Bir çözümü varmı yaa :(

handecim eşim ailesi herkeze demişlerkii kendisi cıksın gitsin evinde otursun.bu ne biçim bişey yaaaa.yani hiç bişey olmamış gibi ben gidip evimde kendim oturcakmışım.

CANIMINİÇİ sakın kuzu kuzu evine gitme ! benden sana tavsiye ne demek yaa ne kadar rahat bi aile bunlar böleee varmı öle yağma işe bak senn,,eğer gidip evine oturursan pasif kadın durumuna düşersin herşeyiniz kabul ediorum elinizden geleni bana yapın dersin ...gördüğüm kadarıyla ailende pek bişey diyemiyor yani seni koruyamıyor belkide çok fazla temiz kalpliler,,,,,eşin gelip özür dileyene kadar hatasını anlayıp ailesini elinin tersiyle itip bana KARIŞMAYIN diyene kadar sakın barışma çok ezilirsin çok yıpranırsın sana da yazık deil mi bak 5 aylık evlisin bebek bekliosun neden rahat bi hamilelik geçirmeyesin ki neden evnde huzula oturmayasın ki bunlar düzelmediği taktirde gitme kardeşim yazık sanada sende ana evladısın...:teselli:

bak canım böyle ana kuzularından biride bende...şimdi anlatmıyor ama bende 2 sene çektim.sakın olaki eve dönmiyesin ben boşanmaya kadar gittim tabiri caizse eşşek gibi gelip aldılar... sen hamilesin seni gelip almıyorlarsa sana sahip çıkmıyolarsa bu onların ayıbı herkes onları kınar seni değil.sabrını deniyolar nasılsa gelirsin diye bekleyecekler beklesinler bakalım daha çok beklerler.sonrasınıda ben söylim sağda solda laf gelecek kulağına seni yıldırmaya çalışacaklar biliyorum hamilesin zor ama direneceksin göreceksin nasıl işler ters dönecek kuzu olacaklar kuzu.eğer eşin adamsa seni gelir alır sende şartlarını söylersin, eğer gelip almazsada böylelerinden kurtulduğun için şükredersin.bir süre düzelirler sonra herşey başa sarar o yüzden dedikoducu kocanı onlardan uzak tut.benimki nasıl olduysa birbirimizle kavga ede ede düzeldi şimdi hiç bişey demez inşallah seninkide öyle olur.

Eğer eşin sağlam karakterli biri olsaydı anasının babasının lafına kulak kabartıp da karnındaki yavrunla ana ocağına döndürmezdi seni...yatak odanıza kadar herşeyinizi gidip yetiştirmezdi ailesine ! evlilikte mahrem vardır mahremiyet vardır,bunlar karı koca arasında kalır,kapıdan dışarı da çıkmaz ...ama eşin de bu tür gizliler saklılar yok demek ki,herşeyi ailesi..gerisi yok ...

Huylu huyundan vazgeçmez güzelim..iyi düşün bi karar ver hazır ailen de arkanda sana destek çıkıyorken.

O tarafa birini gönderin dertleri neymiş anlatsınlar bakalım ,eğer ayrılma niyeti güdüyorlarsa çocuk daha fazla büyüyüp gelişmeden aldırırsınız...tekrar şans verirsen ki anladığım kadarıyla ortada istenen şans felan da yok tekrar aynı şeyleri yaşayabilirsin...ama o zaman bebek dünyaya gelmiş olur belki...böyle huzursuz babasız bir ortamda mı yetişecek o zavallı bebek...

Bir de evine dönsün tek başına kalsın demişler...bu ne perhiz bu ne lahana turşusu canım...başında koca yok bişey yok ne işin var o evde..paşa paşa gelip erkek gibi özür dilesin hele ...azcık sürünsün ...

Eğer ana kuzusu olmasaydı karnına bebeği koyup da anneciğinin kanatları altına koşmazdı...karısına,yoldaki bebeğine,evliliğine sahip çıkardı adam olsaydı !

Başından beri böyleymiş bence..birden bire böyle değişeceğini düşünmüyorum ben açıkçası..sana belli edememiştir ana kuzusu olduğunu...dereyi geçene kadar dayı deme durumu işte...

canım bence ne ara ne sor..
onlardan birşey bekle.yoksa bunlar
alışır her sorunda gidip gelmene.gururunu
çiğnetme.
ama kocanın bu huydan kurtulması zor canımm

canim ya o kadar uzuldumm ki okuyunca boyle inan kalbime bir bicak sokuldu sanki. madem is bu noktaya gelmis sabret bakalim. emin ol cok merak ediyor cocugunu. simdi daha belli degil bir sey. iki aylik ama karinin biraz buyumeye bebek kimildamaya baslayinca gorecegiz. bence o zaman da yelkenleri suya indirme. beni o halde ellerin agzina laf verdin, anneni dinledin beni hamile hamile yalniz birazktin bu samaya geldim bundan sonrasini da yaparim evelallah ne sana ne de ailene ihtiyacim yok de. o bebek her seyi degistirebilir ama iyi kullan. ben olsam cocugumu ne goturururm ne de gosteririrm.
cok zor ama sabret guzelim ya. o kadin nasil saygi bekler. nasil bir insan evladidir bu. kendi kizi da var. inan eden bulur.

k

X