Bir kilo konusu da benden!

Aslında sebep budur büyük ihtimal. Diyetisyen değiştirmeye karar verdim. Verişe geçersem size de haber veririm :)

Çok teşekkürler, tavsiyelerinizi uygulayacağım

Aynen şu dönem sizin durumunuzdayım. Çok hırs yaptım, yemeyeceğim ama birazcık eksilseydi de gaza gelseydim ne olurdu Sizin kaç kilo gitti?

Aynen şu dönem sizin durumunuzdayım. Çok hırs yaptım, yemeyeceğim ama birazcık eksilseydi de gaza gelseydim ne olurdu Sizin kaç kilo gitti?

Canım öncelikle başarılar. Yaşın kaç bilmiyorum ama metabolizma yavaş olabilir. Günlük kaç kalorilik bir diyet bu? Ben de başladım diyete daha önce gittiğim doktorun listesini uyguluyorum 1.200 kalorilik bir diyet. Bu arada ben de erken menapoz teşhisi var metapolizmam yavaş hızlandırmak için hindistan cevizi yağı alıyorum bi kaşık. Yeşil çay içiyorum vs. Vucut şimdi suyu tutuyor olabilir. Bunun için kiraz sapı içelibilirsin kaynatıp veya mısır müskülü.

1 gun spor 1 gun dinlenme seklinde yapin..vucud dinlenince şekle girer aslinda ve karbonatli suya devam edin bir sure bu vucudunuzu alkali duruma getirecektir...

karbonatli su yag yakiminda mukemmeldir ölcülü kullanildiginda...

Aaaa tarif nasıl peki? Ben netten bakayım ya da. Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Canım sindirim sistemin ne durumda? Daha doğrusu boşaltım sistemin? Hergün wc çıkıyor musun? Kabızlık var mı? Boşaltım sisteminin düzgün çalışmaması da kilo vermeye en büyük engel

2013 de 90 kilodan 48 e düştüm,
geçtiğimiz kış sigarayı bırakıp 10 kilo aldım,
yaklaşık 4 aydır denemediğim yöntem kalmadı, gram veremiyorum, versem de bir lokma yediğim an hop fazlasıyla alıyorum. vucut acayip direniyor,
ben farklı bir diyetisyen denemeyi düşünüyorum ama o da şu an için bütçemi sarsacak ancak ekimden sonra gidebilirim, konuyu ve önerileri takipteyim :)

Kilo vermeye çalıştığın şu dönemde , uyguladığın bir günlük menünü bana yazabilirsiniz saatleri ile beraber _Makaron_ .... sporunda dahil ? (kardiyo mu , fıtness mı , ağırlık mı her ne ise ? )

Merhabalar, geç gördüm affedersiniz.
Yaşım 30. Metabolizma yaşım 39 çıktı. Benim diyet de 1600 kalorilik idi ama fazladan doktorun yazdığı 4 dilim ekmeği çıkarttım. 1.000 kaloriye düşüyor benim diyet. Hindistan cevizi yağının metabolizma hızlandırdığını bilmiyordum. Verdiğiniz tavsiyeleri araştıracağım. Çok teşekkür ederim.

Canım sindirim sistemin ne durumda? Daha doğrusu boşaltım sistemin? Hergün wc çıkıyor musun? Kabızlık var mı? Boşaltım sisteminin düzgün çalışmaması da kilo vermeye en büyük engel
Hayır arkadaşım kabız değilim. Sık sık olmasa da günde 1 kere çıkıyorum wcye. Bazen 2. Yardımcı çaylar içersem o zaman da motoru bozuyorum çok affedersin :))

Pelincim selamlar,

Öncelikle yorumlarını beğenerek takip ettiğim birisi olduğunu söylemem lazım :)
Ben de diyetisyen değiştireceğim sanırım. Bir gelişme kaydedersem sana da haber veririm. Bu arada 90 kiloya hamilelik sebebi ile mi çıkmıştın?

