Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
oyyy oyyy maşallah benim kuzuma.
ecrin de ii Rabbim'e çok şükür ama büyüdükçe yaramazlıklarıda artıyo bunların. ecrin resmen bizim anamızı ağlatıyo.
sürekli gezmek istiyo.
evde oldugu zamanlarda geçiyo çeşmenin başına tika tika diye başımın etini yiyo resmen. yıka diyo yani.
bende açıyorum çeşmeyi oturtuyorum onuda lavabonun kenarına dakikalarca akan suyla oynuyo.

hadi yeter artık annecim deyip almaya kalkınca basıyo bu sefer feryadı ee bende dışarı ççıkıp gezdirmek zorunda kalıyorum yaramaz kızımı.
böle i,şte hayatım bizde durumlar.
ecrin küçükken bana derlerdi en rahat zamanın diye gerçektende öyleymiş beaa :emir_bebek::emir_bebek:

bizimkiler daha küçükkk yürümüyorlarrr o kadar yaramazlıkları yok ama ecrinn maşallah kızzz yaramazlık da yaparmış yerim ben onu kıvırcıkkkkkk

Gelelim yaşadıklarıma. Eşimle yaklaşık 2 yıldır evliyiz. Geçen aya kadar bebek fikrimiz yoktu hem maddi hem de manevi olarak hazır olduğumuzu hissettik ve tamam anne ve baba olmalıyız diye karar verdik. Eşim çok bilinçli bir eş. Bebeğin olması için öncelikle yumurtlama dönemini hesaplamalıyız dedi. İnternetten baktık ve 1 haftalık dilimi bulduk. Spermlerin ortalama 2 gün yaşadığını ve kaliteli olması için her gün yerine 1 gün olması gerektiği bilgisine ulaştık. ilk birlikteliğimizin ardından o kadar heyacanlandık ki ikinci ve üçüncü günlerde yapamadık:26: bir kere daha birleşme şansımız oldu o kadar. Sürekli gerildik, stress yaptık bu geçen günler zarfında. Sonra ben sık sık idrara çıkmaya başladım yanma da oluyordu biraz da lekelenme dedim ki olabilir mi baktım nedenlerden biri hemen gittik apar topar kan testine en garantisi o ya... Özel bir hastaneye hemen aldılar kan 2 saat beklemeye başladık nasıl heyecanlıyız bir bilseniz. Kan testi çıktı 0,149 yani yok dediler. Şoke olduk nasıl olmaz diye. Ben inanılmaz üzüldüm normalde çok sabırlıyımdır ama çok üzüldüm. Eşim dedi ki merak etme olacak ben rüyasını gördüm kalp seslerini duydum bebeğin dedi dedim yok ama bak. Neyse bir iki gün geçti ben folic asite falan başladım hamileyim ya :) gebelik testi aldım. Sonuç negatifti. Bir kaç gün sonra yine bir test sonuç negatif (bu arada 30 haziran son regli günümdü ben bunları Temmuz'un 20'si itibariyle yapmaya başladım.) Sonra sürekli uyumaya başladım, iştahım açıldı dedim ki var bir şeyler Pazar Günü Beylikdüzü gibi bir yerde nöbetçi eczane aramaya başladık yürü yürü bir tane bulduk geldik eve yaptık bu sefer test bozuk çıktı :) dedik ki vardır bunda bir hayır her şeyi oluruna bıraktık bir kaç gün sonra bir tane daha aldım artık eczanadeki kızla hem maddi hem manevi ahpap olduk :) Aldık bir tane 1 gün geçti yapmadım 2 gün geçti yapmadım 3 gün içimden geldi tam regli olmam gereken gün işyerindeyken yapayım dedim bir baktım 5 dakika içerisinde 2 çizgi çıktı ama birincisi kadar net değil. Eşime haber verdim, heyecanlandık dedik ki bu haftasonu gidelim doktora. Yılların doktoru denilen bir zaatı muhtereme gittik geçtiğimiz Cumartesi. Durumu anlattık ultrasona girdim demir tadı dahi almaya başladığımı anlattım. Baktı baktı %80-90 yok bir şey isterseniz haftaya gelin dedi burada bazı insanlar anne olmak isteyince psikolojik yapıyor dedi. Peki dedik çıktık içimiz yine rahat etmedi Eve dönmek için metroya binmişken eşim Daha teşekküllü bir özel hastaneye gidelim ne dersin en azından olmadığını öğreniriz bu ne biçim bir cevap %80-90 yok dedi. Gittik kan testi yaptırdık ve sonuç 5 haftalık hamile çıktım. Doktor iyi ki kullanmaya başlamışsın folic asiti 8 haftaya kadar devam edin lütfen dedi. Ağlamaklı çıktık doktorun odasından, eşimle sarıldık birbirimize buradan hareketle,

