Birileriyle konuşmaya ihtiyacım var.. karmaşık durumdayım

Cinarsmomy

Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2020
81
188
33
Merhaba arkadaşlar.
Uzun zaman sonra evliliğimle ilgili kafam allak bullak. Eşimle birbrmize bağlı güzel bir iliskimiz var. 2,5 yaşında da bir oğlumuz var. Ama esimin ailesiyle ilgili sorunlarımız bitip tükenmek bilmiyor artk dayanacak gücüm kalmadı. Suanda memleketimizden uzakta bir sehirde ikimizde kamuda çalışıyoruz ben normalde esimden 2 yildir uzaktaydim daha yeni tayin oldum birkac hafta oluyor. Oglumuza bakmak icin kayinvalidem memleketten geldi bizimle birlikte ayni evde yaşıyor malesef. Esimin cok büyük sorunları olan bir abisi ve ailesi varx malesef maddi ihtiyaçları luzumsuz istekleri emrivakileri hayatimizda heran pat diye bir yerden çıkıp huzurumuzu bozuyor.
En son dun yaşanan olaylara gelecek olursam; bizim olduğumuz sehirde abisi tedavi görüyor ayda bir iki haftada bir görüş hakki var. Tedaviye basyali 15 gun kadar oluyor.! İki gündür asiri derecede ben saglik problemk yasamaya basladm oksuruk bigaz ağrısı halsizlik vs covid belirtisi diye acilde test yapıldı. O sirada memleketten abisinin esi aradi abiyi görmeye gelecegni taksiye bindigini otogara gitmekte olduğunu söyledi. Ve bu sehirde nerde kalacaklar? Tabiki bizim evde. Ya diyorum bakn hastaym iyi degilim covid olabileiim. Kotu durumdaym ayakta zor duruyorum misafir kabul edecek gbi degilim. Yemek yapmakla vs nasl ugrasaym küçükte oglum var. Bi izin gunum var onda da dinlenmek istiyorum gbi esimle konustum. Oda herkesin derdi bsska sen misafire temizlge üzülüyorsun ben abime üzülüyorum yegenime anneme üzülüyorum Allah senin basina vermesin ayni durumda ailen olsa hungur hungur aglarsin gbi konustu. Hastaym diyorm ölümcül mi? Öldün mu? Benim sucum mu bize gelmeleri? Gelme mi diyeym gbi konusuyor. Sonuc olarak ben onun ailesine o benm aileme sallarken sesler yükseldi bagris cagris kayinvalide duydu olaya dahil oldu bizi istemiyorsan araym gelmesinler gbi konustu. Esim cildirdi seni kapuya koyarm babanin evine gotururum babani ararm sen benim annemi nasl üzersin annem icin dunyayi yakarm vs vs abimler gelsin gitsin senden bosancam sevgim kalmadi bu yaptıklarınla. Bende madem bosanacaksn ben evimde bosanacahm adamin ailesini istemiyorum defolun gidin dedm. Getirme evime onlari dedm. Anneni de al defol git dedm. Hepsini kayinvalide duyuyor. Genelnolarak ogluna destek oluuor bizi susturmaya calisiyor vs vs. Kafayi yemek üzereyim atesim basimda kemiklerm kırılıyor pozitifim. Velhasil gece 1 de gitti aldi yengesini otogardan geldiler. Sabah bir cay bardagni sofraya koymama yardm etmediler kahvalti hazirladm hizmet ettm. Simdi de benm pozitif oldugumu ogrenince biraz gezmeye çıktılar disariya. Bende oglumu uyuttun kendimi odama kapattm. Sinirden kuduruyorm. Bakici ariyorm bulamıyorum buraya yeni geldm kimseyi tanimiuorm. Sabah ise erken gidiyoruz oglumu krese versem zorlanir mi bilmiyorum. Kayinvalidemle ayni cati altinda yasamak istemiyorum. Ama devlet gbi yerde calisiyorm kpss ile atandm sirf evladima bakacak komse yok diye isten istifa edip bir erkege mecbur kalmak istemiyorum. Krese versem mi ne onerirsiniz? 28 aylik henuz emiyor bez bagliyor oglen emerek uyuyor. Bana cok bagli. İse erken gidiyorm 7.30 da bırakmam lazm krese :/ napcagmo bilmiyorum

