bir garip sakal ve nişan meselesi

Bence farklı bir tarihe çekin ya da evde yapın salonda olmasın dert foto çekimiyse eğer askere gitmeden yapın tamam abla yanlış konuşmuş ama sakal için 1 ay beklenmez bir de sevgiliniz aynı durumda ağabeyi ya da ablası olsa ne yapardı ? Bu cevapta önemli

Allah aşkına bana bir akıl verin kızlar kafam durdu.
20 kasımda sevgilim bedelliye gidiyor. 20 aralıkta dönecek nasipse.
Küçük ablam yurtdışında yaşıyor ve 20 Aralık-1 ocak arası izni var Türkiyeye gelebilir.

herşey iyi hoş gibi görünüyor ama değil. şöyle ki nişanlım sakallı yıllardır. asker dönüşü sakalsız nişanım olsun istemiyorum fotoğraflarda öyle çıkmak istemiyorum çıplak gibi hissederim diyor. biz bu yüzden o askere gitmeden önce ekim sonu gibi yapalım aradan çıksın diye planlıyorduk. ailesi şehirdışından gelecek. çok da kışa kalmamış oluruz dedik.

ablam bana küsmüş. gelmeyi çok istiyormuş herşeyi onun dışında tutuyormuşum,planlara dahil etmiyormuşum hep bu çocuğun dediği oluyormuş.
sevgilimle konuştum sakalım olmadan olmaz o da askerden sonra en az 1 ay gerek diyor. o tarih de ablama uymuyor. sakal durumu size komik gelebilir ama kendimi onun yerine koyduğumda hak veriyorum. kendi nişanıma kel çıkmak gibi bir his olurdu.

bu sakal meselesini ablama söyleyince köpürdü. çocuğun bencilliği, düşüncesizliği, uyumsuzluğu, bana ve aileme değer vermeyişi.... en sonunda da ben zaten biliyorum olmayacak bu iş deyince bende ipler koptu. çok sinirimi bozuyorsun ne hakla bunu söylersin kapatıyorum ben diyip kapattım telefonu.

off şimdi napıcam kara kara düşünüyorum kızlar. ilk planımıza bağlı kalıp ekim sonu gibi yapsak hem büyük ablam hem küçük ablam annemle benim çok üstüme gelirler. şu an bile annemi küstürmüş durumdalar.kadına da demedikleri kalmamış.

Ablama uyan tarihler nişanlıma daha doğrusu SAKALINA uymuyor. inatçı biri bi de, ya ne önemi var sakalsız olayım ablanın gelmesi daha önemli falan demez, biliyorum. şeytan diyo kimseye haber vermeden bas nikahı. sıtkım sıyrıldıçünkü arada kalmaktan.

kızlar bana bi akılll.....
Benim eşimde sürekli sakallıdır hiç sakalsız görmemiştim.Askere gönderirkende sakallı gitti orta traş oldu.Yemin törenine gidince görünce tanıyamamıştım çok farklı gelmişti.Bizimde nişan-düğün aynı yıl içinde olacağı için arada mesafe olmadığından eşim izindeyken söz kestik ve sakalsızdı.Baştan eşimde ık mık yaptı öyle fotoğraflarda çıkmam istemem vs gibi ama mecbur sonuçta arada az bir zaman var.Bu arada sakalı onun içinde çok önemlidir.Sizin aile içindemi olucak yoksa büyük nişanmı.Ablanızda kendinize göre haklı sevgilinizde fakat ablanız açısından bakınca kızmakta haklı gibi gözüküyor.

Ablan hakli o kendisini kardesinin nisanina gore ayarlamak zorunda. Nisanlinda sakalli olmak istemekte hakli adamin kendi nisani nasil gorunmek istiyosa oyle olur bunda garip bir sey yokki sakalli adamlar sakallari kesince cok farkli ve tipsiz oluyor yani. Ablan alinirsa alinsin kardesinin nisanina gore kendini ayarlayamiyorsa o onun sorunu

Sen haksızsın net ablan senin yanında olmak istemiş nişanlında senn hatrına saklsız olsun ne var bunda bu kadarını da yapamıyorsa saten nişanlanma
Ablan son derece haklı
ablam bizim ayrılacağımızı düşünüyor :) böyle düşünen biri neden nişanımda olsun?

