Bir elti sedef vakası da benden kızlar

Akşamları cok trafik oluyor orda dimi :S Gecenler ankamalle gideyim dedim cıkamadım trafikten.

Şarkı sözü gibi oldu; burası İstanbul dostum!

Özellikle pazartesi ve cuma günleri trafik kötü oluyor, diğer zamanlar idare eder.

Emniyetin önünden geçiyorum.

Benim erkek arkadaşımda metrobüsle gidip geliyor iğne atsan yere düşmüyor milim milim yürüyoruz sabahları diyor, işiniz zor gerçekten burası istanbul..

Evet öyle maalesef
Metrobüs videoları vardı bi ara dolanan
Vatan Şaşmaz'ın ki çok sahte bomboş metrobüse biniyor gıcır gıcır
Hayrettin'in ki çok doğru aynen öyle, insanlıktan çıkıyor millet

Şarkı sözü gibi oldu; burası İstanbul dostum!

Ben seviyorum ama bu şehri, bu şehir de doğdum, büyüdüm, gezecek yer bakımından alternatif çok en önemlisi çevrem burda ailem, dostlarım.. Sanırım başka bir yerde yapamazdım, okuduğum şehirde nasıl kaldım bir ben bir de Allah bilir.. :KK34:

Ben seviyorum ama bu şehri, bu şehir de doğdum, büyüdüm, gezecek yer bakımından alternatif çok en önemlisi çevrem burda ailem, dostlarım.. Sanırım başka bir yerde yapamazdım, okuduğum şehirde nasıl kaldım bir ben bir de Allah bilir.. :KK34:

Bende burada doğdum, burada büyüdüm,

Okulu bile ne yaptım ettim burada kazandım, yeterki ayrılmayayım dedim..

Ben burdan başka yerde nefes alamam sanki,

Hoş eşimle kızım olmadan hiç nefes alamam ama :)))

Allah iş derdi versin de gerisi fasa fiso. Bugünü de bitirmenin haklı gururunu yaşıyoruz değil mi:)

İyi akşamlar, öpüyorum sizi.

Kesinlikle benim içinde böyle
Tarfik hariç hiç bir kusuru yok benim için
Herşeyim bu şehir ; yaşanmışlıklarım, ailem, okulum, arkadaşlarım, mahallem.. Vazgeçilmez diyebileceğim nadir şeylerden
Ben her şeyden ve herkesten vazgeçebilirim, baki olan İstanbul'dur :KK3:

Sizlerle sohbete doyum olmuyor.

Ama şimdi sıra prensesimle sohbet etmekte.

Ben hazırlanıyım yavaş yavaş, hepinize iyi akşamlar diliyorum.

Trafiği de hallediyoruz bi şekilde
Sabah tabana kuvvet ayakta ve tost edile edile, geç kalmamak adına biniyoruz
Akşamları da son durağa gidip binbir cambazlıkla yer kapıyorum hatta ikili kapıyorum eşime de el sallıyorum beni buluyo :KK1:

Hayır değilim
Tercihen istemedim zaten
Zorlukları yok mu dersen var elbette
Ama tamamen herşeyinle baş başasın, ben bunu seviyorum huy biraz

Zaten annem ile kayınvalidem yakın sayılırlar, biz onlara uzağız işyerimiz daha da uzak

Hımm, şimdi beni en çok düşündüren böyle konularda babam, annem de vefat edince daha da bir bağlandım, bir diğeri ise iş yerimizin olduğu semt erkek arkadaşımın doğup büyüdüğü yer, benim şuan ailemle yaşadığım yerde iş yerime uzak ve trafik olunca kendi aracımızla eve gitmek 1 saati geçiyor. Bide 7' de çıkınca kabus gibi oluyor.

Kriz geçirecek duruma geliyorum, direksiyonda olsam ne olur kim bilir.. :KK53:

Herşeyim bu şehir ; yaşanmışlıklarım, ailem, okulum, arkadaşlarım, mahallem.. Vazgeçilmez diyebileceğim nadir şeylerden

Her yerinde bir anım, hatıram var. Yaşanmışlıklara çok bağlıyım, liseyi okuduğum okulun önünden geçince 15' lik smuwiLa aklıma gelir gözlerim dolar önünden geçene kadar suratım cama yapışık bir şekilde geçiyorum, yüzümde garip bir tebessüm hey yıllar hey..

Hımm, şimdi beni en çok düşündüren böyle konularda babam, annem de vefat edince daha da bir bağlandım, bir diğeri ise iş yerimizin olduğu semt erkek arkadaşımın doğup büyüdüğü yer, benim şuan ailemle yaşadığım yerde iş yerime uzak ve trafik olunca kendi aracımızla eve gitmek 1 saati geçiyor. Bide 7' de çıkınca kabus gibi oluyor.

