Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
$08082011057.jpg $02082011051.jpg $10072011040.jpg $13072011044.jpg $17072011046.jpg $08072011029.jpg $25062011002.jpg $26062011007.jpg $26062011010.jpg $26072011049.jpg $06072011023.jpg mertişkooooooo :KK69::KK69::KK69::KK69::KK69::KK69::KK69::KK69::KK69:

gunaydın herkeslereee ama kımsecıkler yokk
ıdılışkom gunaydınnn nasılsın bahar artık oturuyormuş maşallah kızımıza :nazar:
ben bu aralar yoğunum ev gormesıne gelenler var
artı ıftara davet edıyorum eş dostu baya yoğun
allah nasıp ederse bayramın 2gunu ıst da annemlerın yanında olacağız aılecek orda 12 gun kalıp antalya belek te otel ayarladık tatıl.com dan super bı otel 5gun oraya gıodeceğiz daha snra 2gun ankda aılem ve arkadaşlarımla goruşeceğim (bılıyorsunuz ben anklıyım ) çok özledım ankyı çooookkkkkkkkkndaha sonra da rotamızı buraya çevıreceğizz eee malum bu sene iş başı yapacağımmmçocuğuma bakacak bırını de buldumm gayet temız bakımlı 2 çocuk buyutmuş bı ablaa . bakalım hayırlısı olur ınş.
bu arada ben 73 oldummm yavaş yavaş kılolar gıdıyorrr :KK69: ayyy bıkınılerıme oluyorum bıraz kıçım buyuk dursada hahahahhahahahahhaha :KK9: yemeğin salçalısı hanımın kalçalısı kardeşimmmmm :KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

cnm hoşgeldinn oldukça yogunsunn maşallah valla :) mertte kocaman olmuşş:nazar::nazar::nazar: bakıcıda bulmuşsun hayırlı olsun bu uzun tatilden sonra hem mertten ayrılmak hemde işe tekrar başlamak zor olmalı :KK61::KK61::KK61:

cnm hoşgeldinn oldukça yogunsunn maşallah valla :) mertte kocaman olmuşş:nazar::nazar::nazar: bakıcıda bulmuşsun hayırlı olsun bu uzun tatilden sonra hem mertten ayrılmak hemde işe tekrar başlamak zor olmalı :KK61::KK61::KK61:

hoşbulduk şekerımm
valla işe adapte konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum da oğlumdan ayrılmak bana bıraz zor gelecek gıbı aynen mert kağan a da zor olacak bu

bu arada fotolar 2 haftalık 15gunluk falan karışıkkk
daha gusel fotoları var ama babasının tel de
akşama onları da nasıpse atarım buraya
zaten tatıl fotolarımızı nasıpse koyarız yorumlarınızı alırızzzz
egeden snra mert kağan ında denızde sımıdıyle slıpıyle fotoları susleyecek burayı ınş.:nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

selam kızlar geıyorum gıdıyorum kımsecıkler yokkkkkkkkk:KK53:
nasılsınız cok özledım sızı okuyorum geldıkce ama hersey normal ve herkes ıyı sanırım :KK34:
benı soracak olursanız her gunum her dakıkam mınık kızımla gecıyor:KK3: evlat bambaska bırseymıs allahım herkese nasıp etsın ınsallahh:KK69:
hepınızı cokk öptum :KK54:

Günaydın kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrr nasılsınız?

Gökce oğlun çok can yakacakkk :)
Belleeeeeeeeeeeeee nerelerdesin kız sennnnnnnnnnnn, bizimde bebişkomuz var amaaaaaa topiği de unutmadıkkkk

Herkese merhabalar, bir sorum olacak daha doğrusu kafam karıştı soru mu dert yanmak mı karar veremedim siz nasıl yorumlarsanız artık. Şimdi benim yumurtlama tarihlerim (internet hesabına göre) 06 -11 ağustos arası ama dün boş geçti bugün ve yarın ayrıyız yine boş geçecek sadece elimizde ayın 11 i kaldı ve öncesinden 6 ila 7 ağustos günleri. Eşim çok üzüldü herşey nasip tabi.:emir_bebek: Şimdi aklıma şu yumurtlama testleri geldi alsam da denesem belki yukarıda yazdığım tarihler dışında da şansımız olabilir dimi, ayrıca bu testler nasıldır, eczanede bulur muyum vs bilgisi olan arkadaş yorum/cevap yazarsa sevinirim.
Teşekkür ederim

