Bir hobi olarak puzzle

bende puzzlela uğraşmayı sevnlerdenim sizlere krtnkl puzzlere tavsiye ediyorum arkadaşlar ben cok memnnun kladım parçların birbirine kenetlenme özellikleri işimi kolaylaştırdı ayrıca ahşap kutusuda cok guzel.. ama bir dez avantajı fazla çeşit yok ayrıca educada baskı kalitesi bakımından cok guzel bir marka ...herkese buzevkli hobisinde kolay gelsin

bende cok seviyorum en son 1500 lük yaptım ama bıtınceye kadar rahat edemiyorum illa bitircem..bu yuzden bazen sıkıntı versede harika bir ugras ozellikle kafamı sadece bir noktaya odakladıgım ıcın ne stres kalıyo ne bısı..cok keyifli...

ben de 3000 parçalık puzzle yaptım geçen yıl.gerçekten çok zevkli bir uğraş
ben puzzle halılarından almıştım.onun üzerinde yaptım puzzleı.hem yapması kolay oluyor hem de yapmadığım zamanlarda katlayıp kaldırıyordum.çok kullanışlı gerçekten de
puzzle tamamlandıktan sonra da puzzleın altına karton soktum ve puzzle yapıştırıcısını üstten sürünce zaten kartona kendiliğinden yapıştı
biraz teferruatlı oluyor ama çıkan sonuç muhteşem
sevgilera.s.

Puzzle benim de en sevdiğim uğraşlardan. Ben özellikle tabloları yapmayı seviyorum. Duvarımda 3 binlik bir puzzle asılı şimdi. Eski bir deniz savaşını anlatan tablo. Ayrıca taşınma sırasında yapıp yapıştırdığım ancak çerçeveletemediğim 2 tane 2 binlik puzzle ım da vardı. Hala içim yanar onlara. Bu ara hiç zaman ayıramıyorum maalesef. Bir tane yapılmayı bekleyen puzzle var ama :KK43:.. En büyük hayallerimden biri ise sadece puzzlea ayrılmış şöyle kocaman bir masamın olması ve 8 binlik bir puzzle yapabilmek. Bitirene kadar tahminen son nefesimi veririm ama olsun, denemek bile güzel..

ben de 3000 parçalık puzzle yaptım geçen yıl.gerçekten çok zevkli bir uğraş
ben puzzle halılarından almıştım.onun üzerinde yaptım puzzleı.hem yapması kolay oluyor hem de yapmadığım zamanlarda katlayıp kaldırıyordum.çok kullanışlı gerçekten de
puzzle tamamlandıktan sonra da puzzleın altına karton soktum ve puzzle yapıştırıcısını üstten sürünce zaten kartona kendiliğinden yapıştı
biraz teferruatlı oluyor ama çıkan sonuç muhteşem
sevgilera.s.

teşekkür ederim walla puzzle halısını ilk defa kullanıyorum, nasıl çıkaracağımı düşünüyodum ne zamandır. anladım şimdi. yalnız karton derken bildiğimiz karton mu yoksa mukavva mı kullandın?

teşekkür ederim walla puzzle halısını ilk defa kullanıyorum, nasıl çıkaracağımı düşünüyodum ne zamandır. anladım şimdi. yalnız karton derken bildiğimiz karton mu yoksa mukavva mı kullandın?

ben normal kırtasiyeden aldığım kartonu kullandım
hatta bizim burada büyük boy karton bulamadığım için normal boy kartonlardan alıp 4 kartonu birleştirip öyle yapıştırdım
mukavva olsa belki daha sağlam olur,yani en azından taşınması açısından
ama biz hiç problem yaşamadık
çerçeveci eve kadar gelip o halde puzzlı alıp götürdü zaten
kolay gelsin canım sana daa.s.

kızlar ben de puzzle yapmak istiyorum. büyük boyları ilk kez yapcam, 1000likle mi başlamam lazım? bir de mukavvanın üzerine alınca üzerine yapıştırıcı sürdüğünüzden bahsetmişsiniz. üzerinde lekeler olmuyor mu?bana tarif eder misiniz ya da bir site ismi felan varsa bildirseniz nasıl yapıldığını tam anlamıyla öğrenmek istiyorum da.

kızlar ben de puzzle yapmak istiyorum. büyük boyları ilk kez yapcam, 1000likle mi başlamam lazım? bir de mukavvanın üzerine alınca üzerine yapıştırıcı sürdüğünüzden bahsetmişsiniz. üzerinde lekeler olmuyor mu?bana tarif eder misiniz ya da bir site ismi felan varsa bildirseniz nasıl yapıldığını tam anlamıyla öğrenmek istiyorum da.

selam canım
kullanılan yapıştırıcı puzzle parçalarının aralarından sızarak parçaların birbirine yapışmasında yardımcıoluyor.ayrıca resmin parlamasını da sağlıyor.çok kullanışlı ve harika bir şey.sadece 1 gün kadar kurumasını beklemek gerekiyor.hepsi buyerimseniben
kolay gelsina.s.

Butun tiyolari aldim bende deneyecegim bu hobiden:)))) teşekkurler arkadaşlar

teşekkür ederim talin ben de deneyeceğim en kısa sürede. eudca yı çok duydum ondan alıcama rtık ilk olarak 1000'likle başlarım artık.

teşekkür ederim talin ben de deneyeceğim en kısa sürede. eudca yı çok duydum ondan alıcama rtık ilk olarak 1000'likle başlarım artık.

canım zaten benim kullandığım puzzle yapıştırıcısı da educa markaydı ve yapıştırıcının şekli de puzzle parçası şeklinde
aklında bulunsun
sevgilera.s.

ben mukavvanın üzerine yaptım ve çerçeveciye götürdüm çerçeveci resmi ters çevirdi ve arkasından birbirine bantladı, sonra düz çervirerek kumlu camla çerçeveldi.
böyle çok pratik gerçekten.

