Bir çözümü varmı yaa :(

böyle kaynanayı gel de sev şimdi... kötükedihüso neler var ya...
canım allah yardımcın olsun çok üzüldüm... :teselli:
eşinle konuşmayı dene,bebeğe çok sevindiyse ,ben kararsızım bu çocuk konusunda, şu hayatımıza bak bi fln de belki düzelir.

Bu acı konulara yorum yapmak çok zor..
Allahım yardımcınız olsun inşallah:Saruboceq:
Aileniz yanınızda çok şükür..

walla canım çok zor bir durum. ama sonuçta doğmamaış bi bebek var ortada..
eğer kocanı seviyorsan onu kendi tarafına çekmek için her yol mübahtır...
ama bu tatlı dil ve evde huzurla olur...
kimbilir annesi ve kardeşi nasıl çekiyolardır kendi taraflarına...
senden alttan alttan sızıcaksın içlerine...
canım cicimle kimleri tavlıyolar bi bilsen..
aşırı ilgi, sürekli güleryüz şart bu savaşta..
ailesini seviyomuşsun gibi yap sanki sende onların yanındaymışsın gibi, tabi taa ki kocanı ele alıncaya kadar..
evde yaşananlarda hep iyi şeyler olsunki annesine anlatamasın. yada anlatsada annesi bi süre sonra hakkınızda hayırlı şeyleri duymak istemeyecektir..
kısaca biraz politik ol bi süre bence onu kazanmak için..
artık bu kadar iyiliğide beğenmezse senin adamda bi sorun vardır. o zaman koyver gitsin ne diyelim..
ama genelde erkekler huzur mutluluk sıcaklık nerdeyse oraya gider..
sende bunları yarat evde içinden gelmese bile...doğucak çocuğunun hatrına
..:teselli:

boyle kaynanayı vercekler elıme buyuk falan dınlemıycem ne bu ya torunu olacak kadın hala nıye yaptın bekleseydın ne bu sımdı ama esındede suc var hemde sucların en buyugu benım esımde ablalarının agzına bakardı bı bıraktım gıttım anneme etrafada artık hersey bıttı dedım yoluma cıkmasın ıstemıyorum artık onu nasılda dıze geldı gelıp özur dıledı artık eskısı gıbı degıl baskalarının agzına bakmıyo ALLAH a sukur senınkıde guzel bı dersı hak edıyor bence ara bulusun bı yerde ve boyle gıderse senı kaybetcegını hıssettır onlar haöılesın dıye nasılsa bu gerı doner dıye dusunuyorlar
herseyı goren ALLAH var aynısı kendı kızının basına gelse ne yapar acaba kaynanan

gerçekten çok zor bir durum bu yaşadığınız..

Allah yardımcınız olsun ama bekleyerek çözülmez malesef böyle büyük sorunlar..
karnınızdaki o masum yavru için en kısa zamanda eşinizle görüşüp bir karara varmalısınız diye düşünüyorum ben...

o kaynanayı da Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın.. Hem ayıp hem günah yaa... hadi gelinine acımıyorsun torununa bari acı.. insafsız kadın..

yine bu konularda aynı olan düşüncemi yineleyeceğim,her zaman olduğu gibi;

evlilik ne pahasına olursa olsun korunması gereken bir kurum değildir...korunması gereken;iyi yürekli bir kalb,sevgiyi paylaşabilme,saygıyı yitirmeme,umutları kaybetmeme güdüsü,mutluluktan vazgeçmemektir...

eğer bunları kaybedebileceğiniz bir evliliği sürdürme çabasında iseniz,kendizi ve değerlerinizi de kaybedersiniz..ve kayıp olan sizdeki tüm güzel değer ve duygularınızı çocuklarınızdan mahrum edersiniz... buna hakkımız yok..

evliliğin sorrumluluğunu ve yükünü taşımaktan bir haber olan eşiniz bir tarafa,2 aylık hamile ,çok hassas dönemini yaşayan bir anne adayına,hayatı paylaştığı arkadaşına,''iyi misin,hata yaptım,seni almaya geliyorum'' demesi gereken bir adam,günlerdir sormuyor,aramıyor...böyle bir sorumsuzluğa daha ne denilebilir ki...geçmiş olsun...

