Bir kere istediğim olsun...

edi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2008
240
1
35
Kızlar bu kadar derdin içinde bu dert mi bilmiyorum ama patlamak üzereyim artık... senağlama
çok başarılı bir öğrenciydim ortaokul, lise hepsini dereceyle bitirdim ama hep engellerle karşılaştım istediğim yere gelemedim. sadece bir mühür yüzünden lise sınavda sorun yaşadım. resmimin üstüne müdür yardımcısı mühür basmamış girişte sınava giremezsiniz dediler 1 saat dil dökmüştüm, en son tamam demişlerdi geç girmiştim sınava ağlaya ağlaya sınav olmuştum kazanamadım bir yeri meslek lisesine gittim. en yüksek yerleri kazanabilecek seviyedeydim. ama tek bir mühür buna engel oldu. şimdi uzaktan eğitimde okuyorum dgs ile bir yerleri kazanmak istiyorum ama yok yapamıyorum. çok sıkıldım artık kendim çalışıyorum anlayamıyorum finaller yaklaşıyor eksikleri kapatmaya çalışıyorum ama yok bitiremiyorum... en çok isteğimdi öğretmen olmak ama olamadım kazanamadım bu şekilde dgsye ümit bağlamak beni çok üzüyor... senağlama
neden hep istediklerim için savaşıcam yıpranıcam pes dediğim zaman olumlu olmaya başlıyacak. yoruldum artık... :1no2:
aşk konusunda da çok severim karşımda ki insanı sahiplenirim hayatta ihanet etmem ama neden hep karşıma tam tersim insanlar çıkıyor. neden tutkuyla sevdiğim kişi beni sevmiyor. ben hep bekleyecek miyim belki sever diye... senağlama
bir konu açmıştım arkadaşımı seviyorum diye, belli etmiştim ona bazı şeyler konuşmuyor şimdi benimle içim acıyor ya. dayanamıyorum bu duruma artık. hep ağlamak zorunda mıyım ben... senağlama
çok doluyum kızlar bu konu, dersler, gelecek kaygım, ben ne olucam endişesi bu günlerde beni öldürüyor... isyan etmek istemiyorum ailem yanımda sıcak bir yuvam var ama olmuyor işte bir eksik var içimde. senağlama
anlatıp biraz olsun rahatlamak istedim iyi ki varsınız. inş. 2009 da herkes mutlu olur... :1hug:

demekki allah seni daha güzel şeylere hazırlıyor..belki hakkında hayırlı değil istediğiin şeyler ya da sevdiğin kimseler..pozitif düşün hep ben böyle inanırım evrene pozitif mesaj ver..kaydirigubbakcemile5
2009 tüm dileklerinin gerçekleştiği yıl olsun.:)a.s.:teselli:

zor kazanıcaksın ama tam kazanıcaksın belkide,
zor olan şeyler kalıcı şeylerdir hep:teselli:
2009 hepimize sağlık,mutluluk,huzur,bol kazanç getirsin inşallahh:Saruboceq:

ediciğim tatlım çok üzüldüm ama durumuna değil senin üzüntü içinde olmana...

sanırım senin eksikliğini duyduğun şey bir aşk...

canım, dilerim 2009 da hayatının aşkıyla :asigim:karşılaşır ve bir ömür boyu sürecek sağlam bir beraberliğin temellerini atarsınızŞeniz

mutlu yıllar tatlıma.s.

Canim sinavlara bir kere girilmiyor ki. Hepimizin basindan gecmistir. yani lisede tamam derece yaparsin, sinavda mesela karnin agrir, basin tutar, gozun segirir, iyi gecmeyebilir. veya istedigin bolumu tutturamamis olursun. Bunlar pes etmek icin sebep degil ki. bir dahaki sene gene girersin. yani sen istedikten sonra.

Simdiye kadar da karsina duzgun insanlarin cikmamis olmasi cikmayacagi anlamina gelmiyor. Daha yasin genc. ohooo kimler cikar karsina. Bugunleri unutursun. hatta ne manyakmisim, surekli bunalim takiliyormusum dersin.

