Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

valal canım ben anlattım okumuşsundur yavaş büyüyen yumurtalarım 2 günde kendiliğinden çatlamış ben o 2 gğnde ceviz fındık badem ve incir yedim hala yiyorum kuruyemişi bizde çok tükeymeye başladık eşimle allahım olmayanlarada nasip etsin ama faydası var sanırım

iyi yapmışsın alalh kabul etsin canım benim

amin canım hepimizinkini inşşşşş Allahım tez zamanda yardım et kucaklarını doldur bu kullrının yarabbim kuzumun dediği gibi(RABBİ YESİR VELA TUASSİR RABBİ TEMMİM BİL-HAYIR)

evet canım öğütülmüş olacak ama çörekotunun içindeki uçucu bir madde var o zaten etki etmesini sağlayan dolayısıyla diyorlar ki çörekotu öğütülür üğütülmez hemen bala karıştırılması lazım ki o madde uçmadan bala karışmış olsun ben 2 gün önce aktardan öğütülmüş alıp öyle yaptım ama şimdi küçük bir öğütücü almak istiyorum kendim öğütüp hemen yapıcam.
balın hakiki kestane balı olsa çok iyi olur ben karadenizli olduğumdan kendi peteğimiz var ve hakiki baldan yapmıştım piyasada satılan ballar çok iyi sayılmaz eğer varsa bi tanıdığın ondan hakiki bal alabilirsin yoksa da tanınmış bir markanın al canım.

kestane balımı ılk kez duydum :uhm:

cnm benım evde karabıberlıgım var ıcıne top bıberlerı atıyorsun sofrada tabaga atarken tepesını cevıyosun o ogütüyo o olumu acep? bende bal ıstıyorum sat bana :KK70:D

bu cörek otu ılla ogutulmusmu olucak bıde bal marketten aldıklarımızla olmazmı ?
evet canım
Canım valla fikfikten hep kaçardım eşim isterdi şimdi hep ben istiyorum onun da hoşuna gidiyo tabii delikafaduldendelikafaduldenhihoyyytopuyorumnanaktan

aynen çalışmalara devam

ben yinede otunu alıyım onun boshayallersmile

cnm şekerli şeyleri şerbetli tatlıları hamur işlerini ben çok severim
şimdi onları yemem bebek içinmi sakıncalı yani şekerin aniden çıkması veya düşmesi falan

canım sende pko varmıydı ben yine karıştırmaya başladım yani normalde biz ko lularda insülin direnci var hem pko lulara hamile kalmayı kolaylaştırmak için metformin içerikli şeker ilacı da veriyorlar şeker hastalarına hipoglisemililere filan bu tür yiyecekler yasakltır ama tarçın iyidir canım böğürtlen köküde çok iyidri ki böğürtlen kökü şekeri düzenleyerek yumurtlamaya etki eder şekerin düzenli olmasıda yumurtlamaya ciddi etkisi var yani bundan çıkardığım bu sonuçta yumurtlama sorunu bir metabolizma sorunu ki şekerde bir metaolizma hastalığıdır

kızlar mrb lar bişey sorcam benim p.tesi- perşembe arasında yumurtlamış olmam lazımdı adet düzenime göre. bahsedilen o yumurta akı kıvamını görmedim ama bi kaç gündür ıslaklık hissediyorum. ya yumurtlama olmuşmudur. bu yumurta akı kıvamıyla evlenmeden önce hep karşılaiırdım o zamanlar acaba bende bişeymi var hastamıyım ya çocuğum olmazsa diye düşünürdüm nerden bilebilirim şimdi o kıvamı görmeyi bu kadar çok isteyeceğimi :) kendimi tavuk gibi hissediyorumzemuszemus

XTATLIKIZ bişey sorucam sana

rahim sarkması yani yerinden ayrılması duydun mu hiç ben duydum hatta geri yerine çekiyolar

sonrada hamile kalınıyormuş

evet canım duydum hatta bi komşumun olmuştu çok zorlamadan sarkmıştı ameliyat olmuştu ama genede bebeği olmuyo 13 senedir olmuyo

sen çok yaşa kuzucum annem getirdi bana kendi bahçesinden iyicede yıkamış şimdi ne zaman kaç gün nasıl kullanılıyo dşye sorsam çok soru sormuş olurmuyum meleğim

hele benim kuşuma bak aşk olsun valla keşke adetinle başlasaydın ve 21 gün kullansaydın canım ilk sayfada tarifi var biliyorsun sabah akşam birer çay bardağı
amin canım hepimizinkini inşşşşş Allahım tez zamanda yardım et kucaklarını doldur bu kullrının yarabbim kuzumun dediği gibi(RABBİ YESİR VELA TUASSİR RABBİ TEMMİM BİL-HAYIR)