şimdi dans eden kızlar puzzle na başladım.
sanırım onuda yapıştırıcı vs kullanmayacağım

kızlar yapıp çerçevelettiğiniz puzzle lardan birkaç resim ekleyebilir misiniz? kumlu camda nasıl oluyor görmek istiyorum örneği varsa ondan da eklerseniz sevinirim.

ben de bayılıyorum puzzle yapmaya ve en az 1000lik yapıyorum ama daha sonra onları koyacak yer bulamadığım için son zamanlarda ne kadar çok canım çekse de almamaya çalışıyorum :çok üzgünüm:

Selam arkadaşlar.dolabimin üstünde yapilmiş 7 tane puzzle var.ve ne yapicagimi bilmiyorum.yaparken çok zewkli ama sonrasi yok.onun için zewkime engel olmaya çalişiyorum.keşke yapilmiş puzzle alanlar olsa ne güzel olurdu.yapiştirici olarakda duvar kagidi yapiştiricisi kullanabilirsiniz.

arkadaşlar bende 2 sene once educanın 4000 parçalık puzellını aldım 60 ytl ye ama birturlu yapamadım, alırken ölçüleri yazıyordu ama gözüm nereye bakıyorsa bıde açık halını görmeden kestıremıyor insan, gitti gidiyorda satmayı düşünüyorum, renklerıne göre grupladım, çerçevede tamam birde2/6 lik bir kısmı yapılı kutusunun tabanında duruyor.. hersene açıp 2-3 ay sonra topluyorum..

birde 1000 parçalık minyatür monalisam var onu yaparım heralde..

Ben de puzzle hastalarındanım. İlk olarak 6 yıl kadar önce 1500 parçalık çirkin bir tablo ile başlamıştım.Bittiğinde ben dahil kimse beğenmedi..
Sonrasında 1 yıl hiç yapmadım ama o sıra eşimle -o zaman erkek arkadaşımdı- aramız bozuktu kendimi puzzle'a verdim, tam bir manyak oldum ve önüme gelen puzzle'ı alıp yapıp arkasından bantlayıp arşivledim.. Annem her yerde puzzle görmekten çıldırmak üzereydi ki arşivimi çerçeveletmeye karar verdim. Annemin odası, salon, kardeşlerimin odaları, amca, teyze derken herkesin duvarları benim puzzle çerçevelerle kaplandı..
İnsan görünce pek gururlanıyor yahu..:)

Evlendikten sonra da bırakmadım puzzle'ı, eşim ilk zamanlar deli saçması derdi, sonra kendisi de hastası oldu..:) Şu sıra elimde çerçevelenmemiş 7-8 tane boy boy var, ev taşımayı düşünüyoruz, taşınınca çerçeveleteceğim yeni evimize göre..

arkadaşlar bende 2 sene once educanın 4000 parçalık puzellını aldım 60 ytl ye ama birturlu yapamadım, alırken ölçüleri yazıyordu ama gözüm nereye bakıyorsa bıde açık halını görmeden kestıremıyor insan, gitti gidiyorda satmayı düşünüyorum, renklerıne göre grupladım, çerçevede tamam birde2/6 lik bir kısmı yapılı kutusunun tabanında duruyor.. hersene açıp 2-3 ay sonra topluyorum..

birde 1000 parçalık minyatür monalisam var onu yaparım heralde..

bu satmayı düşündüğün puzzleın modeli nedir ve nekadara satıyorsun öğrenebilir miyim?

Bazı arkadaşlar yaptıkdan sonra hediye etmeye kıyamadıklarını söylüyor bende şuana kadar 5 tane yaptım sadece 2 tanesi evde. onlardanda birini arkadaşa yaptım yine maraşdan gelirse e ger birgün ona vereceğim. Ben yaptıkdan sonra vermeyi seviyorum ama babamın hoşuna gitmiyorsırnaşık şey yapıyosun as duvarada görelim diyor. bende vermeden önce biraz asıyorum kızmasın diye:roflol:

Puzzle halısı bende kullanıyorum 1 puzzle yaptım onunla şu ana kadar. Gayet güzel oluyor. ben bitirdikden sonra altına gazete kagıdı koyuyorum. ince oldugundan rahat giriyor altına. Birinden yardım alın.siz hafifden kaldırın puzzleı (zaten bittiginden kolay kalkıyor.) o da gazeteyi altına itsin. sonra ister yapıştırın öyle. ister kolaylıkla mukavvata alın.Puzzleları yolladıgım kişilerden resimleri istedim yollarsalar koyarım buraya.:1hug:

bende cok severim yapmayi ama cok parcali degil tabiki cok zor ya sabirsiz oldugum icin fazla yapamiyom

bu satmayı düşündüğün puzzleın modeli nedir ve nekadara satıyorsun öğrenebilir miyim?
:1hug:

canım adını bilmıyorum ama resimlerini ekliyorum, ben 65 tl ye almıstımtım 45 tl ye satıcam, kargo da benden..

ImageShack - Image Hosting :: dsc01013el0.jpg

dsc01013el0.jpg

X