Merhabalar,

Burada zayıflama yolculuğum diye açtığım ama o yolculuğa bir türlü çıkamadığım bir konuma yazmıştım :) Kopyalıyorum.
Ekmekleri çıkarttım sadece sabahki 2 dilimi yiyorum.
15 günlük 1600 kalorilik diyet listem başlangıç

Sabah 07:00: Şekersiz çay, 2 kibrit kutusu kadar peynir, 4-5 adet ceviz, 2 ince dilim çok tahıllı ekmek, domates, biber, salatalık

Ara 10 1 adet meyve veya yarım paket light bisküvi veya 2 galeta.

Öğle 12 2 adet köfte kadar et veya tavuk veya balık veya 4 yemek kaşığı kurubaklagil,4 yemek kaşığı susuz sebze yemeği, 2 ince dilim ekmek, 1 su bardağı yoğurt veya ayran veya cacık, salata. ( ekmek 2 dilim yazsa da ben 1 dilim yiyorum)

İkindi 15:00: 4-5 adet ceviz veya 9-10 adet fındık veya badem, 2 adet kuru meyve (ben sadece 2 adet kayısı kurusu yiyorum fındık falan fazla geldi nedense)

Ara 17:00: 2 adet galeta.

Akşam 19 Öğle ile aynı. (ekmek yemiyorum)

Gece 21 1 adet meyve, 1 su bardağı süt veya yoğurt. ( ben sadece meyve yiyorum ya da meyve yemeyip ayran içiyorum.)

Not: Saatler benim günlük rutinime göre ayarlandı.

Spor;
45 dk yüzme, 50 dk plates, 30 dk yürüyüş, 1 saat bisiklet çevirme.

Çok tesekkur ederim, kedi anneleri birbirlerini her yerde bulur ve severler :)

Kiloyu evet hamilelikte aldım ama daha kotusunu dogumdan sonra aldım, sanirim dogumdan 1-2 ay sonra 70 lerde, kizim 1 yaşındayken 91-92 lerdeydim, hemen o zaman diyetisyene basladim ilk 20 kilo diyetisyenle sonrasi biraz dukani kendime uyarladigim yontemlerle gitti.
Ama artik vucudum cok hizli kilo alip çok zor (hatta hic) vermiyor.
O yuzden şöyle bir sarsip bozulan sistemi duzeltecek biri lazim bana.

Günlerdir aklımda ... ben bir konuda menü sormuştum diye :)

Ara öğünleri galeta / light bisküvi(bence paketli bu ürünler tüketilmemeli) olan ama aynı zamanda 3 ana öğünü ekmek içeren , kuru baklagilleri tavsiye eden diyetisyen menüleri ... karbonhidrat ağırlıklıdır . Yeni bir akım mı bilmiyorum ama sıklıkla karşılaştığım bir liste bu .
Ve metabolizması karbonhidrata duyarlı kişilerde kilo vermek bir yana kilo alımına bile sebep olur ...

Ara öğünlerinde galeta / bisküvi ... benzeri her ne yiyorsan kaldır .

Az yağlı süt veya yoğurt ile ... 1 adet mevsim meyvesi ... ya da çiğ badem veya ceviz ..1 kaşık kadar yaban mersini tüket .

3 ana öğününden sabah 2 ve öğle de 1 dlm tahıllı ekmeğine devam et ama yaptığına devam et ekmek akşam yeme .

Çorba içtiğin öğün ekmek yeme .

Sabahları özelikle yumurta beyazından omlet yap . Sen pro ağırlıklı kilo verenlerden olabilirisn .

Ay bu mesajı şimdi gördüm çok özür dilerim Biz bi zayıflama grubu açtık, gelmek ister misin? :)

Evet daha önce protein diyeti ile kilo vermiştim ama şimdi o da işe yaramıyor, kaldım böyle 1 ayda 1 kg bile eksilmedim. Tamam dediklerinize uyacağım, çok teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…