Her gun gunes dogar, yeter ki acik olsun perdeler.

canım daha ne sınavlar var önünde daha baştan pes etme oldğunun iyisi olmaya çalış BAŞARILAR

yeni yılda herşey gönlünce olur inşallah arkadaşım bu kadar karamsar düşünme pozitif olmayı dene olurmu...bende senin yeni yılını kutluyorum...

biraz şansızlıklarla karşılaşmışsın canım inşallah 2009 sana mutluluk huzur getirir
çok duaya ihtiyacımız var dua etmek gerek...
sevgiler.......

seni "niye olmuyor" diye serzenişlere iten olumsuzluklara bile hayırlar gizlemiştir Rabbim...
bizim için neyin hayırlı neyin şer oldugunu ondan daha iyi kim bilebilir?
Allahtan onu bunu şunu değil hep hayırlısını iste...
aslolan once tedbir sonra tevekküldür
sen bir iş için ugrasip didindiysen ama buna rağmen olmadıysa Rabbim emeklerinin karşılıgında ömrüne hayır kılar, dua olarak kabul eder onları ve en doğru zamanda sunar altın tepside önüne...
diyelim ki sınavı kazanıp okudun ogretmen oldun
bunun sana mutluluk getirecegini nereden biliyorsun?
yada arkadaşına aşık olup açılman ve onun uzaklaşması
şimdi canını yakar anlıyorum seni ama olmadıysa inan bunda da bi hayır vardır
belki çok uzecekti seni, ruhunda kapanmaz yaralar acacaktı
cunku arkadaş olmakla sevgili olmak arasında nüans değil keskin ucurumlar vardır canım benim
şükretmeyi bilmedigin sürece ne hayattan tad alirsin ne de gerçek mutluluğu yakalarsın...
ekmek keserken elini mi kestin?
buna bile şükret
zira o kucuk kaza seni daha buyuk kazadan korumuştur, kan akması lazımdır diyet olmuştur
böyle kucuk şeylere üzülme
sevgiliymiş, kariyermiş bilmem neymiş...
evet insan hayallerinin ideallerinin peşinden koşmalı
ama asla onların esiri olup mutsuzluğa itmelerine izin vermemeli
olmuyorsa olmuyordur kardeşim
sağlıklı mıyım?
gozum goruyor mu?
kolum tutuyor mu?
annem babam sağ mı?
akşam eve gittigimde karnımı doyuracak 1 kase corbam var mı?
ısınabiliyor muyum?
bunları düşün ve haline şükret...
nice guzel yıllara sağlıkla huzurla sıhhatle inşallah...

bir tohum toprağa düşer,bekler aylarca suyunu,nemini aradan zaman geçer,o tohum sıkışır,daralır,kendine yer açar.uzun süreden sonra nihayet açabilecektir artık.
şer sandığımızda hayır ,hayır sandığımızda şer vardır.lütfen şu soğuklarda evi olmayanları düşün.savaşta olanları düşün.
emin ol birşeyler başaran herkes ve ben bir çok kez düştük,geri döndük,tekrar denedik.azmettik,pes etmedik.hem diyor ya günün en karanlık vakti güneş doğmadan hemen öncesidir.bunu düşün,sakın isyan etme.

Canım benim çok sevdiğim bir söz var. Zahmetsiz Rahmet olmaz. Gerçekten de öyle. Hayatta her istediğimizi kolay elde etseydik bir anlamı kalmazdı diye düşünüyorum. Herşeyde vardır bir hayır... Rabbim seni güzelliklerle karşılaştırsın inşallah.

