Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

BU ELEVıTıN ıÇERıĞı CANIM
ılaç Formülü

12 Vitamin: A vitamini (retinol) 4000 I.U. (1201.2µg), B1 vitamini (tiamin HCl) 1.6 mg, B2 vitamini(riboflavin) 1.8 mg, B6 vitamini (piridoksin HCl) 2.6 mg, B12vitamini (siyanokobalamin) 4 µg, C vitamini (askorbik asit) 100 mg, D3vitamini (kolekalsiferol) 500 IU (12.5 µg), E vitamini (a-tokoferol asetat) 15mg, biotin (B8 vitamini) 200 µg, kalsiyum pantotenat (B5vitamini) 10 mg, folik asit 0.8 mg, nikotinamid 19 mg. 4 Mineral: Kalsiyum 125 mg, demir 60 mg, magnezyum100 mg, fosfor 125 mg. 3 Eser element: Bakır1 mg, mangan 1 mg, çinko 7.5 mg.

ılacın Farmakolojik Özellikleri

Bilgi yok!

ılacın Endikasyonları - Kullanılması Gereken Durumlar

Gebelikve emzirme döneminde artan gereksinim ve yetersiz alım sonucunda ortayaçıkabilen genel vitamin ve mineral eksikliklerinin önlenmesi ve tedavisi, nöraltüp defektleri ve doğumsal anomalilerin profilaksisi, gebelik anemisine karşıartan demir ve folik asit ihtiyacını karşılama.

ılacın Kontrendikasyonları - Kullanılmaması Gereken Durumlar

A ve/veyaD hipervitaminozu bulunan olgularda, böbrek fonksiyon bozukluğu olanhastalarda, demir birikiminin ya da demir kullanım bozukluğunun söz konusuolduğu bireylerde, hiperkalsemi ya da hiperkalsiürili olgularda ve ilacıniçerdiği bileşenlerden bir ya da birkaçına karşı alerjisi olduğu bilinenkişilerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar

Yüksek dozlarda alındığında, hipervitaminoza yolaçabileceği unutulmamalıdır. Önerilen dozlarda gebelik boyunca kullanıldığında,herhangi bir problem gözlenmemiştir. Gebelik ve emzirme döneminde tavsiyeedilen dozlardan yüksek dozlarda kullanılmamalıdır.

ılacın Yan Etkileri

ıyitolere edilir. Nadir olgularda gastrointestinal bozukluklar olabilir (örneğinkabızlık), ancak bunlar genellikle tedavinin kesilmesini gerektirmez.

ılacın Etkileşimleri

Birbirlerininemilimlerini bozabileceklerinden, demir içeren preparatlar tetrasiklinlerleaynı zamanda kullanılmamalıdır. Eğer tetrasiklinlerin Elevit Pronatal ile aynızamanda kullanılmaları gerekiyorsa, her iki ilacın alınması sırasında yaklaşıkiki saatlik bir zaman farkı olmalıdır.

ılacın Kullanılışı ve Dozu

Yetişkinlerde, günde bir tablet kahvaltı ile birliktealınmalıdır. Hastanın sabahları hiperemezisi varsa, tabletlerin öğle vakti veyagerekirse akşam alınması gerekir.

bakın ne buldum kopyalıyorum buraya bi kadın doktora sormuş
merhaba yeşim hanım ben elevit adlı bir ilaç duydum hamilelik öncesi ve sonra kullanılan bir ilaçmış bende gebe kalmak istiyorum acaba kullanmamın bir mahsuru varmı 1yıllık evliyim elevit ilacını kullanan bir bayan arkadaşım söyledi bir nevi vitamin ilacıymış.acill olarak cevap bekliyorum çünkü bir gün bile beklemek istemiyorum çok teşekür ederim şimdiden yeşim hanım eczacı hiç bir zararın olmadığınıda söyledi.

