Anket Bir okul meselesi

anneask

Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2024
87
124
34
Merhaba arkadaşlar,
Anaokulu ve ilk okulda sizce sınıftaki arkadaşlar mi önemli yoksa ogretmen mi? Mesela sınıf potansiyeli çok düşük seviydeki bir okul düşünün ama öğretmeni mukemmel olan bir sınıf
Ve ya tam tersi durum olan öğretmen iyi değil ama sınıf arkadaşları çok terbiyeli efendi olan bir sınıf mi tercih edersiniz?

Benim icin en önemlisi sınıf mevcudunun az ve öğrenci potansiyelinin iyi olması.bi sınıf kalabalık ve öğrencileri kötüyse en iyi öğretmen bile başarısız olabilir.ogretmeni çok kötü değilse iyi bir sınıfı illaki ileriye tasir

Merhaba arkadaşlar,
Anaokulu ve ilk okulda sizce sınıftaki arkadaşlar mi önemli yoksa ogretmen mi? Mesela sınıf potansiyeli çok düşük seviydeki bir okul düşünün ama öğretmeni mukemmel olan bir sınıf
Ve ya tam tersi durum olan öğretmen iyi değil ama sınıf arkadaşları çok terbiyeli efendi olan bir sınıf mi tercih edersiniz?
Tercihim iyi bir öğretmenden yana. Birebir yaşadım bu durumu zaten. Sevgi dolu anaç bir anasınıfı öğretmeni çocuklara çok şey katar .ilk öğretmen sonuçta ..çocuğu okuldan soğutur da ısıtır da...
Tabi ki çocuk profili de önemli sonuçta ama ben buz dolabı gbi ana sinifcilar gördüğüm için oyum her zaman ogretmenden yana

Tercihim iyi bir öğretmenden yana benim . Ama tabi sınıf aşırı kalabalık olmamak kaydıyla . Mesela oğlum geçen sene devlette 4 yaş grubuna başladı . Öğretmeni erkekti ve ben tereddüt ettim erkek öğretmen için ama gidip değiştirmeye çalışmadım . Adam mükemmel çıktı 🤣 sanatsal çalışmaları az yaptırıyor daha çok birinci sınıfa yönelik çalışıyordu en önemlisi disipliniydi . Bu sene özellikle idareye gidip konuştum çocuğu aynı öğretmene vermek için. Zaten öğretmen de almak istiyormuş nitekim sınıf kalabalık değilse öğretmen başarı getirir . Şuan sınıfta bir öğrenci var bildiğim problemli . Hayatınızda göreceğiniz en şımarık olabilir parkta yan yana oynamalarını dahi istemezken aynı sınıftalar şuan . Öğretmenin o çocuğu düzene sokacağına inanıyorum 🤣

Merhaba arkadaşlar,
Devlet okulu ise bulunduğu sosyokültürel bölge ve sınıf mevcudiyetini baz alırım. Sınıf kalabalıksa Mahmut hoca da olsa sınıf yönetimi konusunda zorlanır, öğrenci verim alamaz.

anaokulu çocuğunun yada ilkokula başlayan çocuğun potansiyelinin düşük olduğuna nasıl karar verdiniz? ortaokul olsa anlayacağım..
ben öğretmen tercih ederdim.

Soyle karar vermiş olabilir.yaklasik 20 yıldır aynı apartmanda oturuyorum.bina ilk yapıldığında luks konumunda idi. Genelde elit kısim dedigimiz insanlar oturuyordu.e tabi cocuklarinda yetistirlme tarzı ona göre.sonra çevre baya degerlendi siteler falan yapılmaya başlandı.komsular evlerini yavaş yavaş uyguna satıp o sitelere gecemeye başladı.ben düğünüm olduktan sonra tekrar bu apartmana geldim annem bakacak diye oğluma.apartman tam bir varoş mahalleye dönmüş.cocuklar arabaları ciziyor çöpler apartman içinde balkonlardan izmarit atiliyor vs.surekli guruptan çocuklarla alakalı uyarı yapiliyor.onceden hiç böyle muhabbetler olmazdı.konu sahibi onu kasdetmis

Merhaba arkadaşlar,
İlk sıra öğretmen kesinlikle

Soyle karar vermiş olabilir.yaklasik 20 yıldır aynı apartmanda oturuyorum.bina ilk yapıldığında luks konumunda idi. Genelde elit kısim dedigimiz insanlar oturuyordu.e tabi cocuklarinda yetistirlme tarzı ona göre.sonra çevre baya degerlendi siteler falan yapılmaya başlandı.komsular evlerini yavaş yavaş uyguna satıp o sitelere gecemeye başladı.ben düğünüm olduktan sonra tekrar bu apartmana geldim annem bakacak diye oğluma.apartman tam bir varoş mahalleye dönmüş.cocuklar arabaları ciziyor çöpler apartman içinde balkonlardan izmarit atiliyor vs.surekli guruptan çocuklarla alakalı uyarı yapiliyor.onceden hiç böyle muhabbetler olmazdı.konu sahibi onu kasdetmis
Ben de size katılıyorum arkadaş ortamı çocuğun yetişmesinde etkileyici faktör

anaokulu çocuğunun yada ilkokula başlayan çocuğun potansiyelinin düşük olduğuna nasıl karar verdiniz? ortaokul olsa anlayacağım..
ben öğretmen tercih ederdim.
Potansiyelden kastım terbiye, hani küfür eden, vuran saygısız cocuklar vardır bir de efendi terbiyeli kurallara uyan (yoksa akademik başarı için erken olduğunu biliyorum)

Sınıf ortamı diyorum ben. Anadolu liselerinde puan sıralamasına göre tercih yaparken bile yüksek puanlı öğrencilerin oralara gideceğini düşünerek tercih yapıyoruz. Yoksa öğretmen kalitesi çoğu lisede benzer oluyor. Çevre her şeydir çocuk düzgün ortamda bulunursa okulu, eğitimi, çalışmayı sever.

X