Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

sanada günaydın canım hoşgeldin

hoşblduk canım nasılsınız ben biraz rahatsızım afedersin vajina girişinde acayip bi kasıntı var ve idrarımı yaptıktan sonra agrılarım oluyor bebeğimin olması için bir engel daha cıkacak sanırım.:çok üzgünüm:

evinciğim günaydın öncelikle başın sağolsun canım çok üzüldüm lütfen beni maruz gör başım çok ağrıyor önceki sayfalara bakamıyorum yüzümü bir görseniz uyksusuzluktan heryeri şişmiş başım çok ağrıyor dediğim gibi bu yüzden önceki sayfalara bakamıyorum kusura bakma o yüzden sana sorayım nesi vardı halanın anidenmi oldu canım allah rahmet eylesin herşey biz insanlar için
sağol abla. yaa abla geçen perşembe günü kalp krizi geçirmiş yolda hemen ambulansala hastaneye kaldırmışlar yanında kimliği yok diyee hiç bi müdahalaede bulunmamışlar hayvan oğlu hayvanlarr benimm öbür halamın çocuklarııı götürüyo sonra kimliğinii. ozman bakıyolarr ekosunu çekmişler bişey yook diye yollmaışlar. cumartesi günü gene kriz geçirmiş geliniine demişki
ben gene hasta olcam demiş.. gelini koşmuş marketcinin arabasınıı çağırmışş. götürmüşler hastaneye ama yetişememişler.perşembe günü bi müdahale yapılsaydı incelenseydi belkide böyle olmayacakdı.

kızlar ben çıkıyorum kayınvalidenin biten ilaçlarını yazdırıcam biriki fatura ödeyip gelicem öğlen gibi gelirim yine kendinize iyi bakın hoşçakalın

canım önceki sayfalarda yazdıklarını okudum eminim düzelir eşler arasında ve ilk 3 4 yılda bu şekilde gerginlikler çok normal geçicek bunlarda merak etme tecrübeyle sabittir bu arada regle olmadınmı daha canım

haklısın canım inşallah geçer malesef reglede olmadım sanırım onun gerginliğide var dikkat etmişimdir hep regl olacağım zamanlarda kavga ederiz eşimle

sağol abla. yaa abla geçen perşembe günü kalp krizi geçirmiş yolda hemen ambulansala hastaneye kaldırmışlar yanında kimliği yok diyee hiç bi müdahalaede bulunmamışlar hayvan oğlu hayvanlarr benimm öbür halamın çocuklarııı götürüyo sonra kimliğinii. ozman bakıyolarr ekosunu çekmişler bişey yook diye yollmaışlar. cumartesi günü gene kriz geçirmiş geliniine demişki
ben gene hasta olcam demiş.. gelini koşmuş marketcinin arabasınıı çağırmışş. götürmüşler hastaneye ama yetişememişler.perşembe günü bi müdahale yapılsaydı incelenseydi belkide böyle olmayacakdı.

canım bir anlamda takdiri ilahi aslında ecel geldimi hiç bir şey engel olamaz da tabii kimliği yok üzerinde diye bakmamaları çok saçma işte biz böyle bir ülkede yaşıyoruz canım sen müdehaleni yap sonra kim olduğu çıkar elbet ortaya terbiyesiz insanlar

hoşblduk canım nasılsınız ben biraz rahatsızım afedersin vajina girişinde acayip bi kasıntı var ve idrarımı yaptıktan sonra agrılarım oluyor bebeğimin olması için bir engel daha cıkacak sanırım.:çok üzgünüm:

ayçanisa canım çok geçmiş olsun sen sistit olmuşsun bişi dicem sana böğürtlen kökünü içiyormuydun sen

bide her ay oluyor 1 hafta falan sürüp geciyordu önemsemedim pek bu sefer cok olmaya basladı yarın doktordn randevu aldım 9.30 ta gidecegim bakalım

canım aynısı bendedee var şu aralar yaa. he bide eşimle uzun sürelii yani 10-15 dk kadar ilişlilerde acayip yanma oluyo.ve hemen bitiriyozz.. nasıl diyim mesele vajina ıslak olmadan ilişkiye girersinde acır yaa aynı öyle oluyo bi zman sonra.

gunaydın kızlar
nasılsınız okuduğum kadarıyla kuzunazcım moralin bozuk uykusuz geçirdiğin gecenin ardından şimdi günü nasıl devirirrm die düşünüyosun.
cnm evlilik bu herşey var ilk 6 ay biz o kadar saçma şeyler yüzünden kavga ettikki anlatamam evde tabaklarmı kırılmadı ağlama krizlerimi geçirmedim herşey şimdi geriye baktığımızda gülüyoruz inan sebeplerini hatırlamıyoruz bile...
karşılıklı saygıyı yitirmemek çok önemli
geçici bir süreç sen şimdi bebek konusundada streslisin hepimizin olduğu gibi
tabi bu başka şeylerle birleşince kavga olarak ortaya cıkıyor.
moralini yüksek tut derin bi nefes al dışarı verdiğin nefesle içindeki öfkeyi bırak gitsin.
kendini telkin et herşeyin yoluna gireceğine dair. ve tabi dua et
allah yardımcın olsun cnm zamanla aşılıyor ama sakın dünya yıkılmışda sende altında kalmsısın gibi hissetme.

