Bir ev meselesi

Taşınmalı mı?

• Taşın

OY: 24 70,6%
  • Anlaşmaya var, taşınma

OY: 10 29,4%

• Ankete Katılan
    34
Bu arada Artık ev sahibi değiştiğine göre aman sakın kontratı başka mürasçıyla kira ödemeisni diğer mirasçıya gönderme durumunuz olmasın, ona da çok dikkat edin. Kira kimin hesabına yatacaksa o kişinin hesabına gönderin kiranızı
Bana temsilci olan amca yeni hesap numarasını göndereceğini söyledi, kontrat yapılırken o kişinin adı yazılsın isteyeyim değil mi

Çok teşekkür ederim güzel dualarınıza ❤️
Şimdi beni haksız şekilde çıkarmış olacaklar, muhtemelen veraset ilamı gelene kadar kontratım yenilenmiş olacak, kasım 2023 e kadar çıkaramaz durumuna düşecekler normalde, ondan 2 ay ödeme demiş olabilirler. Şimdi son durumda 2.5 kat fazlasını öde oturmaya devam et dendi ama bakalım..
Eğer ufaklık vs dorun, olmazsa oturun valla taşınmak da ciddi masrad. Bu arada evin, ısınma durumu vs çok, sorun değil dimi bebek, için. Gerçi baharın başında geliyor inşaallah.

Evet canım taşınacağım en ucuz ev 3.5 kat kira olacaktı ve şu anki evden de kötüydü. Parkesi vs eskiydi. Normal iyi bir eve taşınsam kira 5 kat fazlası olacaktı
Canım o zaman hiç taşınma bir de taşınma masraflarin olacak boşver . Oturmaya devam et .
Hem evin avm ye eşinin işine de yakın.

Eğer ufaklık vs dorun, olmazsa oturun valla taşınmak da ciddi masrad. Bu arada evin, ısınma durumu vs çok, sorun değil dimi bebek, için. Gerçi baharın başında geliyor inşaallah.
Ev ısınıyor ama kombi eski olduğu için biraz daha fazla geliyor normale göre fatura.. idare edeceğiz mecburen. Taşınma masrafıyla çocuk için ciddi önlem almış oluyoruz, ani çıkan bir masrafla onu yakmak da istemedik. İnşallah sorun çıkarmazlar da :KK43:

Ev ısınıyor ama kombi eski olduğu için biraz daha fazla geliyor normale göre fatura.. idare edeceğiz mecburen. Taşınma masrafıyla çocuk için ciddi önlem almış oluyoruz, ani çıkan bir masrafla onu yakmak da istemedik. İnşallah sorun çıkarmazlar da :KK43:
Haklısınız. İnşaallah ferahlıkla oturursunuz🤗

Merhaba arkadaşlar.

Hemen konuya gireyim. Akşam ev sahibimin temsilcisi olan amca aradı. Mülk sahibi vefat etti, dört tane çocuğu var, kasımda da kira öde sonra 2 ay ödeme, toparlan evi boşalt dedi.
Ben tabii şok oldum. Dedim ki zam yapmaya gitmezler mi? Kiramız çok çok uygun. Kanuni olarak yüzde 25 yapılabilir ama bana göre adil olmayacak bir zam, “kızları şu ankinin üç katını istiyor” dedi. Ben de 2,5 katını teklif ettim telefon görüşmesinden sonra.

Aklınızda tutmanızı istediğim bilgiler şunlar;
1. Martta doğum yapacağım.
2. Ev eşimin işine, avm ye yakın.
3. Özellikle doğum zamanı ihtiyacım olacak, anneme de yakın.
4. Eve Kasım 2020’de taşındım. İkinci sene dolmak üzere

Size sorum ise şu;

1. Evimin kirası zamdan sonra da uygun olacak. Ancak evim çok çok eski, küçük. Boşanma aşamasında iken tek başıma ödeyebileceğim küçük bir bekar evi olarak tutmuştum. Eşimle evlenince burada oturmaya devam ettik. Kombisi çok eski, çok fatura geliyor, kapılar gacır gucur, minicik kutu gibi evimiz.
2. Taşınmak daha mantıklı gibi ama depozito, emlakçı ücreti, nakliye ücreti derken yüklü bir tutar çıkacak ve en ucuz kira şu anki kiramızın 5 katı. Taşınma kısmındaki masraflar tek seferlik ve karşılama gücümüz var ama sonrasında her ay alıştığımızın çok üstü bir kira ödemiş olacağız.

