Biraz umuda ihtiyacım var...

5 senedir testiyle uğraşan biri olaraktan her zaman bir umut var kendiniz strese koymayın Allah büyüktür o ne zaman ol derse olur ki benim çevrem çikolta kistiyle hamile kalanlar da var hayırlı zamanı sabırla bekle ama tedavini de ol bol bol dua et

Sizi çok iyi anlıyorum..İnsan psikolojisi öyle kötü ki...yalnız şu var ki her şey Rabbimin elinde. Umutsuz olmayın kesinlikle.. ben kendimi hep böyle telkin ediyorum. Derdi veren Allah dermanını da verir inşallah dileyen herkese.

O kadar çok olumlu hikaye var ki aslında.. ama bizler hep olmayanlara negatiflere şartlıyoruz, olumlu hikayeler bizde yaşanmaz gibi geliyor. Hatamız hep burada sanırım.

Süreç çok zor.. rabbim yardımcınız olsun. Bundan öncekileri unutun. Olumlu düşünmeye çalışın olumlu olsun inşallah..
bu mesajlar bana iyi geliyor teşekkür ederim...

Eminim siz en doğru zamanda en doğru şeyi yaparsınız, kalbiniz sevgi dolu.Allah hem karnınizda büyüttüğünüz hem de kalbinizde büyüttüğünüz evlatlar nasip etsin tez zamanda :KK200:
sizde yavrunuzu sağlıcakla kucağınıza alırsınız insallah ❤

Sizi çok iyi anlıyorum..İnsan psikolojisi öyle kötü ki...yalnız şu var ki her şey Rabbimin elinde. Umutsuz olmayın kesinlikle.. ben kendimi hep böyle telkin ediyorum. Derdi veren Allah dermanını da verir inşallah dileyen herkese.

O kadar çok olumlu hikaye var ki aslında.. ama bizler hep olmayanlara negatiflere şartlıyoruz, olumlu hikayeler bizde yaşanmaz gibi geliyor. Hatamız hep burada sanırım.

Süreç çok zor.. rabbim yardımcınız olsun. Bundan öncekileri unutun. Olumlu düşünmeye çalışın olumlu olsun inşallah..
bizlerin hikayesi de mutlu son olur mu ki...

Umutsuz olma herşeyin bir zamanı var 10 sene de kaç tüp bebek aşılama denedi arkadasım doktorlar rahim duvarında perde var 6 ayda bir adet oluyordu imkansız dediler evlat edindi. Geçen yaz imkansız denilen bir mucize oldu bir oğlu var Hemde sprilalle korunduğu halde şimdi o mucizesini büyütüyor

Allahım gönlüne göre versin inşallah arkadaşım.
Dualarım ve kalbim seninle...
Ama lütfen umutsuzluğa düşme.
Sen de iyi biliyorsundur ki taktir Rabbimin.
Allaha sığın bol bol dua et ve mutlaka dualarının kabul olacağına inan.
Dualariniz icin cok teşekkür ederim:KK200:

Canim neden olmasin? 3.de olmaz, 5.de olur. Umudunu yitirme ama olmazsa da dunyan yikilmasin. Kolay degildir anliyorum ama hamile kalmaman seni degersizlestirmez. Hayirlisi derler ya hep aslinda hakkaten oyle. Umarim senin icin en iyisi olur.:dua:

canımsın.
benim de neredeyse 4 yıl oldu.
hiç hamile kalmadım.
3 negatif tüp bebek denemesi,
histereskopi,
laparoskopi,
tek tüpümün alınması..
kalan tüpüm de kusursuz değil malesef.
şansımın bir çok kişiden az olduğunu biliyorum.
ama Allah a olan inancım ve güvenim tam.
ha mucizesini gösterdi verdi başımın tacı olur,
ha vermezse de yine bir bildiği vardır hakkımda.
sorgulamaya haddim yok.
tek duam 'yeter ki hayırlısı olsun'.
Ahhh canim benim sende ne zorlu yollardan geçtin... Insan bu kadar olay yaşadıkça daha da imkansiz gibi geliyor, heves etmeye korkuyor dimi. heves etsem hayal kırıklığı yasar miyim korkusu oluyor... inanir misin dua bile edemez oldum, 4 senedir dualarimda hep ayni cümleler tekerleme gibi oldu artik anlamini yitirdi sanki oylesine manasizca çıkıyor agzimdan :KK43: Allah affetsin, bu olaylar maneviyatimi da zedeledi :KK43:

10 yillik evli arkadaşım artik tamamen umudunu kestiği bir dönem arkadaşının hamilelik haberini alıyor ve ben de bi test yapayım diyor.. ve sonuç o da hamile.. ummadiginiz anda pat diye oluverir.. inşallah tez vakitte guzel haber alirsiniz

bu gibi durumlarda stres en önemli faktör bu nedenle stresten uzak tutun kendinizi, kesinlikle tutmaz ama deniyorum tarzı cümleleri hayatınızdan çıkarın bu sefer tamam neden olmasın diyerek bardağın sulu kısmını görün lütfen ve müjdeli haberinizi bizimle de paylaşmayı unutmayın lütfen ben inanıyorum bu sefer tamam . Sevgiyle kalın

bu gibi durumlarda stres en önemli faktör bu nedenle stresten uzak tutun kendinizi, kesinlikle tutmaz ama deniyorum tarzı cümleleri hayatınızdan çıkarın bu sefer tamam neden olmasın diyerek bardağın sulu kısmını görün lütfen ve müjdeli haberinizi bizimle de paylaşmayı unutmayın lütfen ben inanıyorum bu sefer tamam . Sevgiyle kalın
böyle olumlu sözlere ihtiyacim var işte... çevremde artik beni kimse motive de edemiyor. teşekkürler desteğiniz için