Diger yasanan olaylari bilmiyorum, sadece bu anlattığınızdan yola cikarak hasta esini gorus gunu oldugu icin gormeye gelen birini bir gun misafir edebilirdiniz bence. Bu kadar gerilmemis olsaniz yine de yardim etmezler miydi? Siz pozitif oldugunuz icin odanizda kalirdiniz, onlar da baslarinin caresine bakardi.
Karsilikli cok kirici seyler soylenmis. Ortada hasta bir abi ve onu bir gunlugune gormeye gelen yenge var. Esiniz bu durumda nasil gelme diyebilir ki?

seni kapuya koyarm babanin evine gotururum babani ararm sen benim annemi nasl üzersin annem icin dunyayi yakarm vs vs abimler gelsin gitsin senden bosancam sevgim kalmadi

Şu konuşmadan sonra sabah bi de kalkip hizmet ettiniz.
Siz cocugu kreşe de verseniz derdiniz bitmeyecek haberiniz olsun.

Pozitif misiniz o kısmi kaçırdım ama değilseniz bile öyle olma ihtimaline karşı odanıza kendinizi kapatabilirdiniz.sonucta eşinizin abisi de hasta ve tedavi görüyor yanınızdan gidecekler onu gormeye.durumu anlatırsınız.kayinvalideniz kahvaltı yemek hazirlasaydi.Siz neden hazırladınız ki hasta hasta.Bazen çok ekstrem durumlar yaşıyoruz hayatta.

Merhaba arkadaşlar.
Uzun zaman sonra evliliğimle ilgili kafam allak bullak. Eşimle birbrmize bağlı güzel bir iliskimiz var. 2,5 yaşında da bir oğlumuz var. Ama esimin ailesiyle ilgili sorunlarımız bitip tükenmek bilmiyor artk dayanacak gücüm kalmadı. Suanda memleketimizden uzakta bir sehirde ikimizde kamuda çalışıyoruz ben normalde esimden 2 yildir uzaktaydim daha yeni tayin oldum birkac hafta oluyor. Oglumuza bakmak icin kayinvalidem memleketten geldi bizimle birlikte ayni evde yaşıyor malesef. Esimin cok büyük sorunları olan bir abisi ve ailesi varx malesef maddi ihtiyaçları luzumsuz istekleri emrivakileri hayatimizda heran pat diye bir yerden çıkıp huzurumuzu bozuyor.
En son dun yaşanan olaylara gelecek olursam; bizim olduğumuz sehirde abisi tedavi görüyor ayda bir iki haftada bir görüş hakki var. Tedaviye basyali 15 gun kadar oluyor.! İki gündür asiri derecede ben saglik problemk yasamaya basladm oksuruk bigaz ağrısı halsizlik vs covid belirtisi diye acilde test yapıldı. O sirada memleketten abisinin esi aradi abiyi görmeye gelecegni taksiye bindigini otogara gitmekte olduğunu söyledi. Ve bu sehirde nerde kalacaklar? Tabiki bizim evde. Ya diyorum bakn hastaym iyi degilim covid olabileiim. Kotu durumdaym ayakta zor duruyorum misafir kabul edecek gbi degilim. Yemek yapmakla vs nasl ugrasaym küçükte oglum var. Bi izin gunum var onda da dinlenmek istiyorum gbi esimle konustum. Oda herkesin derdi bsska sen misafire temizlge üzülüyorsun ben abime üzülüyorum yegenime anneme üzülüyorum Allah senin basina vermesin ayni durumda ailen olsa hungur hungur aglarsin gbi konustu. Hastaym diyorm ölümcül mi? Öldün mu? Benim sucum mu bize gelmeleri? Gelme mi diyeym gbi konusuyor. Sonuc olarak ben onun ailesine o benm aileme sallarken sesler yükseldi bagris cagris kayinvalide duydu olaya dahil oldu bizi istemiyorsan araym gelmesinler gbi konustu. Esim cildirdi seni kapuya koyarm babanin evine gotururum babani ararm sen benim annemi nasl üzersin annem icin dunyayi yakarm vs vs abimler gelsin gitsin senden bosancam sevgim kalmadi bu yaptıklarınla. Bende madem bosanacaksn ben evimde bosanacahm adamin ailesini istemiyorum defolun gidin dedm. Getirme evime onlari dedm. Anneni de al defol git dedm. Hepsini kayinvalide duyuyor. Genelnolarak ogluna destek oluuor bizi susturmaya calisiyor vs vs. Kafayi yemek üzereyim atesim basimda kemiklerm kırılıyor pozitifim. Velhasil gece 1 de gitti aldi yengesini otogardan geldiler. Sabah bir cay bardagni sofraya koymama yardm etmediler kahvalti hazirladm hizmet ettm. Simdi de benm pozitif oldugumu ogrenince biraz gezmeye çıktılar disariya. Bende oglumu uyuttun kendimi odama kapattm. Sinirden kuduruyorm. Bakici ariyorm bulamıyorum buraya yeni geldm kimseyi tanimiuorm. Sabah ise erken gidiyoruz oglumu krese versem zorlanir mi bilmiyorum. Kayinvalidemle ayni cati altinda yasamak istemiyorum. Ama devlet gbi yerde calisiyorm kpss ile atandm sirf evladima bakacak komse yok diye isten istifa edip bir erkege mecbur kalmak istemiyorum. Krese versem mi ne onerirsiniz? 28 aylik henuz emiyor bez bagliyor oglen emerek uyuyor. Bana cok bagli. İse erken gidiyorm 7.30 da bırakmam lazm krese :/ napcagmo bilmiyorum

