Bir güzelliğimi kaybediyorum konusu da benden

ferayfusun87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2018
348
403
37
Merhaba kızlar. Geçen "güzelliğimi kaybettim" konusu gördüm bam telime dokundu. Çünkü bu konuda ben de dertliyim. Gerçi o konu tepki aldı biliyorum ama dertleşmek istiyorum. 33 yaşındayım, şurda 2021'e ne kaldı dersek 34 diyebiliriz. Ama güzelliğimin gittiğini hissediyorum. 20'li yaşlarla kıyaslamıyorum 20'ler tabi ki başka ama 30 yaşına böyle değildim. Anlatayım.

Öncelikle maalesef yaşadığım bir sorun nedeniyle hep aynı tarafıma yatıyorum uyurken. Böylece o yanağımda uzun bi çizgi oluştu. Bu beni üzüyor. Güldüğümde çok belli saçla kapatıyorum. Sonra eski saç rengim boyaydı açık kumral, ama yakışıyordu açıyordu beni, makyaj yapınca yakışıyordu. Pandemi kapıya dayanınca alelacele kendi rengine yakın diye siyaha boyattım. Yüz hatlarımı sert gösteriyor tamam doğala yakın ama gitmedi, bir de küçümen gösterdi. Bir de çok saç dökülmesi yaşıyorum avuç avuç saçlarım dökülüyor. Seyreldi incecik kaldı. Eski rengime boyatmaya korkuyorum çünkü saçımın daha fazla zarar görmesinden korkuyorum, zati bir tutam kaldı, pandemi de ne olacağı belli değil. Sonra kilo verdim 50'lerden 40 küsurlara düştüm. Bu iyi görünebilir ama değil. Suratım zaten ufak ve kilo verince bende direk surat gidiyor ve üst beden. Kalça basen aynı duruyor. Suratımdan kilo gittiği için sanki daha kırışık duruyor. Giydiklerim yakışmıyor çünkü üst ince göğüs kalmadı alt aynı. Böyle işte kızlar.

Aşk meşke gelince o konu da iyi değil. İşim gücüm var evet ama aşk yaşamak da her kadın ister yani. Ben erkeklerin çılgınca peşinde koştuğu biri olmasam da ortamlarda ilgilenen olurdu hatta benden ufaklar gelirdi. Şimdi hiç ilgilenen yok. En son bi çocukla tanıştım seni çaya çıkarıcam dedi, inandım saf gibi süslendim ve sonuç: mesaj atmadı ölü taklidi yaptı yani. Dalga geçti yani. Canım çok sıkıldı. Ha bir de evli macera arayan kart horozlar çıkıyor karşıma. Üzülüyorum ya. Geçen yine bir konu vardı " 30 oldum yalnız mı öleceğim kaygısından duramıyorum " diye . Yalnızlık zor hayat zor.

Yalnızlık Allaha mahsus ya. Aılen arkadasların vardır mutlaka. Evet ınsan gonlunde de bırı olsun, sevsin sevilsin istiyor ama yoksa da yok yanı. Elbet vakti gelince olur. Sacma sapan saygısız sevgisiz ılıskıdense yalnız ama kaliteli zaman gecırmek bence bin kat ıyı.
36 yasındayım bende.
Bende gencken aynı hulyaavsardım sjsjsjssj
Saka saka

İnsanın bahtı guzel olsun hayatı guzel olsun.
Coluk cocuk sahıbı insanlarda evde yalnız ölüyor, komsuları uc gun gormeyınce fark ediyor evlatları aramadığı ıcın onlar fark etmiyor.
Boyle olacaksa ben evlatsız yalnız oyleyim mesela.

Hayatı dolu dolu yasamak kendine birikim yapmak en dogrusu.
E tabı yakısıklı sevgi dolu saygılı birazda zengin bir adam olursa, tadından yenmez o hayat.
Hayırlısı herkesın hakkında.

Dur yettim hemşire...

