Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

merhaba kızlar. gelişme var mı?hamile olan var mı?ya da belirtisi yüksek olan?
benim de bir haftadır ara kanamam devam ediyor. korkmaya başladım artık. yumurtlama kanaması dedim ama bir hafta oldu. doktora da gitmiştim bu yüzden. normal dedi. hiç bişey bulamadı. var mı benim gibi böyle ara kanama yaşayan yumurtlama döneminde.

Ben yaşadım canımiki ay önce 18 .günümde başlamış ve adete kadar devam etmişti
heveslenmiştim yerleşme kanaması diye ama meğer o ay ilk defa hormonlarıma tavan yaptırmışım
İnşaalllah seninki yerleşme kanamasıdır
Sorması ayıp ama kahverengi mi ya da daha koyu mu canım
Kıvamı nasıl camurumsu mu??

adet düzenini biliyormusun canım kaç yıldır evlisinne kadardır korunmuyorsun bunları söyleyebilirmisin normal şartlarda adetini 5 gün geçtiyse bu değer çok az gibi aama belki geç döllenme olmuş olabilir dicem adet siklusunu söylermisin yani bir adetinden diğer adetinin birinci gününe kadar olan zaman
30 günde bir adet oluyorum son ilişki de 3 ekimde olmuştu geç döllenme olabilirmi 3.5 yıldır evliyim geçen ekimde 28 hftlık bebeğim erken doğum oldu ve 15 yaşadı 2 aydır korunmuyoruz

kııslar tam 3 saattir idrarımı tutuyorum ben bi ovülasyon testi yapayım en iyisi bakalım yine kırmızı çıkacakmı çizgi çıksada eşimden hayır yok yattı öldü adamcağızım 2 gündür kıs

kız tutma idrarını enfeksiyon kaparsın:))
yavrum teste çizgi çıksa bilene dün çalışma olduysa yine döllenebilir çünçüm biliyorsun yumurcaklar orda 2 gün yaşıyor
(yumurcak:haydar dümenin spermlere verdiği ad :roflol::roflol::roflol:)

merhaba kızlar. gelişme var mı?hamile olan var mı?ya da belirtisi yüksek olan?
benim de bir haftadır ara kanamam devam ediyor. korkmaya başladım artık. yumurtlama kanaması dedim ama bir hafta oldu. doktora da gitmiştim bu yüzden. normal dedi. hiç bişey bulamadı. var mı benim gibi böyle ara kanama yaşayan yumurtlama döneminde.

canım yasemin değeri 18 çıktı bugün tekrar test yapacaktı ama haber yok inşallah o hamiledir bu arada benim 20 gün süren az az kanamalarım oluyordu östrojen yetersizliği dedi dr yani progesteron ve östrojen canım rahim kendini yenileyemiyor bundan olabilir

30 günde bir adet oluyorum son ilişki de 3 ekimde olmuştu geç döllenme olabilirmi 3.5 yıldır evliyim geçen ekimde 28 hftlık bebeğim erken doğum oldu ve 15 yaşadı 2 aydır korunmuyoruz

cnm benim çok üzüldüm Allah sabır versin bende aynı durumdayım benimki normal zamanında doğdu 1 gün yaşadı bak toparla hemen kendini yoksa benim gibi üzüntüden yumurtlaman yavaşlar

kız tutma idrarını enfeksiyon kaparsın:))
yavrum teste çizgi çıksa bilene dün çalışma olduysa yine döllenebilir çünçüm biliyorsun yumurcaklar orda 2 gün yaşıyor
(yumurcak:haydar dümenin spermlere verdiği ad :roflol::roflol::roflol:)

:roflol::roflol::roflol: ilahi valla ayşecim sen çok yaşa allah yüzünü güldürsün tez zamanda kıssss valla iyiki sizleri tanımışım he ne güzel her derdimizi unutuyoruz allah dert vermesin tabide testin sonucunda silik çıktı ikinci çizgi bu yüzden yumurtalar çatladı sanırım çünki dün ve önceki gün kırmızıydı ki zaten akıntısı da geldi ay o akıntı gelince çok mutu oluyorum yani yumurtlama akıntısı delikafaduldendelikafadulden

saol canım allah sana da sabırlar versin 1 yıl oldu toparladım artık kendimi
ama ilk kez 5 gün gecikmem var ve kan testi çok düşük çıkınca moralim bozuldu bir problem olmasından korktum 32 yaşındayım hiç bu kadar gecikmem olmadı
senin yumurtalamanın yavaşlaması nasıl tespit edildi