Konuyu tersten düşünün , bulduğunuz cevaba göre davranın.

Mesela sizin yaşadığınız olay abinizin başından geçse : torununa bakmaya gelen ve bu yüzden çocuğunun evinde kalan , tüm kavgayı duyan ve gelini tarafından evden kovulan sizin anneniz olsa ne derdiniz ?

Abinize tavsiyeniz ne olurdu ? Yengeniz için yüzüne ve arkasından ne söylerdiniz ?

Bence siz kayınvalidenize muhtaç kalmanızın psikolojisi ile iyi patlamışsınız. Sizin yerinizde olsam pozitif olduğumu düşünüyorsam oda karantinasına alırdım.
Zaten onlarda keyfi olarak gelmemişler.
Bir iki gün için yersiz kavga olmuş. Hem de evde kayınvalide varken.
Eşiniz hele çok düşüncesiz. Tamam sen hastasın geç dinlen pozitifsen bulaştırma. Onlarda hasta ziyaretine geldi temizliğe yemeğe gelmiyorlar yabancı değiller evde annem de var yemeği birlikte hallederler demeliydi.
Bundan sonrasının kararı sizin ama bu denli boşanma lafının geçtiği kavgalardan sonra düzelme olur mu bilmiyorum?

Kendi oğluma kahvalti hazirlamak zorundaydım sonuçta kimse onunla ilgilenmezdi. Herkes hasta dediğim(psikolojik) abinin tepesinde 15 gündür görmedikleri icin onunla ilgileniyordu. E sonucta kavgadan haberleri olmadığı icin gelen insanlara da yansıtmakta istemedim ve kahvaltımı hazirladm.