1- Yumurtalama Gününe dikkat edilmeli diğer günler olma şansı neredeyse imkansız.
2- Annenin beslenmesine daha gebe kalmadan dikkat edilmeli çünkü ne kadar dikkat ederseniz o kadar hazırsınız demektir.
3- Gereksiz stress, heyecan, karamsarlıktan mümkün oldukça uzak durulmalı.
4- Ve adet gününün geçmesi mutlaka beklenmeli.
5- Benim hiç göğüslerim şişmedi, midem bulanmadı bazı belirtilerin olması hamile olacağınız anlamına gelmediği gibi bazıların olmaması da hamile olmadığınız anlamına gelmez.
Güzel haberlerini bekliyorum.
Dilerim yüce rabbim sizlere hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip eder, olanlara da bir ömür boyu güzel günler yaşatır.

Sevgiler...

Canım çok güzel anlattın vallahi duygulandımmm....

günaydınnn hatta tünaydın kızlar evde olunca biraz geç kalktım kahvaltımı yaptım şimdi tv nin karşısına geçtim.dün kontrole gittik kızım gayet iyi çok şükür 2.850 gr olmuş koca kızım benim ayyy vakit yaklaştıkça çok stres oluyorum ben yaa acaba nasıl olcak diye içim kıpır kıpır hep heycanda bu hafta süs sipraişini fln da vericem bakalım 1-2 gün evde dinleneyim sonra son hazırlıkları yapıcam
eee sizlerde ne var ne yok kızlar

merhaba canımmmmm maşallah idil'e :) kocaman kız olmuş annesiiii

Biz de kızımla alış veriş merkezine gittik, gittiğime pişman oldum offff çok sıcakkkkk arabanın içi de felaket yanıyorrr klima da bozukk yandıkkkkkk :)
Şeroooooooooooooooooooooooo nasılsınız bakiyimmmmm??? kaynanaaaaaaaaaaaa seniiii cadoloz kaynanaa

Selam oğluşumun teyzoşları sizi çok öslediiiiiiiiiiiiiiikkk :KK16: oğlum büyüyo maşallah, tekmeleri giderek daha da güçleniyo, artık dışardan baktığımızda göbeğimin hopladığını görebiliyoruz harika bişey :KK9: 3 gün önce kontrolümüz vardı, gelişimi çok iyi dedi doktorumuz, herşey yolunda dedi, hatta 1 hafta önden gidiyomuş sıpam benim :KK49: 3 hafta sonra 4 boyutlu randevumuz var, sanırım şeker yüklemesi de o güne haftaya denk geliyo. Bizden haberler bu kadar, öpüyoruz hepinizi, ara ara yine gelmeye çalışırız canlarım, hoşçakalıııııııııııııııınnnn :KK16:

Biz de kızımla alış veriş merkezine gittik, gittiğime pişman oldum offff çok sıcakkkkk arabanın içi de felaket yanıyorrr klima da bozukk yandıkkkkkk :)
Şeroooooooooooooooooooooooo nasılsınız bakiyimmmmm??? kaynanaaaaaaaaaaaa seniiii cadoloz kaynanaa

Biz çok iyiyiz bitanem, siz nasılsınız :KK12:
Evet benim cadı kaynana he he hehe :KK53:

kızlaaaar merhabalarrr..ama ben çok özledim sizleri çok kalamyacağım ayak üstü gireyim yazayım dedim.:KK43:öptüm sizlerii

selammmmmm amanda amann burası bu kadar kalabalık olurmuymuşşş vallahi gözlerim yaşardı:KK5:
şerooo maşallah senin kuzunaaa yerim ben onu benim şeker yüklemem 21. haftada yapılmıştı bizim dr. 4 boyutluya göndermedi bizi burdada yok bende cok merak ediyom..:KK31:
tinkerrr,idilll siz nasılsınız bakim.:KK16:.

