Biraz umuda ihtiyacım var...

ShinSeGi

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2015
19.106
26.519
Merhabalar. Ben yaklaşık 4 senedir hamile kalabilmek için uğraşıyorum. Endometriosiz hastasiyim, çikolata kistlerim var. Bir sürü, bir sürü yollardan geçtim... 2 aşılama, 3 tüp bebek... aradaki tedavi ve işlemleri, görüştüğüm 12 doktoru saymıyorum bile.

Kendimi hep rahatlatmaya çalıştım, ben elimden geleni yapayım olursa olur olmazsa da napalim ölüm yok ya ucunda eşimle böyle de mutluyuz filan diye avuttum hep kendimi. Çocuk meselesini düşünmekten hep kaçtım. Öyle kafaya takıp, devamli ağlayıp sizlayip kendimi yipratmadim. Böyle bir sorunum yokmuş gibi davrandım. Hatta yaklaşık son bir senedir pek bisey de yapmadim, adet günlerimi bile takip etmez oldum. Cok çok rahattim.

Amaaaaa şimdi 4. tüp bebek tedavisi sürecine hazirlanmaya başladım. Nisanda olacak gibi. Hiç umudum yok, resmen yaptırmış olmak için yaptırıyorum. Artık benim için resmen öğrenilmiş çaresizlik durumu olmuş. Azıcık umut etsem kendime kızıyorum "salak sen kim hamile kalmak kim, hala öğrenemedin mi bunu" diye, sonra tekrar kedime kızıyorum "böyle umutsuz olursan, evrene ve vücuduna olumsuz mesajlar gönderirsin zaten olmaz bu iş" diye... Resmen kendimle içsel çatışma halindeyim. Birileriyle biraz konuşup, dertleşmeye ihtiyacim var sanırım. Biraz da umuda...

Son düzenleme:
Allah hayırlı evlat versin inşallah. Mutlu sağlıklı bebeklerin olsun. Bu hayatta tirilyonda bir ihtimaller gerçek olurken umut bitmez. Yaşanacak her şeyin bir zamanı var. Belki senin de zamanın gelmiştir. Kendine kızma yaşadığın süreç zor ve yıpratıcı. Eğer psikolog vs bulamıyorsan yakın kız arkadaşlarınla veya ailenden birileriyle dertleş bol bol. Yoksa zor..

canım Allah yardımcın olsun üzme kendını neden olmasın ınsallah bu sefer olumlu sonuc verır tedavı

Allah hayırlı evlat versin inşallah. Mutlu sağlıklı bebeklerin olsun. Bu hayatta tirilyonda bir ihtimaller gerçek olurken umut bitmez. Yaşanacak her şeyin bir zamanı var. Belki senin de zamanın gelmiştir. Kendine kızma yaşadığın süreç zor ve yıpratıcı. Eğer psikolog vs bulamıyorsan yakın kız arkadaşlarınla veya ailenden birileriyle dertleş bol bol. Yoksa zor..
çok sağol cnm. psikolog desteği almak çok istedim ama tedaviler zaten cok maliyetli bi de ona para ayiramadim, terapiler de çok pahali :KK43: çevremde beni anlayabilecek kimse de yok eşim dışında. Ama artik eşim bile umutsuz. O yüzden konu açtım, belki sizlerin desteği iyi gelir diye

Allah ol derse olur bunu hiç unutma canım, belki zamanı var en hayırlı zamanı bekliyor. Inşallah tez zamanda hamilelik haberini bize verirsin. Allah'ım hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin 3er 5er aminnn

Ama şunu hatırlatmak isterim, yurtlarda bir anne baba bekleyen öyle masum minik kuzular var ki. Belki de onlardan birinin meleği olmak istersiniz. Bir hayat kurtarmak, bir ömüre dokunmak istersiniz. Bunu da düşünmenizi tavsiye ederim.

