Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

günaydın arkadaşlar... malesef ben dün adet oldum... hayırlısı değilmiş.. kıymet bu aya inşallah... yeni adet tarihim 6 kasım... kuzunazcım listede düzeltebilirmisin..

canım geçmiş olsun yeni adet yeni umutlar dolu ay demek bu ay daha sıkı tut olayı düzelticem şimdi listeyi

canım ben şimdi müsait oldum mesajını okıyım sorun nedir ondan sonra uzunca yazıcam ama biraz bekleticem

BEN 5 SENELİK EVLİYİM DR EŞİMDEDE BENDEDE HİÇ BİR SORUN OLMADIGINI SÖYLÜYOR AMA BEBİŞ :emir_bebek:OLMUYOR HER AY DÜZENLİ ADET OLUYORUM YUMURTAM OLUŞUYOR ÇATLAMA OLUYOR AMA BEBİŞ OLMUYOR EŞİM SPERM SAYISIDA ÇOK İİ AMA OLMUYOR İLAÇ TEDAVİSİDE OLDUM BİRAZ ARA VERDİK ŞİMDİ TEKRAR KLOMEN VE ÇATLATMA İĞNESİ KULLANIYORUM BU AY OLMADI 2 DE RELG OLDUM İLAÇ TEDAVİMİN YANİNDA BİRDE KÜR DENEMEK İSTİYORUM HEMDE OVULASYON TESTİNİ DENEYECEGİM BANA YARDIMCI OLUNNN :Saruboceq::çok üzgünüm:

Seyyal canım
Böğürtlen köküne ben de henüz başlamadım ondan cevap vermedim.Zaten böyle bir kür olduğunu da ilk kuzunazdan duydum.ben de 10 gün sonra falan başlıcam.bu topiğin ilk sayfalarında bahsetmişti kuzunaz ordan bakabilirsin.1 ya da 2.sayfa olması lazım.

ALPY SAOL ARTIK NE YAPACAGIM BİMİYORUM :CüvCüv:BU AY HERŞEYİ DENEYECEEGİM ATEŞİMİ ÖLÇÜYORUM İLAÇLARIMI ALACAGIM OVULASYON TESTİNİDE YAPACAGIM BİRDE KÜR UYGULADIMMI İNŞ BUAY TAMAM OLACAKkaydirigubbakcemile2:hulya:

liste gitgide uzuyo uzadığı gibi çabucakda azalır işalahhh :Saruboceq::Saruboceq: yani hamiş listesi bu şekilde çabucak uzar
kuzucum listeyi düzeltirkene benim adıda düzeltirmisin çok önemli değil ama izmitimin numarası olduğu için:kedi:

ben 5 yıllık evliyim ama bebiş yok dr hiç bir sorun olmadıgını söylüyor ilaçda kullandım ama nafile şimdi hem ilaç kullanıp hemde desdekleyici kürler kullanmayı düşünüyorum
ben bu bögürtlen kürünü denemek istiyorum nasıl bir kür bu bana yardımcı olurmusunuz :Saruboceq:bu ay artık herşeyi deneyecegim

