Bir çözümü varmı yaa :(

biz 4,5 ay cıktık snra nişanlandık bi senede nişanlı kaldık 5 aydırda evliyim.buarada aile cok cahil kaynanamla kaç kere knşmaya kalktım ama karşıdakinin konuşmasına izin vermiyo sesini başına atıyo bagırıp cagırıyorr.

her şeyi açık açık konuş bence galiba kocan sorumsuz biri çünkü 2 aylık hamile bayanı nasıl yanlız bırakır ve arayıp sormaz...
hastalık numarası yapmayı denedinmi
mesela doktora gittim hamileliğim tehlikeliymiş felan desen yada ona direk sölemede ona sölicek birine sölesen aklı başına gelip sana gelmezmi
yinede sen bilirsin tabi herkezin kocalarının huyu farklı belkide buda işe yaramaz ailen bişe demiyomu yada onun ailesi...i.

kusura bakma ama okuduklarıma göre kaynanandan herşey beklenir gibi çok cadı bi kadın kesin ogluna b,işe yaptırmıştır
öncedendemi soguktu sana karşı

allah yardımcın olsun canım böyle kocayı kaynana görümceyide allah bildiği gibi yapsın yazık sanada canım ya kaç yıllık evlisiniz bilmiyorum ama ben kendi çektiğim sıkıntılarımdan hiç olmazsa biraz daha çek derim yani bi kere evi o terk etsin git evine otur kusura bakma tarladaki horozdan değil adamın kendi bebeği sanada çocuğuna da bakmak zorunda ailesini de hiç dert etme tavır al demem ama yinede mesafeli ol tek ev onun mu çağırmasını bile bekleme niye boşanbmayı düşünüyorsun kendi dava açsada boşanmayacağinı söyle git uğraş de hem meddi hem manevi tazminat isteyecegini hem bebeğinde olacak nafaka isteyeceğini söyle elin kızı bu kadar ucuz olmamalı kimse namusunuda kendiler için taşımıyor

hayırr önceden böle deildii canm nerdeyse içime düşcektii.sürekli kaynanam öğretiyor doldurup doldurup üstüme gnderiyor.ailem ne desin cnm bebek onlarında eline bağlamış.ya ben şimdi söleyeyim hastayım can veriyorum veya cocugunu düşürüyorum gell.DİYECEK AMANN BOŞVERSENE AİLESİ DİYECEK GİTMEE BOŞVER BIRAK CEKSİN.aile böleee işdee.

canım bile bile böyle bir aileye nasıl gelin gittin
yazık değilmi karnındaki yavruaya
daha da çok yeni evliymisin zaten birbirinize daha alışamadan bebek olmuş
durumuna çok üzüldüm
eşini ara al karşına konuş
böyle devam etmiceğini dile getir, karnındaki yavruylan seni ortada birakamicağini söyle eğer böyle devam ederse ayrılmak istediğini belirt. Gözünü korkut biraz, gerekirse baban alsın karşısına konuşsun senin sahipsiz olmadığını anlasin. Sizin evde olan biteni gidip annesine anlatiyorsa sende ona kendi annene anlatmaklan tehdit et. Eşin kaç yaşında allah aşkına insan karısınlan arasındakileri gider başkasına anlatırmı ya ne büyük terbiyesizlik. Kusura bakma ama eşin hiç bişey öğrenememiş evli bir adamın sorumluluğu öğrenemememiş

canım eşim 25 yaşında ya başta böle deildi bu insanlar evlenince gerçek yüzlerini gösterdilerr bilsem hiç evlenirmiyim eşimde cok iydi bana karşı ama dolduruşa getirip gnderiyolar üstümeee en büyük suçu kocamın başkalarının aklıyla yol almasıı.

Allah korusun böylelerinden
neden bide hamile olduğunu bile bile böyle davranırlarki
kocanla başbaşa açık ve net konuş
bu bebk ne olacak şimdi
Allah yardımcın olsun

canım kusura bakma ama olgun bir insani kimse dolduruşa getiremez
kendi annesi olsa bile bu böyledir
kendi aklını kullanmayı bilmeli, ozaman zaten sorunda kalmaz kimsen dolduruşuna gelmez
yeri geliyor 3-4 yaşındakı çocuklara bile anneleri istedikleri bişeyi yaptıramiyorlar

ya tabiki ben zaten bütün suçu eşimde buluyorum o beni ezdirmese kimse beni ezemezz....GERÇE BENDE ARTIK ONLARIN LAFININ ALTINDA KALMIYORUM BİR SÖLÜYORLAR BİN İŞİTİYORLAR

keske bu konuyu cözebilseydik ama bu konu bizi asar canim ya esinle karsilikli konusmaktan baska caren yok
sende onlarin yaptigini yap esini kendi tarafina cekmeye calis

