bir garip sakal ve nişan meselesi

Bence nişanlın haklı. Sakallı halleriyle sakalsız halleri çok farklı oluyor erkeklerin. Görüntü önemsiz olsaydı kızlar da elbise saç makyaja o kadar para vermezdi. Adamin kendi nişanı sonuçta o kadar söz hakkı da olsun.

ben de öyle söyledim ama mesele o değilmiş. büyük olsun küçük olsun gelmek istiyormuş. gerçi insan neden onaylamadığı ve ayrılacaklarını düşündüğünü bir çiftin yanında olmayı ister ki...
Siz canı kanı kardesi oldugunuz ıcın olabılır mı?
Ablanızdan 7 kat el gibi bahsetmeyi bırakın bence, sakalını sizden daha fazla seven sozlunuz ıcın.
Sozlunuz kocanız olup sizi ve fıkırlerınızı arka planda bırakmaya başladığında ki yapacak sızı sımdıden umursamıyor, umarım ablanız ablalık yapmaz size

ablam bizim ayrılacağımızı düşünüyor :) böyle düşünen biri neden nişanımda olsun?
Ayrılacagınız dusunuyorum bende. Hatta bosanacagınızı. Ve ablanız haklı cıkacak
Kılını sizden fazla seven biri var karsınızda resmen kör olmussunuz.
Aydınlanma Yasadıgınız gun, acın bu konunuzu okuyun.

Ya çoğu kişi ablayı haklı bulmuşta öyle bir şey yok.
Adamın kendi nişanı hayatında bir ilki. Nasıl görünmek istiyorsa öyle görünecek tabiki. Ayrıca nişan düğün kına vs. Tarihleri birilerine göre ayarlanmaz. Çift kendine göre ayarlar geri kalan o tarihe uymak zorunda. Uymayan veya uyamayanın bir trip hakkı yok

teşekkür ederim yorumunuz için... ben onların gözünde hep küçük kız çocuğuyum. annem bile bu kadar karışıp rahatsız etmez beni. okul tercihimden mesleğime arkadaşlarıma kadar karıştılar şimdiye kadar
Böyle ablalara sinir oluyorum. Annelik görevini kendilerine bellemişler herhalde. Siz takmayın resti çekin. Zaten böyle birşey için küsecekler ise küssünler. Sizin iyi gün ablasına değil her koşulda yanınızda olacak bir ablaya ihtiyacınız var.
Bakın benim nişanımda ablam izin alamam dedi bende o zaman gelemezsin nasip dedim. Ve rapor aldı geldi bi şekilde.
Biraz duruşunuzu gösterin ki size artık hükmedemediklerini farketsinler

Alt tarafi bir nisan. Neden bu kadar abarttı ki?
insanlar baska sehirde kardesinin nisanina gitmiyor,düğüne giderim diye. Amma drama yapmis.
Ayrica oyle uzaklara giderken insanin dusesi lazim nice ozel gunu kaciracagini. Yarin hamile kalsan "neden benim iznime getirmedin?" diye sana mi kızacak? Ya da dugun zamani ayni gunlerde izni olsa onun pasa gonlu icin kisin ayazinda mi gelinlik giyecen??
Ve tüm bunlardan bagimsiz olarak
Benim mutluluguma ortak olmayan, mustakbel kocamla arami bozacak, bana kötü dileklerde bulunacak kisinin ister oz ablam olsun ister akrabam, ozel günümde yeri yoktur

haklısınız ama bu ailenin arkasında durmak gibi gelmiyor bana. ablam belki telefonda o lafları etmeseydi yine ayarlamaya çalışırdım. hala da çalışacağım ama söyledikleri beni inanılmaz üzdü. hayatımdaki insanı sevecekler bayılacaklar diy bişey yok. ben seviyorum ve bu benim hayatım. ailede benim dışımda herkes kendi hür iradesiyle karar alabiliyorken benim herşeyime müdahale ediliyor. sorun bu

Doğru veya yanlış bu konuda çok müdahil olmamaları gerekir o anlamda haklısınız Bi anda parlayan biri sanırım onun tepkisi de aşırı kaçmış malesef
Umarım sorunsuz atlatırsınız etrafın müdahalesi yoruyor çiftleri yaşayamıyorlar diledikleri gibi mutluluklarını malesef

Sakalı ben de severim de resmen ablan mi sakal mi diye tercih yapmak zorunda bırakmış sevgilin ve sen sakalı seçiyorsun . Hoş mu sence? Askerde belki son bikac gün 1 hafta filan kesmemeye musade ederlerdi veya gelince kirli sakal bırakırdı. Böyle başka çözüm aramayıp zora sokan,saçı sakalıyla senin aileni kiyaslayan biriyle evliliği iyice tart derim

Allah aşkına bana bir akıl verin kızlar kafam durdu.
20 kasımda sevgilim bedelliye gidiyor. 20 aralıkta dönecek nasipse.
Küçük ablam yurtdışında yaşıyor ve 20 Aralık-1 ocak arası izni var Türkiyeye gelebilir.

herşey iyi hoş gibi görünüyor ama değil. şöyle ki nişanlım sakallı yıllardır. asker dönüşü sakalsız nişanım olsun istemiyorum fotoğraflarda öyle çıkmak istemiyorum çıplak gibi hissederim diyor. biz bu yüzden o askere gitmeden önce ekim sonu gibi yapalım aradan çıksın diye planlıyorduk. ailesi şehirdışından gelecek. çok da kışa kalmamış oluruz dedik.