biliyorum bu biraz zor ama herşeyden önce stresten uzak durmalı allaha havale etmeli ve ona havale ettiğin için de huzurlu güvenli ve rahat olmalısın böyle olunca streste olmaz, bu arada bişi daha sölicem bana eskiden kim ne kadar stres yapma derse desin mümkün olmuyordu bunu ancak ben kendime öğrettin böyle düşündüm ben elimden geleni yaparım gerisi allaha kalmış ona sığınır ve güvenirim herşeyin bir zamanı var dedim kendi kendime yani bu şekilde kendimi terapi ettim en azından psikolojik olarak iyileştim , canım sende hiç bir sorun yoksa yani tüplerin tıkalı değşlse , düzenli ve normal yumurtluyorsan rahim ağzında vajinada yumurtalıklarda idrar yollarında vs. iltihap yoksa(bunun için akıntını takip et bir kere dayanabilirsen 24 saat iç çamaşırını değiştirme sararıyor ve kokuyorsa iltihap olabilir) ve eşinde spermlerinde sorun yoksa eğer her hangi bir kür önermek nasıl olur bilmiyorum ama böğürtlen kökünü ben kullandım geçen ay ve hiç bir zaman olmadığım şekilde adet oldu (rahmi kuvvetlendiriyor) yumurtladım (yumurta çatlatıyor) kendimi dinç hissettim (iç organları sıkılaştırıp yorgunluğu gideriyor) yani ben faydasını gördüm sende eşinde gıda takviyesi olarak polen bal arısütü karışımı yiyebilirsiniz günde bir kaşık filan-ama en önemlisi dua ben bunu her yerde her yazdığım topikte söylerim ve bunu nasıl düşündüm biliyormusun bir kere tüp bebek merkezine gittim bana aşılama önermedi şansı daha azmış tüp bebek önerdi pekid edim % kaç %60 dedi kendi kendime düşündüm tüp bebek yaparken sana veriyolar iğneyi sen en az 10 tane yumurtluyorsun eşinden spermi alıyorlar sende yumurtaları ve cam tüplerde döllendirip embriyolar oluşuyor yani haşa bi anlamda bebek oluşuyor hücrede olsa ve rahme transfer ediyorlar ama yinede tutmama ihimali %40 ve bu ihtimal bir çok kişide olmuştur yani tüp bebek yapıp tutmayanlar çok var ve sebepsiz infertiliteler neden olmuyor dedim kendi kendime demekki allah istemiyor o ol dediği zaman imkansızlar gerçekleşiyor değilmi size bir şey anlatıcam bununla ilgili birazdan

Son düzenleme:
liste gitgide uzuyo uzadığı gibi çabucakda azalır işalahhh :Saruboceq::Saruboceq: yani hamiş listesi bu şekilde çabucak uzar
kuzucum listeyi düzeltirkene benim adıda düzeltirmisin çok önemli değil ama izmitimin numarası olduğu için:kedi:

evet canım inşallah bu arada günaydın mesajına cevap veremedim sana da günaydın nasılsın

inşallah canım hayırlı haberlerini bekliyoruz o akıntı bende de oldu ve o gün ovülasyon testinde pozitif sonucu gördüm ama sonra bu akıntılar devam etti artarak sonra sarıya döndü baya baya söküldü yani ama yumurtlama akıntısı uzun sürmez ama sen bu günleri değerlendir muhakkak geç gördüm mesajını kusura baka canım

değerlendirdik cnm kaçırırmıyız hiç :) evet ya çatlama akıntısı uzun sürmez 1 yada 2 gün olmalı gerçi benimde 1-2 gün yoğun oldu sonra azaldı soğan suyununda etkisi vardır diye düşünüyorum hem bende 10ncu günde yumurtlamak neeerrdee
nerde o çalışkanlık
ama bi umut işte diyom belki olmuştur bakalım bugün 12.ci günüm doktora gidicem görecez ya eğer ilaçla olmadı tüp bebek yaparım derse bu doktoruda değiştiririm :eek:lmaz:

seyyal ateş ölçme yumurtlama takibi için mi?bildiğimiz dereceyle mi ölçüyosun?hangi saatlerde ölçülüyo?ne çok soru sordum :)
aycanisa,bels41 slm kızlar

iyiyim canım nasıl olsun adetimin bugün 11.günü dün başladı kasıklarım ağrımaya bukadar erken yumurtlama olurmu dün birine daha sormuştum ama cvp alamadım

iyiyim canım nasıl olsun adetimin bugün 11.günü dün başladı kasıklarım ağrımaya bukadar erken yumurtlama olurmu dün birine daha sormuştum ama cvp alamadım

bende 12.gü gündeyim bendede başladı ufak ufak sancılar bende yumurtlama tembelliği var hiç sanmıyorum erken yumurtlama olacağını olsa ne alaa çok sevinirim, belki sende olmuştur ama

