Bir elti sedef vakası da benden kızlar

Ben varım ama
Bugün ki konumuz 'pratik yemekler' olacaktı
Benipek ile öyle anlaşmıştık ama yoklar
Bu konu seni açmaz gibi

Allahtan yoklar diim o zman.
sucuk ekmek, yumurta, makarna (ki daha dün akşam yedim:)) bunlarda sayılıyomu?

Ben varım ama
Bugün ki konumuz 'pratik yemekler' olacaktı
Benipek ile öyle anlaşmıştık ama yoklar

Bu konu seni açmaz gibi

demekki konumuz pratik yemekler aslında konuya girmek için pek bi tazeyim sanırsam baba evinde anca yumurta kırmayı bilirdim 6 aydır yapmadığım yemek kalmadı desem yeridir herhalde ama pratiklik sıfır maalesef, en pratik makarna ve balık ondada balık temizlenmiş olucak yoksa o da vaktimi alıyo, neyse bugün bilgilenirim en azından

Bende acemiyim ki
Diğer arkadaşların bilgilerinden faydalanmayı düşünüyorum
Benim bi tek hamur işine merakım var
Bende senin gibi evlendikten sonra mutfağa girenlendenim

Patates kızartması ve zeytinyağlı yaprak sarmasını da çok severim

artık marketlerde her türlü gıdanın haşlanmışı ,sarılmışı,pişirilmişi ,kızartılmışı konserve halinde satılıyoor denedinizmi, acelem olduğunda kolaylık ama ay içinde sürekli onlardan alsak para tuzağı resmen

Bende acemiyim ki
Diğer arkadaşların bilgilerinden faydalanmayı düşünüyorum
Benim bi tek hamur işine merakım var
Bende senin gibi evlendikten sonra mutfağa girenlendenim

evet yahu yanlız mutfağı seviyorum elimden geldiğince yemek yapmak uğraşmak hoşuma gidiyo , keşke mutfağa olan sevgimin yarısı ev temizliğine gitseydi neyse buna da şükür ,

Eşim sevmiyor
Hem sağlıksız diyor, hemde bu ara rejimde

Kendimiz yapıyoruz yapabildiğimiz kadar
O sebzeci, hem hamur işi

Eşim sevmiyor
Hem sağlıksız diyor, hemde bu ara rejimde

Kendimiz yapıyoruz yapabildiğimiz kadar
O sebzeci, hem hamur işi

doğru aslında pek tüketmemek lazım , bende dikkat ediyorum bu aralar gizli şeker çıktıda kilolu da değilim aslında ama daha bir dikkat ediyorum , hamur işleri yerine havuçlu toplar yapıyorum yada sütlü tatlı öyle geçiştiriyorum ama baklavanın yerini hiçbişi tutmuyo tabi birde sabah nutellayı da değişmem hiçbir tatlıya benim yaptığım diyetten nolur işte

Ben eşimden bi tarif öğrenmiştim
Onu da çok sevdim
Patates canavarı olaraktan

Tatarmış adı

Patatesi küp küp doğrayıp kızartıyosun, bocama döküyosun
Minik makarnalardan haşlayıp, üzerine ekliyorsun
Yoğurt döküyosun biraz
En üstede sıvıyağ ve salça kavuruyorsun

Geçmiş olsun, eniştemde de çıktı çok üzüldük

Ben tatlı çok tüketemem, şerbetliler özelikle ağır geliyor ama yaş pasta çikolata severim
Havuçlu topları da beğenmiştik

diyetinize hayran kaldım yanlız çok lezzetli duruyooo ama kalori patlaması yaşar insan , deneyim bari bi kereden bişi olmaz

diyetinize hayran kaldım yanlız çok lezzetli duruyooo ama kalori patlaması yaşar insan , deneyim bari bi kereden bişi olmaz

Bu ara çok yapmıyoruz, eşim diyette diye ama bazen benim canım çekiyo o da görünce dayanamıyo tabi diyete kısa bi mola veriyo

Son düzenleme:
Patates kızartması ve zeytinyağlı yaprak sarmasını da çok severim

canım yaprak sarması uzun iş beni bozar. sebzeleride yazın alıp temizleyip zuzluğa atıyorum ben laızm oldukça çıkartıyorum. ama sağlıkla alakası yok. her hafta pazara markete giden biri değilim üşendiğimden alıp hazırlıyorum. hatta annem menemeni falan yapar. bende kavanozu boca eder üstüne yumuta kırar yerim. fasülyeyide hazırlıyorum soğanlı salçalı poşetleyip dolaba koyuyorum. sonra misafir geldikçe çıkartıp içine tavuğu ekleyip sunumumu yapıyorum. benim sigara böreklerim köflereim hep bi ara hazırlanıp dolaba konmuştur hemen çıakrtıp yaparım. meyve dahil vardır dolapta valla. üşendiğimden hazıra konarım hep.

sağ gözüm tık tık atıyo sabahtan beri, delirmek üzereyim.

Geçmiş olsun, eniştemde de çıktı çok üzüldük

Ben tatlı çok tüketemem, şerbetliler özelikle ağır geliyor ama yaş pasta çikolata severim
Havuçlu topları da beğenmiştik

t eşekküğr ederim bakalım dikkat ediyoırum,

dünde kv deye çaya gittik akşam , şeker hastası olupta başına gelmeyen kalmayan tüm insanların hikayelerini anlattım tabi anlatmak istediği yediklerine dikkat et demek istiyo ama uzadı da uzadı, kadının biri şekermiş sonra kanser olmuş normalde geçermiş şeker diye geçmemiş , kadının biri yıllarca doğuramıyomuş şekeri varmış (halbuki kadın 120 kilo vardır esas sorun kilo yani ), kadının biri ..... vs vs sv , içim şişti valla sıkıntıdan eve geldim tatlı yedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…