Üzüldüm ama ne yapacagına karar vermek sana düşer.Huylu huyundan vazgeçmez
belkide çocugu aldırmanı bekliyorlar ve sonrasında da senden ayrılmayı planlıyordur eşin...Hamile oldugunu bile bile aramayaşına başka bir neden bulamıyor kesinlikle ortada bir plan var.
Sen istersen ben çocugu aldırıcam ve senden ayrılıcam de tepkileri ne olacak..Belkide istedikleri bu..

merhaba bende bundan 2 ay önce ailesi yüzünden eşimden boşaniyordum.senin söylediklerin sözler beni çok etkiledi keşke zamani geri alip bunlari yapabilseydin belki şimdiki evliliğim daha farkli olurdu ama şimdi çok yiprandi.evlilikte aile çok önemli.

Psikiyatristte götür.Evlilik danışmanına da gidin.Yaptıklarının ayıp oldugunu birilerinin ona öğretmesi lazım.Ne enteresan erkekler varya.Hamile olman cok kötü olmuş.Evlilik iyice oturmadan cocuk yapmamak gerekiyor işte de...zor işler bunlar.Allah yardımcın olsun.

gamzecim benimde evlilikte çok kötü tecbelerim oldu senin ve benim kocam birbirlerine biraz benziyorlar ama bana en büyük ders ailesi hakkında onlar iyide yapsa söylerdim kötüde benim görümcem 22 yaşında ama onun yaptığını 5 yaşda çoçuk yapmaz onun yaptıklarını baba ben onun ailesi hakkında hiç bir şey söylememeyi ve onlar ne derse cevap vermeye bile gerek duymuyorum bunu öğrendim ne kada onun ailesi hakkında ona konuşuşursam o kadar onu kaybettim sen eğer bu evlliği yürütmek istiyorsan bunları yapmaktan başka bir çaren yok.bence o coçuğu dünyaya getirmeden çok iyi düşünmelisin.inşallah er şey senin istediğin gibi olur:1hug:

kızlarr hepinize cokkk tşklr ederim inanın içim brz rahatladı aklım brz başıma geldi iyki varsınız kızlarrrr

Allah yardımcı olsun canım çok üzüldüm senin adına insan ne hayallerle evleniyor nelerle karşılaşıyor annem her zaman söylerdi çok zor elin içine karışmak diye pek aldırmazdım şimdi nişanlıyım Allaha şükür bi sorunum yok ama yinede gerçekten çok zormuş...
umarım dogru bi karar verirsin eşinle son kez konuş ne yapmak istiyormuş beklentileri neymiş onları ögren baktın hala aynıı yol ver gitsin böyle bi insanla ömür geçmez
ayrıca çok kızıyorum yeni evlenen ve hamile kalan bayanlara 2 sene bi bekleyin eşinizi tam olarak tanıyın evliliginiz bi otursun ondan sonra sorun yoksa istediginiz kadar dogurun bebek olmasaydı en zararla kurtulabilirdin ama şimdi dogmamıs bi çocukta olsa içinde büyüyor zaman geçtikce aldır diyemem böyle bi günaha giremem girmenide istemem offf umarım hakkında hayırlısı olur

bence eşini al karşına otur konuş baktın hal olmuyor kendi yolunuu çiz ona yalvaracak değilsin sen hamilesin üstelik el üstünde tutması gerekn dönemde sana bunu yapıyor gerçekten zor bi durum eşinin ailesine ne olyorda sizin evnize karışıyorlar ne kadar ayıp ya ne biçim insanlar var