arkadaşım seninle kaderimiz aynıymış bende ortaokulda onur listelerindeydim lisede anadolu lisesindeydim buna ragmen öss kazanamadım dgs umuduyla 2 yıllık yazdım okudum yine olmadı 2 kez dgs girdim olmadı ilk girişimde ögretmenligi sadece3 puanla kaçırdım kısmetmi bilemedim neyse dedim iş arım bi işe girdim firma iflas etti çıkmak zorunda kaldım ondan sonra iş aradım bulamadım tam1 sene oldu daha iş bulamadım kısmetmi bilemiyorum dedim iş yok evlenim onuda bulamadım ne olacak sonum onuda bilmiyorum hergün aglaıyorum psikolojim bozuk buraya bile bazen acayip konular açıyorum çünkü psikolojim bozul herkes bir laf diyor artık bıktım valla ben elimden geleni yaptım isyan etmek istemiyorum ama ALLAH istedigine veriyor onu anladım ne diyim ALLAH yardımcımız olsun tek degilsin arkadaşım

şimdi kendimden örnekler verip seni sıkmak istemiyorum canım, sürekli geçmişe takılı kalmak sana hiçbirşey kazandırmaz müdür mühürü yanlış basmış,öğretmen olmayı istemişsin olamamışsın vs.. bunlara takılı kalırsan bugününüde kaybedersin sanıyormusunki herkes istediği şeyleri yaptı,istediği meslekte çalışıyor,istediği gibi bir aşk buldu...yanlış anlama sakın senin sıkıntılarını küçümsemiyorum herkesin hayat hikayesi çok farklı ama geçmişte yaşamak sana birşey kazandırmaz.. hayırlısı değilmiş deyip yoluna devam etmelisin ..2009 inşallah sana uğurlu gelir ..GÜLÜMSE :)

Cnm bende ilköğretim ve liseyi dereceyle bitirdim össde iki senelik tuttu şimdi ikinci sınıftayım aynı sorun bende de var dgs sorunu :çok üzgünüm:
finaller bizimde yaklaşıyor tatlım
ama bugün hayatımı değiştirmeye karar verdim
sadece başarılı olmak için çalışmak yetmiyormuş
insanın bir hedefi olması gerek benim hedefimde İzmir'e dikey geçiş yapmak oldu delikafadulden
Çünkü ıspartada çoğu yapmak istediğim şeyi yapamıyorum buradaki imkanlar yetersiz
bende İzmir'e gidip hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum.
Bunu odamın heryerine yazıp asacağım gördükçe heyecanlanmak için. hihoyyyt
Daha çok hırslanmak için sengözlerimebaksanab
Tatlım bazen en hayırsız gördüğümüz olaylar bile çok hayırlıdır aslında iyiki öyle olmuş deriz.
Elimizden geleni yaptıktan sonra hayatı akışına bırakabilmek,olduğu gibi kabullenmektir en önemli olan.
Bir kaç kişiyi sevmiş ihanete uğramış olabilirsin ama inan böylesi daha hayırlıdır. Şimdiden onların gerçek yüzünü görmüş olman seni sevindirmeli.Olaya birde şu yönden bak ya evli olsan çocuğun olsa ve aldatılsan daha kötü olmaz mıydı şutarafagitti
Sınava girdiğinde sorunlarla karşılaşmış olabilirsin cnm ve bu hayatını etkilemiş bile olabilir ama geçmişe takılıp kalma ileriye bak. Daha önünde çok uzun sağlıklı ve mutlu yıllar olacaktır inşallah.
Rabbim her zaman yardımcın olsun a.s.
Mutlu seneler Şeniz