ıdrar Yolu Enfeksiyonları (sistit)Sistit idrar kesesinin (mesane) iltihaplanmasıdır. ıdrar yolları ve üreme sisteminde en sık görülen hastalıklardan biridir. Zamanında tedavi edilmezse hastalık böbrekleri de etkileyecek biçimde yayılabilir ve mesane ve böbreklerde kalıcı hasarlar oluşturabilir.

Nedenleri:

Normal de bakteriler üreme organları ve anüs bölgesinde yaşamaktadırlar. Bazen bu bakteriler alt idrar yollarını aşarak mesaneye ulaşırlar. Mesaneye ulaşan bakteriler işeme ile dışarı atılırlar. Ancak mesaneye gelen bakteri sayısı atılandan fazla ise mesanede ve daha sonraki aşamada böbreklerde iltihaplanmaya yol açarlar.

Bulaşma cinsel birleşme esnasında veya genital temizliğin az olduğu durumlarda oluşabileceği gibi uzun süre idrar tutulması, idrar yollarını daraltıcı hastalıklar, menapozda düşük östrojen seviyesi nedeniyle de oluşabilir.

Kadınlarda uretra erkeklerinkinden çok daha kısa olduğu için dış ortamdan bakterilerin mesaneye ulaşması daha kolaydır. Bu nedenle kadınlarda sistitlerin görülme oranı çok daha fazladır. Kadınların en az % 20'si yaşamları boyunca en az bir kez sistite yakalanırlar.

Nadir de olsa sistiti oluşturan bakteriler böbrek ve idrar yolları aracılığı ile yukarıdan aşağıya veya yakın dokulardaki enfeksiyon odaklarından lenf yoluyla da mesaneye ulaşabilirler.

Sistitin en sık rastlanılan sebebi Escherichia coli ( E.coli, koli basili) adlı mikroorganizmadır. Bu bakteri kalın barsaklarda normal olarak bulunabilir ve cinsel ilişki ile mesaneye ulaşabilir.

Belirtileri:

ıdrar yaparken yanma ve sızı.ıdrar yaptıktan sonrada sürebilir. Sık idrara çıkma. Ağrı kasıklara ve makata yayılabilir. Ateş. Terleme. Yorgunluk. Kusma ve bulantı. ıdrar bulanık, kötü kokulu olabilir. Cinsel ilişki esnasında ağrı hissi olabilir.

Risk Faktörleri:
  • Çok eşlilik.
  • Tümör nedeni ile aşağı idrar yolunda daralma veya tıkanma.
  • ıdrar sondası kullanımı.
  • Hamilelik.
  • ?eker hastalığı.
  • Temizliğe dikkat edilmemesi.
  • Geçirilmiş felç gibi mesane boşalmasını engelleyebilecek durumlar.
  • Yaşlılık.
Tanı:

Tanıda idrar tahlili, idrar kültürü ve ilaçla çekilen ürografi adlı film gerekebilir.

Hastalığın Gidişi:

Uygun tedavi ile sistit belirtileri 24 saat içinde kaybolur.Ancak hastalığın gidişi etken mikrobun cinsine, risk faktörlerin giderilmesine bağlıdır. ıyi tedavi edilemeyen olgularda hastalık kronikleşebilir.

Tedavi:

Sistitler antibiyotikler ile tedavi edilir. Tedaviye başlamadan önce idrar kültürü ve antibiyogram için örnek alınmalı, sonuçlar çıkıncaya kadar idrar yolları enfeksiyonlarında etkili antibiyotikler kullanılmalı, antibiyogram sonuçlarına göre gerekirse bu ilaçlar değiştirilmelidir. kronik enfeksiyonlarda tedavi uzayabilir.

