Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

arkadaşlar ben önceki ay 14ünde adet oldum bu ay 12 sinde adet oldum ve şimdi kasıklarımda hafif ağrı hissediyorum yumurtlamış olabilirmiyim kaç gün sürecek bu sık çalışma işlemi.

evet canım sevinirim burdan yaz.

simalcım dün sana attığım mesaj:

simalcım forumda yazdıklarını okudum. Biz de 1.5 yıldır evliyiz. Aynen borçlarımız bitsin ondan sonra düşünelim dedik. 10 ay geçtikten düşünmeye başladık 3-4 ay denedik. Genel tahlillerimizi yapalım içimiz rahat olsun diye gittiğimizde eşimde sperm azlığı ve hareketsizliği varmış. Sperm sayısı 300.000 bindi İnternetten araştırdığımda sayının bu kadar az olduğunu hiç bir yerde okumadım. Herkes milyonlardan bahsediyordu şaşırdım. Eşime de destek oldum inanma hemen dedim Başka doktorlara da gittik. 2 si direk tüp bebek dedi. O kadar şaşkındık ki hemen tüp bebek yaptırmak istiyordum. Bı foruma takılmaya başladıkça kürleri denemek istedim erteledim. Şu an eşim keçiboynnuzu kürü, arı poleni arı sütü, çakşır otu kullanıyor. daha 1 hafta oldu başlayalı ama ben inanıyorum yükseleceğine. Bence sen de kürleri denemelisin. Yani şu an 4 ay daha denemeyi düşünüyoruz. Ondan sonra olmazsa karar vereceğiz. Bu arada hiçkimseye söyleme bunları daha yeni evlisiniz siz de Biz ailelere bile söylemedik. Çünkü sorup duracaklar ve daha da stress oluyorsun. Bu beyinle alakalı birazda nice kişilerin artık umudunu kestiği düşünmediği sırada gebe kaldıkları görülmüş. Ben öğreneli tam 2 hafta oldu. Etrafımdaki insanlar bebek Yokmu diyor. Ben de daha genciz gezelim tozalım Herşey sırayla deyip geçiyorum. İnşallah evliliğimiz 3 yıla varmadan doğal yoldan gebe kalırız canım.

slm kıslar günaydın kusura bakmayın geç yazıyorum ama bir arkadaş mesaj yazmış ona cevap yazdım uzun uzun bu arada neşeciğim hoşgeldin dr ne zaman gidiyorsun

arkadaşlar ben önceki ay 14ünde adet oldum bu ay 12 sinde adet oldum ve şimdi kasıklarımda hafif ağrı hissediyorum yumurtlamış olabilirmiyim kaç gün sürecek bu sık çalışma işlemi.

Biz adetimin 10. gününden 18. gününe kadar devam ediyoruz. Günaşırı diyorlar. Ama 14. ve 15 günler en ideal günler.

Adet döngüsü boyunca doğurganlık dönemlerinde rahim ağzından (serviks) gelen akıntının tipi ve miktarı, rahim ağzının biçimi ve kıvamı ile vücut sıcaklığında değişiklikler olur.

1-Rahim ağzından gelen akıntının tipi ve miktarı değişir. Vajinada (hazne) çok kıvamlı olmayan, bol, şeffaf, kaygan ve iki parmak arasında uzayan bir akıntı olduğu günler (mukus uzaması), gebelik için elverişli günlerdir.

2-Rahim ağzının biçimi ve kıvamı değişir.
Adet günlerinin bitiminde sert olan rahim ağzı yumurtanın olgunlaşmasından 4-5 gün önce yumuşamaya başlar, parmakla dokunulmak istendiğinde vajinanın üst bölümünde hissedilir, yumurtlama olduğu günlerde rahim ağzı iyice yumuşar ve zor ulaşılacak derinliktedir.

3-Vücut sıcaklığı değişir.
Yumurtlamadan hemen sonra vücut ısısı biraz (yarım derece kadar) artar ve yüksek kalır.

