Bir elti sedef vakası da benden kızlar

aynen ben de hep aynı cümleyi tekrar ederim.

ama sen yine yüz göz olma.bizim olaylar çok trajik.

bana yaptıklarını çekmeden bu dünyadan gitmesinler diyorum

Gerekmedikçe konuşmuyorum ve umursamıyorum onları dikkate almadığımın farkındalar, ayrı şehirlerdeyiz zaten.
27 yaşına kadar o aile hayatımda yokken nasıl devam ediyorsam öyleyim. Herkes kendi değerini ve yerini belirler.

Kızlar bir sorunum var erkek arkadaşım aradı şimdi bilezik yaptı diye bahsettim daha almadık bileziği de alınca eve götürecekti ama şimdi vazgeçti bende kalmasını istiyor.Bir abisiyle yaşıyor, hadi o bir şey demese, almasa bile ne kadar maaş alıyor bu bunu yapabiliyorsa diye düşünecek, kimse bilmez ne kadar uzun süredir biriktirdiğimi, yanlış düşünecekler diyor? Hele diğer abim; karısıyla tencere kapak birbirlerini bulmuşlar hep ağlıyorlar fakiriz diye, herkesten evlendiklerinden beri maddi destek bekliyorlar sürekli, yengem kolundaki bilezikleri çıkardı verdi, ama eve alınan tv bile gözlerine battı, biz burda sıkıntı çekiyoruz onlar tv alıyorlar diye konuştular, bana da eskiden dokunduruyordu abim he deyip geçiyordum ama şimdi duyarsa abim, mutlaka ister evlenince yardım edememiştin diyerekten, vermezsem de ben kötü olurum, en iyisi bilezik sende kalsın diyor.:26:

doğru düşünmüş, huylarını biliyosa yapacak bişey yok, şimdi bunları düşünüyosa evlendikten sonrada düşünür diye umuyorum, sen sakla ya da bankada altın hesabı açın

he valla canım bende bi yerden dahil oldum :KK1:
ama perde konusu güncel ben tam yazıcaktım benim fon kadifemsi gibi nasıl yıkanacak o valla dert oldu bana

30 derecede sıktırmadan yıka.ütü isterse ütülersin.

mesela ben bütün perdelerimi ütülerim.ne öyle kırış kırış dermişim, kendimi övermişim :KK52:

he valla canım bende bi yerden dahil oldum :KK1:
ama perde konusu güncel ben tam yazıcaktım benim fon kadifemsi gibi nasıl yıkanacak o valla dert oldu bana

çok riskliymiş bak onlara bakarken uzman tv ye denk geldim hassas programda az deterjanla yıkanmalıymış çekebilir yada rengi atabilirmiş , benimki saten hassasta yıkıcam artık ütüleyemezsem veririm aldıım yere

Onlar bana ve aileme yapmamalarına rağmen bir hevesle çok özenli bohçalar hazırlamıştım, 1,5 yıllık gelinleriyim gördükleri görecekleri o olur.
Çöpe atsam bile onlara iğnemi layık görmüyorum.. Kendileri etti kendileri buldu. Diğer gelinleri alsın insanlıkları paraları ona akıyor nede olsa :)

Ben ne yaptım herşeye rağmen 3 yıllık yesyeni yatak odası takımımı değiştirdim, sırf duvardan duvara büyük, beyaz ve kullanışlı olması için, eskisini de o istedi, (eski dediğim 3 yıllık) verdim.