Elevit gebe kalmanızı kolaylaştırmaz. Sadece gebelik öncesi ve gebeliğin seyrinde kullanımında anne için gereken vitamin desteğini sağlar. Bu nedenle vitamin almanızda sakınca yok.

siz ne dersiniz???????????????????

BurcuMucizeiihtisam kullanıcısından alıntı
Kızlar bir araştırma daha yaptım sizlerle paylaşmak istiyorum bunu hiçbiyerde bulamazsınız..Fertilaid i sürekli kullanalım deneyelim diyorum ya şimdide bunu niye sürekli söylediğimi anlayacaksınız.İŞTE Fertilaid in içindeki vitamin ve bitkiler, bunların bize etkileri, yararları nedir.Bizim hamile kalmamıza nasıl yardımcı olacaktır ben inceledim.
Buyrun sizde inceleyin...

CHASTEBERRY veya VITEX
Ovulasyonu sağlayan hormonları çalışmaya teşvik eder ve kadın hormonal dengesini yeniden oluşturmayı sağlar.Vitex,östrojen ve progesteron düzeylerini dengeleyen hipofiz bezi fonksiyonlarını normalize eder.Vitex birçok infertilite sorunu için bitkisel tedavi olarak ve özellikle kadınlarde düzensiz adet döngüleri yada kısaltılmış bi luteal faz(edet döngüsünün ikinci yarısı) ile adet döngüsünü düzenlemek için kullanımı yararlıdır.Kullanılmaya devam ettikçe vitex in üreme sistemimiz üzerindeki etkisi artacaktır.
Buda fertilaid i düzenli kullanmamız gerektiğini gösteriyor arkadaşlar.

RED CLOVER
Sinir sistemimizin dinlenmesine ve hormonal dengemizin oluşturulmasına yardımcı olur.Red Clover östrojen hormonumuzun üretimini teşvik ederek kadınlarda doğurganlığı arttırabilir.Östrojen eksikliklerinin giderilip östrojen seviyemizin yükseltilmesi için östrojen bileşikleri içerir.Ayrıca kırmızı yonca sinir sistemimizi rahatlatmak için kalsiyum ve doğurganlığımızı geliştirmek için magnezyum içerir.

SİBİRYA GİNSENG
Çin tıbbında vücudun enerji mekanizmalarını güçlendirmek için geleneksel olarak kullanılan önemli bir bitkidir.Sibirya Ginsengi hormon seviylerini olumlu bir şekilde destekleyerek rahim fonksiyonlarının sağlığını arttırıp,rahim kaslarını güçlendirerek doğurganlımızı arttırır ve destekler.

GİNKGO BİLOBA
Geleneksel tıp alanında dolaşım bozukluklarını tedavi etmek ve belleği güçlendirmek için çok uzun yıllardır kullanılmaktadır.Ve yapılan son bilimsel çalışmalarda Gingko ile ilgili iddialar şaşırtıcı ve mükemmeldir.Laboratuvar çalışmalarında Gingko ile ilgili bulunanlar şunlardır; kan dolaşımını artırır ve üreme organları için periferik kan akışını artırarak sağlıklı kan damarları oluşturur böylece üreme sistemimizin sağlıklı olmasını sağlar.Ayrıca temizlik,antioksidan işlevi gerçekleştirir.

PABA
Vücudumuzda sentezlenen B kompleks vitaminidir.yani B vitaminin dışardan aldığımız şeklidir.PABA doğurganlık yeteneğimizi arttırmak ve hamile kalmayı kolaylaştırmak için östrojen seviyemizi ayarlar.Bazı infertil kadınların hamile kalma yeteneğini artırır.Hatta bir klinik 12 ila 16 kadının dışardan yapılan PABA takviyesiyle birkaç ay içinde hamile kaldığını bildirmiştir.

ANTİOKSİDAN DESTEK:VİTAMİN C
Vitamin C ve E vitaminleri hasar gören ve yaşlanan hücreleri tamir etmekte antioksidan desteği olarak hayati bir rol oynamaktadır ve serbest radikallerin hasar gören hücreleri oksitleyici etkisini engellemektedir.E vitamini genel üreme sağlığımız için önemli bir antioksidan ve sağlıklı yaşam merkezidir.İnsanlar üzerinde bir ön deneme olarak kullanıldığında infertil çiftlerin doğurganlığında önemli bir artış göstermiştir.

