Bir yıldır devam eden kronik mantarı nasıl yendim?

Merhaba, borik asit kullanımını bende yaptım. 2 yıldır geçmeyen bir mantar enfeksiyonum vardı o kadar doktor gezdim geçmedi hatta daha da kötü oluyordum. Borik asitle 5 günde geçti. Hiçbir ilacın bu kadar etkisini görmemiştim. Aradan 1,5 ay geçti ve tekrar etmedi. Bu arada düzenli ilişkimde oldu. Yani gerçekten geçirdi. Bir ay dah bekleyip sonra bir yan etkisi oldu mu diye doktora gideceğim ama olduğunu sanmıyorum. Bütün o candida dietlerini de yapmıştım bu arada umarım sizde kurtulursunuz iyi günler

Merhaba, borik asit kullanımını bende yaptım. 2 yıldır geçmeyen bir mantar enfeksiyonum vardı o kadar doktor gezdim geçmedi hatta daha da kötü oluyordum. Borik asitle 5 günde geçti. Hiçbir ilacın bu kadar etkisini görmemiştim. Aradan 1,5 ay geçti ve tekrar etmedi. Bu arada düzenli ilişkimde oldu. Yani gerçekten geçirdi. Bir ay dah bekleyip sonra bir yan etkisi oldu mu diye doktora gideceğim ama olduğunu sanmıyorum. Bütün o candida dietlerini de yapmıştım bu arada umarım sizde kurtulursunuz iyi günler
Çoook sevindim gecmiş olmasına☺️ Size bir sey sormak istiyorum, akıntım var ve sarı yeşil oluyor sıklıkla. Bu mantar belirtisidir diyebilir miyiz? Yoksa bakteri virüs kaynaklı da olabilir mi? Yani bunun kesin nedeni nasıl anlasılabilir?

Çoook sevindim gecmiş olmasına☺️ Size bir sey sormak istiyorum, akıntım var ve sarı yeşil oluyor sıklıkla. Bu mantar belirtisidir diyebilir miyiz? Yoksa bakteri virüs kaynaklı da olabilir mi? Yani bunun kesin nedeni nasıl anlasılabilir?

Kültür testiyle anlasılır

Merhaba ben de 6 yıldır bu vajinit candidiyaziz rahatsızlığından dolayı ikinci kez hastanede yatıyorum şu an hastanede 13.günüm kullanmadığım hiç bi ilaç kalmadı doktorum son çare borik asit uygulamasını önerdi 3 gün sonra ilacım gelecek inşallah kullandıktan sonra şifa bulurum doktorum haftada bi kez deneyeceğini söyledi.umarım bende sizin gibi şifa bulurum inşallah

Merhaba ben de 6 yıldır bu vajinit candidiyaziz rahatsızlığından dolayı ikinci kez hastanede yatıyorum şu an hastanede 13.günüm kullanmadığım hiç bi ilaç kalmadı doktorum son çare borik asit uygulamasını önerdi 3 gün sonra ilacım gelecek inşallah kullandıktan sonra şifa bulurum doktorum haftada bi kez deneyeceğini söyledi.umarım bende sizin gibi şifa bulurum inşallah
Canım neden vajinit sebebiyle hastaneye yatırıldın? Yani yumurtalıklarına falan mo sıcramıs?

Kızlar mantar illetinden kurtulan varmi hap fitil vs kullansam da tekrar ediyor çıldırmak üzereyim

Tamponu sirkeyle islatip icine yerlestirdim orda da 3 dk lik bir yanma suresi oldu suyla damitmadim ben artik o kadar biktimki canimin yanmasi da onemsiz umarim kurtulurum ve deneyimimi her adamayla yazarim.Ilac almicam cunku kac tame ilac ictim bilmiyorum dudaklarim bile kurudu bu illetten kurtulamadim o yuzden alternatif yontemler denen o yontemlere daha cok guveniyorum sarimsak yerlestirmek bende ise yaramadi bkalim sirke ile temizleme ve ertesi gunu borik asit kapsulu yarayacakmi s
Canım denedinmi sonuç aldinmi ve tekrar etti mi ?

