Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
Trotteurs, Trotteur Fun de Formula Baby : Aubert kızlar bu nasıllllll

ayyyy kızlar buna bayıldımmmm Trotteurs, Trotteur 2 en 1 de Babymoov : Aubert sökülüyormuşşş ilerde ayaklanıncada kullanabilirrr
canikom öle fazla donanımlı bir şey almana gerek yok çünkü örümceğe fazla binmiyorlar binselerde üstündekı seylerden daha cok etraftakı seylerı karıstırmaya yarıyor örümcek aman dıyeyım çok dıkkat et ege ralli zannedıyordu örümceği deli gibi hızlı sürüp duvara çarpıyordu..bi gün tepetaslak gelmişti allahtan bırsey olmadı..bizim oğlan boylu oldugu ıcın en uzun halı bıle kısa gelıyordu egeye onedenle fazla kullanmadım bırde gunde en fazla bır ıkı saat tut ustunde hatta daha bıle az..neden mı cunku yalnıs zamanda yalnıs kaslar calışıyormus orumcekte ve de yurume gecıkebılırmıs...mesela bebek emeklemehalınden ayaga kalkma sonra sıralama sonra adım atma bu asamaları sırayla kendı cözmelıymıski zeka gelısımı acısından problem çözme basamaklarını kavraması açısından çok önemlıymış..bunu ğrenınce sadece aksam yemeklerını hazırlarken bındırdım egeye..bakıcıya falan bırakmadım örümceği...sen de al al ama çaresız kaldıgında bındır bebegını..herseyın doğal aşaması güzel bence
selam kızlaaaaarrrrrrrrrrrr:KK49: yorucu birgün dahaaaaaaaaaa:KK37:annemin dükkana bakıyorum mal almaya gittiler...
eğer anneciğim izin verirse 1-2 hafta sonraaa artık dinlenmeye eve çekilicem.yaniii devlet bile doğuma 8 hafta kala izin veriyor:KK1:demii...benimde yeter artık kendimi bukadar yorduğum..bi anneme koştur bi kayınvaldeme:KK37::KK37::KK37:canım çıktı yemin ederim..
hiççç hiççç kimseee bu kızcağızda hamile demedi....havalar çok sıcak pantolonu ıslanıyor artıkkk düşünün.geçenlerde bi akşam arkadaşımın çocuğunun doğum gününe gittik bidaha hamile aramızda 3 hafta var...kızın etrafındakiler kıza hamile diyee okdr titiz davranıyorlarkii...ablası olsun kuzenleri olsun kızı ayağı kaldırmadılar bilee kendi evinde misafir ettiler kızı kendi suyunu çayını bile onlardan istedi..hem hizmetini yaptılar hem misafirlerini ağırladılar hemde bebeğine baktılar...ogün dedimki yuhhh yanii bana kimse böyle davranmadıı...bırak benim işimi gücümü görmelerini,yardımcı olmalarını,ben milletin peşinde koşturdum halada koşturuyorum..kayınvaldemin misafirlerine akşama kdr ayakta çay döküp bulaşıklarını kaldırıyorum..onun haricinde annemin dükkana geliyorum...Allahım yardım ediyor ama bazenn çoookk üzülüyorum çokta yıpranıyorum...abu haftada bi geçsin artık kendim için ve kızım için dinlenmeye çalışıcam...iştee böyle kızlaaarr:63:

kız sende her zaman alıyon bu kararı ama sonuc gene aynı..emın ol sen ne zaman dogurcan o zaman tatilsin ..ondada bebiş rahat verır ınsallah..normal de yaparsan sen dogurur ertesı gunu gune gıdersın kaynanana ..yok yok o senı alır götürür...hakketten ne zor işin yaaa...azcık şımartılmaya her hamilenin hakkı vardır..kendi açımdan söleyim hem eşim hem kendı aılem acayıp şımarttı beni..o kadar tembelleştım ki..sonra zor geldi.işler...lohusayken anacığım yatagıma tepsıyle getırıp ellerıyle yedırdı benı allah razı olsun...kaynanamda baktı herkes tıtrıyor ustume mecbur ole davrandı..eşim bana doğum hediyesi yakut taşlı bir kolye aldı altınbaştan..annesine gösterdi de benimki ne desin..ben 3 tane dogurdum çiçek bile görmedim dedi...sen de aklını başına topla accık naz yap..ama ağlayarak değil..
yada en azından dogumdan sonra bebegını bahane et...kafa dınle azcık..olmaz böle bebgınle daha da bunalırsın benden solemesı:KK20:

merhaba kızlarrrşerooogelmedi mi daha ben haber alcam dıye gırdım onun için...bakalım ne çıkcak cinsiyeti..şiddetle merak ediyorum:emir_bebek:

selam kızlarrrrrrr...:KK16:
kontrolden geldimmm...2800gr olmuş minikimmm...:KK69:
doğum kanalına girmişş..çatı muayenesi yapacaktı dr ama ben sonra geliyim dedimm..
kuaföre gidemedimm rezil bi haldeydimm peki dedi...:kk77:
cuma günü nst ve kan tahlili falan varr...çatı muayenesinide o zaman yapacakk..
Allahın izniylee temmuz sonunda doğurcam sanırımmmmmmm....:KK52: :KK52: :KK52:
bu arada şero aradıı..cinsiyeti söyledi ama ben söylemiyim..kendisi söylesinn...
hepinizi öptümmmmmmmm....:KK3:

canikom öle fazla donanımlı bir şey almana gerek yok çünkü örümceğe fazla binmiyorlar binselerde üstündekı seylerden daha cok etraftakı seylerı karıstırmaya yarıyor örümcek aman dıyeyım çok dıkkat et ege ralli zannedıyordu örümceği deli gibi hızlı sürüp duvara çarpıyordu..bi gün tepetaslak gelmişti allahtan bırsey olmadı..bizim oğlan boylu oldugu ıcın en uzun halı bıle kısa gelıyordu egeye onedenle fazla kullanmadım bırde gunde en fazla bır ıkı saat tut ustunde hatta daha bıle az..neden mı cunku yalnıs zamanda yalnıs kaslar calışıyormus orumcekte ve de yurume gecıkebılırmıs...mesela bebek emeklemehalınden ayaga kalkma sonra sıralama sonra adım atma bu asamaları sırayla kendı cözmelıymıski zeka gelısımı acısından problem çözme basamaklarını kavraması açısından çok önemlıymış..bunu ğrenınce sadece aksam yemeklerını hazırlarken bındırdım egeye..bakıcıya falan bırakmadım örümceği...sen de al al ama çaresız kaldıgında bındır bebegını..herseyın doğal aşaması güzel bence

kız sende her zaman alıyon bu kararı ama sonuc gene aynı..emın ol sen ne zaman dogurcan o zaman tatilsin ..ondada bebiş rahat verır ınsallah..normal de yaparsan sen dogurur ertesı gunu gune gıdersın kaynanana ..yok yok o senı alır götürür...hakketten ne zor işin yaaa...azcık şımartılmaya her hamilenin hakkı vardır..kendi açımdan söleyim hem eşim hem kendı aılem acayıp şımarttı beni..o kadar tembelleştım ki..sonra zor geldi.işler...lohusayken anacığım yatagıma tepsıyle getırıp ellerıyle yedırdı benı allah razı olsun...kaynanamda baktı herkes tıtrıyor ustume mecbur ole davrandı..eşim bana doğum hediyesi yakut taşlı bir kolye aldı altınbaştan..annesine gösterdi de benimki ne desin..ben 3 tane dogurdum çiçek bile görmedim dedi...sen de aklını başına topla accık naz yap..ama ağlayarak değil..
yada en azından dogumdan sonra bebegını bahane et...kafa dınle azcık..olmaz böle bebgınle daha da bunalırsın benden solemesı:KK20:

ayy ilahii nesli normal doğum yaparsam ertesi gün gezmeye mi giderim:KK1: valla busefer misafirlerden başımı alamam heralde onlar bana gelecekler:KK19:ama haklısın her seferinde alıyorum bu kararı ama malesef yardım etmekten başkada birşey gelmiyor elimden...annemgilin çok zor ve kötü şeyler geldi başlarına..ablam 2 tane çocuğuyla benden bile daha çok ilgilendi Allah razı olsun gitti geldi..benim annem asla beni yormak isteyecek koşturacak bir kadın değildi..okdr çaresizki bizden başka kimse yardım edemezdi..maddi durum kötü olunca biz ablamla maddi manevi destek olmaya çalıştık...dükkan açıldı...ablam herşeyiyle ilgilendii mal almaya bilee ablam gidiyor annemle kucağında 1 yaşında bebekle..bende dükkana bakıyorum..hergün gitmeye çalışıyorum aslında dükkanda elemanlar var..biz oturuyoruz boş boş sadece anneme destek olmak için gidiyoruz en azından alışana kadar..çünkü bizi görmeyince üzülüyor..sadece anneme gitsem hiç sorun değil..hergün oraya gidincede busefer kayınvaldemgilde istiyorlar beni işte ozaman bunalıyorum..yanii 3 gün anneme gidersem 1 günde kayınvaldeme gitmek zorunda kalıyorum..buda beni çok yordu...gezmeler,çarşılar,pazarlar hiç bitmiyor...kayınvaldemin evi çok uzak her durumda bana muhtaçç ben gitmezsem eşimi yada kayınpederimi çağırıyor..Allahtan kayınbiraderim geldide o biraz yükümü hafiflletti..çok çok kalabalık bir sülale...sürekli misafir..ilk ve tek gelin olmanın dezavantajını yaşıyorum..annemle ve kayınvaldemle aynı şehirde olmanın zorluğu biriyle illgilendiğimde hemen diğerininde ilgi beklemesi...kayınvaldeminde şöyle bir sorunu var geçen sene bunalıma girdi ilk evlendiğimiz yıl..depresyon ilaçları falan aldıı sinir hapı falan kullandıı bir süre..beni hep hep yanında istedii daha şurda 6-7 aydır rahatım ondan önce bizi hep beklerlerdi şimdi düzeldii ama şimdide anneme gidiyorum yaa hamile hamile anneme koşturuyorum yaa demekkii güçlüyüm halim elveriyor ozaman orayada koşturmak zorundayım..malesef böyle oldu..eğer annemgilin düzeni eskisi gibi olsaydı yemin ederimmm kendime çok dikkat eder kimseyede taviz vermezdim..temmuz bitsin artık ağrılaştığımı göstericem herkese..iyi bile olsam off poff çok yoruluyorum dicem..bebeğim inş uslu olurda o doğunca barii rahat ederim..ozamanda ben milleti koşturucm peşimde kayınvaldeme dicem gel bakk anne misfirlerimi onlar ağırlasınlar doğru düzgün dinlenerek bir hamilelik geçirmedim barii lohusalığımı düzgün geçireyim..

buarada yürüteç konusunda haklısın çokta önemli değil..bende ona bindirmeyi pek düşünmüyorum..çok zorda kalmadıkça..oyüzden çokta detaylı bişey almam...
merhaba kızlarrrşerooogelmedi mi daha ben haber alcam dıye gırdım onun için...bakalım ne çıkcak cinsiyeti..şiddetle merak ediyorum:emir_bebek:
bende merak ettim ama bugün giremeyebilir evlilik yıl dönümleri şimdi onu kutluyorlardır..yarın sabah verir haberi..
doğum kanalına girmişş..çatı muayenesi yapacaktı dr ama ben sonra geliyim dedimm..
bu arada şero aradıı..cinsiyeti söyledi ama ben söylemiyim..kendisi söylesinn...

aaaaa temmuz sonunamıııııııııııı kız daha 4 haftan yokmu..38.haftadamı yapacaksın doğumu..40 değilmydiii:26:
buarada minnakın koca erkek olmuşş yaa maşallah gayet güzel kilosu normal olacak.....

Günaydın kepelekleriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmm :KK16: ayyyyy uyku tutmadı sabah sabah soluğu burda aldım yine :KK1: dün evlilik yıldönümümüzdü, kocişimle dışardaydık akşam, eve çok geç girdik yazamadım, bebişimizin cinsiyetini öğrendik dün, rüyalarım çıktı, oğluşumuz geliyoooooooooooooorrrrrr :KK52: :KK52: ben adını koydum hemen, ONAT olacak inşallah :KK31: iyi, güzel huylu insan demekmiş, belki yanına bi de KAYRA ekleriz :44:
ONAT KAYRA KARASU :KK69: kulağa hoş geliyor mu :KK49:
Koooccaman olmuş sıpam benim, ultrason ekranına sığmicak nerdeyse, miskin miskin uyuyodu gene, anasına çekmiş uykucuuuuuuuuu :KK1: :KK1: :KK1: herşey yolundaymış, organ taraması yapıldı, normal çıktı hepsi, 3lü için de kanımızı verdik haftaya sonucunu alıcaz, işte böyle şekerler bizden haberler bukadar :KK49: kimlerin tahmini tuttu bakalım :KK53:

Son düzenleme:

Kız manyak kanka ben sana demedim mi çatı muayenesi yapar şimdi, temizlen de git diyee :KK53: maşallah kocaman olmuş sıpa yaa :KK9: doğum da çok yaklaştı çok heyecanlıııııııııııııııııı :KK52: doğur kız kankam, çatır çatır doğur ben sana güveniyom :KK19:

Günaydın kepelekleriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmm :KK16: ayyyyy uyku tutmadı sabah sabah soluğu burda aldım yine :KK1: dün evlilik yıldönümümüzdü, kocişimle dışardaydık akşam, eve çok geç girdik yazamadım, bebişimizin cinsiyetini öğrendik dün, rüyalarım çıktı, oğluşumuz geliyoooooooooooooorrrrrr :KK52: :KK52: ben adını koydum hemen, ONAT olacak inşallah :KK31: iyi, güzel huylu insan demekmiş, belki yanına bi de KAYRA ekleriz :44:
Koooccaman olmuş sıpam benim, ultrason ekranına sığmicak nerdeyse, miskin miskin uyuyodu gene, anasına çekmiş uykucuuuuuuuuu :KK1: :KK1: :KK1: herşey yolundaymış, organ taraması yapıldı, normal çıktı hepsi, 3lü için de kanımızı verdik haftaya sonucunu alıcaz, işte böyle şekerler bizden haberler bukadar :KK49: kimlerin tahmini tuttu bakalım :KK53:

günaydın karasucum amaşallah kuzucuğuna sağlığı yerindeymiş
anah bi kaynana daha

şeroooooooooooooooo hayırlısı olsun kuzucum.
benimn tahminim tuttu :KK64::KK64:
gerçi tahmin dediğim hatırlarsan hücre yenilenmesi diye bi hesaplama metodu vardı.
bugüne kadar kimde hesapladıysak bu yöntemi hata yok denecek kadar az.
100 kişide 2 kişide yanılmış olabiliyo.
hmmmm demek sende artıkın bi kaynana adayıysın haaa. hadi bakalım.
bu arada evet isim kulağa çok hoş geliyo

şeroooooooooooooooo hayırlısı olsun kuzucum.
benimn tahminim tuttu :KK64::KK64:
gerçi tahmin dediğim hatırlarsan hücre yenilenmesi diye bi hesaplama metodu vardı.
bugüne kadar kimde hesapladıysak bu yöntemi hata yok denecek kadar az.
100 kişide 2 kişide yanılmış olabiliyo.
hmmmm demek sende artıkın bi kaynana adayıysın haaa. hadi bakalım.
bu arada evet isim kulağa çok hoş geliyo

Evet yaa o testlerin hepsi erkek gösteriyodu, çin takvimi de o hücre yenilenmesi takvimi de :KK1: ben de rüyalarımda hep oğlan gördüğüm için oğlan diyodum zaten ama babamız kız istiyodu onun için hayal kırıklığı oldu biraz :KK1: doktor gösteriyo pipiyi bu ne annesi dedi, anaaaaaaa pipisi vaaaaaaarrrrrr demişim :KK60: nasıl güldü bana :KK60: çıktık dışarı kociş diyo ki ben pipi mipi görmedim bi de diğer doktor baksın diyo halaaa :KK60: :KK60: neyse artık ikinci kız olur inşallah da babasının da gönlü olur :KK49:

Evet yaa o testlerin hepsi erkek gösteriyodu, çin takvimi de o hücre yenilenmesi takvimi de :KK1: ben de rüyalarımda hep oğlan gördüğüm için oğlan diyodum zaten ama babamız kız istiyodu onun için hayal kırıklığı oldu biraz :KK1: doktor gösteriyo pipiyi bu ne annesi dedi, anaaaaaaa pipisi vaaaaaaarrrrrr demişim :KK60: nasıl güldü bana :KK60: çıktık dışarı kociş diyo ki ben pipi mipi görmedim bi de diğer doktor baksın diyo halaaa :KK60: :KK60: neyse artık ikinci kız olur inşallah da babasının da gönlü olur :KK49:

sağlıklı olsunlarda canım gerisini boşş..

ooooooo ikinci hemen konusulmaya başlandıgına göre hemen düşünüyoruz galiba haa :KK23:

sağlıklı olsunlarda canım gerisini boşş..

ooooooo ikinci hemen konusulmaya başlandıgına göre hemen düşünüyoruz galiba haa :KK23:

Valla ben arayı çok fazla açmayı düşünmüyorum, beraber büyürler diye düşünüyoruz, babası da fazla beklememe taraftarı ama bakalım hayırlısı :KK49:

canımmmmmmmmm bi paşa dahamı gelio topigimizeeee:nazar::nazar::nazar::nazar::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: allahım nazarlardan korusunn .
kayra hoş isim ama onat biraz acaip geldi zamanla alışılır sanırım:KK61::KK61::KK61:

canımmmmmmmmm bi paşa dahamı gelio topigimizeeee:nazar::nazar::nazar::nazar::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: allahım nazarlardan korusunn .
kayra hoş isim ama onat biraz acaip geldi zamanla alışılır sanırım:KK61::KK61::KK61:

Günaydın canım :KK19: dediğin gibi onat pek sık duyulan bi isim değil ama anlamını çok sevdim, bi de benim kulağıma da hoş geldi açıkçası :KK31: dediğin gibi zamanla alışılır elbet :KK34:

X