl desemhani ay gibi kesip onu 3 e falan böl,küçük küçük olsun..bi de aldığın şeftaliler sert olsun mutlaka.. bebeişlere kahvaltıda veriyorum canım..bir gün pekmez birgün reçel..yoğurtlarına bir şey katmıyorum,sade yemelerini istiyorum herşeyi..buz gibi süt tamamiyle bizden kaynaklı:)) damak tadı .sen emzirirken asla soğuk bişey içme,sütündenden geçer,gaz olur bebeğe..çorapsız gezme,hatta şimdi bile.kabız olma sakın.

canım ufak ufak kes şeftalileri.. nasıl desemhani ay gibi kesip onu 3 e falan böl,küçük küçük olsun..bi de aldığın şeftaliler sert olsun mutlaka.. bebeişlere kahvaltıda veriyorum canım..bir gün pekmez birgün reçel..yoğurtlarına bir şey katmıyorum,sade yemelerini istiyorum herşeyi..buz gibi süt tamamiyle bizden kaynaklı:)) damak tadı .sen emzirirken asla soğuk bişey içme,sütündenden geçer,gaz olur bebeğe..çorapsız gezme,hatta şimdi bile.kabız olma sakın.

tamam canım küçük küçük keseyim ozaman.bebişlerinin reçel yemelerine şaşırdım yiyorlarmıymış öyle..bende soğuk süt kesinlikle deyince özellikle emzirirken soğuk süt içmeliyim sandım.hamileliğimin ilk aylarını hep kabız geçirmiştim ama şimdi iyiyim Allaha şükür...ozmana mide bulantısından hep kuru şeyler yiyordum sıvı tüketemiyordum..

kızlar, selamm.:KK9::KK71:

pek giremiyorum artık. malum bebekten vakit bulamıyorum ama girdikçe sizi takip ediyorum. umarım kötü haberlerimiz yoktur.

biz çok şükür iyiyiz. arda'm 5. ayına girdi. biraz hareketlendik ve anneyi yoruyoruz ve tam bir oyun çocuğuyuz

topuklu, senin bebeleri çok merak ediyorum yaa

kızlar, selamm.:KK9::KK71:

pek giremiyorum artık. malum bebekten vakit bulamıyorum ama girdikçe sizi takip ediyorum. umarım kötü haberlerimiz yoktur.

biz çok şükür iyiyiz. arda'm 5. ayına girdi. biraz hareketlendik ve anneyi yoruyoruz ve tam bir oyun çocuğuyuz

topuklu, senin bebeleri çok merak ediyorum yaa

biri yorulmak mı dedi :63::KK1:
hoşgeldin canım
sen benim bebeleri görmedin mi yaw:26:

çok sağol canım..bende çantamı aldım ama daha hazırladım haftasonu hazırlıcam inş..senin epey bi erken gelmiş oğlan..biz nerdeyse 37.haftalık olduk teyzesi:)

tamam canım tevsiyelerine uyacağım.bezi bende prıma düşündüm..ıslak mendilini aldım yeni doğan için o pamuklulardan yazmayı unutmuşum:KK1:
Tarak setini chicco alayım..strerilizatörü arzum alıcam tavsiyen üzerine..kulak çubuğu almadım onuda alayım..humana stıll tea eczanedemi satılıyor?onuda alayım şimdiden..
O 10'lu setide babanemiz almışş oyüzden yoksa bende almayacaktım..ben 5li aldım hep..bakım ürünlerinide pişik öneliyici kremini,vücut losyonunu ve kremini sebamed aldım.şampuan ve sabununu ve yağını dalin aldım..
çokmu almışım kızzz:26:hala bi hastane çıkışı dahamı alsam diyordum sanki yetmicekmiş gibi geliyo gözüme..gerçekten ilk bebek başka oluyormuşş bende hergün aldıklarıma bakıyorum bakıyorum bidaha bakıyorum çokk zevklii insanın kendi bebeğine bişeyler alması.allah herkese nasip etsin..dediğin gibi daha hediyede gelir dolu ben o kısmı hiç düşünmemiştim:KK43:

tşk ederim canım...buarada dedene çok sevindim canım allah acil şifalar versin..annen çok sevinmiştir..dualarımız tamamen kbl olur inş..