Kriz geçirecek duruma geliyorum, direksiyonda olsam ne olur kim bilir.. :KK53:

Ortası bir yer olabilir
Bi de ben biraz gamsızım ve senin durumun farklı
Ailene yakın olmasını istemen de haklı sebeplerin var
Öyle istiyorsan öyle yap, boşver doğup büyüdüğü semti özlerse gider görürü hangimiz tamı tamına aynı semtteyiz ki

Ama trafik ölü zaman demek
Evliyken de zaman daha çok önemli
Bunları da göz önünde bulundurarak bi yerde karar kıl :KK3:

Ah İstanbul sen nesin bee :)
Hele o boğazdan gelen Deniz kokusu, akşam olunca yanan köprü ışıkları
Her güzelin bi kusuru var seninkide trafiğin olsun be Nazlı Kızım İstanbulum.....

Her yerinde bir anım, hatıram var. Yaşanmışlıklara çok bağlıyım, liseyi okuduğum okulun önünden geçince 15' lik smuwiLa aklıma gelir gözlerim dolar önünden geçene kadar suratım cama yapışık bir şekilde geçiyorum, yüzümde garip bir tebessüm hey yıllar hey..

Bizimde öyle, liseyi okuduğumuz okul kayınvalideme ve anneme giderken gördüğümüz mesafede dolmuştan
Eşim beni ilk orada görmüş gözüne kestirmiş :KK1:

Ah İstanbul sen nesin bee :)
Hele o boğazdan gelen Deniz kokusu, akşam olunca yanan köprü ışıkları
Her güzelin bi kusuru var seninkide trafiğin olsun be Nazlı Kızım İstanbulum.....

Evet :KK16:
Ne denilse ne şiirler yazılsa az adına
Yemişim gerisini :KK53: İstanbul'a ve bana birşey olmasın :KK23:

Ortası bir yer olabilir
Bi de ben biraz gamsızım ve senin durumun farklı
Ailene yakın olmasını istemen de haklı sebeplerin var
Öyle istiyorsan öyle yap, boşver doğup büyüdüğü semti özlerse gider görürü hangimiz tamı tamına aynı semtteyiz ki

Ama trafik ölü zaman demek
Evliyken de zaman daha çok önemli
Bunları da göz önünde bulundurarak bi yerde karar kıl :KK3:

Kendimi bildim bileli aynı semtteyiz, babamı da münkünatı yok çıkaramam alışmış bir kere, erkek olunca farklı iş ne kadar uzak olursa olsun evde hanım var, ama çalışan bayan için gerçekten zor şimdi yaşıyorum bunun zorluğunu, kendi aracımızla bile 1 saati buluyor çıkıp eve gitmek bir de 19:00 çıkış saatimiz, sevgilimin evi de, akrabaları da iş yerimizin bulunduğu semtte, öyle bir şey ki ortada başka bir semt yok. Hatta bizim evden çıkıp iş yerine gelmek 3 vesait demek minübüslerle. Biz eve kestirme yollardan gidiyoruz her akşam, köşe kapmaca oynuyoruz tomofillerle. :KK53:

Son düzenleme:
Kendimi bildim bileli aynı semtteyiz, babamı da münkünatı yok çıkaramam alışmış bir kere, erkek olunca farklı iş ne kadar uzak olursa olsun evde hanım var, ama çalışan bayan için gerçekten zor şimdi yaşıyorum bunun zorluğunu, kendi aracımızla bile 1 saati buluyor çıkıp eve gitmek bir de 19:00 çıkış saatimiz, sevgilimin evi de, akrabaları da iş yerimizin bulunduğu semtte, öyle bir şey ki ortada başka bir semt yok. Hatta bizim evden çıkıp iş yerine gelmek 3 vesait demek minübüslerle. Biz eve kestirme yollardan gidiyoruz her akşam, köşe kapmaca oynuyoruz tomofillerle. :KK53:

Bunu nendne daha çnce söylemedin
Akrabaları hep ordaysa kaç kaç uzaklara doğru :KK1:
Ama işe uzak vs. de ne bileyim ordaki evi beğenme yap bişiler :KK6:

Bir de kadınsın diye herşeyi üstlenme, sende çalışıyosun ya o da evde yardım etsin yemek temizlik fark etmez

Bunu nendne daha çnce söylemedin
Akrabaları hep ordaysa kaç kaç uzaklara doğru :KK1:
Ama işe uzak vs. de ne bileyim ordaki evi beğenme yap bişiler :KK6:

Bir de kadınsın diye herşeyi üstlenme, sende çalışıyosun ya o da evde yardım etsin yemek temizlik fark etmez

Onların semtteki evler işe yakın, kendi oturduğu evle işim arası yürüme mesafesi 15 dk. şuan ki evim işyerime 1 saat uzak, doğal olarak onların akrabalarına da. Hoş anne ve babası memlekette istanbula 12 saat uzaklar. :KK34:

X