Ne münasebet canım adamın kendi nişanı ablanıza göre ayarlanmak zorunda değil tabiki. Kendi nişanını rahat ve mutlu geçirmek istiyorsa saygı duymak zorunda herkes.
Ablalarınız çok sıkıntılı tipler belli ki. Kırılıp bencillik yapmaya gerek yok. O size sordu mu yurtdışında yaşama kararı alırken? Sormadı kendi hayatı çünkü. O yurt dışında yaşıyorsa tercihinden ötürü onun izin günleri için kimse kendi düzeninden ödün vermek zorunda değil. Madem öyle iş yerinden o izin tarihi ayarlasın ayarlayabiliyorsa. Sizde resti çekin.
Beni bu kadar sinirlendiren hadsizce ben biliyorum bu iş olmayacak tarzı konuşması.
Unutmayın bu sizin gününüz kimsenin durumuna göre ayarlamayın kendinize göre ayarlayın diğerleri size uysun.
teşekkür ederim yorumunuz için... ben onların gözünde hep küçük kız çocuğuyum. annem bile bu kadar karışıp rahatsız etmez beni. okul tercihimden mesleğime arkadaşlarıma kadar karıştılar şimdiye kadar

Benim eşimde sürekli sakallıdır hiç sakalsız görmemiştim.Askere gönderirkende sakallı gitti orta traş oldu.Yemin törenine gidince görünce tanıyamamıştım çok farklı gelmişti.Bizimde nişan-düğün aynı yıl içinde olacağı için arada mesafe olmadığından eşim izindeyken söz kestik ve sakalsızdı.Baştan eşimde ık mık yaptı öyle fotoğraflarda çıkmam istemem vs gibi ama mecbur sonuçta arada az bir zaman var.Bu arada sakalı onun içinde çok önemlidir.Sizin aile içindemi olucak yoksa büyük nişanmı.Ablanızda kendinize göre haklı sevgilinizde fakat ablanız açısından bakınca kızmakta haklı gibi gözüküyor.
aile içerisinde olacak. karşı taraftan 20 kişi kadar. il dışından gelecekler çünkü

Valla başta sevgilin haklı diyecektim ki bizde yaşadık aynı sıkıntıyı eşimin abisi başka şehirdeydi onlara göre ayarladık istemesemde felan
Ama sevgilin ailesine düşkün annesinin en ufak surat asmasından sıkıntı çıkarmış baştan madem öyle ise senin de ailenin arkasında durman gerekir
Kardeşimde bedelli yaptı 18 gün de felan geldi
haklısınız ama bu ailenin arkasında durmak gibi gelmiyor bana. ablam belki telefonda o lafları etmeseydi yine ayarlamaya çalışırdım. hala da çalışacağım ama söyledikleri beni inanılmaz üzdü. hayatımdaki insanı sevecekler bayılacaklar diy bişey yok. ben seviyorum ve bu benim hayatım. ailede benim dışımda herkes kendi hür iradesiyle karar alabiliyorken benim herşeyime müdahale ediliyor. sorun bu

O zaman çokta sorun etmemesi gerekiyor bence.Büyük nişan değil sonuçta
ben de öyle söyledim ama mesele o değilmiş. büyük olsun küçük olsun gelmek istiyormuş. gerçi insan neden onaylamadığı ve ayrılacaklarını düşündüğünü bir çiftin yanında olmayı ister ki...

ben de öyle söyledim ama mesele o değilmiş. büyük olsun küçük olsun gelmek istiyormuş. gerçi insan neden onaylamadığı ve ayrılacaklarını düşündüğünü bir çiftin yanında olmayı ister ki...
Ben sevgiliniz için dedim aile içinde olacaksa sakalsız olmayı kabul edebilir.Ablanızın yerinde olsamda madem uymuyo düğünde değil sonuçta çokta dert etmezdim herhalde.Fakat o aileyle yaşadıklarınızdan dolayı bilenmiş olabilir.

Kirli sakal olursa ok ama haci emmi gibiyse guzel durmaz😂 bensiz nisan yapacak kiz kardes reddetsin beni😑 nasilsa bekar kiz kardesim yok atis serbest😂😂

Nisanliniz bencil ve olgunluktan nasibini almamis kusura bakmayin. Ablaniz yurtdisindan gelecek ve kizkardesinin en ozel mutlu anlarindan birine tanik olmak icin heyecanli bekliyor, neymis beyefendinin sakali olmazsa olmuyormus. Bana nisanlanirken esim oyle bisey yapsaydi sana sakalinla mutluluklar o zaman derdim. Kimse ailemi sacmasapan seyler icin benim ozel gunumden mahrum edemez.