Ahhh canim benim sende ne zorlu yollardan geçtin... Insan bu kadar olay yaşadıkça daha da imkansiz gibi geliyor, heves etmeye korkuyor dimi. heves etsem hayal kırıklığı yasar miyim korkusu oluyor... inanir misin dua bile edemez oldum, 4 senedir dualarimda hep ayni cümleler tekerleme gibi oldu artik anlamini yitirdi sanki oylesine manasizca çıkıyor agzimdan :KK43: Allah affetsin, bu olaylar maneviyatimi da zedeledi :KK43:

Yok dedim ya yine Allah tan hayırlısını diliyorum. Belki olmayacak hiç ama o zaman da başıma gelen bunca şeyin bir anlamı vardır muhakkak. Veren de vermeyen de Allah a hamd olsun. Ben hep şöyle dua ederim: Allah ım sen onca çiçek açan ağacın içinde beni dalsız çiçeksiz meyvesiz bırakma, bana da hayırlısını nasip et. Sende her şeye rağmen iste sakın Allah a sırtını dönme canım.

Yok dedim ya yine Allah tan hayırlısını diliyorum. Belki olmayacak hiç ama o zaman da başıma gelen bunca şeyin bir anlamı vardır muhakkak. Veren de vermeyen de Allah a hamd olsun. Ben hep şöyle dua ederim: Allah ım sen onca çiçek açan ağacın içinde beni dalsız çiçeksiz meyvesiz bırakma, bana da hayırlısını nasip et. Sende her şeye rağmen iste sakın Allah a sırtını dönme canım.
çok güzel bir duaymis... belki benim de farkli dua cümlelerine ihtiyacim var artik, sağol canim

Benim 6 yıla yakın olmadı. Bir gün tvde bir doktorun sohbetine denk geldim ve kadınlar çocuk olma ihtimallerini sürekli tüp bebek sürecine girerek yitiriyorlar, vücutlarını çok yoruyorlar demişti. Ben aşılama düşünüyordum o zaman. Ama yaptırmadım. Hangi doktora gittiysem önce aşılama dedi, karar verdim tamam yaptıracağım dedim ama kendimde o gücü bulmadım. Hele tüp bebek çok daha zor.
Sonra bir gün umutları başka bahara kaldırdığımız zaman 10 günden fazla adetim geçince test yaptım ve hamile olduğumu öğrendim.
Şimdi 31 haftalık hamileyim. Yani demem o ki ben bu süreçte sadece şunu anladım ki ne kadar çaba gösterirsek gösterelim ya da göstermeyelim inanın bu dünyada nasibiniz olan bebek bir gün gelecek. Eğer nasipte yoksa da gelmeyecek/ ben bunu kabullenmiştim artık.
Nasibi varsa zaten gelecek yoksa da zaten ne yaparsam yapayım gelmeyecek/ ha tabiki bu değil ki tedaviler yapılmasın, uğraşılmasın. Ama artık biraz dinlenin derim. Çok fazla kendinizi vücudunuzu yormayın.
Size dua edeceğim. Allah tez vakitte hayırlı sağlıklı evlatlar versin size. Umarım çok mutlu günleriniz gelir ve geriye dönüp bakarken sadece bir tebessüm edersiniz.

Be diyeceğimi bilemedim kelin ilacı olsa kendi başına sürer derlerya, ben de benzer durumdayım belki daha kötüsü ama her hamilelik denemesinde ilkmiş ve diğerleri yaşanmamış gibi düşünürüm bunu tavsiye edebilirim sanırım. Olasılık hesapları gibi düşün neden olmasın yani ihtimal olmasaydı doktorlar git hayatını yaşa derlerdi boşver uğraşma derlerdi.
Bi de ben naaapiyorum, hayatımda inandigim değerlere önem vermeye başladım.yani hep önem verirdim ama sözde şimdi davranışa dönüştürmeye uğraşıyorum bu huzur veriyor.

İlk çocuğum doğal yoldan oldu.Hem de ilk istediğim ay hamile kaldım.Kızımda genetik geçişli bir hastalık vardı.İlik nakli olması gerekiyordu.Hem 2.çocuğumuz da hasta olmasın hem de kızımıza umut olsun diye tüp bebek yapmaya karar verdik.İlkin de o kadar emindim ki negatifi alınca test yanlıştır diye düşündüm.Benim bir problemim yoktu sonuçta.ikincisinde umutsuzdum zaten olmadı.Üçüncüde elimizde tek bir embriyo kaldı.Hem sağlıklı hem kızımla uyumluydu o tek embriyo.Diğerleri 5. günde transfer edilirken, embriyo fazla yaşamaz diye arayıp 3.gün transfer yaptılar .Çok uzattım...Sonuç olarak bebeğim bana tutundu, doğdu ve ablasına umut oldu.Her şey olacağına varıyor.Kendini sıkma, düşüncelerini serbest bırak derim ben yaşadıklarımdan ötürü.Umut her zaman vardır ...

X