ben evlenince 1,5 yıl kayınvalidemle oturdum kimseye çok fazla kötü demek istemiyorum ama en azından yaşlı anlayışsız geri kafalı ve herşeyi saptıran ve yanlış anlatan insanlara yanlış anlaştıran söylediğim kelimenin anlamını tonlamayla bile değiştirip beni insanlara yanlış anlatan eşimle huzursuz olmama neden olan bir kayınvalidem vardı ve öyle bir durumduki eşim ailenin en küçüğüydü kayınavlidem eşi ölmüş bir hanımdı hatat ilk evlendiğiğimde (nasıl böyle bir şeyi kabul ettim bilmiyorum) eltimde vardı ve onlar 6 ay sonra taşındı ailede şu mantık vardı kayınvalide evin en küçük oğluyla oturacak herkesle oturdu ya sıra bendeydi eşimde aile bağlarına annesine düşkün aslında annesinin yanlışlarını görsede sesini çıkarsa sorun olduğu için (oğlum bana karşı geldi gibi anlatıyordu millete saptırıyordu hatta ben böyle saygılı ve sevgili evlat etrafımda görmedim) ayrılmamız mümkün değildi yani eşim benden ayrılır annesinden ayrılmazdı annesinden ayrılırsa tüm sülalesini abilerini unutmak zorundaydı o derecede zan altındaydı eşim ben se bu yüzden hiç sesimi çıkartmıyordum ayrı eve çıkalım diyemiyordum ama hiçte anlaşamıyordum yapı olarak asiydim zaten neyse burası dertleşme topiği değil ama önce imkansızlığını anlatmak istedim bir gün yani yaklaşık 2 yıl önce işe yeni girmiştim ve bir cumartesi iş çıkışı aşırı yağmur yağıyordu yeni haziran girmişti evet haziran 5 filandı neyse ben bu yağmurda dua ettim aynı zamanda ezan okunuyor du alalhım dedim beni bu kadından kurtar varsın oda iyi olsun bende ama biz birlikte yapamıyoruz eşimlede kötü oluyorum sen bi sebep ver allahım ve kayınvalidemden ayrılayım neyse biz ertesi gün kavga ettik kayınvalidemle her zamankinden daha berbat ve saygısızcaydı ben bişiyi düzgün ve kibarca anlatmaya kalksam bu ne diyor filan diyordu neyse bu kavga kötüydü baya kopma noktasına geldik eşimide annesi doldurmuştu ben ailemin yanına gittim 1 ay kaldım ama bu süre iiçinde eşimle habire kavga edip arılacağız diyorduk laf lafı açıyordu ben sen bölesin senin ailen böle derken kötü bir hal almıştı baya ve 1 ayın sonunda kara verdik ayrılacağız bitsin dedik ve adliyeye gittik ben kendim bilgisayarda anlaşmalı boşanma dilekçesi yazdım filan savcı onayladı aşağıya inip veznede ödeme yapın dedi ve biz indik sıfır moralle ama bende (moralli gözükmeye çalıştım her zamankinden güzel ve süsülüydüm) neyse vezneye ödeme yapıcaz memur dediki sistemler bozuk eşiminde acelesi vardı yarın geliriz dedi sonra neyse aradan zaman geçti bi kaç gün ben aradım ne yaptın diye bitsin artık dedim o ben istemiyorum bitmesini dedi yeni ev yeni bir hayat kuracağım seninle dedi herkesi karşısına aldı ama şu an kimseyle kötü değiliz annesinin nazarında eskisinden daha değerliyim her yaptığım değerli bana akrabaları biz seni böyle bilmiyorduk bu kadar misafirperver ve bu kadar iyi diye çok kişiden övgüler duydum yani evimde eşlyalarımda herşeyim çok güzel :nazar: yani diyeceğim bu benim için imkansız dı eşime söylemiyordum bile bu yüzden ama rabbime dua ettim şimdi kayınvalidemde bende daha iyiyiz 1 ay çok sıkıntı çektim annemlerde kaldım kavgha ediyorduk sürekli telefonlarda işim kayınvalidemle oturduğum eve yakın olduğu için annemlere baya uzaktı o yolları git gel sıcakta baya sıkıntı çektim ama sonucu güzel oldu demek istediğim belki biraz sıkıntı çekebiliriz ama rabbim duaları kabul eidcidir bence