Herkese merhabalar, bir sorum olacak daha doğrusu kafam karıştı soru mu dert yanmak mı karar veremedim siz nasıl yorumlarsanız artık. Şimdi benim yumurtlama tarihlerim (internet hesabına göre) 06 -11 ağustos arası ama dün boş geçti bugün ve yarın ayrıyız yine boş geçecek sadece elimizde ayın 11 i kaldı ve öncesinden 6 ila 7 ağustos günleri. Eşim çok üzüldü herşey nasip tabi.:emir_bebek: Şimdi aklıma şu yumurtlama testleri geldi alsam da denesem belki yukarıda yazdığım tarihler dışında da şansımız olabilir dimi, ayrıca bu testler nasıldır, eczanede bulur muyum vs bilgisi olan arkadaş yorum/cevap yazarsa sevinirim.
Teşekkür ederim

Merhaba,
O testlerden alabilirsin evet, internetteki hesaplara takılma herkes aynı gün yumurtlamıyo...ben fransada yaşıyorum burda eczanelerde bulunuyo ama türkiyede var mı bilemiyorum...sana tavsiyem hesap filan yapma, yoksa üzülürsün...her ay hayal kırıklığına uğrarsın...kafana takma hesap yapma...eşinle gerçekten ilişkiye girmek istediğin için zevk aldığın için o işi yap...hamileliği takarsan kafanaaa hamile kalamazsın rahat ol...elbet bi gün (eğer bir sorun yoksa) hamile kalacaksın............

Merhaba,
O testlerden alabilirsin evet, internetteki hesaplara takılma herkes aynı gün yumurtlamıyo...ben fransada yaşıyorum burda eczanelerde bulunuyo ama türkiyede var mı bilemiyorum...sana tavsiyem hesap filan yapma, yoksa üzülürsün...her ay hayal kırıklığına uğrarsın...kafana takma hesap yapma...eşinle gerçekten ilişkiye girmek istediğin için zevk aldığın için o işi yap...hamileliği takarsan kafanaaa hamile kalamazsın rahat ol...elbet bi gün (eğer bir sorun yoksa) hamile kalacaksın............

teşekkür ederim güzel yorumun için. Aslında ben o kadar takmıyorum eşim biraz takıp üzülüyor. Evlilikte 11. ayıma yeni girdim ve korunmasız 5 ayı geride bıraktık ama sadece geçen ay dikkat edip günaşırı düzenli denedik, önceki aylar iş dolayısıyla düzenli olmadı, yani son bir aydır deniyoruz desek yeridir. Ayrıca korunmadığımız ilk ay 2 gün gecikmeyle hcg 120 yi görüp ertesi gün regl olmuştum bunu da ikimizde de sorun yoktur diye yorumluyoruz eşimle (inşallah)

teşekkür ederim güzel yorumun için. Aslında ben o kadar takmıyorum eşim biraz takıp üzülüyor. Evlilikte 11. ayıma yeni girdim ve korunmasız 5 ayı geride bıraktık ama sadece geçen ay dikkat edip günaşırı düzenli denedik, önceki aylar iş dolayısıyla düzenli olmadı, yani son bir aydır deniyoruz desek yeridir. Ayrıca korunmadığımız ilk ay 2 gün gecikmeyle hcg 120 yi görüp ertesi gün regl olmuştum bunu da ikimizde de sorun yoktur diye yorumluyoruz eşimle (inşallah)

eşinin sana baskı yapması çok yanlış bence....
ben de önce çok takıyordum yumurtlama günü regl günü filan, 5 ay boyunca her ay hayal kırıklığına uğradım, çok üzüldüm eşim de çok üzüldü...yastık koydum olmadı, amuda kalktım gene olmadı :))) insan kendi kendini strese sokuyor...aksine rahat olman lazım.... hamile kaldığım ay hiç kafama takmadımm boşverdim, olmazsa olmaz olursa iyi olur dedim......bir gün bile olsun bebek hamilelik filan getirmedim aklıma........
yani demek istediğim sen hesap yapmayı bırak...bebek filan düşünme...rahat ol yani...en kısa zamanda hamile kalacaksın inşallah.

günaydın canlarrııııııııııııııııııııııııımm.
idilim nasılsın hayatım.
bacım valla sani takdir ediyorum.her sabah gelip selam verip hal hatır soruyosun.
ben okuyorum ama inan yoğunluktan yazamıyorum.

gökçeeeeeeeeeeeeee kız bu koca adam olmuş maşşalllah kır bin keree :nazar::nazar:

yelizzz bacıımmm sen nerelerdesin yahuuuu.herşey yolundamıı???

kızlar sizleside en kocamanından öpüyorum ve hemen faturalarımın başına dönüyorum...