FOLİK ASİT(B9 VİTAMİNİ YA DA FOLAT)
Folik asit hamilelik öncesi ve gebelik erken dönemlerinde kullanıldığında spine bifida ve nöral tüp defektleri gibi kalp kusurlarını ve diğer fetal malformasyonlar gibi doğum kusurlarını önleyebilmektedir.Fertilaid gebe kalmaya çalışan kadınların günlük Folik Asit ihtiyacını karşılamaktadır.Başka bir folik asit takviyesine gerek yoktur.

Çeviri: Burcu Ş.
İzinsiz Kopyalanamaz.

bakın kıslar bi arkadaşın topiğinden aldım
KIZLAR BUNUDA KUZUCUM KOPYALAMIŞTI

BU ELEVİTİN İÇERİĞİ CANIM
İlaç Formülü

12 Vitamin: A vitamini (retinol) 4000 I.U. (1201.2µg), B1 vitamini (tiamin HCl) 1.6 mg, B2 vitamini(riboflavin) 1.8 mg, B6 vitamini (piridoksin HCl) 2.6 mg, B12vitamini (siyanokobalamin) 4 µg, C vitamini (askorbik asit) 100 mg, D3vitamini (kolekalsiferol) 500 IU (12.5 µg), E vitamini (a-tokoferol asetat) 15mg, biotin (B8 vitamini) 200 µg, kalsiyum pantotenat (B5vitamini) 10 mg, folik asit 0.8 mg, nikotinamid 19 mg. 4 Mineral: Kalsiyum 125 mg, demir 60 mg, magnezyum100 mg, fosfor 125 mg. 3 Eser element: Bakır1 mg, mangan 1 mg, çinko 7.5 mg.

İlacın Farmakolojik Özellikleri

Bilgi yok!

İlacın Endikasyonları - Kullanılması Gereken Durumlar

Gebelikve emzirme döneminde artan gereksinim ve yetersiz alım sonucunda ortayaçıkabilen genel vitamin ve mineral eksikliklerinin önlenmesi ve tedavisi, nöraltüp defektleri ve doğumsal anomalilerin profilaksisi, gebelik anemisine karşıartan demir ve folik asit ihtiyacını karşılama.

İlacın Kontrendikasyonları - Kullanılmaması Gereken Durumlar

A ve/veyaD hipervitaminozu bulunan olgularda, böbrek fonksiyon bozukluğu olanhastalarda, demir birikiminin ya da demir kullanım bozukluğunun söz konusuolduğu bireylerde, hiperkalsemi ya da hiperkalsiürili olgularda ve ilacıniçerdiği bileşenlerden bir ya da birkaçına karşı alerjisi olduğu bilinenkişilerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar

Yüksek dozlarda alındığında, hipervitaminoza yolaçabileceği unutulmamalıdır. Önerilen dozlarda gebelik boyunca kullanıldığında,herhangi bir problem gözlenmemiştir. Gebelik ve emzirme döneminde tavsiyeedilen dozlardan yüksek dozlarda kullanılmamalıdır.

İlacın Yan Etkileri

İyitolere edilir. Nadir olgularda gastrointestinal bozukluklar olabilir (örneğinkabızlık), ancak bunlar genellikle tedavinin kesilmesini gerektirmez.

İlacın Etkileşimleri

Birbirlerininemilimlerini bozabileceklerinden, demir içeren preparatlar tetrasiklinlerleaynı zamanda kullanılmamalıdır. Eğer tetrasiklinlerin Elevit Pronatal ile aynızamanda kullanılmaları gerekiyorsa, her iki ilacın alınması sırasında yaklaşıkiki saatlik bir zaman farkı olmalıdır.