amin rabbim kolaylaştırsın hayorlara çıkarsın

cnm benım evde karabıberlıgım var ıcıne top bıberlerı atıyorsun sofrada tabaga atarken tepesını cevıyosun o ogütüyo o olumu acep? bende bal ıstıyorum sat bana :KK70:D

bence kesinlikle olur canım

allahım ne olur duy bu sabilerini

ne olur ya bu kadar ümid boşa çıkmasın,

hilalbebik kuzunaz neşe kayra esk yavruceylan divinity edut almata alpy evindekece yede
bütün bekleyen kucaklara versin bebişleri rabbim

en çaresiz anımızda müjde olsun
sağol canım amin allah razı olsun allah isteyen herkese nasip etsin.:Saruboceq:

evet canım öğütülmüş olacak ama çörekotunun içindeki uçucu bir madde var o zaten etki etmesini sağlayan dolayısıyla diyorlar ki çörekotu öğütülür üğütülmez hemen bala karıştırılması lazım ki o madde uçmadan bala karışmış olsun ben 2 gün önce aktardan öğütülmüş alıp öyle yaptım ama şimdi küçük bir öğütücü almak istiyorum kendim öğütüp hemen yapıcam.
balın hakiki kestane balı olsa çok iyi olur ben karadenizli olduğumdan kendi peteğimiz var ve hakiki baldan yapmıştım piyasada satılan ballar çok iyi sayılmaz eğer varsa bi tanıdığın ondan hakiki bal alabilirsin yoksa da tanınmış bir markanın al canım.

Canım bal petekli mi olacak yoksa süzme mi? Bir de canım bu kürü aç karnına mı yiycez tok karnına mı

canım sende pko varmıydı ben yine karıştırmaya başladım yani normalde biz ko lularda insülin direnci var hem pko lulara hamile kalmayı kolaylaştırmak için metformin içerikli şeker ilacı da veriyorlar şeker hastalarına hipoglisemililere filan bu tür yiyecekler yasakltır ama tarçın iyidir canım böğürtlen köküde çok iyidri ki böğürtlen kökü şekeri düzenleyerek yumurtlamaya etki eder şekerin düzenli olmasıda yumurtlamaya ciddi etkisi var yani bundan çıkardığım bu sonuçta yumurtlama sorunu bir metabolizma sorunu ki şekerde bir metaolizma hastalığıdır

yok canım çok şükür ama glukofen kullanıyorum
yani yumurtalarım oluşuyordu klomenle ama gelişmiyordu doktorum onu verdikten sonra gelişmeye başladılar ama ben tabiki son sürat şekerli ve hamurlu şeyler yemeye devam ettim
beni bu konuda kimse uyarmamıştı
tarçınıda çok severim rahim kuvvetlendirici olduğunu okumuştum
özellikle çinde çok tüketilirmiş
çinin nüfusuda malum zaten
ama gel gelelim onuda yanlış tüketmişim
tarçını bolca pudingle ve sütlaçla tükettim :kedi:

canımcım nerelisin sen rize miydi yoksa

XTATLIKIZ bişey sorucam sana

rahim sarkması yani yerinden ayrılması duydun mu hiç ben duydum hatta geri yerine çekiyolar

sonrada hamile kalınıyormuş
ben duydum ama hep yaşlı kadınalrda gördüm hastanede kaç kadını öle ameliyata aldılar acil olarak hepside neneydi canım sen neden soruyorsun bunu 2 gündür böle bişimi hissediyorsun kendinde genelde çok doğum yapanlarda görülür diye biliyorum

kızlar mrb lar bişey sorcam benim p.tesi- perşembe arasında yumurtlamış olmam lazımdı adet düzenime göre. bahsedilen o yumurta akı kıvamını görmedim ama bi kaç gündür ıslaklık hissediyorum. ya yumurtlama olmuşmudur. bu yumurta akı kıvamıyla evlenmeden önce hep karşılaiırdım o zamanlar acaba bende bişeymi var hastamıyım ya çocuğum olmazsa diye düşünürdüm nerden bilebilirim şimdi o kıvamı görmeyi bu kadar çok isteyeceğimi :) kendimi tavuk gibi hissediyorumzemuszemus

canım ıslaklık hissettiysen yumurtlamışsındır kıvamına takılma eline alıp baktınmı yapışıyor diye belki alıp iki parmağının arasınd auzatırsan belli olur yapışkan olur kıvamı çünki ama genelde vajinada ıslaklık hissi uyandıran akıntı yumurtlama akıntısıdır

hele benim kuşuma bak aşk olsun valla keşke adetinle başlasaydın ve 21 gün kullansaydın canım ilk sayfada tarifi var biliyorsun sabah akşam birer çay bardağı

amin canım aminnnnnnn

ohaoldumsmile unutmuşum kuşum haklısın ilk sayfada vardıya :kedi: annem 2, 3 gün önce getirdi canım adetimi bekliycem artık boş bi zamanında benim adet tarihimide değiştirirmisin canımın içi aralık 19 da geldi ocak 19 beklemediğim tarihim canım

canım bak adet nasıl olunuyor biliyormusun yumurta çatlıyor veserbest kalan yumurta progesteron hormonu salgılıyor progesteronda adet olmayı sağlıyor hatat olası bir döllenme varsa rahmi bebek için hazırlıyor bu hormon canım senin adet siklusların nasıl