Canım bende gurbaa prensesin söylediklerine katılıyorum her işte vardır a.s

seni "niye olmuyor" diye serzenişlere iten olumsuzluklara bile hayırlar gizlemiştir Rabbim...
bizim için neyin hayırlı neyin şer oldugunu ondan daha iyi kim bilebilir?
Allahtan onu bunu şunu değil hep hayırlısını iste...
aslolan once tedbir sonra tevekküldür
sen bir iş için ugrasip didindiysen ama buna rağmen olmadıysa Rabbim emeklerinin karşılıgında ömrüne hayır kılar, dua olarak kabul eder onları ve en doğru zamanda sunar altın tepside önüne...
diyelim ki sınavı kazanıp okudun ogretmen oldun
bunun sana mutluluk getirecegini nereden biliyorsun?
yada arkadaşına aşık olup açılman ve onun uzaklaşması
şimdi canını yakar anlıyorum seni ama olmadıysa inan bunda da bi hayır vardır
belki çok uzecekti seni, ruhunda kapanmaz yaralar acacaktı
cunku arkadaş olmakla sevgili olmak arasında nüans değil keskin ucurumlar vardır canım benim
şükretmeyi bilmedigin sürece ne hayattan tad alirsin ne de gerçek mutluluğu yakalarsın...
ekmek keserken elini mi kestin?
buna bile şükret
zira o kucuk kaza seni daha buyuk kazadan korumuştur, kan akması lazımdır diyet olmuştur
böyle kucuk şeylere üzülme
sevgiliymiş, kariyermiş bilmem neymiş...
evet insan hayallerinin ideallerinin peşinden koşmalı
ama asla onların esiri olup mutsuzluğa itmelerine izin vermemeli
olmuyorsa olmuyordur kardeşim
sağlıklı mıyım?
gozum goruyor mu?
kolum tutuyor mu?
annem babam sağ mı?
akşam eve gittigimde karnımı doyuracak 1 kase corbam var mı?
ısınabiliyor muyum?
bunları düşün ve haline şükret...
nice guzel yıllara sağlıkla huzurla sıhhatle inşallah...

gurbikimin bütün sözlerine katılıyorum :lepi:
yeni yılda inş bütün istediklerine kavusursun arkdşm Şeniz

Canlarım benim ya herkesin yorumu o kadar güzel ki ayrı ayrı hepinize teşekkür ederim. Şeniz
Stresden dolayı bunaldım döktüm içimi ama hepinizden Allah razı olsun içimi rahatlattınız pozitif düşünmeye çalışcam yeni yılda yeni bir sayfa açacağım kendime... umursamayacağım beni umursamayanı evet benimle konuşmuyor. kendi bilir konuşmasın bir şekilde unuturum bunuda. artık beklemeyeceğim kimseyi karşıma çıkan kişilere şans vermeye çalışacağım.:asigim: ders konusunda da son çare dgs ye çalışıcam sonra keşke dememek için.
@azra02 canım sanada başarılar inş. senin benim gibi dgs ye öss ye hazırlanan arkadaşlarımın yüzü güler Allah yardımcımız olsun... :Saruboceq:
Umarım hepiniz güzel yorumlarınız gibi çooook güzel yeni bir yıl geçirirsiniz. a.s. :1hug: Şeniz

canım anlattıkların her genç kızın hayatının bir döneminde yaşadığı kaygılar:1hug: bu o kadar normal ki yani geleceğin için endişelenmen ve hakettiğim yerde değilim demişsin..emin ol kimse hakettiğinin karşılığını almıyo hele de türkiyede:1no2: daha o kadar çok şey yaşayıp öğreneceksin ki hayatta bunları bir tecrübe gibi düşün bence üzülmek yerine dersler çıkara.s
zaten hep kuraldır sevdiğin seni sevmez senin seveni de sen sevmezsin( çok klasik oldu yaaşutarafagitti) ama birgün öyle biri çıkar ki karşına ayakların yerden kesilir yaşadıklarına sen de inanamazsın..tabi mantığı elden bırakma ne olursa olsun..ne güzel yaa hayatının en güzel dönemindesin keşke o günlere dönme şansım olsa:teytey:

Çok sağol canım... a.s.
Dediğin gibi burası Türkiye benim gibi olan çok kişi vardır. Ama işte ister istemez insan neden hep ben diyor. Güçlü bir kızım mantıklı düşünüp ders çıkatcam kendime. yeni yılda yeni bir sayfa açıcam... evet üzülcem zaman zaman yine ağlayacağım neden sorularını yine sorcam ama bir şekilde hayatımı kuracağım... a.s

üzülmemen gerek Allah kullarına hayırlısını verir :teselli:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…