bir insanın dostun olduğunu nasıl anlarsın?

kaç dostunuz var?

• Ankete Katılan
    44
birden fazla var dostum daha önce dostum sandığım kişinin arkamdan iş çevirdiğini görünce dost seçmekte zorlandım ama ben sevdiğim insanları çabuk dost yaparım ama kolay kolay insanda sevemem yanii

harika özetlemişsin.burdan gayet seçerek arkadaşlık kurduğunu anlıyoruz.bence de en sağlamı bu.a.s.

ne güzel anlatmışsın.dostluğunuzu okumaktan çok, görür gibi oldum:))a.s.a.s.a.s.

ooooy yerim seni beeen.boşveeer sadece dostla arkadaşı iyi ayır.dostluk ben sana sır verdim sen bana sır verdinle olmaz.aklında bulunsun.dostluk emek ister paylaşım ister.umarım karşına gerçek bir dost çıkar.a.s.a.s.a.s.

VARMISIN
Dostluğu ucuz mu sandın Öyleyse aldandın
Koyacaksın canını yüreğini,sormayacaksın nedenini.
Varlığını,malını da katacaksın.beraber paylaşacaksın.
Yok öyle,bende var sende ye,vereceksin kırmadan usulca

Anlamamış gibi sıkıntısını ama bileceksin sıkıldığını
Dost demek ucuzluk değil,pahalı gelecek sana
Pahalı,ulaşılması zor olandır.Ulaşacaksın ta! sonuna kadar
Var mısın..

Yeşilimin duyguları

Bu yazdıklarıma sahip olan dosttur.Parmakla sayılacak kadar dostum var ...AZ -ÖZ

Benim de gerçekten dost diyebileceğim 3 kişi vardır şu anda hayatımda,birisi canım sevgilim.Ama çok daha fazla insanı dost sandım zamanında...Yanıldığım çok oldu benimde yani...
Dostluğum var ki bir taneciğim benim,yıllar sonra tekrar bulduk birbirimizi ve hiç ayrılmamış gibiydi sıcaklığımız..Gerçek dostluk böyle bişey bence,24 saat beraber olup,çarşı pazar gezmek ya da derteleşmeyi dostluk sanmamlı kızlar
.

Birden fazla dostum var..:1rolleyes:
Tabiyki onlarca değil..
Özellikle buradaki dostlarım beni aslında hiç tanımadıkları halde her dara düştüğümde ellerini uzattılar. Benimle ağlayıp benimle güldüler..:teselli:
Problemlerime çözüm aradılar..
Canlarım,ciğerlerim onlar benim...:1hug:

benimde liseden sonra hic dostum olmadi bi tanecik arkadasim var o da kibrista universiteye gidiyo....
fazla gorusemiyoruz teldede fazla konusamiyoz anlicaniz yanlizim
canim skldiginda,birseye sevindigimde anlatacagim icimi dokecegim boynnuna sarilacagim kimsem yok....
tabiki bazi insanlarla paylasiyorum ama icimden gelen herseyi rahatca soyleyemiyorum...acaba benim hakkimda ne dusunur? korkusu var
benim beni yargilamadan,fikirlerini soylicek insanlara ihtiyacim var......

arkadaşım çok....ama gerçek anlamda dostum diyebileceğim kimse yok ve onun huzursuzluğunu hep yaşıyorum..benim şuan en candan en iyi dostum eşim..bence dost; üzüntümü üzüntüsü bilen,sevincimi sevinci bilen,dertlerimin ortağı,sırlarımın sırdaşı,bana her konuda destek olan,riyakar olmayan kişidir....ama yok ve çoook zor...eğer birgün bir dostum olursa burada bunu büyük puntolarla yazacağım...

bir derdini anlattiginda, ilgiyle dinleyip sorular soruyorsa ve bisure zaman gecince ne oldu diye soruyorsa veya bu zaman icinde senin derdini dusunup sana cozum onerileri sunmaya calisiyorsa bence bu bir gostergedir. Ama bikere dinleyip sonrasinda bidaha hic sormayan, hayirlisi hadi gorusuruz diyenler dost degildir