Eşim bana baskı yapmıyor sadece bebek özlemiyle üzülüyor ben de ona üzülüyorum:)) hesaplama olarak aslında öyle çok dikkat etmiyorum ama sadece netten yumurtlama dönemime bakıp özellikle o günleri boş geçirmemeye çalışıyorum o kadar. Aslında hiç böyle bebek araştırmalarına girmezdim ne zaman olursa deyip daha rahattım, ne zaman ki biraz bilinçleneyim diye araştırma yapmaya başladım ve kk ile tanıştım burada yazılanları okudum bana bi haller oldu:)))

günaydın canlarrııııııııııııııııııııııııımm.
idilim nasılsın hayatım.
bacım valla sani takdir ediyorum.her sabah gelip selam verip hal hatır soruyosun.
ben okuyorum ama inan yoğunluktan yazamıyorum.

gökçeeeeeeeeeeeeee kız bu koca adam olmuş maşşalllah kır bin keree :nazar::nazar:

yelizzz bacıımmm sen nerelerdesin yahuuuu.herşey yolundamıı???

kızlar sizleside en kocamanından öpüyorum ve hemen faturalarımın başına dönüyorum...

canım hoşgeldin....ya öyleeee bahar sabahın köründe uyandırıyor sağolsun..ara da bir bakıyorum oynuyoruz...şimdi yatağına attım :) yüz üstü uyuyor artık
nasılsın? ecrin hanım nasıl????????

Eşim bana baskı yapmıyor sadece bebek özlemiyle üzülüyor ben de ona üzülüyorum:)) hesaplama olarak aslında öyle çok dikkat etmiyorum ama sadece netten yumurtlama dönemime bakıp özellikle o günleri boş geçirmemeye çalışıyorum o kadar. Aslında hiç böyle bebek araştırmalarına girmezdim ne zaman olursa deyip daha rahattım, ne zaman ki biraz bilinçleneyim diye araştırma yapmaya başladım ve kk ile tanıştım burada yazılanları okudum bana bi haller oldu:)))

tamam canım :) bilinçlenmek iyi bir şey...KK'da çok iyi bir site...ben geçen sene girdim bu siteye ve şimdi müptelası oldum hele bu topikte o kadar güzel arkadaşlıklarımız oldu ki...beraber ağladık beraber güldük...internetten arkadaşlık mı kurulur diye komik gelebilir ama gerçekten öylee...
inşallah sende hamile kalırsın...haber vermeyi unutma :) hamile kaldıktan sonraaaa daha farklı şeylere takacaksın kafayı, hele doğurduktan sonraa bambaşka şeylere :))

Merhaba Arkadaşlarım,

Uzun süredir takip ediyordum sizleri... Hemen hemen tüm mesajlarınızı okuma fırsatım oldu. İnanın duygularınızı bütünüyle paylaştım yeri geldi içinizden birinin hayalkırıklığıyla içim burkuldu yeri geldi sevinciniz karşısında mutluluktan gözlerim doldu... Şu anda ben 5 haftalık hamileyim ve sizinle paylaşacağım çok şey var çünkü bahsettiğiniz tüm durumları farklılıklarıyla yaşadım...

canım hoşgeldin....ya öyleeee bahar sabahın köründe uyandırıyor sağolsun..ara da bir bakıyorum oynuyoruz...şimdi yatağına attım :) yüz üstü uyuyor artık
nasılsın? ecrin hanım nasıl????????

oyyy oyyy maşallah benim kuzuma.
ecrin de ii Rabbim'e çok şükür ama büyüdükçe yaramazlıklarıda artıyo bunların. ecrin resmen bizim anamızı ağlatıyo.
sürekli gezmek istiyo.
evde oldugu zamanlarda geçiyo çeşmenin başına tika tika diye başımın etini yiyo resmen. yıka diyo yani.
bende açıyorum çeşmeyi oturtuyorum onuda lavabonun kenarına dakikalarca akan suyla oynuyo.

hadi yeter artık annecim deyip almaya kalkınca basıyo bu sefer feryadı ee bende dışarı ççıkıp gezdirmek zorunda kalıyorum yaramaz kızımı.
böle i,şte hayatım bizde durumlar.
ecrin küçükken bana derlerdi en rahat zamanın diye gerçektende öyleymiş beaa :emir_bebek::emir_bebek:

Gelelim yaşadıklarıma. Eşimle yaklaşık 2 yıldır evliyiz. Geçen aya kadar bebek fikrimiz yoktu hem maddi hem de manevi olarak hazır olduğumuzu hissettik ve tamam anne ve baba olmalıyız diye karar verdik. Eşim çok bilinçli bir eş. Bebeğin olması için öncelikle yumurtlama dönemini hesaplamalıyız dedi. İnternetten baktık ve 1 haftalık dilimi bulduk. Spermlerin ortalama 2 gün yaşadığını ve kaliteli olması için her gün yerine 1 gün olması gerektiği bilgisine ulaştık. ilk birlikteliğimizin ardından o kadar heyacanlandık ki ikinci ve üçüncü günlerde yapamadık:26: bir kere daha birleşme şansımız oldu o kadar. Sürekli gerildik, stress yaptık bu geçen günler zarfında. Sonra ben sık sık idrara çıkmaya başladım yanma da oluyordu biraz da lekelenme dedim ki olabilir mi baktım nedenlerden biri hemen gittik apar topar kan testine en garantisi o ya... Özel bir hastaneye hemen aldılar kan 2 saat beklemeye başladık nasıl heyecanlıyız bir bilseniz. Kan testi çıktı 0,149 yani yok dediler. Şoke olduk nasıl olmaz diye. Ben inanılmaz üzüldüm normalde çok sabırlıyımdır ama çok üzüldüm. Eşim dedi ki merak etme olacak ben rüyasını gördüm kalp seslerini duydum bebeğin dedi dedim yok ama bak. Neyse bir iki gün geçti ben folic asite falan başladım hamileyim ya :) gebelik testi aldım. Sonuç negatifti. Bir kaç gün sonra yine bir test sonuç negatif (bu arada 30 haziran son regli günümdü ben bunları Temmuz'un 20'si itibariyle yapmaya başladım.) Sonra sürekli uyumaya başladım, iştahım açıldı dedim ki var bir şeyler Pazar Günü Beylikdüzü gibi bir yerde nöbetçi eczane aramaya başladık yürü yürü bir tane bulduk geldik eve yaptık bu sefer test bozuk çıktı :) dedik ki vardır bunda bir hayır her şeyi oluruna bıraktık bir kaç gün sonra bir tane daha aldım artık eczanadeki kızla hem maddi hem manevi ahpap olduk :) Aldık bir tane 1 gün geçti yapmadım 2 gün geçti yapmadım 3 gün içimden geldi tam regli olmam gereken gün işyerindeyken yapayım dedim bir baktım 5 dakika içerisinde 2 çizgi çıktı ama birincisi kadar net değil. Eşime haber verdim, heyecanlandık dedik ki bu haftasonu gidelim doktora. Yılların doktoru denilen bir zaatı muhtereme gittik geçtiğimiz Cumartesi. Durumu anlattık ultrasona girdim demir tadı dahi almaya başladığımı anlattım. Baktı baktı %80-90 yok bir şey isterseniz haftaya gelin dedi burada bazı insanlar anne olmak isteyince psikolojik yapıyor dedi. Peki dedik çıktık içimiz yine rahat etmedi Eve dönmek için metroya binmişken eşim Daha teşekküllü bir özel hastaneye gidelim ne dersin en azından olmadığını öğreniriz bu ne biçim bir cevap %80-90 yok dedi. Gittik kan testi yaptırdık ve sonuç 5 haftalık hamile çıktım. Doktor iyi ki kullanmaya başlamışsın folic asiti 8 haftaya kadar devam edin lütfen dedi. Ağlamaklı çıktık doktorun odasından, eşimle sarıldık birbirimize buradan hareketle,

1- Yumurtalama Gününe dikkat edilmeli diğer günler olma şansı neredeyse imkansız.
2- Annenin beslenmesine daha gebe kalmadan dikkat edilmeli çünkü ne kadar dikkat ederseniz o kadar hazırsınız demektir.
3- Gereksiz stress, heyecan, karamsarlıktan mümkün oldukça uzak durulmalı.
4- Ve adet gününün geçmesi mutlaka beklenmeli.
5- Benim hiç göğüslerim şişmedi, midem bulanmadı bazı belirtilerin olması hamile olacağınız anlamına gelmediği gibi bazıların olmaması da hamile olmadığınız anlamına gelmez.
Güzel haberlerini bekliyorum.
Dilerim yüce rabbim sizlere hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip eder, olanlara da bir ömür boyu güzel günler yaşatır.

Sevgiler...

günaydınnn hatta tünaydın kızlar evde olunca biraz geç kalktım kahvaltımı yaptım şimdi tv nin karşısına geçtim.dün kontrole gittik kızım gayet iyi çok şükür 2.850 gr olmuş koca kızım benim ayyy vakit yaklaştıkça çok stres oluyorum ben yaa acaba nasıl olcak diye içim kıpır kıpır hep heycanda bu hafta süs sipraişini fln da vericem bakalım 1-2 gün evde dinleneyim sonra son hazırlıkları yapıcam
eee sizlerde ne var ne yok kızlar

X