Tşk ederim canım eksik olsun nazar keser diyosun:KK1:tamam kız senin için birşeyini eksik bırakıcam almıcam:KK1::KK1:

Canım bebefonu mecbur aldık bizim ev dubleks inan telefon bile çalınca duymuyorum bazen..bebeğim yukarda uyuduğu zaman ağlayınca ben aşağıda olursam duymam asla.bide kayınvaldemgilin ev 4 katlı oraya gittiğimiz zamanda lazımdı.nasılda taşınabilir bişey oyüzden aldık..
Canım 50 cmde aldım 56 cmde aldım dolu...hatta ne yalan söyleyim 62 cm bile aldım:KK30:ama daha artık 6 ay bişey almam..
humana still tea eczane ve migros falan bulabılırsın..ben rezene de içiyordum...gerçi gelcekse her halukarda gelıyo sut sımdı hıc dıkkat bıle etmıyom ama yıne var sut cunku ege meme manyagı....:KK60::KK60:gece boyunca kalktı ..ısıtılmıs devam sutu vardı veriyom çeviriyo ...istemedi bir türlü..bi yandan da me meeeeeeeeeeee memeeee diye bağırmaz mı..eşşek adam meme mama ayırıyo hem dilde hem tatta...öle işte bu arada şampuanı bence sebamed almalıydın ..dalinin şampuanı güzel değil bence ben hala sebameb kullanıyorum ..yada nivea o da iyi..tavsiye sadece:KK34:
gunaydın kızlar nasılsınzz?

canım ya evet senin yanında bizim yorulmamız çerez geliyor değil mi:KK9:
nasıl bebekler, sağlıkları vs... haberler sen de

bebekleri görmedim ve çok merak ediyorummmmmmm:78:

çok şükür bizde herşey yolunda.. bebekleri buraya eklemek çok zor,uğraşamam açıkçası:KK1: face varsa ordan bakabilrisin:KK34:

humana still tea eczane ve migros falan bulabılırsın..ben rezene de içiyordum...gerçi gelcekse her halukarda gelıyo sut sımdı hıc dıkkat bıle etmıyom ama yıne var sut cunku ege meme manyagı....:KK60::KK60:gece boyunca kalktı ..ısıtılmıs devam sutu vardı veriyom çeviriyo ...istemedi bir türlü..bi yandan da me meeeeeeeeeeee memeeee diye bağırmaz mı..eşşek adam meme mama ayırıyo hem dilde hem tatta...öle işte bu arada şampuanı bence sebamed almalıydın ..dalinin şampuanı güzel değil bence ben hala sebameb kullanıyorum ..yada nivea o da iyi..tavsiye sadece:KK34:

kesinlikle sebamed:KK19: şampuan bebe kremi süper:nazar:

yeni bebekleri olucaklar tulum almayın kızlar. bebekler 1 2 giyip hemen uzuyolar :KK43: elimde patladı söylimm. çıtçıtlı bodyler inanılmaz işe yarıyor. zıbın takımlarına boşuna para vermeyin

sebamedinkinide alırım nebilim dalinin şampuanını beğenirim ben onu oyüzden dalin aldım..şu humanadanda alayım..inş tadı kötü değildir..
ege hala emiyormu yaa boşuna çocuğum paşalar gibi görünmüyor yanii annesi onu çok güzel besledi darısı başımıza..
yeni bebekleri olucaklar tulum almayın kızlar. bebekler 1 2 giyip hemen uzuyolar :KK43: elimde patladı söylimm. çıtçıtlı bodyler inanılmaz işe yarıyor. zıbın takımlarına boşuna para vermeyin

çok geçç tatlım artık bütün tulumları almış bulunmaktayım...buarada hoşgeldin bebişinnasıl.hiç fotosunu falanda görmedik:KK43:

seliz canım ne çok sey almıssın ya masallah ama çogu kalıyor gıydırmeden çok hızlı büyüyorlar baska bişi alma sakın zaten aldıkların bıle fazla gelecek bence ama alınmıs artık ınsanın aldıkça alası gelıyor hamıleyken dıkkat etmemız gerek

topuklu canım nasılsın bebişler nasıl
yaaa 3 tane ıle nasıl bas edıyosun çok merak edıyorum sakinlermı yanı kendı kendılerıne uyuyorlarmı yanlız bıraktıgında duruyorlarmı anlatsana bıraz
çünkü benım oglum okaadar yaramazkı ta dogdugundan bu yana ne ev iş ne yemek yaptırıyor uyanıkken uyudugundada basında beklıceksın yarım saate uyanıyor bazen gerı sallıcankı uyusun zaten artık 2defa 1-1.5saat arası uyuyor en fazla tek basına oyuncakları ıle oynamıyor hep yanında olucaksın hep ılgı hala aynı gece uykuları zaten hala kötü çok sık kalkıyor anlam veremıyorum okadar yorgunumkı benım tek oglum senın 3taneye bedelmı acaba yaaaa

Son düzenleme:
seliz canım ne çok sey almıssın ya masallah ama çogu kalıyor gıydırmeden çok hızlı büyüyorlar baska bişi alma sakın zaten aldıkların bıle fazla gelecek bence ama alınmıs artık ınsanın aldıkça alası gelıyor hamıleyken dıkkat etmemız gerek