Ya sürekli para yardımı yapıyoruz ama sürekli yani anlatamam haftada 2-3 gunde bir mesaj gelir aramiriz. Yok icra geldi yok tedavi masrafi. Ev kirasi ev aidati. Mutfak bos kuflu ekmek var. Gbi gbi sürekli mutfak alisverislerni yap, maddi yardim yap, psikolojisi bozuk insanlarla sürekli ilgilenmek zoeunda kal. Cok bunaldm. Ya en basiti arabamizi değiştirmek istiyoruz kayinvabam ve görümcem bu kaynimin kredi borcunu ödüyor, vay efendim laf olur soz olur diye arabamizi değiştiremiyoruz. Emrivakiyle ckp geliyorlar, hastaym dinlenmek istiyorum evimde yabancilarn dolasmasini istemiyorum. Kucik ogullari var 6 yasinda agzinda sürekli argo, kufur, hircin ogluma vurmaya çalışan, elinde youtube ener baturlar, pubg vs siddet oyunları oynayan bir cocuk. Ayni ortamda olmalarıni dahi istemiyorum. Binbir dikkatle yetistirdigim cocugumun etkilenmesini istemiyorum. Yani cok bunaldm. Sabahtan beri iste esim ve yine kimin başındalar benim basimdalar. Esimin ruhu duyuyor mu benim burda yaşadığımı hayir. Hastaym diyorm :) ölümcül mu diyir adam ya :) ama covid gerçekten ölümcül ve ugruna dunyayi yakacagi annesiyle ayni evde yasiyoruz temasliyiz. Birsey olursa ozaman ben söyleyeceğim bak bakalm ölümcül muymus bu hastalk diye. Sinirlerm cok bozuk ya

Olayları arapsaçı gibi anlatmissiniz.
Bazı üyeler yorumlamayı bilmiyor mu acaba?
Guzel giden ilişkide eş karısına defol git diyemez.
Burada sıkıntı var bir kere.
Hastaymissiniz ve kovid olduğunuzu söylüyorsunuz eşiniz buna rağmen kendi kafasında.
Hem de o kadar kavga olmuş defolun gidinler ee sonra gelen misafire hizmet yine aynı son.
Hata üstüne hata var.
Eşinizin abinizin hastalığı nasıl bir şey?
İlk defa mi geliyorlar?
Kaynana çocuk bakmaya istemeniz dışı mi geldi?

Hem defolun gidin demişsiniz hem de kahvaltı hazırlamissiniz . Tutarsız olduğunuz sürece sözleriniz onemsenmez. Keşke öncesinde sakin kalıp eşinizle bir çözüm üretme yoluna gitseydiniz. Olan olmuş artık ne diyeyim . İki taraf da hatalı bana kalırsa . Bu arada tabiki işinizi birakmayin kreş ya da bakıcı illa ki bir çözüm bulunur .

Merhaba arkadaşlar.
Çok büyük bir tepki vermişsiniz durumunuzu söyleyip odanıza kapanabilirdiniz sonuçta covid söz konusu.Evli çiftlerin özellikle ailelerinden biri varken tartışmasına karşıyım.Sessiz sedasız söyleyebilirdiniz.Bence siz dolmussunuz ve hastalığın vermiş olduğu gerginlikle dökülmüşsünüz.Esinizin sizi bosamakla tehdit etmesi yanlış ama sizde sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz.Evladinizi kreşe verip evinizde huzuru sağlayın derim

Çocuğunuza illa bakıcı bulabilirsiniz .
Memurmussunuz oradaki arkadaslara sorun.
Oranın yerlileri vardır illa vardır tanıdık.
Ben de ilk geldiğim yerde kimseyi tanimiyordum arkadaşlara sordum.
Bakicidan bu kadar korkmayın çoğu kaynanadan bin kat daha iyidir.
Kaynana ile çok iyi anlasirsaniz aynı evde durun yoksa hep böyle çatışma olur.
O var diye didisinin didisi gelir.
Siz o aileye asiri bilelenmissiniz yasadiklarinizdan ötürü.
O zaman soylemlerinizin arkasında durun.
Eşiniz illa getiriyorsa onları eve kendi ağırlayacak.

Olayları arapsaçı gibi anlatmissiniz.
Bazı üyeler yorumlamayı bilmiyor mu acaba?
Guzel giden ilişkide eş karısına defol git diyemez.
Burada sıkıntı var bir kere.
Hastaymissiniz ve kovid olduğunuzu söylüyorsunuz eşiniz buna rağmen kendi kafasında.
Hem de o kadar kavga olmuş defolun gidinler ee sonra gelen misafire hizmet yine aynı son.
Hata üstüne hata var.
Eşinizin abinizin hastalığı nasıl bir şey?
İlk defa mi geliyorlar?
Kaynana çocuk bakmaya istemeniz dışı mi geldi?
Madde bagimlisi esimin abisi. Ayni sehirde yasarjen cat kapi gelirlerdi iki gune bir haftada bir ayda bir. Ama buraya yeni geldik ve bu evimize ilk defa geldiler. Ben bile bu eve geleli bir ay yeni oluyor hos.
Kafam karma karisik olaylar uzun ve karışık oyuzden ordan burdan aklma geleni yazdm sanirim.