Nasıl Korunabilirsiniz?
  • Tuvaletten sonra önden arkaya doğru silinin. Böylece vajinal ve rektal bölgenizdeki bakterilerin idrar yollarına girmesini engellemiş olursunuz.
  • ıdrarınızı tutmayın. Mümkün olabildiği kadar sık idrarınızı yapın. Böylece mesanedeki bakterileri dışarı atarsınız.
  • Cinsel ilişkiden sonraki on dakika içerisinde idrarınızı yapmaya çalışın.
  • Cinsel ilişki esnasında yeterli kayganlığın sağlanması uretranın zedelenmesini azaltacaktır.
  • Anal ilişkiye giriliyorsa daha sonra vaginal bölgeye temas edilmemeli veya edilecekse iyice temizlenilmelidir.
  • Gün boyunca bol su içilmesi (mümkünse günde 8 bardak) idrar çıkışını ve dolayısıyla da bakterilerin atılımını arttıracaktır.
  • Kahve, çay, alkol gibi içecekleri mümkün olduğu kadar az tüketin. Mesane üzeride irrite edici etkileri olabilir.
  • Genital bölgenizin uzun süre nemli kalmasına izin vermeyin.Naylonlu, sıkı iç çamaşırları giymeyin. Nem bakterilerin üremesini kolaylaştırıcı bir ortam yaratır.
  • Genital bölgenizi günlük olarak hafif bir sabunlu suyla temizleyin.
  • Her gün mutlaka iç çamaşırınızı değiştirin ve pamuklu iç çamaşırları yeğleyin.

canım aynısı bendedee var şu aralar yaa. he bide eşimle uzun sürelii yani 10-15 dk kadar ilişlilerde acayip yanma oluyo.ve hemen bitiriyozz.. nasıl diyim mesele vajina ıslak olmadan ilişkiye girersinde acır yaa aynı öyle oluyo bi zman sonra.

aynen öyle işte bizde bitiriyoruz hemen :kedi:

kızlar benimde eşim daha gelmedi
cuma günüde yazmıstım iğneyi yaptırmadım o günde 14. günümdü önceki gecesi ilişki olmustu zaten sabahta eşim gitti.
netten arastırdım yumurtlama gününden 1-2 gün önce ilişki tavsiye ediliyor
spermlerin içeride hazır beklemesi daha iyi oluyormus.
ben iğneyi yaptırmadım ama o yumurta akı gibi akıntım oldu hemde bütün hafta sonu sürdü
kasık ağrımda cok oldu. yani iğnesizde yumurtladığımı görmüş oldum aksilikya eşim yanımda değildi.
neyse vardır bi hayır bundada.
eşimde bu gece gelecek galiba benim dünde çok kasıklarım ağrıdı ve akıntım oldu
tüplere atılan yumurtanın ömrü 24 saate yakınmıs acaba yakalarmıyız yaaa artık olsun :KK43:(

kıslar ben böğürtlen kökünün sistitede çok iyi geldiğini duydum kullananlardan

kızlar benimde eşim daha gelmedi
cuma günüde yazmıstım iğneyi yaptırmadım o günde 14. günümdü önceki gecesi ilişki olmustu zaten sabahta eşim gitti.
netten arastırdım yumurtlama gününden 1-2 gün önce ilişki tavsiye ediliyor
spermlerin içeride hazır beklemesi daha iyi oluyormus.
ben iğneyi yaptırmadım ama o yumurta akı gibi akıntım oldu hemde bütün hafta sonu sürdü
kasık ağrımda cok oldu. yani iğnesizde yumurtladığımı görmüş oldum aksilikya eşim yanımda değildi.
neyse vardır bi hayır bundada.
eşimde bu gece gelecek galiba benim dünde çok kasıklarım ağrıdı ve akıntım oldu
tüplere atılan yumurtanın ömrü 24 saate yakınmıs acaba yakalarmıyız yaaa artık olsun :KK43:(

canım hesap kitap bunlar hep bir yerden sonra boş allah istedikten sonra o yumurtayla spermi buluşturur ki senin durumunda buna çok uygun inşallah olur düşünme yumurtan gerekli büyüklüğe geldiyse kendiliğinden de çatlar ve her işte bir hayır vardır canım sen sakin ol inşallah rabbim sana nasip etmiştir

aynen öyle işte bizde bitiriyoruz hemen :kedi:
hee bide canımmm bu bende daha öncede olmuştu. illişki esnasında sanki idrarın gelmiş gibi oluyomu. sanki hemen yapacakmışın gibi.eğer öyleyse iltihap vardır.. dr. bana bi antibiyotik verdi 1 hafta kadar kullandım ama onu kullandımm varyaa afedersiniz bi kokulu idrar geldi kanlı gibiydi aynıı bir hafta sonra düzeldim amaa..

hee bide canımmm bu bende daha öncede olmuştu. illişki esnasında sanki idrarın gelmiş gibi oluyomu. sanki hemen yapacakmışın gibi.eğer öyleyse iltihap vardır.. dr. bana bi antibiyotik verdi 1 hafta kadar kullandım ama onu kullandımm varyaa afedersiniz bi kokulu idrar geldi kanlı gibiydi aynıı bir hafta sonra düzeldim amaa..

evet oluyor yarın gidecem doktora bakalım o ne diyecek

X