:KK5::KK5::KK5:herkes çok almışsın dedi
çok almak mühim değil inşallah bunların hepsini kullanabilirim elimde patlamaz:18:

buarada hoşgeldin hayatımmm:KK75:

topuklu canım nasılsın bebişler nasıl
yaaa 3 tane ıle nasıl bas edıyosun çok merak edıyorum sakinlermı yanı kendı kendılerıne uyuyorlarmı yanlız bıraktıgında duruyorlarmı anlatsana bıraz
çünkü benım oglum okaadar yaramazkı ta dogdugundan bu yana ne ev iş ne yemek yaptırıyor uyanıkken uyudugundada basında beklıceksın yarım saate uyanıyor bazen gerı sallıcankı uyusun zaten artık 2defa 1-1.5saat arası uyuyor en fazla tek basına oyuncakları ıle oynamıyor hep yanında olucaksın hep ılgı hala aynı gece uykuları zaten hala kötü çok sık kalkıyor anlam veremıyorum okadar yorgunumkı benım tek oglum senın 3taneye bedelmı acaba yaaaa

canım yaramazlıktan geçç senin oğluşun 3 bebişe denk desek,topuklu 3 alt değiştiriyor 3 bebişe kahvaltı yaptırıyor,3 bebişe banyo yaptırıyor 3 bebiş uyutuyor..neresinden bakarsan bak denk olamaz canımm...bende çok merak ediyorum nasıl bakıyor diye maşallah çiğdoşumuza:nazar:gece üçü birdenmi ağlıo nasıl uyutuyor nasıl cip cip yaptırıyor bende anlamıyorum..mutlaka yardım alıyordur ama yinede olan anneye oluyor..sonuçta gece kimse bakmıyor o çocuklara..bide hatun reçel meçel yapıyor yaniii maşallahhhhh:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

canım yaramazlıktan geçç senin oğluşun 3 bebişe denk desek,topuklu 3 alt değiştiriyor 3 bebişe kahvaltı yaptırıyor,3 bebişe banyo yaptırıyor 3 bebiş uyutuyor..neresinden bakarsan bak denk olamaz canımm...bende çok merak ediyorum nasıl bakıyor diye maşallah çiğdoşumuza:nazar:gece üçü birdenmi ağlıo nasıl uyutuyor nasıl cip cip yaptırıyor bende anlamıyorum..mutlaka yardım alıyordur ama yinede olan anneye oluyor..sonuçta gece kimse bakmıyor o çocuklara..bide hatun reçel meçel yapıyor yaniii maşallahhhhh:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

işte mesela onun bebeklerı belkı sık uyanmıyordur yada hepsı aynı anda kalkmıyordur Allah ım bır kolaylıgını verır elbet onada ama zor tabıkıde 3 bebek ne demek yanı hepsı anda yürüse düşenemıyorum bıle kendı kendılerıne uyuyorlar demıstı mesela oyleyse çok rahat eder uyutma anlamında yada tek bıraktıgında duruyorlarsa oynuyorlarsa işinide yapabılır ama tabıkıde yorulur yanı kolay degıl benım halamın kızı bende 1.5ay sonra dogum yaptı o da erkek ama gör çocugu dogdugundan bu yana sakin yanı yere bırakıyosun öylece duruyor okadar sakinlikte ıyı degıldır tabıkıde ama annesı çok rahat gece uyuyor gündüz işlerıne ızın verıyor sallama yok kendısı uyuyor her bebek çok farklı oyuzden bazen gerçekten 1 bebek 2 bebege bedel oluyor bakmak konusunda sen dogum yapınca daha ıyı anlarsın

kızlarrr geçen gün yaptıgım arı manikürüm vardı yaaaa salı günü kociş cevizlibagdan metrobüse bindi bende şirinevlerden onun bindigi metrobüse bindim eve gidioruz cem oturuyo sen otur ded ama boşver dedim ben neyse cemin yanında yaşlı bi amca var tırnaklarıma bakıyo gözlerini kısıp kısıp yaklaşık bi beş dk baktı öyle sevimli sevimli sonra dayanamadı sordu

Konuşmayı aynen aktarıyorum :)

amca-- kızım birşey sorabilirmiyim bu tırnaklar sanamı ait yoksa hani takıyolarya uzun uzun onlardanmı :)
ben-- yok amcacım bana ait :)
amca--Peki üzerindeki şekilleri yaptırdınmı :)
ben-- yok amcacım ince uçlu fırçalarla ben yaptım :)
amca-- gerçektenmi senmi yaptın ? :) çok güzel olmuşlar bravo sanaa :))

görmeyenler için fotosu :)

Eklentiler

• $SDC14726.JPG
    $SDC14726.JPG
    75,1 KB · Görüntüleme: 21
  • $SDC14732.JPG
    $SDC14732.JPG
    86,1 KB · Görüntüleme: 26
  • $SDC14728.JPG
    $SDC14728.JPG
    93 KB · Görüntüleme: 23
selam kızlar nasılsınızzzzzzz:KK3:

selız canım ALLAH aldıklarını bebesıne kullanmayı nasıp etsın ınsallah emınımkı hepsı cokk tatlıdır :KK69:

X