Allah yardimcin olsun su surecte esinden ve ailesinden bu sekil hareketlere maruz kalmak
psikolojini bile bozabilir.
Ne demek ya bi adamin esinin hamile oldugunu bilerek ayri yasamasi hala anasinin agzina bakmasi!
Peki sen ne yapmayi dusunuyosun bu durum karsisinda bu boyle devam eder mi?

canım sana allah sabır versin am naparsanız yapın asla eşiniz degişmez benzer olayı ablamda yaşıyor hamilelik bebekmiş farketmez bu tür insanlara ablam neler yaptı olmadı 3 çocugu var oldugu gibi kabul etti yıllardır eşinde degişiklik yok boşan diyemem boşanma da diyemem ama bir bebek var anne adayı olarakta detaylı düşün derim allah yardımcın olsun.

peki eşin bebek için ne düşünüyor canım
yani hamile olduğunu öğrendiğindeki tepkisi noldu?
insan hiç olmasa bebek için arar sorar barışmak ister
yanlışmı düşünüyorum

Allah yardımcın olsun arkadasım cok zor :çok üzgünüm:

Senin konuşman etkili olmadıysa,bence bir aile büyüğünün kayınvalideni ve eşini ziyaret

etme zamanıdır. Nedir dertleri öğrenmek gerek.Ama bu konuşmayı yapacak kişi

mümkün olduğunca sabırlı,sakin biri olmalı,baban,agabeyin olmaz,enişten ya da amcan

olabilir a.s Bu sekilde beklemenin bir faydası yok,hamilesin üstelik.Ya tatlılıkla konusa

konusa çözülür,ya da sen daha cok yara almadan yapılması gerekeni yaparsın.

Aklıma gelen en etkili yöntem bu fisfisfis

hamile bir eşe bunu nasıl yapar anne ve ablasını her işe karıştırması çok kötü cnm ya ama biraz konuş bakalım belki hatasını anlar yüzüne söylemekten hu konuyu konuşmaktan başka çareniz yok
konuşurken birbirinizi kırmamaya dikkat edin derim a.s.

peki eşin bebek için ne düşünüyor canım
yani hamile olduğunu öğrendiğindeki tepkisi noldu?
insan hiç olmasa bebek için arar sorar barışmak ister
yanlışmı düşünüyorum

ya canm hamile olmama okadar sevindiki anlatamam ya böle deildiki ne olduysa 2 3 ay içinde dahada ailesi baskı yapmaya başladı özelikle kaynanam hamile oldugumu bildiğinden beri böle yapıyo.benim hamile oldugumu ögrendiğinde bana demediği şey kalmadı ,nevardı nie hemen yaptın kaçıyomuydu.bekleseydin 4.5 sene bekliyeydin.olmasaydıda bi tüp bebek koyduracaktım karnına daha nelerr nelerrr.........senağlama

evliliklerde bütün iş erkeğe düşüyor bence.arayı bulacağına bulandırıyor seninki.öncelikle artık kendisnin bir ailesi olduğunu kabul edecek.ben bunu hep hatırlatırım eşime.insan özeline anne ve ablasını karıştırımı.dahası her şeyi idare etmesi gereken o.bencede bi konuş canım.güzelce anlat.bu şekilde çok zor.haklısın.herşey eşinde bitiyor.allah yardımcın olsun.

Arkadasim esinin ailesine yüklenmekten vazgec, onlar dedigim gibi iyi insanlar yapici insanlar olsaydi bayramdan beri karisini aramayan sormayan ogularini biran evvel baristirmaya calisirdi ayrica seninde dedigin gibi zaten bastan beri senin sorunlarin vardi onlarla....

Burda en önemli konu esin, onlarin laflarini baskilarina kulagina tikayip ne yapar eder seninle yine barisir ve coktan evinize gitmis olurdunuz!!
Esinle nötr bir ortamda iki kisi tekrar konusun, ne istedigni sor ayrilmak istiyorsa ben bu cocugu babamin evinden getirmedim, nafaka olaylarini vs. vs. konus öyle kolay degil el kadinin karinina cocuk koyup anasinin etegne sarilmak....

Fakat hayir ayrilmak istemiyorum derse, o zaman biran evvel evimize gidelim kozlarimizi ikimiz paylasalim cocugmuzun hatiri icin bir sans daha verelim birbirimize de, fakat bundan sonra ailenle bizim hakkimizda tek kelime bile konusmicaksin diye anlat herseyi..

Canim benim çok üzüldüm ama oturup üzülmeylede olmuyor al karşina oturt konuş ..ona böyle davranirsa seni kaybedebilecegi duygusunu hissettir belki biraz çekinir .eger sen konuşmazsan ve o anne vede ablasinin yaninda daha uzun vakit gecirmeye devam ederse gelip seni almasini hiç bekleme bence .adimi sen at. En azindan bir karar ver evliliğin adina ..bazi şeyler daha geç olmadan ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…