İlacın Kullanılışı ve Dozu

Yetişkinlerde, günde bir tablet kahvaltı ile birliktealınmalıdır. Hastanın sabahları hiperemezisi varsa, tabletlerin öğle vakti veyagerekirse akşam alınması gerekir.

tamam hayatım öle yazıyoda ama eşim kullandı benim.hamileliktede megadyn.demir we folbiol kullanmıştı ben.

bende onu okuyodum şimdi kuşum sağol:)))
benim yazdığıma bi baksana
birazdan çıkmam gerekiyo aşağıda kuran var:))))

ooo herkes burdaymış benim kağıt katlama işi şu an yok bir şantiyenin projesi basıldı şimdi diğerini son hazırlamalarını yapıyorlar sanırım basılmadan önce ama 550 metreymiş ya :KK43: toplamda tabi enid e1 metre değil daha geniş ya 2 metre ya bir buçuk nasıl gücüm yeticekte katlayacapım bilmiyorum kaç gündür sırtım ağrıyor zaten

merhaba yeşim hanım ben elevit adlı bir ilaç duydum hamilelik öncesi ve sonra kullanılan bir ilaçmış bende gebe kalmak istiyorum acaba kullanmamın bir mahsuru varmı 1yıllık evliyim elevit ilacını kullanan bir bayan arkadaşım söyledi bir nevi vitamin ilacıymış.acill olarak cevap bekliyorum çünkü bir gün bile beklemek istemiyorum çok teşekür ederim şimdiden yeşim hanım eczacı hiç bir zararın olmadığınıda söyledi.

Elevit gebe kalmanızı kolaylaştırmaz. Sadece gebelik öncesi ve gebeliğin seyrinde kullanımında anne için gereken vitamin desteğini sağlar. Bu nedenle vitamin almanızda sakınca yok.

Siz ne dersiniz???????????????????

evet canım bence fertilaididn içeriği daha geniş kapsamlı elevit sadece anne ve bebek için gerekli vitaminler kombinasyonu o yüzden sen fertilaidi al bu benim fikrim hamiş kalıncada elevite geçersin tatlım stres yapma ben 9 yıldır bekliyorum ilk yıl olsaydı şimdi ikinci sınıfa gidecekti ama rabbim bizim için en hayırlısını bilir ve verir gönlünü ferah tut olurmu

tamam hayatım öle yazıyoda ama eşim kullandı benim.hamileliktede megadyn.demir we folbiol kullanmıştı ben.

doğrudur hayatım sperm surunlarına da vitamin veriyor dr lar özelliklede selenyum veriyorlar bana ankaradaki dr zayıf olduğum için vermişti tatlım yengemede hamileliğinde vermişti inşallah eşinede iyi sonuç veriyordur tatlım

ooo herkes burdaymış benim kağıt katlama işi şu an yok bir şantiyenin projesi basıldı şimdi diğerini son hazırlamalarını yapıyorlar sanırım basılmadan önce ama 550 metreymiş ya :KK43: toplamda tabi enid e1 metre değil daha geniş ya 2 metre ya bir buçuk nasıl gücüm yeticekte katlayacapım bilmiyorum kaç gündür sırtım ağrıyor zaten

meleğim kıyamam sana senin işin değil ama nasıl yoruluyorsundur bide o işleri yapacak başka kimse yokmu yaa yemeğini yedinmi bari

kızlar benim kafam karıştı bu elevit hamilelere veriliyo
biz hamilemiyizki tamam vitamin ama gebelikte kullanılıyo
arkadaş fertilaid ile aynısı olduğunu söylemiş eeeeeee
şimdi benim kafam karıştı
bide benim bi sorunum yok ben çok inanmıştım bu ilaca
zaten ben kilo vereyim diye anam ağladı zor düştüm şimdi bide işe yaramaz duba gibi olursam bide onlamı uğraşcam
benimki zaten gönülsüz
napıyım şimdi yaaaaaaaaaaaa:KK43:(((((((

canım sakin ol sende olacaksın bi gün böle :CüvCüv::CüvCüv:bak gerile gerile gezeceksin fertilaidin kendi sitesinde çevirme yaparak kullanım şeklini okudum canım ben fertilaid hamilelikte kullanılmıyor siklusları ve yumurtlamayı düzene sokuyor fertilaid bu yüzden kendi sitesinde diyorki kaydirigubbakcemile3 eğer siz hamile şüpheleniyor kullanımı durdurun delikafadulden

canım eşin ne kullandı fertilaidmi

siz ne dersiniz???????????????????