**** AKINTININ NİTELİĞİNİ İZLEMEYE DAYALI YÖNTEM :

1-Adet kanaması tam olarak bitince birkaç gün vajinadan akıntı gelmez. Bu günler “KURU” günler sayılır.

2-Kuru günlerden sonra yapışkan, koyu kıvamlı ve pürtüklü az miktarda bir akıntı hissedilir. Rengi sarı ya da beyazdır. Bu akıntı bazen fark edilemeyebilir.

3-Yumurtlama günleri yaklaşırken akıntı artar, kıvamı incelir ve görünümü berraklaşır. İki parmak arasında uzayabilir. Vajinadan “ISLAKLIK” olarak hissedilen bu ortamda spermler rahatlıkla 3-5 gün yaşayabilir, rahim içine geçer ve yumurtayı dölleyebilirler.

4-Islak günler doğurgan günlerdir. Gebelik isteniyorsa düzenli cinsel ilişkide bulunulur, istenmiyorsa ilişkiye girilmez.

5-Yumurtlamadan sonra akıntı yine değişir. Azalır, pürtüklü ve yapışkan olur. Vajinada yine KURU hissedilir. Bu ortamda spermlerin hareketleri güçleşir, rahim ağzından geçemezler ve yaşayamazlar.

Adet sonrası hiç akıntı olmayan KURU GÜNLERDE GÜNAŞIRI İLİŞKİ OLABİLİR.

.Vajinada ISLAKLIK hissedilince cinsel ilişkiye başlanır. İNCE KIVAMLI, UZAYAN, BERRAK GÖRÜNTÜLÜ AKINTIDAN SONRAKİ DÖRT GÜN EN ÖNEMLİ GÜNLERDİR.

Yalnızca vücut ısısını ya da rahim ağzının değişimini izleyerek DOĞAL YOLDAN gebelik elde etme olasıdır.

ÖNEMLİ NOT:

Yumurtlama günleri bazı hastalıklarda, büyük sıkıntı ya da üzüntüler yaşandığında, tatil dönemlerinde değişiklik gösterebilir. Bu durumlarda izlem özel bir dikkat gerektirir. Genital yol enfeksiyonları varlığında akıntının niteliği değişeceğinden bu yöntemin uygulanması uygun değildir.

**** Hacettepe ünv. hazırladığı sağlık sitesinden alınarak copy edilmiştir.

slm kıslar günaydın kusura bakmayın geç yazıyorum ama bir arkadaş mesaj yazmış ona cevap yazdım uzun uzun bu arada neşeciğim hoşgeldin dr ne zaman gidiyorsun
hoşbulduk canım
doktora 16:00 da gidecez
muhtemelen cumartesi gel der
sana bi şey soracam kuzucum
dün ateşim 36.1 di
bugün 36.4 biraz şaşırdım
sen neler yapıyorsun
agrın felan varmı
nasıl gidiyor tedavin

hoşbulduk canım
doktora 16:00 da gidecez
muhtemelen cumartesi gel der
sana bi şey soracam kuzucum
dün ateşim 36.1 di
bugün 36.4 biraz şaşırdım
sen neler yapıyorsun
agrın felan varmı
nasıl gidiyor tedavin