" DOST " sadace 4 harften oluşsada, içerik olarak çok çok geniş bir kavram ve duygu bence.
Ama dost olmak ve dost bulmak işte iş o ince noktada.
Dostlukla arkadaşlık karışır bazen birbirine.
Yakın olduğumuz bir arkadaşa belki haddi bile olmadan / yada haddimiz olmadan dostluk sıfatını yapıştırıveririz.
Ben dost olmak isterdim.Birilerinin bir yerde gerçekten dostumuyum bilmiyorum.
Ama ben 16 yıllık arkadaşımı " dostum " sanmışım.
Sanmışım diyorum çünkü; aslı öyle değilmiş geç anladım..
Bu sadace onun hatasımı hayır elbette benim de ( sanmışım ) derken hatam olmuştur.
Dostluk güven demek,paylaşmak demek herey demek.
Bir lokmayı ,bir yastığı ,omzu paylaşmak demek.
Ben lokmasınıda yedim,omzunuda paylaştım,yastığınıda.
Burdan yinede hakkını helal etsin ben eğer hakkım varsa o " kişide " helal ediyorum.
Ama artık dostu değilim.Dostumda değil.
Sadace bir yabancı ........
Bir arkadaşım demiş ki; " dost'u tanımlarken; hatalarını yanlışlarını kırmadan anlatmaktır.
Ben gördüğüm yanlışları söyledim ama olmadı.Kabullenmedi.Tercihini başka yolda kullandı.
Yine de canı sağolsun.Hayat onun hayatı tercih elbette onun tercihi.Saygı duyarım.
Ama artık Yok hayatımda olsunda istemiyorum şu saatten sonra.
Ben ne olursa olsun yakışmayanı üstümden çıkartırım.

Ben üzüldüğüm konuları anlattığım zaman,beni dinliyor ve benim için gözyaşı dökebiliyorsa gerçek dosttur!....[COLOR]

Aslına bakarsanız bir kaç tane dostum var , dost degin benimle aglamalı, benimle gülmeli....
Hayatta hiç dost kazanamamış insanlar aslında çok şeyi kaybetmişlerdir....
Ben her zaman şu felsefeye inanmışımdır...
Kimin parası, kiminin duası....a.s

ben bu konuda çok şanslıyım üzüntülerimi sevinçlerimi paylaşabildiğim iki değerli dosta sahibim biliyorumki onlara yüreğimi sonuna kadar açabilirim biliyorumki sesimin titreyişinden bile canımın sıkkın olduğunu hissedip yanıma koşarlar biliyorumki hasta olunca ellerinde çorba tencereleriyle yanıma koşarlar bilirimki beni benden bile öte tanırlar bunlar bana yakın olan dostlarım ikide uzakta olan çok eski dostum vardır kolaymı oldu bu dostları edinmem hayır hiçde kolay olmadı uzun yıllarımı verdim bu kazanım için onun için
onları kaybetmeye hiç niyetim yok ben çok şanslıyım onlar gibi dostlarım olduğu için onlar çok şanslı benim gibi dostları olduğu için herzaman dostlarınızla dost kalmanız dileğiyle

benimde dostum diyebileceğim sadece bir kişi var...dostum diyorum çünkü her zaman benim iyiliğimi düşündüğünü biliyorum...fazla görüşemesekde bana ne kadar çok değer verdiğini biliyorum...kesinlikle çıkarla işi yok...her şeyimi onunla rahatlıkla paylaşabiliyorum...dost birbirinden ne kadar uzakta olsanda aradaki bağın kopmamasıdır bence......

İki tane gerçekten dost diyebileceğim insan var şu hayatta.Biz üçümüzde zaten çok çok iyi anlaşırız.Birbirimizin en zor zamanında muhakkak yan yanayızdır.Hep desteğizdir birbirimize.Birlikte olmaktan da büyük keyif alırız bol bol kaynatırız canlarım onlar iyiki varlar

Şamata,eğlence varken yanımda olan ,ama zor anımda yanımda olmayan benim dostum olamaz.Dostumsa eğer iyi ve kötü günümde yanımda olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…