Bir elti sedef vakası da benden kızlar

biz senden çok şey kapacak gibiyiz dur bakalım
kaşar benide illet eden bişey bende iki güne bi fırında makarna falan yaparım ama favorim karnıbahar bol kaşarlı nefis oluyo kaşarı bende rendeliyim

Valla o koca kalıbı rendelemeye gücüm yetmiyor ben hep eşine rendeletirim. Sende al akşam eve giderken ver eşine rendelesin.

Rendelenmişleri dondurucu poşetine koyarken kalın koyma, bastırmada yoksa kullanacağın kadar kırman zor olur.

Ben o kadar becerlikli değilim, ama işin pratiğine kaçıyorum, yani yemek yapmayı sevmem ama temizlikte üstüme yoktur onun için yemek diyince pratik ne varsa vardır bende. :)

sovr86 herkes bi garip
Ben bunu evlenince daha iyi anladım

Misal çat kapıcılık dışınca
Gencecik görümcem bile nezaketsizdir, hem bu hususta hemde mesela sen ona bişey yap teşekkür bile etmez
Art niyetten filan değil hani odun erkekler vardır ya, bu onların kız versiyonu
Yetişme tarzı desem, kayınvalidem çok kibardır herşeye teşekkür eder

Anlam vermek güç yani
Boşver, o gelin yemeklerine ben gittim daha doğrusu el öpme diyolar sanırsam ona gittim yemek kuuldu ama çok kasıldım çünkü ilk kez gittiğim yerler, kına düğün dışında görmediğim insaların eviydi püff olmasa daha iyi şu adetler bana daral geldi

yanlız bişi dicem farkıl şeylerden mi bahsediyoruz ki benim dolabım şu donduruculu nofrost olanlardan altta buzluk üstü dolap kısmı olanlar

Doğru şeyden bahsediyoruz canım ama o bana yetmedi birde sadece dondurucu aldım ben.

Nemesis ben çok güzel sarma sararım
Eserse tabi ayda yılda bir
Ama incecik sararım bakan yemeye kıyamaz

Ona rağmen annem yakın , yine de gelirken bişeyler getirirler
Noluyoruz diyorum bizim evde stoklar mı azaldı

Ablamda çok güzel turşu yapar
Ben minik salatalık turşusu severim, her yıl bana ondan yapar annemlerdyeim diye oraya getirirdi
Şeimdi evlendim bana ayrı yapıp yine getiriyor sağ olsun
Ben üşenirim ve çalışıyorum diye el birliğiyle kalkındırıyorlar sanırsam

ben kimseye aglamam.onun yerine bol bol sadaka veririm.

bir isteyene 10 veririm.kulağım sağda solda olur birinin yardıma ihtiyacı oldugunu duyayım fazlasıyla yardım ederim.

bunlar şükre kapı açıyor.bereket geliyor her şeye.sağdan soldan bir şey koparmak için ağlayanlara çok acıyorum.

Hamarat hatunlar
Bende burdan mı ne duydum gaza gelip sigara böreğinin fazlasını daha doğrusu ertesi gün kayınvalidemler kahvaltıya gelecek diye gece sardım ki sabah biraz daha geç kalkayım

Ne olmuş anlamadım attığım gibi yağa pat pat patladı mutfak dolaplarım peynir oldu
Gülsem mi ağlasam mı hemen kapadım ocağı
Görümcem de gördü tabi, dedim çiğ köfte misali tam kıvaında olmuş tavana dolaba yapışıyo yanlış anlamayın

Neden öyle oldu anlamadım , bi daha da yapmadım tabi

Ohh senden iyisi yok valla, afiyet olsun.

Banada ne fayda varsa canım annemden var.

Bende aynı senin gibiyim, o yüzden şaşırıyorum durumum hiç olmasa ben yine de dillendiremem, duygu sömürüsü yapmak gibi geliyor..
Zaten yeni evliler de borç bir dünya, kalkıp onlardan para istemek mantığa sığıyor mu hiç yahu?

