Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

kızlar ya şüphe edince namaz abdesti gidiyo
Onu biliyorum
Peki gusülde bozulur mu şüphe ile???
Aslında 3 halde bozulur adet lhusa ve cinsel ilişki
ya dr kontrolüüü
Bak taktım şimdi
gerçi amaaan nasıl olsa alıcam şimdi ne düşünüyom diyom ama
bilmek önemli benim için
bilmeliyim öğrenmeliyim yani
bilen var mı??

anladım canım eşim geldi bu arada araba bozulmuş şimdi gitti dışarı bişier almaya gitti

bak gördün mü kuzucum
boşuna sinirlendin işte
sana demedim mi
İnşaallah kötü bişey yoktur diye
Günahını aldın kocişinin
bak bu saatte gitti yemek almaya
ne diyim sana ben

merhaba ben 3 yasinda cok cici bir kiz annesiyim. 2inci bebegimi istiyorum 1 senedir ugrasiyorum olmuyor olmuyor olmuyor. sonunda doktora gittim oda beni hastaneye sevk etti. cuma gunu gidicem cok heycanliyim neden olmuyor acaba diye dusunup duruyorum. yani ilk bebegim hic beklemdigim bir zamanda oldu dogum kontrol hapi kulandim 1 sene biraktogim ay hamile kalmistim. simdi 2 sene kulandim biraktigin 1 sen oldu yani olmuyor. acaba sonradan olusan bir kisirlik sozkonusu olabilirmi. ben bir kere cok istedgim bir sey icin 4444 defa bir dua okumustum kitapda gormustum ilmihal. ve dileyim yerine geldi bir kac zamandirda aklimdaydi tekrar yapmak ilk sayfayi okuduktan sonra karar verdim yarin basliycam allah hayirlisi versin herkeze allah ilk once olmayanlara versin sonra bana versin.

İnşaaaalllah bebişine kavuşursun canım
sen duana başla
allah evladını sana bağışlasın canım
Uzun ömürler vesin
ewet tıpta seconder (ikinci) inferilite (kısırlık) diye bişey var
Rabbim yardımcın olsun canım
İnşallah sorun çıkmaz da sen de meleğine kavuşursun canım

bak gördün mü kuzucum
boşuna sinirlendin işte
sana demedim mi
İnşaallah kötü bişey yoktur diye
Günahını aldın kocişinin
bak bu saatte gitti yemek almaya
ne diyim sana ben

ya zaten ebni böle alıştırmış ya herald eondan en ufak bi hatada kızıyorum işte canım bu arada benim sağkasığım bacağıma doğru ağrıyor neden ya

ya zaten ebni böle alıştırmış ya herald eondan en ufak bi hatada kızıyorum işte canım bu arada benim sağkasığım bacağıma doğru ağrıyor neden ya

nİye ağrıyo ki kuzum yaaa
Sbahta yazmışsın ağrıyo diyee
hiç hamiş olmadım ki gebelikten diyeyim
ama olabilir biliyorsun canım
Neşeden sonra ümit vermeye korkar oldum
e yumurtan çatladı
Niye ağrıyoki bu yaa

canım ben gidiyim de bi abdest alıyım dahaa vakit geçmesin
dikkat et kendine
belki üşütmüş olabilirsin ayağını
O yüzden ağrıyo olabilir canım
Öptüüüm
ıyi geceler

nİye ağrıyo ki kuzum yaaa
Sbahta yazmışsın ağrıyo diyee
hiç hamiş olmadım ki gebelikten diyeyim
ama olabilir biliyorsun canım
Neşeden sonra ümit vermeye korkar oldum
e yumurtan çatladı
Niye ağrıyoki bu yaa

yavruceylan sana bişi diyimmi geçen ayşeyle msn de konuşurken dedimki neşe için inanılmaz bir şekilde herkes bu kadar ümitliyken ben olumsuz hissediyorum demiştim ama ona sölemek istemiyorum dedim kendim içind ebir rahatlık var sanki olacak gibi ama olmazsada kendimi çok şartlandırmadım tabi

aslinda rabbim herseyi o kadar guzel ayarliyorki. ben esimle velendiimde aramiz cok kotuydu esim sebebi haeln bilmedigim bur bunalim icindeydi. eve gec gelirdi gece disari cikardi hep kavga dovus bagris cagris sonra ben hapi nirakinca hemen hamile kaldim ve esim halen ayni sekilde devam ediyordu hayatina ben yokmusum gibi davraniyordu. sonra kizimiz dogdugunda yine ayni sekilde devam etti 1 sene sonra neolduysa deyisti ve ben esimden ayrilmamak icin ondan bir cocogum olursa bunu yapamam demistim o yuzden hailme kalmak istemistim o zman rabbim hemen verdi kizimi bana. yoksa ben dayanamazdim kizim bana guc verdi arkadasim oldu ama simdi cok sukur esimle cok mutluyum hersey yolunda ama 2inci bebegim olmuyor. ilk bebegim oldugundada tadini alamdim cunki cok problemlerim vardi esimle cok guzel duygular evet ama ben doya doya yasayamadim belkide asiri sekilde istekli olmama bu yuzden yani o duyguyu doya doyaa yasamak istemem antabiliyorumdur insallah kendimi.