Canım denedinmi sonuç aldinmi ve tekrar etti mi ?
Ben bu yöntemden hiö sonuç alamadım birr süre rahatlattı sadece ama işin aslı benim için şöyle ben bademcikten dokayı sürekli antibiyotik kullanıyordum. antibiyotik genital bölgedeki yararlı bakterileri de öldürüyor ondan probiyotik tedavisi artı kefir vs almak gerekiyıe 3 4 kutudan sonra bitti tüm sıkıntılarım şükürler olsun hiç de tekrarlamadı regl dönemleri de dahil
Şuan çok şükür çok iyiyim hala da düzenli kullanıyorum NBL GYNOBİOTİK internetten satan eczaneler var daha ucuza geliyor bikaç kutuda kargo da ödemiyorsun netten al canım

Kızlar borik asitli fitil almayı düşünüyorum. Her ay yumurtlama dönemimde ataklarım oluyor mantar kaynaklı cok sıkıldım. Hafif ama akıntı hafif kasıntı bitiremedim 1 yıl olacak. Denediniz mi borik asitli fitil? Ona göre bende alacağım

Kızlar borik asitli fitil almayı düşünüyorum. Her ay yumurtlama dönemimde ataklarım oluyor mantar kaynaklı cok sıkıldım. Hafif ama akıntı hafif kasıntı bitiremedim 1 yıl olacak. Denediniz mi borik asitli fitil? Ona göre bende alacağım
Valla ben cesaret edemedimm🤦🏼‍♀️

Vajinadan fitil gibi verdigimiz sey bu galiba.. kizlar ben yurtdisinda yasiyor ve burda hep o veriliyor 3 gece her aksam 1 tane vajina fitili ve gün icindede krem sürüyordum.. ve 4 gün hic biseyim kalmiyordu

Bende cesaret edemedim gecen sene kasımdan beri çekiyorum bu durumu 3-4 aydır ilaç kullanmayı kestim kefir falan idare ediyor ama illa ki oluyor her ay. Kesin çözüm mü? Her ay tekrarlıyor mu illa? Şundan emin olsam gözü karartıp kendimi feda edicem😅

Öyle iğrenç bir sorun ki, çözümü sizlerle paylaşabilmek için üye oldum.
Geçtiğimiz yıl haziran aylarında yoğun bir antibiyotik tedavisi gördüm ve mantar ile tanıştım Hemen doktora gittim, flucan isimli ilacı verdi. Tek doz olanlardan. Geçmedi. Daha sonra Antalya’da bu konu ile ilgili ne kadar özel hastane, iyi dedikleri doktor varsa gezdim durdum. Yok hiç bir şekilde geçmiyor. Değişik ilaç krem kombinasyonları deniyor her doktor olmuyor. Ozon tedavi önerdiler, bence tam bi para tuzağı, ona da gittim 3 seans. Neyse bu konuda hiç bir doktorun artık bana yardım edemeyeceğini düşünmeye başladım. Mutsuzum, cinsel hayatım bitti. Yoğun canlı bakteri takviyeleri aldım ki bunlar da mantarı tedavi etmeden işe yaramıyor. Derken yabancı sitelerdeki forumları okudum. Ve internetten toz borik asit aldım. Burası Türkiye 00 ölçülerinde boş kapsül bulamadım. Eczaneden katarin alıp içini iyice boşalttım ve borik asit tozu ile bu kapsülleri doldurdum. ( bu işlem sırasında eldiven giymelisiniz)
2 kapsül sabah, 2 kapsül akşam vajinal fitil gibi yerleştirdim. 3. Günümde mantardan eser yok. Bu araştırmayı okuduğum forumlarda 14 gün boyunca mantardan kurtulduğunuzu düşünseniz bile devam etmeniz gerektiği yazıyordu, o yüzden ben de devam ediyorum.
Neredeyse bir yıldır çektiğim ve tedavisi için özel hastanelere, doktorlara milyarlarca para ödediğim kronik mantar, 14 liralık borik asit tozu ve 5 liralık katarin kapsülü ile yok oldu.
Hamile kimselerin asla ve asla denememesi gerekir.
Borik asit vajinal tablet olarak kullanıldığında zararsız, ancak ağız yolu ile ilaç gibi içildiğinde ölümcül derecede toksik bir maddedir. SAKIN AĞIZ YOLU İLE KULLANMAYINIZ!!
Kronik mantarda eğer 14 günlük tedaviden sonra mantar geri dönüyorsa 6 ay boyunca haftada iki gün aynı işlemin tekrarlanması gerektiği yazıyordu.
Tabi ki önceliğiniz bir doktora görünmek olsun. Eğer flucan benzeri ilaçlara direnç gösteren bir mantar problemi yaşıyorsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Gelişmeler doğrultusunda yazımı güncellemeye devam ederim. Hepinize geçmiş olsun
Çok merak ediyorum devamında ne olduğunu.. Umarım görür cevaplarsınız. Biraz evvel yazınızı okuyup koşturarak eczaneye gittim ve borik asit ile katarin kapsül aldım. 5 yıldır çekmediğim kalmadı mantardan ve benimki de kronikleşti malesef doktorlarda çare bulamıyor. Bu gece hemen denemeye başlayacağım fakat eczacım katarin kapsülün vajinada erimesinin zor olacağını söyledi :KK43: yine de deneyeceğim. Siz bir sorun yaşamış mıydınız?