1-) kırışıklık için botoks. Bende yaptırçem yakında yaş 34 tay gibi kuğu gibi bir dişiyim ama bunlar gelecek yıllara yatrım
2-) saçını önce toparla boya işi sonra. Yıllar önce bir karanfil suyu tarifi yazmıştım kkda viral oldu. Saç dökülmesine korkunç iyi gelir saç gürleştirir
3-) basenlerin gitmesi için gratisten git güzel bir fırça al doğal olanlardan indirime girmiş zaten. Her gece yatmadan 10-15 dk bacaklarını fırçala selülit sarkma fazla yağ ne varsa gidiyor
4-) cildine dermaroller yap
5-) gerekli gereksiz mutlu ol...

Dur yettim hemşire...

1-) kırışıklık için botoks. Bende yaptırçem yakında yaş 34 tay gibi kuğu gibi bir dişiyim ama bunlar gelecek yıllara yatrım
2-) saçını önce toparla boya işi sonra. Yıllar önce bir karanfil suyu tarifi yazmıştım kkda viral oldu. Saç dökülmesine korkunç iyi gelir saç gürleştirir
3-) basenlerin gitmesi için gratisten git güzel bir fırça al doğal olanlardan indirime girmiş zaten. Her gece yatmadan 10-15 dk bacaklarını fırçala selülit sarkma fazla yağ ne varsa gidiyor
Süpersin ya 😄

Karanfil tarifine nasıl ulaşabilirim?

Dur yettim hemşire...

Karanfil suyu tarifini paylasabilir misiniz tekrardan?

32yim ben de. 26-27 yaslarimda atipik major depresyon gecirdim 40 kilo aldim... Yirmisini verdim ama hala kiloluluyum. Saclarim inanilmaz seyreldi, eski bebek gibi cildim de yok artik sanki. Ama yilmiyorum kendime saglikli beslenme saglikli yasam hedefi koydum 2030 surdurulebilir kalkinma hedefleri misali. Ana hedefim kendimi canli dinc civil civil hissetmek. Spor yapiyorum su iciyorum. Artik kendimi s..sok meseleler icin uzmemeye calisiyorum. Kan tahlillerimi yaptirdim vitamin takviyeleri aliyorum. Cildime serumlar gece kremleri suruyorum. Her gun diyorum ki bugun kendimi biraz mutlu etmek icin napiyim? Hayat kisa.

Karanfil suyu tarifini paylasabilir misiniz tekrardan?
Tabi ki

Yarım litre çeşme suyuna 1 avuç karanfil atıp bir gece bekletin. Ertesi gün fısfıslı bir şişeye koyun haftada en az 4 gün ya da her gün saç diplerine püskürtün.

2-3 haftada etkisini görüyorsunuz.

Saç uzatmak içinde pirinç suyu tavsiye ederim

Dış görünüşten ziyade akıl ve ruh güzelliğinizi koruyun derim. Onlar güzelleştikçe insanın fiziksel güzelliğine de yansıyor.

40ıma geldim. Minyon bir tipim.

Kırışıklıklarım oluşmaya başladı çoktan. Ama ben onları çok seviyorum. Onlar benim yaşanmışlıklarım, sevinçlerim ve üzüntülerimin izi.

Beyazlarım fena halde çoğaldı, boyasız olmuyor hiçbir şekilde. Onları da çok seviyorum aslında ama çalıştığım için komple beyazlayana dek boyaya devam.

Selülitlerim ince kıyafete müsaade etmiyor ama ben onları da seviyorum. Çünkü onlar da sevdiklerimle içtiğim kahvelerin anısı.

Varislerim var epey. İnanmayacaksın ama onları da seviyorum. Çünkü işimin hakkını vererek yaptığımın gurur nişanı onlar da.

Kime sorsan yaşıma inanmıyor tüm bunlara rağmen. Çünkü zihinsel ve ruhsal olarak sağlıklı, huzurlu, mutlu bir kadınım.

Evleneli 2 yıl oldu. Yani eşim beni bu halimle, aklım ve ruhum için sevdi.