yavru ceylan beim kizimin adi ceren onun adinada yorum yaparmisin lutfen yani cerenler nasil olur merakla bekliyorum. hepinize ii aksamlar kizlarrrrrrrrr

yavru ceylan beim kizimin adi ceren onun adinada yorum yaparmisin lutfen yani cerenler nasil olur merakla bekliyorum. hepinize ii aksamlar kizlarrrrrrrrr

canım tanıdığım iki ceren var henüz
ama ikiside çok tatlı
sadece akademik hayatlarında biraz disipline edilmemlile
daha doğrusu bu disiplin küçük yaşta verilmeli
Benim bahsettiğim şey canım eğitim ile ilgili
yani düzenli ders çalışma disiplini
tanıdığım iki ceren de çok akıllı ve hızlı kavrayan çocuklardı
ve ikisi de beyaz tenli balık etli kızlardı
Çok da güzellerdi aynı zamanda
İsmiyle yaşasın evladın canım
naçizane gözlemlerim bu kadar

yavruceylan sana bişi diyimmi geçen ayşeyle msn de konuşurken dedimki neşe için inanılmaz bir şekilde herkes bu kadar ümitliyken ben olumsuz hissediyorum demiştim ama ona sölemek istemiyorum dedim kendim içind ebir rahatlık var sanki olacak gibi ama olmazsada kendimi çok şartlandırmadım tabi

İnşaaaaallllaaaah olacak canım benim
İnşaaalllah olacak
ama işte Neşecimden sonra çok üzüldüm
şimdi korkuyorum inanki
hani senin için olumsuz bişey hissettiğimden değil kuzum
yanlış anlama
ama çok canım yandı neşeyle
belki diyeceksin ki insan hiç tanımadığı biri için bilgisayar başında ağlar mı??
ama oluyor işte
aynı derdi yaşayıınca
o yüzden kuzum aynı üzüntüyü seninle de yaşamk istemiyorum
Bir süre iöin umutlarımı askıya aldım
İnşaaallllah seninle güzel mutluluklar yaşarız yavrum benim. :emir_bebek: :emir_bebek:

İnşaaaaallllaaaah olacak canım benim
İnşaaalllah olacak
ama işte Neşecimden sonra çok üzüldüm
şimdi korkuyorum inanki
hani senin için olumsuz bişey hissettiğimden değil kuzum
yanlış anlama
ama çok canım yandı neşeyle
belki diyeceksin ki insan hiç tanımadığı biri için bilgisayar başında ağlar mı??
ama oluyor işte
aynı derdi yaşayıınca
o yüzden kuzum aynı üzüntüyü seninle de yaşamk istemiyorum
Bir süre iöin umutlarımı askıya aldım
İnşaaallllah seninle güzel mutluluklar yaşarız yavrum benim. :emir_bebek: :emir_bebek:

inşallah canım benim ama neşeye bende çok üzüldüm anlıyorum tabiki ben kolay ağlayamam ama bende çok üzüldüm ama hazırlıklıydım gerçekten hissediyordum ayşeyide çok güçlü bir şekilde hissettim ayçanisa da adetim gecikti deyince kesinlikle hamile dedim içimden aysen74 vardı ya onuda aşağıda adını görünce kesin hamileyim diye yazacak dedim bu arada hamileler için hislerim iyice kuvvetlenmeye başladı hee sana ne dedi dr canım yumoşlar ne alemde hiç sormadım salak gibi bende

inşallah canım benim ama neşeye bende çok üzüldüm anlıyorum tabiki ben kolay ağlayamam ama bende çok üzüldüm ama hazırlıklıydım gerçekten hissediyordum ayşeyide çok güçlü bir şekilde hissettim ayçanisa da adetim gecikti deyince kesinlikle hamile dedim içimden aysen74 vardı ya onuda aşağıda adını görünce kesin hamileyim diye yazacak dedim bu arada hamileler için hislerim iyice kuvvetlenmeye başladı hee sana ne dedi dr canım yumoşlar ne alemde hiç sormadım salak gibi bende

