Bir Fikir Lütfen

meltemkilic

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
840
8
41
Merhaba arkadaşlar. Siteye üyeyim ama daha önce hiç yazışmadım. Kafam çok karışık. Fikirlerinize ihtiyacım var. 5-6 gündür devam eden kanlı akıntım nedeniyle dün doktora kontrole gittim. Doktor alttan bir aletle baktı ve akıntının rahim içinden geldiğini söyledi. Daha sonra yine attan ultrasonla baktı ve "Şüpheli gebelik mevcut, kalınlaşma var, kese gözüküyor fakat çok küçük" dedi ve kan testi yazdı. Bugün kan testi sonucunu almaya gittim. Test temiz çıktı kanlı akıntının nedeni adet düzensizliği dedi ve yasmin isimde doğum kontrol hapı verdi.Bunları duyunca hiç bişey sormadan dışarı çıktım. Çünkü umutlanmıştım, hamileyim sanmıştım. Bu arada benim adetime daha 12 gün var ve adetim biteli 14 gün oldu. Bu kadar kısa zamanda kan testinde çıkarmı yada ultrasonda gözükür mü? Kan tahlili sonucunda 0,10 yazıyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

canım anlamadığım şey dr keseyi görüp te nasıl yasmin yazdı anlamadım ..ayrıca gebelik yoksa sonucun 0,0 çıkması gerekirdi ..birde şöyle birşey var adetine 12 gün kala nasıl kese görünür anlamadım..kanda değer 1000 leri geçmeden kese görülmez ..bence bu muallakta bir durum ..eğer hamileysen bu ilaç zararlı kullanmamalısın..hamile değilsen de bunlar kafa karıştırıcı şeyler ..bence başka dr a da bir görün..

eylül166 ya katılıyorum, hem keseyi gör hem ilaç yaz
bi gariplik var bu işte, bencede başka bir doktora daha görün
geçmiş olsun şekerim

Ah ben bunların cevabını bir bilsem. Dün şüpheli gebelik deyince aklım gitti bugün de sanki dün hiç gebelikten bahsetmemiş gibi gayet rahat bi şekilde (hamile değilsin bile demedi) test sonucu temiz dedi. İlaç yazdı benim aklım yine gitti. hiç bişey soramadım. kafam o kadar karışık ki anlatamam. Keseyi dün gördü. çok küçük dedi kalınlaşma var dedi. bugün kan testi negatif çıkınca adetten sonraki dönemde olan kanlı akıntının adet düzensizliğinden kaynaklandığını söyledi. 1 ay hapı kullan dedi okadar. Ben hapı kullanmayı düşünmüyorum. En azından Adet olana kadar. Kan testinde çıkmaması normal değilmi? Ama Şu da var ultrasonda gözüken bişey varsa kanda da Çıkması Gerekmiyor Mu?

selamlar ben de aranızda yeniyim...eğer sonuç 0,10 sa bu gebelik yok anllamına gelir ,sanırım doktor keseyi yanlış gördü ,bugün testi sonucunu görünce ona göre bir sonuca varmış olabilir...bende bugün aynı olayları yaşadım..saygılar

5 gündür az az koyu kahve akıntılarım oluyordu tam adet tarihimde başladı ama bi türlü kanamam gelmeyince bugün dok.gittim ulturosonografiyle baktı gebelk yok ama dış gebelik olabilir bu adet kanı değil dedi.kanda test yaptı sonuç negatif ,biraz kafama fazla taktım heralde ondan olabileceğini düşündük..farlutal verdi düzene girmesi için ,ilk kez böyle oldum iki aydır korunmuyorum ikinci bebek için...saygılar

Benim de 2. ayım olacak adet tarihim 12'si. İnşallah olmam. Benimde ilk kez oldu. Adet tarihime daha var. ilaçı kullanmayı düşünmüyorum. ben doğum kontrol haplarının adet tarihinin 1. günü kullanılmaya başlandığını duymuştum ama doktor hiç birşey söylemedi. Senin bir fikrin var mı? İlacı ne kadar kullanaksın? Allah Gönlüne Göre Versin.

arkadaşım muhtemel bir gebelik olması için değerin 5,0 ve üzeri olması gerekiyor doğru fakat bu adete bir iki gün kala yada adet gecikmesinde çıkabilecek değere göre böyle ..yani dr lar bunun altında bir sonuca negatif diyorlar..fakaaaat adetine 12 gün var diyorsun o zaman çıkan bu sonuça göre birşeyler olma ihtimali olabilir vardır demiyorum ama yinede temkinli olup ilacı içmemek gerekir..adeti bekleyip ona göre hareket edin fakat hamilelik moduna da girmeyin..tekrar geçmiş olsun..

ilgin için teşekkür ederim eylül 166. İlacı kullanmıcam. Adetimi beklicem. İnşanlah sonuç olumlu olur. Hayırlısı bakalım Allah nezaman izin verirse. İyi akşamlar. Yarın görüşürüz canım.

Adetine 12 gün varsa zaten kese göremez o üstüne adet olmuş olma ihtimalini düşünmüşdür yada hiç önemsemeden ezbere konuşmuşdur.Ayrıcada belki bu günler yumurtlama günlerin ve o zamanlarda salgılanan progesteron hormonu etkisiyle zaten rahim kalınlaşır gebeliğe hazırlanır döllenme olmazsada kalınlaşan rahim dökülür yani adet olursun.Hamile olsan yeni hamile kalmışsındır rahme bile düşmemişdirki kese görülsün kandada çıkmaz zaten ama herşeye karşın yeni döllenme olmuş yada hamile kalabilirsin ihtimallerini düşünerek en az yeni adetini görene kadar ilaç içme bence.

X