28 gündür arada 29-30 felan oluyor ama nadir

o öğütücü olur mu bilmiyorum ki canım ben ama karabiberi öğüttüğüne göre onu da öğütür herhalde.ben de gidip sorucam böyle gereçler satan bi yere.

canım balın kestane balı olması şart değildir herhalde ama kestane balı iyi bir baldır sert bi baldır bizim o kadar satmaklık yok ilaçlık yapıyolar bizimkiler :)) ama etrafında hiç karadenizli yok mu genelde rizeli trabzonlu bal üreticileri oluyo satıyolar.

canım ıslaklık hissettiysen yumurtlamışsındır kıvamına takılma eline alıp baktınmı yapışıyor diye belki alıp iki parmağının arasınd auzatırsan belli olur yapışkan olur kıvamı çünki ama genelde vajinada ıslaklık hissi uyandıran akıntı yumurtlama akıntısıdır[/QUOTE]

ya alıp bakmadım sadece ıslaklık hissettim ve çalışmalara devam ettim umarım olmuştur

yok canım çok şükür ama glukofen kullanıyorum
yani yumurtalarım oluşuyordu klomenle ama gelişmiyordu doktorum onu verdikten sonra gelişmeye başladılar ama ben tabiki son sürat şekerli ve hamurlu şeyler yemeye devam ettim beni bu konuda kimse uyarmamıştı tarçınıda çok severim rahim kuvvetlendirici olduğunu okumuştum özellikle çinde çok tüketilirmiş çinin nüfusuda malum zaten
ama gel gelelim onuda yanlış tüketmişim tarçını bolca pudingle ve sütlaçla tükettim :kedi:

peki sende pko yoksa sorun nedir o zaman benimde klomenle bile yumurtam gelişmedi üstelik pko dışında sadece şeker hastaalrına glukofen filan verir dr lar canım benim bak mesela ben aynı zamanda hipoglisemiliyim yani hipoglisemi kan şekerinde düşme demektir o gün dr uma da daedim ben hipoglisemiliyim dedim biliyorum dedi nerden anladınız ki endokrin bile şeker yüklemesi sonucu anladı dedim o alalhın emri pko lu olupta hipoglisemili olmayan yokki dedi yani pko lularda hep şeker ve insülin üst sınırda dır bana şeker yüklemesi yapıldı şeker yüklemesinde glikozlu su veriliyor içiyorsun 3 saat aç karnına ve saatte bir olmak üzere 3 kere kan alınıyor senden benim önce o şekerli su ile şekerim çok yükselmiş sonra 2. satte hızla düşmüş 3. saattede çok fazla düşmüştü 60 lara kadar buda hipoglisemi olduğunu gösteriyor ve kesinlikle tatlı bişi yasak ben çok sınırlardım kendimi ama bu işyerinde çok yiyorum zorla getirip veriyor arkadaşlar hele bi kıs var çok yiyor çikolata kek bana vermedende durmas yani dikkat etmek lazım canım bak ceviz yiyebilirsin böğürtlen kökünün de bence glukofen gibi etkisi var aynı zamnda böbrek taşlarına sistite ii gelior rahmi kuvetlendirip bebeğe hazırlıyor vücuda dinçlik veriyor vs.
ohaoldumsmile unutmuşum kuşum haklısın ilk sayfada vardıya :kedi: annem 2, 3 gün önce getirdi canım adetimi bekliycem artık boş bi zamanında benim adet tarihimide değiştirirmisin canımın içi aralık 19 da geldi ocak 19 beklemediğim tarihim canım
olsun canım önemli değil halledicemde kuşum mesajlara yetişemiyorum görüyorsun ama işte sonrada unutuyorum değilmi halledicem hemen canım benim

28 gündür arada 29-30 felan oluyor ama nadir

sen yumurtluyorsun muhtemelen sana kim pko teşhisini koydu acaba adet kanaman normalmi canım birde eşine balkıldımı spermi sayı hareket ve morfolojik açıdamnn değerlendirildimi tüplerine baktırdınmı sende pko görünümü olsada belirtileri yok hem pko ile karıştıryor bazen dr lar yumurtalıklardaki görünümü hormonların nasıl pko lu olman için düşük fsh yüksek lh olması lazım bence bi yanlışlık var her bebek sahibi olmayana hemen pko teşhisi koyuyorlar bu drlarda ya boşa kürek sallama canım dediklerime dikkat et

X