haklısınız ama bu ailenin arkasında durmak gibi gelmiyor bana. ablam belki telefonda o lafları etmeseydi yine ayarlamaya çalışırdım. hala da çalışacağım ama söyledikleri beni inanılmaz üzdü. hayatımdaki insanı sevecekler bayılacaklar diy bişey yok. ben seviyorum ve bu benim hayatım. ailede benim dışımda herkes kendi hür iradesiyle karar alabiliyorken benim herşeyime müdahale ediliyor. sorun bu
Bana pek mudahale gibi gelmedi fikrini soylemis sadece. Olanlari bilmiyor olabilir ama demekki birseyler ona böyle düşündürmüş. Mudahale daha çok illa şunu yap tarzı bi baskıdır. Bence ablaniz gözünüze batıyor ancak asil sorun eş ailesi olacak , asil mudahale oradan gelecek. Nisanlanacağiniz kişi ne yazikki basta doğru tutum sergileyememis sonrasi benim icin cok guvenilir olmazdı. Karar sizin. Aslinda bizde burda aynisini yapıyoruz fikrimizi söylüyoruz bu sizin hayatiniza karismak demek değil. Gönül isterdi ki guzel seyler yazalım ama inanmadığımız seyleri soylemek doğru olmaz belki ablanizin da yaptığı bu kadardir.

Allah aşkına bana bir akıl verin kızlar kafam durdu.
20 kasımda sevgilim bedelliye gidiyor. 20 aralıkta dönecek nasipse.
Küçük ablam yurtdışında yaşıyor ve 20 Aralık-1 ocak arası izni var Türkiyeye gelebilir.

herşey iyi hoş gibi görünüyor ama değil. şöyle ki nişanlım sakallı yıllardır. asker dönüşü sakalsız nişanım olsun istemiyorum fotoğraflarda öyle çıkmak istemiyorum çıplak gibi hissederim diyor. biz bu yüzden o askere gitmeden önce ekim sonu gibi yapalım aradan çıksın diye planlıyorduk. ailesi şehirdışından gelecek. çok da kışa kalmamış oluruz dedik.

ablam bana küsmüş. gelmeyi çok istiyormuş herşeyi onun dışında tutuyormuşum,planlara dahil etmiyormuşum hep bu çocuğun dediği oluyormuş.
sevgilimle konuştum sakalım olmadan olmaz o da askerden sonra en az 1 ay gerek diyor. o tarih de ablama uymuyor. sakal durumu size komik gelebilir ama kendimi onun yerine koyduğumda hak veriyorum. kendi nişanıma kel çıkmak gibi bir his olurdu.

bu sakal meselesini ablama söyleyince köpürdü. çocuğun bencilliği, düşüncesizliği, uyumsuzluğu, bana ve aileme değer vermeyişi.... en sonunda da ben zaten biliyorum olmayacak bu iş deyince bende ipler koptu. çok sinirimi bozuyorsun ne hakla bunu söylersin kapatıyorum ben diyip kapattım telefonu.

off şimdi napıcam kara kara düşünüyorum kızlar. ilk planımıza bağlı kalıp ekim sonu gibi yapsak hem büyük ablam hem küçük ablam annemle benim çok üstüme gelirler. şu an bile annemi küstürmüş durumdalar.kadına da demedikleri kalmamış.

Ablama uyan tarihler nişanlıma daha doğrusu SAKALINA uymuyor. inatçı biri bi de, ya ne önemi var sakalsız olayım ablanın gelmesi daha önemli falan demez, biliyorum. şeytan diyo kimseye haber vermeden bas nikahı. sıtkım sıyrıldıçünkü arada kalmaktan.

kızlar bana bi akılll.....
Nisanlinin yaptigi çok ayip kendini ablan in yerine koy birde oyle dusun ablan sana deger vermese telefonu kapatir o nisani onun izin oldugu ayda yapsa da gelmez takmaz bile seni sana deger veriyor ki sinirleniyo biraz akilinizi basiniza alin sakal ne Yahu kirli sakalli olur neymis bu Herifin kil Meraki kendini begenmisin teki abla sonunaaa kadar hakli arada kaldim lafida çok saçma saglik sorunu olur anlarim sakal ne Yahu egoistlik resmen

Benim de kızkardeşim onaylamadığımız biriyle sevgiliydi. İstemesek de nişan oldu ve yanında olduk. Ama azmettim ve ayırmayı başardım. Kardeşim çok minnettar bu yüzden.
Çünkü sizin gözünüz kör oluyor böyle zamanlarda.

ablam bizim ayrılacağımızı düşünüyor :) böyle düşünen biri neden nişanımda olsun?
Ben de ayrılacağınızı düşünüyorum.
Çünkü 15 yıllık tecrübemle söylüyorum, sadece erkekle değil ailesiyle de evleniyoruz.

X