Evden taşıyorlar perdesini de istedi, olur dedim yeni perdem gelince onuda veriyim ama kirli yıkanacak dedim, deterjanım yok yıkada gönder dedi, büyük bir kavanoz getirdim yarısından çok deterjan doldurdum aa ne kadar ayıp ağzına kadar doldursana dedi. Tövbe yarabbi neyse doldurdum verdim aradan 1 hafta geçti bir şey oldu bende teşekkür edeceğin yerde söylediğin lafa bak dedim, yarın getirip kapının önüne koyacağım geri eşyalarını dedi. Keyfin bilir teşekkür etmek o kadar eşyayı taşımaktan daha zahmetsiz dedim. Kapattım konuyu.

doğru düşünmüş, huylarını biliyosa yapacak bişey yok, şimdi bunları düşünüyosa evlendikten sonrada düşünür diye umuyorum, sen sakla ya da bankada altın hesabı açın

Düşüncelidir, vermek sorun değil ama yapmayacağını biliyorum çünkü onlar da bir gün para olduğunu görmedim diyor, bir şey alıyorlarmış annem aldı, patron hediye etti hep böyleler diyor. Yengesi çalışmıyor bir de, çalışmayı sevmiyor çocuğu oldu haliyle maddi sıkıntı arttı, bir de kredi ödüyorlar ev almışlardı tek maaşla hepsi, temizlik malzemelerim yok diyormuş yengesi, büyük yengesi dayanamıyor alıyormuş hemen marketten. Biliyorum huylarını, aldıkları hiç bir parayı, altını geri vermek şartıyla almadılar, hep herkes onlara çalışsın istiyorlar, hep maddi destek sağlansın diye bekliyorlar diyor.

O böyle deyince bende bir şey diyemiyorum nemesis, bir yandan da doğru olur mu diye çekiniyorum..

Düşüncelidir, vermek sorun değil ama yapmayacağını biliyorum çünkü onlar da bir gün para olduğunu görmedim diyor, bir şey alıyorlarmış annem aldı, patron hediye etti hep böyleler diyor. Yengesi çalışmıyor bir de, çalışmayı sevmiyor çocuğu oldu haliyle maddi sıkıntı arttı, bir de kredi ödüyorlar ev almışlardı tek maaşla hepsi, temizlik malzemelerim yok diyormuş yengesi, büyük yengesi dayanamıyor alıyormuş hemen marketten. Biliyorum huylarını, aldıkları hiç bir parayı, altını geri vermek şartıyla almadılar, hep herkes onlara çalışsın istiyorlar, hep maddi destek sağlansın diye bekliyorlar diyor.

O böyle deyince bende bir şey diyemiyorum nemesis, bir yandan da doğru olur mu diye çekiniyorum..

Şanslısın,

Evlenmeden öğrenmişsin birçok şeyi...

Evlenirsen uzak durursun artık..

Ben ne yaptım herşeye rağmen 3 yıllık yesyeni yatak odası takımımı değiştirdim, sırf duvardan duvara büyük, beyaz ve kullanışlı olması için, eskisini de o istedi, (eski dediğim 3 yıllık) verdim.

Evden taşıyorlar perdesini de istedi, olur dedim yeni perdem gelince onuda veriyim ama kirli yıkanacak dedim, deterjanım yok yıkada gönder dedi, büyük bir kavanoz getirdim yarısından çok deterjan doldurdum aa ne kadar ayıp ağzına kadar doldursana dedi. Tövbe yarabbi neyse doldurdum verdim aradan 1 hafta geçti bir şey oldu bende teşekkür edeceğin yerde söylediğin lafa bak dedim, yarın getirip kapının önüne koyacağım geri eşyalarını dedi. Keyfin bilir teşekkür etmek o kadar eşyayı taşımaktan daha zahmetsiz dedim. Kapattım konuyu.

al işte, gel burdan yak !!!! Allah herkese hayırlı ailenin hayırlı evladını nasip etsin, ikiside kötü olunca yapacak bir şey olmuyor tabii ama eş yada ile de problem olunca aksayarak yürümek zorunda kalıyorsun bazen.

olur canım, neticede altın sana yapılıyo sizin birikiminiz o, millet çingeneliği ele almış deterjanını bile başkasına aldırır olmuş sen kendi paranımı saklayamıcaksın

sen bunlarla görüşecek olsan iliğini kemiğini çocuğunun rızkını kuruturlar şekerim, bpşversene bunlar neymiş böyle, çekirge sürüsü gibi geldikleri yeri kurutan cinsten demek ki bunlar

X