Merhaba Arkadaşlarım,

Uzun süredir takip ediyordum sizleri... Hemen hemen tüm mesajlarınızı okuma fırsatım oldu. İnanın duygularınızı bütünüyle paylaştım yeri geldi içinizden birinin hayalkırıklığıyla içim burkuldu yeri geldi sevinciniz karşısında mutluluktan gözlerim doldu... Şu anda ben 5 haftalık hamileyim ve sizinle paylaşacağım çok şey var çünkü bahsettiğiniz tüm durumları farklılıklarıyla yaşadım...

tebrik ederimmmmm canımm..allahım hayırlısıyla kucaklamayı nasip etsin..darısı bütün isteyenlere olsun..

gelelim yaşadıklarıma. Eşimle yaklaşık 2 yıldır evliyiz. Geçen aya kadar bebek fikrimiz yoktu hem maddi hem de manevi olarak hazır olduğumuzu hissettik ve tamam anne ve baba olmalıyız diye karar verdik. Eşim çok bilinçli bir eş. Bebeğin olması için öncelikle yumurtlama dönemini hesaplamalıyız dedi. Internetten baktık ve 1 haftalık dilimi bulduk. Spermlerin ortalama 2 gün yaşadığını ve kaliteli olması için her gün yerine 1 gün olması gerektiği bilgisine ulaştık. Ilk birlikteliğimizin ardından o kadar heyacanlandık ki ikinci ve üçüncü günlerde yapamadık:26: Bir kere daha birleşme şansımız oldu o kadar. Sürekli gerildik, stress yaptık bu geçen günler zarfında. Sonra ben sık sık idrara çıkmaya başladım yanma da oluyordu biraz da lekelenme dedim ki olabilir mi baktım nedenlerden biri hemen gittik apar topar kan testine en garantisi o ya... özel bir hastaneye hemen aldılar kan 2 saat beklemeye başladık nasıl heyecanlıyız bir bilseniz. Kan testi çıktı 0,149 yani yok dediler. şoke olduk nasıl olmaz diye. Ben inanılmaz üzüldüm normalde çok sabırlıyımdır ama çok üzüldüm. Eşim dedi ki merak etme olacak ben rüyasını gördüm kalp seslerini duydum bebeğin dedi dedim yok ama bak. Neyse bir iki gün geçti ben folic asite falan başladım hamileyim ya :) gebelik testi aldım. Sonuç negatifti. Bir kaç gün sonra yine bir test sonuç negatif (bu arada 30 haziran son regli günümdü ben bunları temmuz'un 20'si itibariyle yapmaya başladım.) sonra sürekli uyumaya başladım, iştahım açıldı dedim ki var bir şeyler pazar günü beylikdüzü gibi bir yerde nöbetçi eczane aramaya başladık yürü yürü bir tane bulduk geldik eve yaptık bu sefer test bozuk çıktı :) dedik ki vardır bunda bir hayır her şeyi oluruna bıraktık bir kaç gün sonra bir tane daha aldım artık eczanadeki kızla hem maddi hem manevi ahpap olduk :) aldık bir tane 1 gün geçti yapmadım 2 gün geçti yapmadım 3 gün içimden geldi tam regli olmam gereken gün işyerindeyken yapayım dedim bir baktım 5 dakika içerisinde 2 çizgi çıktı ama birincisi kadar net değil. Eşime haber verdim, heyecanlandık dedik ki bu haftasonu gidelim doktora. Yılların doktoru denilen bir zaatı muhtereme gittik geçtiğimiz cumartesi. Durumu anlattık ultrasona girdim demir tadı dahi almaya başladığımı anlattım. Baktı baktı %80-90 yok bir şey isterseniz haftaya gelin dedi burada bazı insanlar anne olmak isteyince psikolojik yapıyor dedi. Peki dedik çıktık içimiz yine rahat etmedi eve dönmek için metroya binmişken eşim daha teşekküllü bir özel hastaneye gidelim ne dersin en azından olmadığını öğreniriz bu ne biçim bir cevap %80-90 yok dedi. Gittik kan testi yaptırdık ve sonuç 5 haftalık hamile çıktım. Doktor iyi ki kullanmaya başlamışsın folic asiti 8 haftaya kadar devam edin lütfen dedi. Ağlamaklı çıktık doktorun odasından, eşimle sarıldık birbirimize buradan hareketle,

yazdıklarını okuyunca cok duygulandım. Tebrikler canım.