hilalcim sonuçta vitamin bir zararı olmaz.ama doktorun varsa ona danış ilk önce bence.bi de sakın vitaaminleri aç karnına içmeyin bağırsakları mahvediyo aklınızda bulunsun.

meleğim kıyamam sana senin işin değil ama nasıl yoruluyorsundur bide o işleri yapacak başka kimse yokmu yaa yemeğini yedinmi bari

evet yedim canım sağol beni düşündüğün için ya şu an o işleri benden başka yapacak boş insan yok aslında bende boş değilim ne bilim banka dökümleriniişlerim arada faturalrım geliyor onlşarı işlerim filan ama acelesi yok benimkilerin bunlar acele dün burdaki mühendis arakdaşta değil biliyorum sizin işiniz değil ama bunlar onaya gidecek dinlene dinlene yapın dedi ama nerde bi birikiyor sorma yazıcının eni 2,5 metre filan ordan çokan kağıdı düşünsene

hilalcim sonuçta vitamin bir zararı olmaz.ama doktorun varsa ona danış ilk önce bence.bi de sakın vitaaminleri aç karnına içmeyin bağırsakları mahvediyo aklınızda bulunsun.

gerçektenmiiii aaaa eşim bu sabah aç karnına aldı yaaaaaa ama biz tok karnına içersek iyice kilo aldırmazmı ya bak şi,mdi buna üzüldüm

canım sakin ol sende olacaksın bi gün böle :CüvCüv::CüvCüv:bak gerile gerile gezeceksin fertilaidin kendi sitesinde çevirme yaparak kullanım şeklini okudum canım ben fertilaid hamilelikte kullanılmıyor siklusları ve yumurtlamayı düzene sokuyor fertilaid bu yüzden kendi sitesinde diyorki kaydirigubbakcemile3 eğer siz hamile şüpheleniyor kullanımı durdurun delikafadulden

canım eşin ne kullandı fertilaidmi

hayatım geçen sene elevit kullandı bu yıl da zinco_c ve supradyn kullanıyor.

gerçektenmiiii aaaa eşim bu sabah aç karnına aldı yaaaaaa ama biz tok karnına içersek iyice kilo aldırmazmı ya bak şi,mdi buna üzüldüm

kuzucum eşimde aç karnına içip işe gitmişti duramamış yernde tuvalettn çıkamamış wede karn ağrısı çok yapıyo.iştah yapmıyo ama ödem yapıyo birzcık.

FERTıLAıD ERKEKLER ıÇıN OLANIN ıÇERıĞı

FERTıLAıD KADINLAR ıÇıN OLANIN ıÇERıĞı

kızlar ben geldim kaydirigubbakcemile2

hoşgeldin tatlım afiyet olsun

evet yedim canım sağol beni düşündüğün için ya şu an o işleri benden başka yapacak boş insan yok aslında bende boş değilim ne bilim banka dökümleriniişlerim arada faturalrım geliyor onlşarı işlerim filan ama acelesi yok benimkilerin bunlar acele dün burdaki mühendis arakdaşta değil biliyorum sizin işiniz değil ama bunlar onaya gidecek dinlene dinlene yapın dedi ama nerde bi birikiyor sorma yazıcının eni 2,5 metre filan ordan çokan kağıdı düşünsene

inşallah bugün biter bu işlerde sende biraz dinlenirsin canım tahmin ediyorum baya yoruluyorsundur rabbim yardımcın olsun

X