valla canım ne ateşimi ölçüyorum nede başka bişi yapıyorum dr zaten yumurta takibi yapıyor usg ile ateş ölçme yöntemide yumurta takibi için değilmi sonuçta bu yüzden hiç bişi yapmıyorum belimde ve karnımda hafif ağrılar hissediyorum daha çok yumurtalıkalrımda birde alt karnım şiş baya akıntımda var ne bileyim allahtan hayırlısı deyip bekliyorum kendimi strese sokmuyorum nedense bir rahatlık var dr da çok rahat acaba ondan mı bana yansıdı :roflol: bilemiyorum tabi tedavi nasıl gidiyor derken en son dün kontrole gittim ve size haber verdim canım cumarteside tekrar gideceğiz bakalım rabbim bize ne gösterecek bu arada dün menagonuda vuruldum poliklinikte yaptırdım iğnemi bu akşam birde yarın vurulacağım cumartesi de tahminimce eğer bu şekilde ilerlerse yumurtaların büyümesi 15-16 mm lere gelir heralde allahım yardım etsin bize neşeciğim sakin olup rabbimize sığınmaktan başka çaremiz yok inciri yemeklede iyi ediyorsun canım inşallah faydası olur bende almayı düşünüyorum evde 2 kilo incir vardı 6 ay durdu neydeyse buzlukta bi kaç kere kürünü yaptım ve tiksindim verdim kaynanama çokda güzel incirdi kocaman kocaman :) şimdide incir arıyorum yemek için ama akşama alırım

valla canım ne ateşimi ölçüyorum nede başka bişi yapıyorum dr zaten yumurta takibi yapıyor usg ile ateş ölçme yöntemide yumurta takibi için değilmi sonuçta bu yüzden hiç bişi yapmıyorum belimde ve karnımda hafif ağrılar hissediyorum daha çok yumurtalıkalrımda birde alt karnım şiş baya akıntımda var ne bileyim allahtan hayırlısı deyip bekliyorum kendimi strese sokmuyorum nedense bir rahatlık var dr da çok rahat acaba ondan mı bana yansıdı :roflol: bilemiyorum tabi tedavi nasıl gidiyor derken en son dün kontrole gittim ve size haber verdim canım cumarteside tekrar gideceğiz bakalım rabbim bize ne gösterecek bu arada dün menagonuda vuruldum poliklinikte yaptırdım iğnemi bu akşam birde yarın vurulacağım cumartesi de tahminimce eğer bu şekilde ilerlerse yumurtaların büyümesi 15-16 mm lere gelir heralde allahım yardım etsin bize neşeciğim sakin olup rabbimize sığınmaktan başka çaremiz yok inciri yemeklede iyi ediyorsun canım inşallah faydası olur bende almayı düşünüyorum evde 2 kilo incir vardı 6 ay durdu neydeyse buzlukta bi kaç kere kürünü yaptım ve tiksindim verdim kaynanama çokda güzel incirdi kocaman kocaman :) şimdide incir arıyorum yemek için ama akşama alırım
inşallah herşey yolunda gider canım
hakkımızda herşeyin hayırlısını versin rabbim herkese
evet dün benimde buzlukta vardı akşam kaynattım suyunu içeyim diye
eşimde gelirken yarım kilo incir almış onuda yiyorum
bakalım neler olacak kuzucum senin aşılama pazartesimi olur acaba
benimki daha belli degil bugün doktora gittigimde sorarım
muhtemelen aşılamam hangi gün olur diye

simalcım dün sana attığım mesaj:

simalcım forumda yazdıklarını okudum. Biz de 1.5 yıldır evliyiz. Aynen borçlarımız bitsin ondan sonra düşünelim dedik. 10 ay geçtikten düşünmeye başladık 3-4 ay denedik. Genel tahlillerimizi yapalım içimiz rahat olsun diye gittiğimizde eşimde sperm azlığı ve hareketsizliği varmış. Sperm sayısı 300.000 bindi İnternetten araştırdığımda sayının bu kadar az olduğunu hiç bir yerde okumadım. Herkes milyonlardan bahsediyordu şaşırdım. Eşime de destek oldum inanma hemen dedim Başka doktorlara da gittik. 2 si direk tüp bebek dedi. O kadar şaşkındık ki hemen tüp bebek yaptırmak istiyordum. Bı foruma takılmaya başladıkça kürleri denemek istedim erteledim. Şu an eşim keçiboynnuzu kürü, arı poleni arı sütü, çakşır otu kullanıyor. daha 1 hafta oldu başlayalı ama ben inanıyorum yükseleceğine. Bence sen de kürleri denemelisin. Yani şu an 4 ay daha denemeyi düşünüyoruz. Ondan sonra olmazsa karar vereceğiz. Bu arada hiçkimseye söyleme bunları daha yeni evlisiniz siz de Biz ailelere bile söylemedik. Çünkü sorup duracaklar ve daha da stress oluyorsun. Bu beyinle alakalı birazda nice kişilerin artık umudunu kestiği düşünmediği sırada gebe kaldıkları görülmüş. Ben öğreneli tam 2 hafta oldu. Etrafımdaki insanlar bebek Yokmu diyor. Ben de daha genciz gezelim tozalım Herşey sırayla deyip geçiyorum. İnşallah evliliğimiz 3 yıla varmadan doğal yoldan gebe kalırız canım.