merhaba arkdaslar aranıza yenı katılıyorum.hemen konuya girmek istiyorum.iki aydır eviliyim ve eşimle birlikte cocuk sahibi olmayı istiyoruz.gecen ay eşimle birlikte 4 5 kere korunmadan birlkikte olduk ve sımdı göğüslerim agrıyor cok sık idrara cıkıyorum sürekli uykum gelıyor bu belirtiler hamileliği işaret ediyor ama su anda tahlıl yaptrmadım adetim düzensiz oldugu için sizce hamile olma riskim varmı...su anda birlikte olduktan sonraki 14.günümüz

benimde aynı belirtilerim olmustu gögsümün ucunu sıkınca su gibi 1 damla su çıkıodu yap bakalım çıkcakmı acıtmadan sık ama

bizimkiler daha küçükkk yürümüyorlarrr o kadar yaramazlıkları yok ama ecrinn maşallah kızzz yaramazlık da yaparmış yerim ben onu kıvırcıkkkkkk

Canım çok güzel anlattın vallahi duygulandımmm....

merhaba canımmmmm maşallah idil'e :) kocaman kız olmuş annesiiii

evet benim minik idilim kocaman olduuuuuuu

ayy sıcakta çıkma pek fena havalar yaa bi de herkes oruç rahat rahat su içemiyor insan dün unutmuşum ramazan olduğunu yolda su içe içe gidiyorum sonra aklıma geldi ama gerçekten ramazan olduğu aklımdan çıktı o sıcakta

Selam oğluşumun teyzoşları sizi çok öslediiiiiiiiiiiiiiikkk :KK16: oğlum büyüyo maşallah, tekmeleri giderek daha da güçleniyo, artık dışardan baktığımızda göbeğimin hopladığını görebiliyoruz harika bişey :KK9: 3 gün önce kontrolümüz vardı, gelişimi çok iyi dedi doktorumuz, herşey yolunda dedi, hatta 1 hafta önden gidiyomuş sıpam benim :KK49: 3 hafta sonra 4 boyutlu randevumuz var, sanırım şeker yüklemesi de o güne haftaya denk geliyo. Bizden haberler bu kadar, öpüyoruz hepinizi, ara ara yine gelmeye çalışırız canlarım, hoşçakalıııııııııııııııınnnn :KK16:

maşallah oğlumuza bizim

kızlaaaar merhabalarrr..ama ben çok özledim sizleri çok kalamyacağım ayak üstü gireyim yazayım dedim.:KK43:öptüm sizlerii

bizde özledik seni kendine ii bak

bu arad yıldız dan haber var mı kızlar ben denk gelemiyorum kaç gündür

merhabalar aranıza yeni katılıyorum ve size bir kaç şey danışmak istiyorum.iki aylık evliyim ve eşimle birlikte çocuk sahibi olmayı istiyoruz gecen ay adet bitimim 18iydi ve bizde ayın 28ınden itibaren ayın 5ine kadar korunmadık.şu amda ayın 10u ve adetime bir iki gün var sizce hamile olabilirmiyim,test aldık ama sonuc negatıftı ama hamilelik belirtilerı yaşıyor gibiyim,göğüslerim şişti cok sık idarar cıkıyorum ve sarı akıntı gelmekte sizce bunlar hamilelik belirtilerimidir..lütfen yarımdcı olun.

Son düzenleme:
Selam canlarım şuan gece 03:04 :)

yazıp yazmamakta çok kararsızım ne halt edecegimi bilmiyorum ne dicemi nasıl dicemide ve çok utanıyorum :KK43:

ben asya dogduktan 14 gün sonra kanamam başlamıştı 31 mayıstada bitti Haziran 2 gibi 1 gün oldum yine sonra 5 temmuzda adet oldum ama sadece 1 gün gebelik.org dan baktıgımda 09.08.2011 adet günüm bugun dayanamadım akşam üzeri test yaptım önce silik iki çizgi çıktı ama sonra tek çizgi belirginleşti.

