Bir elti sedef vakası da benden kızlar

:44:

:44: ne testisi yahuuu yoksa düğün sabahın mı kırcakmışş yok artık , testiyi ben kırıyom sana gerke yok diyeydin:KK17:

yok canım onun düşüncesi şuydu düğünden birlikte çıkıcaz ben onlarla gitcem evlerinin kapısının önündede testi kıracak ben gerdeğe onun evinde girecem mantık bu, gitmezdim tabi ama bizim bişey dememize kalmadan kardeşim ve arkadaşlarımız organizasyon yapmışlar attılar bizi arabaya önce otele gittik ben gelinliğimi çıkardım kafamda duvak alemlere aktık Tunalı Hilminin dili olsada konuşsa gecenin 3'ünde halay çekiyoduk en son otelin önünde :KK1:

Batmana gelmenin bi iyi yanıda adetlerden yırtmak oldu sanırım, kimseye ne yemeğe gittim ne kimse geldi oooh mis,eltim çok dertlenmiş bizim için ,düğünden sonra bunlar nerde kalıcak diye, hani Ankarada evimiz yokya, kv de demişki ya bizde kalırlar ya sizde, benim gıyabımda planlar yapmışlar bende o göz var mı :KK53:
sizin evinizde ne işim var sabahın köründe damlayın demi, 1 ay önceden oteli ayarladım, kv çok üzülmüştü yok testi kıracaktım yok bilmem ne

Hayır diyebilmek çok önemli, kibarca reddediceksin, anlamayana çirkinleşmek serbest..

Hahahaha

hiç güleceğim yoktu valla, dondurucudan çıkartır çıkartmaz mı kızgın yağa koydun?

azcık tüyo versenn :18: çünkü bende kesin öyle yaparıdm akşamdan mı çıakrtmak lazım :KK43: yada çıkartıp alta tencere koyup üste tabakta b örekleri koyup buharıyla çözdürsek olur mu ...pehh çözüme bak

yok canım onun düşüncesi şuydu düğünden birlikte çıkıcaz ben onlarla gitcem evlerinin kapısının önündede testi kıracak ben gerdeğe onun evinde girecem mantık bu, gitmezdim tabi ama bizim bişey dememize kalmadan kardeşim ve arkadaşlarımız organizasyon yapmışlar attılar bizi arabaya önce otele gittik ben gelinliğimi çıkardım kafamda duvak alemlere aktık Tunalı Hilminin dili olsada konuşsa gecenin 3'ünde halay çekiyoduk en son otelin önünde :KK1:

heee beni,m kafada değişik çalışıyo işte aklım nere gitmiş :) herkesin adeti farklı dmeekki ben kınada kırılıyo testi diye biliyodum neyse en güzelini yapmışsın tabi ki o günü doyasıya yaşamak lazım bak ne güzel hatırası kalmış

Bravo :KK1: iyi yapmışsın

Ama sizi de dönünce mi şu formalitelere davet ederler bilmem
Ben svemem bu formaliteleri o yüzden borcumuz olanlara erken gittik, bunların tarafını bitirelim dedik
Benimkiler bıdı bıdı etmez, edecek olanlarda sevmediğim amcamın eşler filandır bir yıldan sonra turu tamamladım :KK1:
Haliyle millette ağırdan alıyo
Meraklı olan dışında hala gelmeyenler var bizimkilerden
Kayınvalidemlerin tarafındansa dıdının dıdısı bile geldi, pay versen rutine de bağlarlar da vaktim de yok öyle bi tarzımda :KK6:

biz onu konuştuk canım ECD ile, onun kocası gelince bizde Ankaraya gidince enteresan şeyler olabilir bakalım görücez :KK1:

Bravo :KK1: iyi yapmışsın

Ama sizi de dönünce mi şu formalitelere davet ederler bilmem
Ben svemem bu formaliteleri o yüzden borcumuz olanlara erken gittik, bunların tarafını bitirelim dedik
Benimkiler bıdı bıdı etmez, edecek olanlarda sevmediğim amcamın eşler filandır bir yıldan sonra turu tamamladım :KK1:
Haliyle millette ağırdan alıyo
Meraklı olan dışında hala gelmeyenler var bizimkilerden
Kayınvalidemlerin tarafındansa dıdının dıdısı bile geldi, pay versen rutine de bağlarlar da vaktim de yok öyle bi tarzımda :KK6:

En sevmediğim işler, dıdının dıdısı...:KK14:

heee beni,m kafada değişik çalışıyo işte aklım nere gitmiş :) herkesin adeti farklı dmeekki ben kınada kırılıyo testi diye biliyodum neyse en güzelini yapmışsın tabi ki o günü doyasıya yaşamak lazım bak ne güzel hatırası kalmış

belki kınada kıracaktıda ben kına yapmadım ki

aynen bende öyle düşünüyorum ki durumun da o şekilde kendimiz evlendik bana takılan takılara kadar kendimiz aldık baba evimde çekmediğim sıkıntıları yaşıyorum kimi zaman beş parasız ama ne kimseye hissettiriyoruz ne de isyan ediyoruz en azından sayılı günümüzx var borçlar bitecek ve rahata kavuşacağız ve en azından kimseye minnet etmiyoruz azıcık aşım kaygısız başım ya yağtığımız borçları da ödeyemeseydik buna da şükür diyorum

Ben yokluğu da gördüm sefayı da
Ama ayıptır bizde böyle şeyler

Var diye hava atmakta, yok diye dilenir gibi sağ da solda konuşmakta
Bende bu sağ da solda yok yok diye gezineni anlamıyorum
Farzetki karşı taraf sana acıdı para verdi, alacak mısın ?

azcık tüyo versenn :18: çünkü bende kesin öyle yaparıdm akşamdan mı çıakrtmak lazım :KK43: yada çıkartıp alta tencere koyup üste tabakta b örekleri koyup buharıyla çözdürsek olur mu ...pehh çözüme bak

Canım cumartesi kahvaltıda sigara böreği kızartacaksın diyelim, cuma günü akşamdan çıkart börekleri, bir lavlu kağıdın üstüne tek tek koy, üstünü streçle sabahta mis gibi kızart.

Mesela ben poşetlere 15 er tane koydurdum, kızım ben ve eşime yetiyor, misafir deldiğinde 2 poşet çıkartıyorum.

Ben testi mesti ilk kez duydum kızlar
He bi de bi arkadaş face profiline testi kırarken ki resmini koymuştu
Ona da yorumum 'bu ne demek' olmuştu :KK1:

El öpme dışında bi formalite bilmiyorum, o da yetti zaten

He ama kınamda demişlerdi ki
Sandalyeden kalkma, yüksek yüksek tepeler bitince damat seni kucağına alacak 3 kere havaya atıp tutacak :KK53:
Eşime dedim göz var nizam var biz aynı boydayız attın diyelim de tutamayacağın kesin :KK53:
Cüsseli biri de olsan istemezdim ne o öyle havalarda uçuşan gelin olamam ben dedim
Eşim de yanıma oturdu, kına merasimi bitince kırmızı duvağımı açtı beraber gittik masamıza :123:

Sandalyeden kalkma, yüksek yüksek tepeler bitince damat seni kucağına alacak 3 kere havaya atıp tutacak :KK53:
Eşime dedim göz var nizam var biz aynı boydayız attın diyelim de tutamayacağın kesin :KK53:
Cüsseli biri de olsan istemezdim ne o öyle havalarda uçuşan gelin olamam ben dedim
Eşim de yanıma oturdu, kına merasimi bitince kırmızı duvağımı açtı beraber gittik masamıza :123:

valla anlamı ne ben de bilmiyorum açıkçası

evet güzelmiş işte mutfak geniş olucak ama büyük rahatlık olduğu kesin

Beyaz aldım gofretto, benim beyaz eşyalarım beyazdı, uyumu bozmak istemedim canım.

Evet sovr86 büyük rahatlık valla, herşey hazır elinde, saatlerce nohutun haşlanmasını beklemiyorsun (düdüklü kullanmaktan benim gibi korkanlar için), canın isteyipte üşendiğinde sigara böreğinden mahrum kalmıyorsun, gecenin bir yarısı benim gibi bir prensesi olan ve ben bilmem eşim bilirde lahmacun yiyen adamları görünce anneeeeeee lahmacun istiyorum dediğinde artık ama babamız yok ki, gece gece ben gidip alamam demek zorunda kalmıyorum vs vs vs.

Bende bu dediklerinizin hiç birini yapmadım öyle testi mesti kırmadım, adetlerinde vamı bilmiyorum, gerçi varsada cimriliklerinden alıp kırdırmamışlardır. :KK33:

Bende bu dediklerinizin hiç birini yapmadım öyle testi mesti kırmadım, adetlerinde vamı bilmiyorum, gerçi varsada cimriliklerinden alıp kırdırmamışlardır. :KK33:

aynı bizimkiler, cimriliklerinden adetlerini bile hiçe saydılar...:)))
Bence cimri bir gelinim ama nihahaha :)

Son düzenleme:

Ben gerçek anlamda parası olmayanın gurur yapıp söyleyemeyeceğine inanırım
Yok yok diye gezinenler genelde şükürsüz insanlardır benim gözümde

Annecim hep derki;

Var dersin kul gücenir, yok dersin hak gücenir...

Bizde de varsa kendine, yoksa kendine,

Kimsenin malına minnet etmedik,

Yaradana da şükürler olsun ki muhtaç etmedi kimseye...

X