ablam bana küsmüş. gelmeyi çok istiyormuş herşeyi onun dışında tutuyormuşum,planlara dahil etmiyormuşum hep bu çocuğun dediği oluyormuş.
sevgilimle konuştum sakalım olmadan olmaz o da askerden sonra en az 1 ay gerek diyor. o tarih de ablama uymuyor. sakal durumu size komik gelebilir ama kendimi onun yerine koyduğumda hak veriyorum. kendi nişanıma kel çıkmak gibi bir his olurdu.

bu sakal meselesini ablama söyleyince köpürdü. çocuğun bencilliği, düşüncesizliği, uyumsuzluğu, bana ve aileme değer vermeyişi.... en sonunda da ben zaten biliyorum olmayacak bu iş deyince bende ipler koptu. çok sinirimi bozuyorsun ne hakla bunu söylersin kapatıyorum ben diyip kapattım telefonu.

off şimdi napıcam kara kara düşünüyorum kızlar. ilk planımıza bağlı kalıp ekim sonu gibi yapsak hem büyük ablam hem küçük ablam annemle benim çok üstüme gelirler. şu an bile annemi küstürmüş durumdalar.kadına da demedikleri kalmamış.

Ablama uyan tarihler nişanlıma daha doğrusu SAKALINA uymuyor. inatçı biri bi de, ya ne önemi var sakalsız olayım ablanın gelmesi daha önemli falan demez, biliyorum. şeytan diyo kimseye haber vermeden bas nikahı. sıtkım sıyrıldıçünkü arada kalmaktan.

kızlar bana bi akılll.....

Canım inan evlendikten sonra bu nişan doneminden sonraki problemler komik geliyor. Yani sakal dedigin bi kaç günde uzar. Kabasakal sakali olmasin da kirli sakali olsn. Dış cekim yapacaksaniz askerlikten önce dış çekimini hallet

Nisanlinin yaptigi çok ayip kendini ablan in yerine koy birde oyle dusun ablan sana deger vermese telefonu kapatir o nisani onun izin oldugu ayda yapsa da gelmez takmaz bile seni sana deger veriyor ki sinirleniyo biraz akilinizi basiniza alin sakal ne Yahu kirli sakalli olur neymis bu Herifin kil Meraki kendini begenmisin teki abla sonunaaa kadar hakli arada kaldim lafida çok saçma saglik sorunu olur anlarim sakal ne Yahu egoistlik resmen
kendi nişanınıza kel çıkmak ister miydiniz böyle sorayım?

Ayrılacagınız dusunuyorum bende. Hatta bosanacagınızı. Ve ablanız haklı cıkacak
Kılını sizden fazla seven biri var karsınızda resmen kör olmussunuz.
Aydınlanma Yasadıgınız gun, acın bu konunuzu okuyun.

insanların mutluluğuna bu kadar baltayla girişmek de ne bileyim biraz kötü kalplilik bence. aydınlanmadan herkesin anladığı farklı. umarım hepimiz bir gün sevgi ve hoşgörü içinde bir aydınlanma yaşarız.

Sakalı ben de severim de resmen ablan mi sakal mi diye tercih yapmak zorunda bırakmış sevgilin ve sen sakalı seçiyorsun . Hoş mu sence? Askerde belki son bikac gün 1 hafta filan kesmemeye musade ederlerdi veya gelince kirli sakal bırakırdı. Böyle başka çözüm aramayıp zora sokan,saçı sakalıyla senin aileni kiyaslayan biriyle evliliği iyice tart derim
beni tercih halinde bırakan sevgilim değil ablam oldu. sevgilim huzursuzluk çıkacaksa yaza kalsın nişan diyor. o ne yapsın? kendinin en özel gününde istemediği bir görünümde olacak... siz kabul eder miydiniz hiç beğenmediğiniz bir elbise veya saç makyajla çıkmayı?

sevgilime ne diye bağırmalıydım bi fikir verin bari :KK70:
Yav nişanlanacak adam ay sakalım da sakalım mı der ? Neymiş fotide çirkin çıkacakmış.. herkes işi gücü bıraktı onun sakalsız suratına bakacak zaten dalga gececek. Tövbe estagfurullah ya. Hayır böyle ciddi bir konuda böyle saçma sapan şeyleri sana söylediğinde sen iyi misin kendine gel demen lazım bırak ailene anlatmayı.. evleneceksiniz yahu kılın tüyün derdine düşmüş ciddi olsun biraz. Siz de sınırınızı koruyun

nişanda sakalsız olmak çok da abartılacak bir mesele değil. fotograflarda anısı kalır, askerden geldiği için öyle olduğu belli olacak zaten.

buna benzer bir olay yaşadım bu yaz, kardeşimin nişanında ve tarihleri uydurabilmek için herkesin biraz fedakarlık yapması gerekiyor doğrusu. nişanlının mazereti çok da geçerli bir mazeret olarak durmuyor.

ayrıca bir kadının nişanında kel olması benzetmesi empati yaratmıyor. bir kadının kel olması kendi isteği dışında çok ekstrem bir durumdur allah korusun hasta vs olduğu düşünülür. oysa her gün tıraş olan milyonlarca erkek var değil mi?

X