inşalllah canım inşallah.bak bu forum ne kadar faydalı acaba bi bizmi böyleyiz der içlenirdim çevremdekiler hep çoluklu çocuklu ne güzel kadaer arkadaşıyız evet daha 1 buçuk yıllık evliyiz.ben annelerime söyledim özellikle kayınvalidem bunalıma sokmuştu beni torun istiyorum bu ay olmadı gelecek ay gününüde kendi belirliyo eşime dedim yeter annene bi sorunumuzun olduğunu söyle hatta sende olduğunu söyle beni rahat bıraksın...dahada kimseye söylemiyorum ama insanlar çok bilmişya 81 doğumluyum geç evlenmdim hep akıl veriyolar guya işte hemen yap bide olmaz erken deme sters olma hadi gelde....

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Ben 3 yıldır evliyim ama korunmadığımız halde gebelik olmadı.Aslında biz de fazla üstüne düşmedik ben de çalıştığım için eve yorgun gelip erkenden kendimizi yatağa atıyorduk sadece hafta sonları ilişki oluyordu.İlk evlendiğimiz zaman 1 sene çocuk olmazsa tedaviye başlarız diyorduk ama malum ihtiyaçlar hiç bitmiyor sürekli borç ödemekten 3 yıl geçti ve ben artık anne olmayı çok istiyorum.Etrafımda herkesin çocuğu var mahallede bile çocuğu olmayan sadece ben varım herkes soruyor biz de düşünmüyoruz deyip geçiştiriyoruz ama aslında istiyoruz. Doktora gitmeye başladık ilk ay klomen kullandım ama doktorum hacıya gitdiği için çatlatma iğnesi vurulamadım tekrar adet oldum bu ay tekrar klomen kullandım çatlatma iğnemi de vuruldum.Doktor 13. gününden itibaren 5 gün süreyle her gün ilişki dedi şimdi çalışmalardayız.Kuzunazcım sana sorum olacak. Netten araştırdım hamile kalmak için Meryem suresini 41 gece okumak gerekiyormuş.41 gece aralıksız mı okumamız gerekiyor yani adetliyken ara vermemiz gerekiyormu bilgin varmı?

ecemcim eşime 1 bucuk aydır keçiboynuzu kürü yapıyorum içiyo sağolsun.dün armut ve havuç aldım armut yemedi ama 3 tane havuç kıtır kıtır yedi .çeviz ve fındık kasesi mutfak masamda duruyo didip gelip atıyo ağzına.çakşırda kayınvalidemde var onuda 1 gün içti kök halinde bi bardağa kaynamış su koydum 5 dk demlendi sarı bi su onu öyle ılık ılık içti devam etsemmi ona bilmiyorum.başka ne yapmamı önerirsin.benim eşim zatüre atlattı şu an onunda etkisi var.1- 2tane ölü çıktı son tahlilinde ramazan bayramından sonraydı.

kızlarrrrr ben geldim çok ösledim sizi neler yapıyosunuz nasılsınız bisürü yeni arkadaşımız gelmiş hoşgeldiler a.s.

neşecim kusura bakma geç cevap veriorum menagon 75 lik aldım 1 toz 1 su olarak yapıyorum şimdi dr umu aradım çift aşılamamı yapıyorsunuz dedim biz hastalarımıza denedik daha önce yumurtaların çatladığı anı yakalarız diye ama gbeelik oranlarında bişi değişmedi dedi yumurta çatladıktan sonra 48 saat içinde döllenme şansı var dedi ama sen bana çift aşılama yapın dersen biz yaparız dedi sen bilirsin sizce ne yapayım kıslar neşeciğim ne yapayım 2 gün üst üste aşılama isteyeyimmi he ne dersiniz ?