Çok merak ediyorum devamında ne olduğunu.. Umarım görür cevaplarsınız. Biraz evvel yazınızı okuyup koşturarak eczaneye gittim ve borik asit ile katarin kapsül aldım. 5 yıldır çekmediğim kalmadı mantardan ve benimki de kronikleşti malesef doktorlarda çare bulamıyor. Bu gece hemen denemeye başlayacağım fakat eczacım katarin kapsülün vajinada erimesinin zor olacağını söyledi :KK43: yine de deneyeceğim. Siz bir sorun yaşamış mıydınız?
Biraz ıslatıp yerlestirirseniz daha kolay olabilir bende eminim olsam baslayacağım çarşamba günü kararsızım

Kizlar bende gecen sene yillardir biktigim ve gittigim abartmiyorum 93. Kadin dogumcudan sonra servisit yani rahim agzi iltihabi teshisi konmustu.Surekli tekrar eden akinti koku ile gezdim butun fitil ilac krem herseyi kullandim.kriyoterapi gordum 6 ay sonra tekrar etti.Hicbir fitil ve ilac yine gecirmedi.simdi yine kriyoterapi ve koter yapildi.Doktorum bugun yuzde 1 lik borik asit verdi eczaci hazirladi kullanicam.Bunun yaninda probiyotik ve kefir icmeki soyledi.Bunu yasamayan bilemez resmen psikolojim bozuldu sevgilimi cok seviyorum ama ayrilmayi bile dusunuyorum surekli hasta bi kadini istemez diye.size tavsiyem ayrintili bir kultur testi yaptirmaniz ve KOLPOSKOPI ALETI olan bir doktora muayahne olmaniz cunku bana hep kasikla baktilar mantar deyip yolladilar ama kadin o aletle bakinca rahim agzinda iltihap ve enfeksiyon dolmus NABOTHI KISTLERI gordu.Kaynagini kesmeden sadece kulanndigim fitiller hem ise yaramadi hemde direnc kazandi mikroplar.Afedersiniz millet onune gelenle birlikte olur,camasir bile degismez benim kadar titiz insan yok cantamda camasir,sebamedle gezerim o kadar hijneye onem veriyorum basima geldi.Sakin SARIMSAK SIRKE KOYMAYIN.Asitli oldugu icin tahris edip daha cok enfeksiyon yapiyor.Rahminizde yara olusur kisirliga yol acar.Once iyi bi doktor.BORIK ASITI BUGUN KULLANIP yazarim sonucuda size benjmki gerci islemden sonra dezenfektan amacli verdi.Birde VAGI FLORA tavsiye ederim yararli bakteri.onuda gittigim her doktor verdi.Insallah kurtuluruz topluca

X