Ayyy ne güzel işte hislerin kuvvetleniyoo
İnşaaalllah doğru çıkar kendin için de
Ne desin iste pek fena değiller
Ama drun tam istdiği gibi de değiller
Yine de verdi iğne
Pregnly bulana kadar canım çıktı şehirdeki son iki taneyi de ben aldım
Yarın vurulucak
Pztesi ilişki istedi
Ben pek ümitli değilim ama
ya nasip

hayır cqnım önceki mesajını görmeyince benim için ne hissediyorsun diye yazmıştım onu düzelltiimkaydirigubbakcemile3

söyliyim mi ki hislerimi korkuyorum ama eyvahedigeldismile eyvahedigeldismile eyvahedigeldismile
İnşaalllah bebişin geliyo canım inşaalllaaah :Saruboceq:
Dualarım sizlerle ne diyim

Ayyy ne güzel işte hislerin kuvvetleniyoo
İnşaaalllah doğru çıkar kendin için de
Ne desin iste pek fena değiller
Ama drun tam istdiği gibi de değiller
Yine de verdi iğne
Pregnly bulana kadar canım çıktı şehirdeki son iki taneyi de ben aldım
Yarın vurulucak
Pztesi ilişki istedi
Ben pek ümitli değilim ama
ya nasip

nasıl yani istedikleir gibi değil derken kaç mm ve kaç tane var bişi demedimi ama iyi yani klomenle büyümüş maşallah subhanallah canım allah nazardan saklasın keşke ist da olsaydın bende pregnly 5000 vardı bir arkadaş bedava verdi bana nasip olmadı kullanmak sana nasip olurdu verirdim valla 2010 5. ay sanırım son tarihide kısmet ama bulmuşsun ya inşallah tutar canım ümitli ol ama hayal kırıklığına uğraam ben böle yapıyorum
söyliyim mi ki hislerimi korkuyorum ama eyvahedigeldismile eyvahedigeldismile eyvahedigeldismile
İnşaalllah bebişin geliyo canım inşaalllaaah :Saruboceq:
Dualarım sizlerle ne diyim

korkma canım ben üzülmemek için elimden geleni yapıcam hem üzülsemde sizler varsınız teselli edersiniz beni :teselli:

Evlenmek isteyen veya çocuğu olmayan kimse, sebeplere yapışmalı. ınsan, bir işin neticesinin iyi mi, kötü mü olacağını bilemez. Muhakkak şu işim olsun diye ısrar etmemeli, Hayırlı ise olsun demeli.
evlenmek isteyen veya herhangi bir dileği olanlar ne yapmalıdır?
Kur’an-ı kerim ve dua, şartları gözetilerek okunursa, fayda verir. Okuyanın ve hastanın buna inanması gerekir. Kur’an-ı kerimin her harfi şifadır, dileklere devadır. Allahü teâlâ, (Kur’an-ı kerim, müminler için şifa ve rahmettir) buyuruyor.

Çocuğu olmayan veya evlenmek isteyenler veya herhangi bir dileği olanlar şunları yapmalıdır:
1- ıstiğfar okumalı. (Malım çok, ama çocuğum olmuyor. Ne yapayım?) diyen kişiye, bir sahabi istiğfara devam etmesini söyledi. O da günde 700 defa istiğfar okurdu. Nihayet on çocuğu oldu. Hasan-ı Basri hazretlerine, kıtlıktan, fakirlikten, çocuğunun olmadığından şikayette bulunuldu. Hepsine de istiğfar etmesini söyledi. Sebebi sorulunca, Kur’an-ı kerimden üç âyet-i kerime okudu. Meali şöyle:
(Çok affedici olan Rabbinize istiğfar edin ki, gökten bol yağmur indirsin; size, mal ve oğullar ile yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin.) [Nuh 10-12]

Çocuklarını idarede sıkıntı çeken bir sahabiye Peygamber efendimiz, (Neden istiğfar etmiyorsun? Ben günde yüz defa istiğfar ederim) buyurdu. ıstiğfar edileceği zaman yüz defa (Estağfirullah min külli ma kerih, Estağfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh) demeli ve manasını düşünerek söylemeli.

Manası şöyledir:
(Razı olmadığın şeylerden yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru. Kendisinden başka ilah bulunmayan hay, kayyum ve azim olan Allah’a istiğfar eder ve günahlarıma pişman olup Ona sığınırım.) [Azim, zatı ve sıfatları kemalde, Hay, ezeli ve ebedi bir hayatla diri olan, Kayyum, zatı ile kaim olan, yarattığı her şeyi varlıkta durduran demektir.]