Kayinvalideyi mecburen biz cagirdik bakici bulamadk. Krese emin olamadk alisma oryantasyin suremiz olmadi buraya geldik ise basladm. Mecbur geldi kadin. Ama oglu yokken baska oglu varken baska bir kadin. Oglu yokken benimle daha iyi. Ama ogluyla biz sakalasirkwn bile lafin icinde. Hayatta dayanamiuor bebek sanki. Esimin ogluma babalik yapmasina bile mudahele ediyor oysaki oglum babasiyla daha yeni ayni evde yasamaya basliyor. Aksam isten geliyoruz oglum oyun oynamak istiyor babasiyla. Kv atlıyor baban yoruldu diye. Yahu bende isten geliyorm hemde evle isim arasi 100 km gunde 2,3 3 saatim yolda geciyor. Gelip yemek yap bulask yika cay demle çayın bulasigi sonra ertesi gun yemegne hazirlik, es kisisine kahvaltiya ekmek arasi hazirla, oglumla ilgilen yemek yedir oyun oyna ben insan degil miyim? Keske annem olsaydi yanmda kv yerine

Çocuğu bezden memeden kesin. Yaşı gelmiş. Sonra kreşe verin. Benim oğlum 2,5 yasinda başladı sabah erkenden götürmek zor oluyor tabii ama zaten kv çocuğa yetişemez artık. Kreş çocuklara gerçekten çok iyi geliyor, bakıcı bulamıyorsanız bir secenek bu, çoğu kreş bezli çocuk alır, orada emmeden uyumayı da öğrenir

Aile içi tartismanizda iki tarafı da haksız buldum. Eşin ailesinden bıkmışsınız, evde 3. Kişi var ve başkasının varlığı ilişkileri çok geriyor insan tahammülsüz oluyor, bana bu tartışmaları sık sık yaşıyormuşsunuz gibi geldi. Abisine madem hep destek çıkıyorsunuz aylık belli bir miktar para vermeyi konusun ve bu meblağdan başka göndermeyin.
Allah şifa versin umarım hastalığı sıkıntısız atlatırsınız.

Çok küsmeli, tartışmalı bir ilişkiniz var okurken ben yoruldum. Sevgililikte de böyle miydiniz, böyleyse neden bile bile evlendiniz diye sormaya geldim size.

Tek yol bakıcı bulmak..Maddi durumunuzda var...Sabah gelsin siz işten gelene kadar kalsın..Arada da goruntulu arar kontrol edersiniz...Hem sağdığınız sütleride verir bakıcı..

Boşanmalisin. Boyle bir evliligi devm ettirmek cok anlamsız. Sende de hata cok ama. Tamam memur kari koca zengin olmaz bu ulkede, ama bi bakici tutacak paran da vardir yani, kayinvalideyle yasmaayi kabul etmen cok sacma. Onlar baya sana biz ne iyilikler yapiyoruz yaranamiyoruz kafasi yasiyorlardir simdi. Kayınvalide lle yasmak ne demek, evliligine dinamiti dösemissin zaten. Ondn once de 2 sene esinle ayri yasamissin, zaten oyle sana aman aman bi bağlılığı kaldigini sanmiyorum. Ben de memurdum bu tarz durumlri yaşama ihtimalini goze alamadim, evlenirken istifa ettim. Bence evlilik bagini kopmaya sürükleyen seyler bunlar. Madem cok uzak bi ilde oturuyorlar, yasadiklari yer kucuk ilceyse bile, tedavi icin neden kendi yasadiklari il merkezine degil sizin yaşadığınız yere geliyorlar, cunku siz yuz vermissiniz. Esiniz size su lafları ettikten sonra kapiyi carpip çıkmanız gerekirken sabah bi de hizmet etmissiniz. Baya hatalisiniz bastan sona. Bosanip kurtulmanizi tavsiye ederim

X