Allah gonlunuzdekini en kısa zamanda nasip etsin:KK200:

evet benim de sınavım bu :KK43: ne zaman biterki bu sinav, mutlu son olur mu ki?..
6 senelik evli ve senle aynı sorunları yaşayan arkadaşım geçen hafta kız bebek sahibi oldu.
Cikolata kişileri vardı onun da.
Sezeryandan sonra bir kisti alındı hatta açılmışken
Diğeri de hamilelik sırasında erimiş.
O da kendini çok yipratmisti hatta eşinden ayrılmayı düşündü ına çocuk veremiyorum diye o kadar yipratmisti yani
Şimdi boşuna üzülmüştüm o kadar diyor

Sizi çok iyi anlıyorum..İnsan psikolojisi öyle kötü ki...yalnız şu var ki her şey Rabbimin elinde. Umutsuz olmayın kesinlikle.. ben kendimi hep böyle telkin ediyorum. Derdi veren Allah dermanını da verir inşallah dileyen herkese.

O kadar çok olumlu hikaye var ki aslında.. ama bizler hep olmayanlara negatiflere şartlıyoruz, olumlu hikayeler bizde yaşanmaz gibi geliyor. Hatamız hep burada sanırım.

Süreç çok zor.. rabbim yardımcınız olsun. Bundan öncekileri unutun. Olumlu düşünmeye çalışın olumlu olsun inşallah..

Allahım gönlüne göre versin inşallah arkadaşım.
Dualarım ve kalbim seninle...
Ama lütfen umutsuzluğa düşme.
Sen de iyi biliyorsundur ki taktir Rabbimin.
Allaha sığın bol bol dua et ve mutlaka dualarının kabul olacağına inan.

Merhabalar. Ben yaklaşık 4 senedir hamila kalabilmek için uğraşıyorum. Endometriosiz hastasiyim, çikolata kistlerim var. Bir sürü, bir sürü yollardan geçtim... 2 aşılama, 3 tüp bebek... aradaki tedavi ve işlemleri, görüştüğüm 12 doktoru saymıyorum bile.

Kendimi hep rahatlatmaya çalıştım, ben elimden geleni yapayım olursa olur olmazsa da napalim ölüm yok ya ucunda eşimle böyle de mutluyuz filan diye avuttum hep kendimi. Çocuk meselesini düşünmekten hep kaçtım. Öyle kafaya takıp, devamli ağlayıp sizlayip kendimi yiprtamadim. Böyle bir sorunum yokmuş gibi davrandım. Hatta yaklaşık son bir senedir pek bisey de yapmadim, adet günlerimi bile takip etmez oldum. Cok çok rahattim.

Amaaaaa şimdi 4. tüp bebek tedavisi sürecine hazirlanmaya başladım. Nisanda olacak gibi. Hiç umudum yok, resmen yaptırmış olmak için yaptırıyorum. Artık benim için resmen öğrenilmiş çaresizlik durumu olmuş. Azıcık umut etsem kendime kızıyorum "salak sen kim hamile kalmak kim, hala öğrenemedin mi bunu" diye, sonra tekrar kedime kızıyorum "böyle umutsuz olursan, evrene ve vücuduna olumsuz mesajlar gönderirsin zaten olmaz bu iş" diye... Resmen kendimle içsel çatışma halindeyim. Birileriyle biraz konuşup, dertleşmeye ihtiyacim var sanırım. Biraz da umuda...
allah yardımcın olsun
inallah bu sefer guzel sonuclar alırsın
ben ıkı asılama yaptırdım olumsuz o sürec bile cok zor gelmıstı
sımdı sırada tüp bebek var gozumde buyuyor psikolojık acıdan
sen kımbılır neler cekmıssındır

Allah ol derse olur bunu hiç unutma canım, belki zamanı var en hayırlı zamanı bekliyor. Inşallah tez zamanda hamilelik haberini bize verirsin. Allah'ım hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin 3er 5er aminnn

Ama şunu hatırlatmak isterim, yurtlarda bir anne baba bekleyen öyle masum minik kuzular var ki. Belki de onlardan birinin meleği olmak istersiniz. Bir hayat kurtarmak, bir ömüre dokunmak istersiniz. Bunu da düşünmenizi tavsiye ederim.