:roflol::roflol::roflol: ilahi valla ayşecim sen çok yaşa allah yüzünü güldürsün tez zamanda kıssss valla iyiki sizleri tanımışım he ne güzel her derdimizi unutuyoruz allah dert vermesin tabide testin sonucunda silik çıktı ikinci çizgi bu yüzden yumurtalar çatladı sanırım çünki dün ve önceki gün kırmızıydı ki zaten akıntısı da geldi ay o akıntı gelince çok mutu oluyorum yani yumurtlama akıntısı delikafaduldendelikafadulden

amiiiinn yavrumm Rabbim cümlemizin yüzünü güldürsün keşkem normal hayattada tanışıyo olsak
e hadi hayırlı olsun cnm dün zaten çalışma olmuştu sanırım eğer adamcağız bugün yorgunsa yarın tekrar yaparsınız yumoşlareda zaten 2 gün canlı kalıyor döllenir inşallah
yanlız bana bakarmısınız milletin cinsel hayatına karışır oldum :roflol::roflol::roflol:

öncelikle çok geçmiş olsun çok üzüldüm allah sabır versin inşallah hamilesindir yaşadığın şey kolay değil bunun stresi seni başka durumlara sokabilir yani hormonlarını bozabilir adet düzenin ve yumurtlaman bozulabilir bu yüzden dikkat et üzülme her şey allahtandır de sabret yani normalde yumurtladıktan sonra 14 gün sayıp test yapılabilir diyorlar yani daha yüksek çıkabilirdi 2 az gibi geldi dr a gösterdinmi ne diyor 3 ekimde en son ilişki oldu demişsin ama bi önceki adet tarihin neydi 30 günde bir oluyorsan da 30-14 =16. gününde yumurtluyorsun demektir sen son adet tarihini söyleyebilirmisin gerçi 5 gün geçti dediğine göre 10 eylülde filan mı oldun son adetini canım

Ben yaşadım canımiki ay önce 18 .günümde başlamış ve adete kadar devam etmişti
heveslenmiştim yerleşme kanaması diye ama meğer o ay ilk defa hormonlarıma tavan yaptırmışım
İnşaalllah seninki yerleşme kanamasıdır
Sorması ayıp ama kahverengi mi ya da daha koyu mu canım
Kıvamı nasıl camurumsu mu??

yok canım yerleşme değil çünkü yumurtlama döneminden 2-3 gün önce başladı. hafta sonu ovulasyon testiyle tespit ettim yumurtladığım günü ama hala kanama az da olsa devam ediyor. koyu renkli aynen çamur gibi.

canım yasemin değeri 18 çıktı bugün tekrar test yapacaktı ama haber yok inşallah o hamiledir bu arada benim 20 gün süren az az kanamalarım oluyordu östrojen yetersizliği dedi dr yani progesteron ve östrojen canım rahim kendini yenileyemiyor bundan olabilir

inşallah biri hamile çıkar. 18se kesin hamile. tedavi görmüyorsa tabi.
valla bana yumurtlama kanaması dedi doktor. bir de adetim de 2-3 gün önceden lekelenme şeklinde başlıyor. sonradan sökülüyor. bebek niyetine girdim, bünyem altüst oldu. daha önce böyle şeyler yaşamazdım. strestetn mi acana diyorum ben de.20 gün sürmedi hiç canım. 2-3 gün yumurtlama döneminde olurdu sadece ama bu sefer bir hafta oldu. rahim kendini yenilemiyor derken canım ne demek istedin?sana ne ilaç verdi doktorun?düzeldi mi sonra?

saol canım allah sana da sabırlar versin 1 yıl oldu toparladım artık kendimi
ama ilk kez 5 gün gecikmem var ve kan testi çok düşük çıkınca moralim bozuldu bir problem olmasından korktum 32 yaşındayım hiç bu kadar gecikmem olmadı
senin yumurtalamanın yavaşlaması nasıl tespit edildi

ablacım diyorum çünkü ben daha 20 yaşındayım hayatta iyi kötü herşeyi biraz erken yaşadım ama yaşıma bakmayın olgun ve bilgiliyimdir
benimde 1 yıl 2 ay oldu bende toparladım artık Allahıma şükür
yavaşlaması her ay adetimin gecikerek olmasından ve en sonunda olamamamdan dolayı yumurta takibine girdim yumurtaların büyümediği ortaya çıktı tamamen sıkıntıdan üzüntüden

amiiiinn yavrumm Rabbim cümlemizin yüzünü güldürsün keşkem normal hayattada tanışıyo olsak
e hadi hayırlı olsun cnm dün zaten çalışma olmuştu sanırım eğer adamcağız bugün yorgunsa yarın tekrar yaparsınız yumoşlareda zaten 2 gün canlı kalıyor döllenir inşallah
yanlız bana bakarmısınız milletin cinsel hayatına karışır oldum :roflol::roflol::roflol:

:roflol::roflol: ay allahım sne bizi gülmekten alıkoyma canım hele bir bebilerimiz olsunda görmeye geliriz daha ben ciciler örecem yeğenime inşallah tabi sıkılmazsam ben güzel örgüler örerim ama çabuk sıkılırım bu arada ya oyuncak bebeğim var onun bi resmini çekeyimde göndereyim size durun üzerinde benim 2 sene önce ördüğüm cicileri var yaz kış aynı şeyi giyiyor zavallım resminş çekeyim bi dakak

:roflol::roflol: ay allahım sne bizi gülmekten alıkoyma canım hele bir bebilerimiz olsunda görmeye geliriz daha ben ciciler örecem yeğenime inşallah tabi sıkılmazsam ben güzel örgüler örerim ama çabuk sıkılırım bu arada ya oyuncak bebeğim var onun bi resmini çekeyimde göndereyim size durun üzerinde benim 2 sene önce ördüğüm cicileri var yaz kış aynı şeyi giyiyor zavallım resminş çekeyim bi dakak

ayy çok severim oyuncak bebişleri çek ekle bizde görelim bebişini :))
ben örgüyü pek bilmem çat pat işte
ama bendedikiş dikerim kızlarınız olursa mini kot etekler dikerim çeyizler danteller yaparım ne demişleri kız beşikte çeyiz sandıkta :roflol:
ya sende zavallıyı yaz günü pişirmişsin az yede bebeğe bir iki elbise al :roflol:

son adet 10 eylül dü
doğumdan sonra adte düzenim değişti zaten hamilelik en önce 26 günde bir adte olurdum 4-5 gün sürerdive çok kanamam olurdu doğumdan sonra siklus 30 güne çıktı kanamam çok azaldı ve 2-3 günde de bitiyor

yok canım yerleşme değil çünkü yumurtlama döneminden 2-3 gün önce başladı. hafta sonu ovulasyon testiyle tespit ettim yumurtladığım günü ama hala kanama az da olsa devam ediyor. koyu renkli aynen çamur gibi.

valla bana yumurtlama kanaması dedi doktor. bir de adetim de 2-3 gün önceden lekelenme şeklinde başlıyor. sonradan sökülüyor. bebek niyetine girdim, bünyem altüst oldu. daha önce böyle şeyler yaşamazdım. strestetn mi acana diyorum ben de.20 gün sürmedi hiç canım. 2-3 gün yumurtlama döneminde olurdu sadece ama bu sefer bir hafta oldu. rahim kendini yenilemiyor derken canım ne demek istedin?sana ne ilaç verdi doktorun?düzeldi mi sonra?

yumurlama kanamasını bende duydum ama bu kadar uzun sürermi bilemiyorum valla o dönemde ben dr a gittiğimde östrojen hormonu yetersizliğinden rahim kendini yenileyemiyor dedi dr ama benim adet günüm çok geçmişti yani şöle bilirsin yumurta büyür çatlar sonra progesteron salgılar ev buda rahmi kalınlaştırır ve o ay döllenme olmamışsa bebek yoksa rahim kendini yenilemek için kanar yani adet oluruz bunun için yeterli progesteron salgılanmadığı için ve östrojende bu sayede olmadığı için adet tam anlamıyla gerçekleşmiyor ve rahim kendini yenilemiyor demek oluyor bu o ara tahliller istedi dr benden gitmedim of bir sürü para ya 2 sene oldu nerdeyse senede bir kere toplamda 2 sefer yaşadım ben bunu

valla bana yumurtlama kanaması dedi doktor. bir de adetim de 2-3 gün önceden lekelenme şeklinde başlıyor. sonradan sökülüyor. bebek niyetine girdim, bünyem altüst oldu. daha önce böyle şeyler yaşamazdım. strestetn mi acana diyorum ben de.20 gün sürmedi hiç canım. 2-3 gün yumurtlama döneminde olurdu sadece ama bu sefer bir hafta oldu. rahim kendini yenilemi

yor derken canım ne demek istedin?sana ne ilaç verdi doktorun?düzeldi mi sonra?

Canım bende bebek niyetine girince sapıttı bünyemkafamçokkarıştı
28 günde tıkır tıkır gelen adetim durumu abartıp 21il 34 gün arasında oynamaya başladı çoğunlukla gecikti
hatta son iki ay senin gibi iki gün önce koyu çamurumsu bir sıvım ile iki gün geçirip sonra adet oluyordum
Halbuki sadece saatler önce olurdu bu durum bende sonra da adet olurdum ama iki ay bu durumu yaşadım
İşte böyleyken adetin ikinci gününde hormonlara bakıldı ve LH'ım FSH'ın 3 katı çıktı
Sapıttırdım yani onları da sterstenkafamçokkarıştı
Hatta pko teşhisi koyuyordu dr sonra vazgeçti
Klomene başlayacaktı ondan da vazgeçti bize üç ay daha verdi zaten altı aydır korunmuyoruz?
Sen ne zaman başladın çalışmalara?
Tekrar söylüyorum belki yerleşme kanamasıdır:Saruboceq:

aynı sorun bende de var gibi kanamalar giderek daha da geç oluyor ve bu ay 35 günü de geçti benimde korktuğum böyle bişey çıkması zaten

son adet 10 eylül dü
doğumdan sonra adte düzenim değişti zaten hamilelik en önce 26 günde bir adte olurdum 4-5 gün sürerdive çok kanamam olurdu doğumdan sonra siklus 30 güne çıktı kanamam çok azaldı ve 2-3 günde de bitiyor

canım şöylede olabilir prolaktinin yani süt hormonun yükselmiş olabilir hani bilirsin doğumdan sonra annelerde bir süre adet olmaz hani süt korur derler ya onun gibi ayşeciğim sen ne diyorsun bu işe o da doğum yaptı bir kere daha iyi bilir bu arada ben birkere dr uma sordum bu pko doğumla geçer mi geçer diyemeyiz ama dedi hamile kadınlard hormonlar tamamen yıkılıp yeniden yapılanır belki değişebilir demişti yani böyle bir şeyde olabilir hormonların tamamen yıkılıyordu ve yeniden yapılanacaktı ama işe yarım kaldı hamileliğin bundan olabilir bu süre içinde kendine çok iyi bakman ve stres olmaman lazım bak bir kere hamile kalmışsın yine kalırsın sakın sıkıntı yapıpta kendinin bir infertil adayı yapma arkadaşım ourmu

selam kızlar bende 1.5 senedir bebk istiyorum 5 tane dr gittim hepsi psikolojik dedi en son mayıs ayında sogan kürü uyguladım haziranda adetle birlikte ilt,hap söktüm temmuzda hamile kaldım ama hamile oldugumu ögrendiğim aynı gün kanama basladı ve bebegimi o ay bilmeden röntgen cektirdigim için düsürdüm simdi herseyi akısına bıraktım ve kendimi rahatlatmaya ve mümkün oldugunca düşünmemeye calışıyorum rabbim kimsenin kucagını bos bırakmasın ve bizi bizden baska kimse anlamaz diyorum iyi aksamlar

Canım bende bebek niyetine girince sapıttı bünyemkafamçokkarıştı
28 günde tıkır tıkır gelen adetim durumu abartıp 21il 34 gün arasında oynamaya başladı çoğunlukla gecikti
hatta son iki ay senin gibi iki gün önce koyu çamurumsu bir sıvım ile iki gün geçirip sonra adet oluyordum
Halbuki sadece saatler önce olurdu bu durum bende sonra da adet olurdum ama iki ay bu durumu yaşadım
İşte böyleyken adetin ikinci gününde hormonlara bakıldı ve LH'ım FSH'ın 3 katı çıktı
Sapıttırdım yani onları da sterstenkafamçokkarıştı
Hatta pko teşhisi koyuyordu dr sonra vazgeçti
Klomene başlayacaktı ondan da vazgeçti bize üç ay daha verdi zaten altı aydır korunmuyoruz?
Sen ne zaman başladın çalışmalara?
Tekrar söylüyorum belki yerleşme kanamasıdır:Saruboceq:

canım ben daha öncede bakın önce bu yazıyı okuyun

Hem kadınlarda hem de erkeklerde aynı hormonlar salgılanmasına rağmen, bunların etkilerinin birbirinden tamamen farklı olması son derece şaşırtıcıdır. Örneğin FSH adlı hormon kadınlarda yumurtanın meydana gelmesini sağlayan hormondur. Erkeklerde ise aynı hormon sperm oluşumunu sağlamaktadır. LH hormonu ise kadınlarda yumurtanın serbest hale gelmesini ve progesteron adlı başka bir hormonun salgılanmasını sağlayan hormondur. Progesteron rahmin bebek için hazırlanmasında kullanılır. Aynı hormon erkeklerde tamamen farklı bir görev üstlenmekte ve testesteron hormonunun salgılanması için hücreleri uyarmaktadır. Testesteron ise erkeksi özelliklerin ortaya çıkmasını ve sperm oluşumunu sağlar

ve bu fsh ve lh hormonları beyindeki hipotalamus merkezinin hipofiz bezine emir vermesiyle oluşuyor ve bu hipotalamus stresten çok etkileniyor ve yanlış sinyaller veriyor hipofize bu yüzdende hipofiz hormonları yanlış saşgılıyor vücudumuz bir mekanizma bir bilgisayar düşünün onun bir beyni var ama ona biz hükmediyoruz beynimizde aynen öyle var ama biz hükmediyoruz stresle ona

X