valla cnm ben can çıkar huy çıkmaz diyenlere katılıyorum bencde öle hem hamilesin en kıymetini bilecek seni üzmemesi gereken bir dönem onun canını taşıyosun kocanda sırf laf taşıcam diye seni aramıyo bile zamanla düzelir falan diyemiyorum kusura bakma asıl güzel zamanlarında böyle davranan ilerde kıymetini hiç bilmez sonra daha çok pişmanlık yaşarsın sözlerinden anladığım büyük bir pişmanlık yaşıyorsun cnm çok üzüldüm ama zararın neresinden dönersen hayatını düzene koyabilirsin bence yada çocuk olur çocuğum için katlanayım dersin kopamazsın ama daha yol yakın derim kimse kusura bakmasın böle insanları neden çekesin ki bir kere dünyay geldin başka bir şansımız yok kimse 2 kere gelmiyo çok sinir oldum kusura bakma adam diyemiycem kocana ve ailesine de söyliycek laf bulamıyorum allah yardımcın olsun ilerde daha çok pişmanlık duymanı istemem ne çilem varmış demek senin elinde kurtulmuşum demekte bence tabii umarım haddimi aşmamışımdır çok sinir oldum kusura bakma sevgiler(((((((((

bence esinle boyle ayri ayri durmakla hicbiseyi cozemezsin,,,onu ara ve karsilikli oturun konusun,bak bir de hamileymissin artik tek basiniza degilsiniz..dusunup tartip oyle karar verin evlilik zor zanaattir elbette inisleri cikislari olacak,kimsenin hayati gulluk gulistanlik degil ki...esinle acik acik konus,ailesini ayri tutsun seni ayri tutsun yoksa bu boyle gider ....hakkinizda hayirlisi olsun .

sen sadece en sonu anlatmışsın ama hele bi anlat ne oldu neyini söyledi annesiyle ablasına neden küstünüz kim haklı kim haksız bişey çıkarmak mümkün değil ama yeni hamile bi eşi böyle bırakmakda olmaz.

demekkı kocan senı onlara kötülüyo kı devamlı o kadın sana öle bagarıyor

eşin yengec burcu anladıgım kadarıyla
aç burcun özellıklerını oku ona gore davran, onlarla bende pek anlasamam cunku,
tatlı dıl mı onları yola getıren nedır öle bısey,

karnında da bebegın varmıs cok kötu ya düşük mü yap aldırmı bunları mı düşün bu secenekler de cok kötu ,

bı kız arkadasım vardı o da böle kocaısyla kavgalıydı
kız dogurcakken adam koluna baska kadın akıp gelmıs hasteneye kız yıne bısey demedı sonra cocuk dogdu yıne cok mutlular bı manyak oluyo bu erkekler bazen

bı durum daha var teyzem 2. cocugunu dogururken aılesı cullanmıs 5 yıllık evlıyken adamın tarafı cıuullanıo kıza ne vardı dogurcan böle kocan kacmasın dıye doguruyon dımı falan dedıler kadının ustune yürüdüler aılecek, sonra kız dogurdu hanım bısey teyzem, sonra yıne normale döndu ılıskılerı

sen de dogur bosver umursama yani bebek dunyaya gelınce sevmek ıcın bahane ararlar
sen de gostermezsın babasından baskasına hehehe catlasınlar ozaman
mınık bı bebek var ve kaynanan goremıcek olayı düüşünsene delı olurlar..

Canım yaşadıklarını okudum çok üzüldüm bi gelişme varmı ne yaptın???

handecim eşim ailesi herkeze demişlerkii kendisi cıksın gitsin evinde otursun.bu ne biçim bişey yaaaa.yani hiç bişey olmamış gibi ben gidip evimde kendim oturcakmışım.

inşallah en kısa zamanda herşey yoluna girer...

gerçekten çok üzüldüm yaşadıklarına heleki hamile olman üzüntümü iki kat arttırdı inan ki...

vallahi sinir oldum kayınvalidene... ne dengesiz bi kadınmış ya..

gelişmelerden bizide haberdar edersin dimi?

Hakkında hayırlısı olsun inşallah....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…