Allah gonlunuzdekini en kısa zamanda nasip etsin:KK200:
Bu zaten benim en çok istediğim şeylerden biri. İçimde öyle büyük bir annelik şefkati varki bununla ihtiyaci olan başka çocukları da sarıp sarmalamak istiyorum. Bir evladim olsa bile bir de kimsesiz bir meleğe aile olmak istiyorum. Amaaaa bu konuyla da ilgili bir sürü sorunlar var simdilik. En basitinden, doktorlar yeter artik daha fazla deneme diyene kadar maddi manevi gücüm yettiğince tüp bebek denemeye devam edeceğim ve tedavi süreçleri cok zorlu, böyle bi karmaşanın içine şuan bir yavruyu nasil sokayim :KK43: evlat edinme kararini ne zaman vermek gerekir hiç bilemiyorum, bir de yurtlardan alma süreci cok uzun zorlu diyorlar :KK43: bu da benim için ayri bir bdv konusu resmen

6 senelik evli ve senle aynı sorunları yaşayan arkadaşım geçen hafta kız bebek sahibi oldu.
Cikolata kişileri vardı onun da.
Sezeryandan sonra bir kisti alındı hatta açılmışken
Diğeri de hamilelik sırasında erimiş.
O da kendini çok yipratmisti hatta eşinden ayrılmayı düşündü ına çocuk veremiyorum diye o kadar yipratmisti yani
Şimdi boşuna üzülmüştüm o kadar diyor
insallah benim hikayemin sonu da böyle güzel olur... ❤

Bu zaten benim en çok istediğim şeylerden biri. İçimde öyle büyük bir annelik şefkati varki bununla ihtiyaci olan başka çocukları da sarıp sarmalamak istiyorum. Bir evladim olsa bile bir de kimsesiz bir meleğe aile olmak istiyorum. Amaaaa bu konuyla da ilgili bir sürü sorunlar var simdilik. En basitinden, doktorlar yeter artik daha fazla deneme diyene kadar maddi manevi gücüm yettiğince tüp bebek denemeye devam edeceğim ve tedavi süreçleri cok zorlu, böyle bi karmaşanın içine şuan bir yavruyu nasil sokayim :KK43: evlat edinme kararini ne zaman vermek gerekir hiç bilemiyorum, bir de yurtlardan alma süreci cok uzun zorlu diyorlar :KK43: bu da benim için ayri bir bdv konusu resmen
Eminim siz en doğru zamanda en doğru şeyi yaparsınız, kalbiniz sevgi dolu.Allah hem karnınizda büyüttüğünüz hem de kalbinizde büyüttüğünüz evlatlar nasip etsin tez zamanda :KK200:

Merhabalar. Ben yaklaşık 4 senedir hamile kalabilmek için uğraşıyorum. Endometriosiz hastasiyim, çikolata kistlerim var. Bir sürü, bir sürü yollardan geçtim... 2 aşılama, 3 tüp bebek... aradaki tedavi ve işlemleri, görüştüğüm 12 doktoru saymıyorum bile.

Kendimi hep rahatlatmaya çalıştım, ben elimden geleni yapayım olursa olur olmazsa da napalim ölüm yok ya ucunda eşimle böyle de mutluyuz filan diye avuttum hep kendimi. Çocuk meselesini düşünmekten hep kaçtım. Öyle kafaya takıp, devamli ağlayıp sizlayip kendimi yipratmadim. Böyle bir sorunum yokmuş gibi davrandım. Hatta yaklaşık son bir senedir pek bisey de yapmadim, adet günlerimi bile takip etmez oldum. Cok çok rahattim.

Kesinlikle umutsuz olma hatta sıkıntının bu olduğunu düsunuyorum benim eltimde de çikolata kisti var 2 çocugu 1 düşüğü var..hamile kalmaya engel bi durum değil yani..

canımsın.
benim de neredeyse 4 yıl oldu.
hiç hamile kalmadım.
3 negatif tüp bebek denemesi,
histereskopi,
laparoskopi,
tek tüpümün alınması..
kalan tüpüm de kusursuz değil malesef.
şansımın bir çok kişiden az olduğunu biliyorum.
ama Allah a olan inancım ve güvenim tam.
ha mucizesini gösterdi verdi başımın tacı olur,
ha vermezse de yine bir bildiği vardır hakkımda.
sorgulamaya haddim yok.
tek duam 'yeter ki hayırlısı olsun'.

X