bendede 20nci günde olmuştu ve dolayısıyle adetim 6 gün geçti

kızlar hayırlı günler herkese,
eşimin sonucu çıktı sperm yoğunluğu 145 milyon, 1. saatte ileri hızlı hareketli yüzdesi %70 , en önemlisi morfolojide % 8 çıktı şimdi dr dan geldik eşimide götürdüm. bu ayda sonuclansın olmazsa ürolojide kontrol olacak. belki varikosel başlangıcı olabilir dedi . ama eğer önceki başka yerde yaptırdığımız sonuc doğruysa % 2 den yükseldi aslında. çok şükür inşallah dahda yükselir ama bu testi yaptırıp sonucu alana kadar o kadar dua ettimki anlatamam.
benimde bugün 12. günüm yumurta 16 mm de gecen ay daha hızlı büyümüştü. sizce 14. günde yeterli büyüklüğe ulaşırmı acaba çokmu küçük dersiniz.
benim için dua edenlerinizdende allah razı olsun. umarım hepimiz bi an önce kavusutruz yavrularımıza.

seyyal ateş ölçme yumurtlama takibi için mi?bildiğimiz dereceyle mi ölçüyosun?hangi saatlerde ölçülüyo?ne çok soru sordum :)
aycanisa,bels41 slm kızlar

canım evet ateş ölçme yumurtlama takibi için bunun için topikle var sitede ama ben sana şöyle söyliyeyim dereceyi hep sabahları ve aynı saatte koyuyorsun ve yazıyorsun örneğin her gün 36,5 çıkıyor yumurtlama döneminde ise bu biraz düşer 36,4 36,3 gibi düşebilir 35,8 e kadar bile düşer o tarihte hatta ovülasyon testi yaparsan oda bunu onaylar yumurtladığını yani yumurtladığında bu ısı düşer hamile kaldığındada artar diye biliyorum ama kesin bilgi istiyorsan ateş ölçme yöntemiyle ovülasyon takibi yapanlar topiği var ordan öğrenebilirsin hayatım

kızlar hayırlı günler herkese,
eşimin sonucu çıktı sperm yoğunluğu 145 milyon, 1. saatte ileri hızlı hareketli yüzdesi %70 , en önemlisi morfolojide % 8 çıktı şimdi dr dan geldik eşimide götürdüm. bu ayda sonuclansın olmazsa ürolojide kontrol olacak. belki varikosel başlangıcı olabilir dedi . ama eğer önceki başka yerde yaptırdığımız sonuc doğruysa % 2 den yükseldi aslında. çok şükür inşallah dahda yükselir ama bu testi yaptırıp sonucu alana kadar o kadar dua ettimki anlatamam.
benimde bugün 12. günüm yumurta 16 mm de gecen ay daha hızlı büyümüştü. sizce 14. günde yeterli büyüklüğe ulaşırmı acaba çokmu küçük dersiniz.
benim için dua edenlerinizdende allah razı olsun. umarım hepimiz bi an önce kavusutruz yavrularımıza.

canım sperm sayısında en düşük rakam 20 milyondur yani 20 milyonun alştında olursa sonuç kötü sayılabilir eğer yanlış anlamadıysam 145 milyon yazmışsın buda çok yani bu kadar sayı olabilir mi bilmiyorum morfolojide şekil bozukluğu oluyor onunda %14 olması gerekiyor sanırım iyi sayılabilmesi için hareket içinde %70 iyi bir rakam yani ne bileyim belki morfolojisi düşük olduğu içinmi öle dedi allah allah nasıl oluyor ki anlamadım bu konuda daha iyi bilgisi olan arkadaşlar vardır

canım adet siklusun kaç gündü biliyorsun siklus - 14 gün diyolar ama bilemiyorum olabilirde benimde bugün 11. günüm ama hafif ağrılar rahatsız etmeyecek kadar bende hissediyorum ama bu havalar çok tehlikeli yumurtada sıcağı sever sıcak tutalım kendimişzi çorapsız ve terliksiz evde dolaşmayalım karnımızı belimizi ayaklarımızı sıcak tutalım bence

X