Bazen sorarlar taş gibi olduğun 20li yaşlarına dönmek ister misin diye. İstemem. Yaşanmışlıklarımı yansıtan bedenim ve yıllar geçtikçe gelişen aklım ve güzellikleri depolayan ruhumu tercih ederim.

Bir de bu açıdan baksanız daha iyi hissedebilir misiniz?

Süpersin ya 😄

Karanfil tarifine nasıl ulaşabilirim?
Hemen üste yazdım.

Cilt içinde kantaron yağı. Ama fabrikasyon değil. Köylülerden organik olacak. Ege tarafında çok bulunur.

İnanın hiç bir krem cilde o kadar bakım yapmıyor. Hastasıyız dedeee :KK70: :KK71:

Bu yaşta neden bu şekilde bir kaygıya kapıldınız? Saçlarınıza bakım yaptırın, botox geleceğe yatırımdır. Yaptırmalısınız. Zayif olmak daima avantajdır. Sizi genç, masum ve dinamik gösterir. Hatta basenlerden de kurtuldunuz mu, iyice genç gözükürsünüz. Siz bu psikolojiden çıkarsanız, cevrenizde de size ilgi duyanların sandığınız kategorinin dışında da var olduğunu göreceksiniz...

Merhaba

Saç dökülmeniz hastalık veya demir eksikliği sebepli değilse, durdurmak icin silikonsuz şampuan kullanmanızı tavsiye ederim. Bende aynı sorunu yaşıyorum ve bunun faydasını görmeye başladım. Ek olarak yukarda bir hanımefendi de yazmış karanfil kürü çok meşhurdur ve memnun kalanı çok. Bende deneyeceğim kardeşim yapıyordu ve işe yaradığını söylüyordu.

Cildiniz için ise oluşan ince kırışıkları açmak ve önlemek için gece kremi olarak retinol içeren ürünlere yönelebilirsiniz. Etkisi kanıtlı,bilinen en eski kırışıklık karşıtı içerik retinoldür.

Gündüz ise düşük molekül ağırlıklı hyaluronik asit içeren bir krem kullanırsanız zamanla cildiniz daha dolgun görünecektir. Tabi güneş kremi de şart. Bende 33 yaşımdayım gece retinol +hyaluronik asit, gündüz sadece suyla yıkayıp güneş kremi sürüyorum henüz kırışığım yok.

Dur yettim hemşire...

o 3 numaradakı fırca sadece basen ıcınmı gecerlı acaba.

Dur yettim hemşire...

karanfil suyunu tarif edermisiniz korkunca saçım dökülüyor buara taragim simsiyah saç oluyor bakmaya korkuyroim

Ben 33 üm ve kendimi tay gibi hissediyorum :KK8: ayrıca saclarınızı tekrar sıyahtan dondurmek ıstersenız sacınız lastik gibi uzayarak kopar. Sıyah dondurulmesı en zor renk malesef. Kuafore de gıtsenız fayda yok kopacak oryalle actıkları ıcın. Keske sıyah gıbı keskın bır rengı boyamasaydınız. Devamlı acık renk kullanmıs olanlar ıcın sıyah malesef facia da olabılıyor harıka da olabılıyor. Kalanını sporla halledersınız ya. Bende 3 bebeden sonra dana gıbı oldum mesela sonra kılolar gıttı dogal olarak deformasyonlar baslıyor onu da haftanın 3gun 1saat kosu bandında yuruyerek hallettım squat yaptım o meşhur taytlı takımlardan gıyerek dehset forma sokuyor vücudu. Totoyu kaldırıyor:rapci: benım kırısıklık problemım yok allaha sukur ama olmayacak anlamıne gelmıyor 40 yaş kapıda gel gel dıyor:olamaz: iyi nemlendirin cildinizi iyi temizleyin. Gerisi moral ve motivasyon. Ben yaşımı seviyorum ya 30lar bir başka:dondurma::süslü:

Dur yettim hemşire...

Karanfil suuyu tarifi rica edecegimmmm

X