Bu durumda sizce mevcut ev sahibiyle anlaşmaya gidip, doğumu vs. burada geçirip, ev çok küçük ve eski olsa da maddiyatı sağlama almak ve 2.5 kat fazla kira ödemek mi?
Yoksa yeni miktardaki kiralara alışıp, şu ankinin 5 katını ödemek ve taşınma masraflarına katlanmak, ama geniş ve daha yeni bir evde doğum ve çocuk büyütme süreci mi?

Ne düşünüyorsunuz?

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim ❤️
Kirayı arttirmaya gidin hamile halinizle ev taşımak zor olacak zaten ortalikta ev yok. Taşınması carti curtu astarı yuzunu gececek. Karşılıklı konuşarak uygun bı kira konuşulur.

Varisler satabilir. Şimdi kabul ettik derler içlerinden biri cayar. Taşınmak masraflı ama bence bütçenize göre bir yere geçin. Çok başınız ağrır.

bir kaç ay sonra aralarında problem yaşayıp evi satmak isterlerse, siz hem gelenlere evi göstermek gibi bir zorluğa gireceksiniz hem de ev satılırsa alan kişi size çıkın diye ihtar çekebiliyor bildiğim kadarıyla sözleşmeniz olsa bile. çünkü ev başkasının üstüne geçiyor. daha iyi bilen biri varsa aydınlatır. ama ben olsam şimdiden çıkmayı tercih ederdim sanırım

Merhaba arkadaşlar.

Hemen konuya gireyim. Akşam ev sahibimin temsilcisi olan amca aradı. Mülk sahibi vefat etti, dört tane çocuğu var, kasımda da kira öde sonra 2 ay ödeme, toparlan evi boşalt dedi.
Ben tabii şok oldum. Dedim ki zam yapmaya gitmezler mi? Kiramız çok çok uygun. Kanuni olarak yüzde 25 yapılabilir ama bana göre adil olmayacak bir zam, “kızları şu ankinin üç katını istiyor” dedi. Ben de 2,5 katını teklif ettim telefon görüşmesinden sonra.

Aklınızda tutmanızı istediğim bilgiler şunlar;
1. Martta doğum yapacağım.
2. Ev eşimin işine, avm ye yakın.
3. Özellikle doğum zamanı ihtiyacım olacak, anneme de yakın.
4. Eve Kasım 2020’de taşındım. İkinci sene dolmak üzere

Size sorum ise şu;

1. Evimin kirası zamdan sonra da uygun olacak. Ancak evim çok çok eski, küçük. Boşanma aşamasında iken tek başıma ödeyebileceğim küçük bir bekar evi olarak tutmuştum. Eşimle evlenince burada oturmaya devam ettik. Kombisi çok eski, çok fatura geliyor, kapılar gacır gucur, minicik kutu gibi evimiz.
2. Taşınmak daha mantıklı gibi ama depozito, emlakçı ücreti, nakliye ücreti derken yüklü bir tutar çıkacak ve en ucuz kira şu anki kiramızın 5 katı. Taşınma kısmındaki masraflar tek seferlik ve karşılama gücümüz var ama sonrasında her ay alıştığımızın çok üstü bir kira ödemiş olacağız.

Bu durumda sizce mevcut ev sahibiyle anlaşmaya gidip, doğumu vs. burada geçirip, ev çok küçük ve eski olsa da maddiyatı sağlama almak ve 2.5 kat fazla kira ödemek mi?
Yoksa yeni miktardaki kiralara alışıp, şu ankinin 5 katını ödemek ve taşınma masraflarına katlanmak, ama geniş ve daha yeni bir evde doğum ve çocuk büyütme süreci mi?

Ne düşünüyorsunuz?

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim ❤️
O değil de, taşınsam kiram 5 katına çıkacak demişsiniz ya hani. Allah kiracılara yardım etsin. Ne bileyim ya ne ara bu hale geldi bu fiyatlar? Çok üzüldüm şu an

O değil de, taşınsam kiram 5 katına çıkacak demişsiniz ya hani. Allah kiracılara yardım etsin. Ne bileyim ya ne ara bu hale geldi bu fiyatlar? Çok üzüldüm şu an
Ya benim kiram zaten uygundu tutarken de. Yani normalden yarım tık falan uygundu, o da ev eski diye. Ama mesela annem 6 ay önce 1800₺’ye tuttu evini. Şu an annemin evi ayarında bir ev minimum 4800₺. Gerçekten oturup ağlayası geliyor insanın. 4500₺ altına asla ev yok :KK43:

X