2- Dileğine kavuşmak için, iki rekat namaz kılıp, sevabını Silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna hediye etmeli, bunların hürmeti için diye dua etmeli. Mesela, “Ya Rabbi, hayırlı bir çocuk nasip eyle” diye dua edip, “Bu duamı silsile-i aliyye büyükleri hürmetine kabul eyle” demeli. (Mekatib-i şerife)

Sabah ve yatsı namazından sonra silsile-i aliyyenin isimlerini, sonra Fatiha okuyarak ruhlarına gönderip, onları vesile ederek yapılan dua kabul olur. Tecrübe edilmiştir.

Ali Ramiteni hazretleri buyurdu ki:
(Günah işlememiş bir dil ile dua ediniz ki, kabul olsun!) Yani, Huda dostlarının huzurunda tevazu eyleyiniz, yalvarınız da, sizin için dua etsinler. ıstigase, yani bir Veliye tevessül de, bu demektir.
[ısa aleyhisselama gelip derler ki, dua ediyorsunuz, devasız hastalıklar iyi oluyor. Hangi duayı okuyorsunuz, bize de söyler misiniz? ısa aleyhisselam da onlara okuduğu duayı söyler. Adamlar bir süre sonra tekrar gelirler, efendim okuyoruz okuyoruz bir şey olmuyor, acaba bize yanlış dua mı öğrettiniz derler. ısa aleyhisselam, (Dua doğru ama ağız yanlış) buyurur, yani doğru dua öğrettim, dua aynı dua ama, ağız aynı ağız değil!]

3- Âyât-i hırz, usulüne uygun okunur ve yanında taşınırsa, murat hasıl olur.

4- Adakta bulunmalı. Mesela, (Şununla evlenirsem, sevabı Seyyidet Nefise hazretlerine olmak üzere, Allah için, üç Yasin okumak nezrim olsun) denince, bu dileğin kabul olduğu tecrübe edilmiştir.

5- Dua izinli okunmalı! M. Masum hazretleri buyuruyor ki: (Duayı, âyet-i kerimeyi sevap kazanmak için okurken kimseden izin almaya lüzum yoktur. Bunlar şifa için, bir ihtiyacın hasıl olması, bir müşkülün hallolması için okunurken, tesir etmeleri, üstadın izin vermesine bağlıdır.) Üstad vefat etmişse, kitabından öğrenip okumak da izin almak olur. ızin alan, izin verenin vekili olur. Vekilin okuması, üstad gibi tesirli olur.

6- Bir dileği olan aşağıdaki duayı okumalıdır. Kör bir zat gelip, (Ya Resul! Allahü teâlâya dua et, gözlerim açılsın) dedi. Peygamber efendimiz de, (Kusursuz bir abdest al! Sonra, ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçı eyle! Onun hürmetine duamı kabul et) duasını okumasını söyledi. O da, abdest alıp dua etti. Hemen gözleri açıldı. [Tirmizi]
Bu duayı okuyanlar, maksatlarına kavuşmuşlardır.
Namaz kılmayanın, haram işleyenin ve kalbi gafil olanın duası kabul olmaz. Ehl-i sünnet itikadında olmayanın okuması fayda vermez. Hak teâlâ, herşeyi bir sebep ile yaratmaktadır. Bir şeye kavuşmak isteyen, o şeyin sebebine yapışmalıdır. Rabbimiz, insana sıhhat, şifa vermek için, dua etmeyi, sadaka vermeyi ve ilaç kullanmayı sebep yapmıştır.

Sebeplere yapışmadan istemek kuru bir temennidir.Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Çalışmadan dua eden, silahsız harbe giden gibidir.) [Deylemi]

nasıl yani istedikleir gibi değil derken kaç mm ve kaç tane var bişi demedimi ama iyi yani klomenle büyümüş maşallah subhanallah canım allah nazardan saklasın keşke ist da olsaydın bende pregnly 5000 vardı bir arkadaş bedava verdi bana nasip olmadı kullanmak sana nasip olurdu verirdim valla 2010 5. ay sanırım son tarihide kısmet ama bulmuşsun ya inşallah tutar canım ümitli ol ama hayal kırıklığına uğraam ben böle yapıyorum

korkma canım ben üzülmemek için elimden geleni yapıcam hem üzülsemde sizler varsınız teselli edersiniz beni :teselli:

bi tane sağda bi tane sol da kayda değer var
biri 13e 16 diğeri 13.5e 16.5
diğerleri daha küçük iki tane var
sadece rahim kalınlığını beğendi
9 yada 10 olmalıymış
benimki 9 çıktı
gene şükrettim bende en azından cevap verdim günde 2 klomene
demekki hakkı 3 taneymiş
ilaçı bulunca vardır bir hayır dedim kendi kendime
Sağol canım
desteğinizi bile almak güzel
İnşaalllah sende bize teyzoş olma mutluluğunu yaşatırsın canım olumunekankayizsmile

X