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Ben 3 yıldır evliyim ama korunmadığımız halde gebelik olmadı.Aslında biz de fazla üstüne düşmedik ben de çalıştığım için eve yorgun gelip erkenden kendimizi yatağa atıyorduk sadece hafta sonları ilişki oluyordu.İlk evlendiğimiz zaman 1 sene çocuk olmazsa tedaviye başlarız diyorduk ama malum ihtiyaçlar hiç bitmiyor sürekli borç ödemekten 3 yıl geçti ve ben artık anne olmayı çok istiyorum.Etrafımda herkesin çocuğu var mahallede bile çocuğu olmayan sadece ben varım herkes soruyor biz de düşünmüyoruz deyip geçiştiriyoruz ama aslında istiyoruz. Doktora gitmeye başladık ilk ay klomen kullandım ama doktorum hacıya gitdiği için çatlatma iğnesi vurulamadım tekrar adet oldum bu ay tekrar klomen kullandım çatlatma iğnemi de vuruldum.Doktor 13. gününden itibaren 5 gün süreyle her gün ilişki dedi şimdi çalışmalardayız.Kuzunazcım sana sorum olacak. Netten araştırdım hamile kalmak için Meryem suresini 41 gece okumak gerekiyormuş.41 gece aralıksız mı okumamız gerekiyor yani adetliyken ara vermemiz gerekiyormu bilgin varmı?

canım benim bildiğim kadarı iel kurandan hiç bir ayet adetliyken okunmaz ama ayşecim gelirse bugün sana cevap verebilir neşede bilir daha iyi sanırım kuran okumayı biliyor onlar canım ama adetliyken okunmaz bu sure uzun bir sure ama 41 günde okuacaksın diye bir kayde yok bence bir günde 3 tane oku mesela olur bence bu arada adet düzenin nasıl neden hamile kalamadın bu süre içinde yani eğer senin adetin düzenli ise ya eşinde sorun varsa veya senin yumurtlamanda sorun yoksa tüplerinde varsa neden hemen klomen kullanıyorsun ki canım ya bunlardan emin olundu mu

neşecim kusura bakma geç cevap veriorum menagon 75 lik aldım 1 toz 1 su olarak yapıyorum şimdi dr umu aradım çift aşılamamı yapıyorsunuz dedim biz hastalarımıza denedik daha önce yumurtaların çatladığı anı yakalarız diye ama gbeelik oranlarında bişi değişmedi dedi yumurta çatladıktan sonra 48 saat içinde döllenme şansı var dedi ama sen bana çift aşılama yapın dersen biz yaparız dedi sen bilirsin sizce ne yapayım kıslar neşeciğim ne yapayım 2 gün üst üste aşılama isteyeyimmi he ne dersiniz ?
canım çift aşılamayı senden duyuyorum
doktor tabiki sen bilirsin der çünkü
2 kere para alacak bu ne demek oluyor
1.500tl tüp bebek yaptırmış kadar olursun
bu kadar parayı verebilecekmisin canım
sen puregonu 100 lük yaptırıyordun
şimdi menegonu 75 lik yani dozun ayarı düşük
ben merional 150 lik vurulıyorum tedavi bitene kadar bu dozda gidiyor
canım sen bilirsin yumurta çatladıktan sonra normal ilişkidede tutar zaten
iş yumurtanın çatlamasında yinede sen bilirsin
aklını karıştırmayalım ama çift aşılamayı sadece senden duyuyorum

X