Ohh senden iyisi yok valla, afiyet olsun.

Banada ne fayda varsa canım annemden var.

Ben en küçükleriyim
3 te ablam var
Abimi saymam pek ama var işte , etkisiz eleman
Neysem konu bu değil

En küçüğüm ve tek çalışanım kızlardan şu an, o yüzden bana torpil geçiyolar diyecemde benden 3 yaş büyük ablam var ona da böyleler gerçi o da pek uğraşmadığı için

Benim en büyük zenginliğim annem ve ablalarım çok şükür
Gerisi formalite..

Hahahaha

hiç güleceğim yoktu valla, dondurucudan çıkartır çıkartmaz mı kızgın yağa koydun?

Ben gerçek anlamda parası olmayanın gurur yapıp söyleyemeyeceğine inanırım
Yok yok diye gezinenler genelde şükürsüz insanlardır benim gözümde

Batmana gelmenin bi iyi yanıda adetlerden yırtmak oldu sanırım, kimseye ne yemeğe gittim ne kimse geldi oooh mis,eltim çok dertlenmiş bizim için ,düğünden sonra bunlar nerde kalıcak diye, hani Ankarada evimiz yokya, kv de demişki ya bizde kalırlar ya sizde, benim gıyabımda planlar yapmışlar bende o göz var mı
sizin evinizde ne işim var sabahın köründe damlayın demi, 1 ay önceden oteli ayarladım, kv çok üzülmüştü yok testi kıracaktım yok bilmem ne

Hahahaha

hiç güleceğim yoktu valla, dondurucudan çıkartır çıkartmaz mı kızgın yağa koydun?

Evet, geç kalktım çünkü
Onları da biliyosunuz yataklarında iğne var gibi zıplamışlar yoldalar diye duydum eşimden
Azıcık buzlu bişey olmaz dedim
Bi tabak yaptım bişey olmadı pek, birazcık oldu sonra yağ daha çok kızdı diyemi bilmem ikinci parti de havalara zıplıyodu peynirler görümceme yakalandım öyle sıvıştım bende napim

:44:
:44: ne testisi yahuuu yoksa düğün sabahın mı kırcakmışş yok artık , testiyi ben kırıyom sana gerke yok diyeydin

Ben gerçek anlamda parası olmayanın gurur yapıp söyleyemeyeceğine inanırım
Yok yok diye gezinenler genelde şükürsüz insanlardır benim gözümde

aynen bende öyle düşünüyorum ki durumun da o şekilde kendimiz evlendik bana takılan takılara kadar kendimiz aldık baba evimde çekmediğim sıkıntıları yaşıyorum kimi zaman beş parasız ama ne kimseye hissettiriyoruz ne de isyan ediyoruz en azından sayılı günümüzx var borçlar bitecek ve rahata kavuşacağız ve en azından kimseye minnet etmiyoruz azıcık aşım kaygısız başım ya yağtığımız borçları da ödeyemeseydik buna da şükür diyorum

yengeyemi düşer bu işlerin takibi, çocuğun anne babası sorsun bide sen tekken sorulmaz ki bu

Sanırım şimdiden ne kadar isteyecek diye düşündü, tabii o zaman söz olur diye düşünüyordu herkes, babam ikna olur falan, tanışıldı çok uzatmaz diye düşünüldü, evdeki hesap çarşıya uymadı tabii..

Bravo iyi yapmışsın

Ama sizi de dönünce mi şu formalitelere davet ederler bilmem
Ben svemem bu formaliteleri o yüzden borcumuz olanlara erken gittik, bunların tarafını bitirelim dedik
Benimkiler bıdı bıdı etmez, edecek olanlarda sevmediğim amcamın eşler filandır bir yıldan sonra turu tamamladım
Haliyle millette ağırdan alıyo
Meraklı olan dışında hala gelmeyenler var bizimkilerden
Kayınvalidemlerin tarafındansa dıdının dıdısı bile geldi, pay versen rutine de bağlarlar da vaktim de yok öyle bi tarzımda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…