sonra yumurtlama tarihlerime baktım 21-27 temmuz arasıymış biz o arada iki defa halt ettik :KK43:
Asyada da böle olmuştu sabah şey etmiştik ve gebelik.org daki yumurtlama haftasında 1 defaydı şimdi 2 defa bide ayyy kafam çok karıştı umarım yoktur gerçi hemen duş falan aldım zıpladım hatta

ikinci çocugum olsun çok istiyordum ama bu kadar erkenine ben hazır değilim napcam bilmiyorum şu Allahın işine bakın ki inşAllah hamile değilimdir die dua ediyorum ençokta Asyamı emzirememk koyar bana :KK43:

Son düzenleme:

yazıp yazmamakta çok kararsızım ne halt edecegimi bilmiyorum ne dicemi nasıl dicemide ve çok utanıyorum :KK43:

ben asya dogduktan 14 gün sonra kanamam başlamıştı 31 mayıstada bitti Haziran 2 gibi 1 gün oldum yine sonra 5 temmuzda adet oldum ama sadece 1 gün gebelik.org dan baktıgımda 09.08.2011 adet günüm bugun dayanamadım akşam üzeri test yaptım önce silik iki çizgi çıktı ama sonra tek çizgi belirginleşti.

sonra yumurtlama tarihlerime baktım 21-27 temmuz arasıymış biz o arada iki defa halt ettik :KK43:
Asyada da böle olmuştu sabah şey etmiştik ve gebelik.org daki yumurtlama haftasında 1 defaydı şimdi 2 defa bide ayyy kafam çok karıştı umarım yoktur gerçi hemen duş falan aldım zıpladım hatta

ikinci çocugum olsun çok istiyordum ama bu kadar erkenine ben hazır değilim napcam bilmiyorum şu Allahın işine bakın ki inşAllah hamile değilimdir die dua ediyorum ençokta Asyamı emzirememk koyar bana :KK43:

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: üzülmee tatlımm yaa hayırlısı.
olursa bile ikiz gibi büyütürsün işte ne güzellll..
günaydın kızlarrr nasılsınız bugün bakalım..

canimmmm niye utaniyorsun? burada neler anlatıyoruzzz nelerrrr utanma tatlımmm

yani şimdi benim kafam karıştı senin adetin gecikti mi? doğumdan sonra adet düzeni biraz bozulabiliyo ben bazen 20.gün adet oluyorum bazen 30.gün ..7aydır hala düzelmedi yani...yumurtlama gününü de o yüzdenn tam bilemezsin diye düşünüyorum....
bence sen bi test daha yap ya da kan testi yap o daha güvenilir...hayırlısı tatlım hamileysen üzülme yani asyaya kardeş gelir beraber büyürler, yalnız büyümemiş olur asya hanım...yalnız büyüyen çocuklar birazz vahşiii oluyorlar kıskanç oluyorlarr....işin iyi yönüne de bak :)
bence yoktur bişey korkma...

selam canlarım şuan gece 03:04 :)

ben asya dogduktan 14 gün sonra kanamam başlamıştı 31 mayıstada bitti haziran 2 gibi 1 gün oldum yine sonra 5 temmuzda adet oldum ama sadece 1 gün gebelik.org dan baktıgımda 09.08.2011 adet günüm bugun dayanamadım akşam üzeri test yaptım önce silik iki çizgi çıktı ama sonra tek çizgi belirginleşti.

Sonra yumurtlama tarihlerime baktım 21-27 temmuz arasıymış biz o arada iki defa halt ettik :KK43:
asyada da böle olmuştu sabah şey etmiştik ve gebelik.org daki yumurtlama haftasında 1 defaydı şimdi 2 defa bide ayyy kafam çok karıştı umarım yoktur gerçi hemen duş falan aldım zıpladım hatta

ikinci çocugum olsun çok istiyordum ama bu kadar erkenine ben hazır değilim napcam bilmiyorum şu allahın işine bakın ki inşallah hamile değilimdir die dua ediyorum ençokta asyamı emzirememk koyar bana :KK43:

ayy canmm neden üzülüyorsunn olacağı varsa olur boşver kafana takma benim yengemde ikinciye hemen hamile kaldı ve şuan aralarında 1 yaş 1 gün var biraz zorlandı ama beraber büyüdüler ama sen asya için üzülüyorsun anlıyorum eğerki hamile isen çokta üzülme vardır bi hayır rabbim böyle uygun gördü demekki..allah gönlüne göre versin canım

selam kızlar nasılsınız bakimmmmmmm

X