Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

|....KK Nick....|YAŞ|SAT|infertilite sorunu .|Uyguladığı kürler|beklenen adet tarihi |kullandığı ilaçlar| ovülasyonla ilgili | Dualar
1|kuzunaz|25 | 26.09.2009 |polikistikover |hayıt kapsülü (agnucaston), polenbal, tarçınçörekotu, bal, böğürtlen kökü| belirsiz |glucophage-folic plus-carvital(b12-b6-folicasid bitkisel) | ovülasyon testine başlayacak| 4444 tefriciye ,41 yasin,tesbihler
2|yasemin-66 | 30|14.09.2009|sebepsiz-bebeklerin kalbi duruyor |ba tarçın çörekotu karışımı |09.10.2009 |zinco-s,folbiol,bebe aspirini ve b vitamini | yumurtlama düzenli|4444 tefriciye ,41 yasin,tesbihler
3|alpy| 28|17.09.2009|polikistikover|soğan kürü-eşine keçi boynuzu kürü|belirsiz|glucophage,folik asit |dr tarafından takip yapılacak |meryem süresi,41 yasin ve 4444 tefriciye başlayacak
4|aycanisa |21|23.09.2009|tüp tıkanıklığı|adaçayı yağı,süt ve maydonoz buharı,arslan pençesi çayı| belirsiz|ilaç kullanmıyor |ovülasyonu düzenli gerçeklerşiyor | 500 yasin, tesbih , 4444 tefriciye başlayacak
5| yavruceylan|29|28.09.2009 |polikistikover|şuan soğan suyu-böğürtlen kökü ve bl-tr-çrk karışımına başlayacak|26.10.2009|folbiol|şu an düzenli adetten dolayı düzenli kabul ediyoruz |tesbih var ve 41 yasine başlayacak
6|prlanta|21|12.09.2009|sorun yok|baltarçınpolençörekotu karışımları ve böğürtlen kökü kullanacak|10.10.2009|klomen ve çatlama iğnesi kullandı şimdiye kadar |düzenli yumurtluyor|41 yasin ve 4444 tefriciyeye başlayacak
7|aymes|27 | 27.09.2009|erkek infertilitesi|şu an kür uygulamıyor| 25.10.2009|şu an ilaç kullanmıyor | düzenli yumurtluyor | 41 yasine başlayacak
8|bulut83|27|26.09.2009|sebepsiz infertil|şu an kür kullanmıyor |25.10.2009 |şu an ilaç kullanmıyor |yumurtlama normal | 41 meryem suresi okundu-tilavet surelerine başlayacak
9|Eti_puf|27|10.09.2009|spermiyogram düşüklüğü (eşte)-yumurtlama bozukluğu|keçiboynuzu (eşe) -baltarçın ve süt buharı | 08.10.2009 |ilaç kullanmıyor|yumurtlama düzensiz|4444 tefriciye okundu
10|bels1|27| 26.09.2009|oligosperm|çakşırotu ve keçiboynuzu |23.10.2009|presed(sperm için jel)|yumurtlama düzenli|kenzül arş(kadeh duası)
11|ayferrr|21| 24.09.2009|yumurtalık tembelliği(zaman zaman)|eşine keçiboynuzu |23.10.2009|ilaç yok)|yumurtlama düzensiz|tesbihe başlanacak
12|esengülüm|23| belirtilmedi|polikistikover ve eşte morfoloji ve hareket problemi|eşine keçiboynuzu kürü ce evicap vitamin |07.10.2009|glucophage|belirtilmedi|meryem suresini okuyor
13|Kelebekafyon|22| 22.09.2009|eşte varikosel(ameliyat)|eşine çakşırotu kürü uyguluyor kendi böğ. kök. başlayacak |19.10.2009|ilaç kullanmıyorlar|yumurtlama düzenli|41 meryem süresi okuyacak
14|zeyn77|32| 11.09.2009|yumurtlama bozukluğu ve eşte sperm azlığı|baltarçınçörekotu karışımına başlayacak eşi için panax ginsengi macunu kullanıyor |15.10.2009|klomene başlayacak|ovülasyon testi ile takip edecek|tesbihe başladı
15|ayse.20|20|25.09.2009|yumurtlama bozukluğu-tembelliği|balpolenarısütü karışımı+3 çeşit ot kullandı |25.10.2009|klomen+estrofem|ilaçsız ovülasyon gerçekleşmiyor|7 gün oruç+ya şafi tesbih

evet canım bende pko luyum ben böğürtlen kökü içtim arı sütü polenbal karışımı yedim gece yatmadan sabah baltarçınçörekotu karışımı (bazen) agnucaston hap(hayıtın hapı) yine sabah aç karnına 1 kapsül , ve öğle yemeklerinden sonrada glucophagı ımı içtim sen infertil sebebi olarak yumurtlama bozukluğu ve tembelliği yazdırdın ama canım bana pko lumusun yoksa sende

doktorum sen pco değilsin dedi ama ben diyorum acaba bendemi pco'yum?
çünkü aynı sorunları yaşıyorum çok fazla yumurtam var ve minik minikler büyümüyolar çatlamıyolar ve kistleşiyolar 4 kutu menogon iğneyle bile bitane zor büyüdü.Ama hamilelik oluşmadı
aslında benim sorunum sizlerinkinden farkı benim sorunum yoktu düzenli adet olan bi insandım ben bi kere hamile kaldım doğum yaptım bebeğin ölümüyle stresten böyle oldu

acabba bunların hangisi yaradı sana bilemiyorumki hangisini denesem hayıtın hapınımı,böğürtlen kökünümü?

Son düzenleme:
kızlar hayırlı cumalar.
eşim yarın test vericek dünden beri yanımdaki arkadaşımla fırsat buldukça tefriciye okuyoruz şu anda 100 oldu işlerimizde o kadar yoğunki fazla giremiycem bugün. pazarteside yumurta kontrolüm var. ne olur dua edin sizlerde bana bu ay bebeğime kavusayım artık yıprandık ne olur allahım yardım et. hepinizi öpüyorum iyi hafta sonları pazartesi dr dan sonra yazarım size neler olduğunu.

slm kuzunaz
birz önce buldum burayı çok mutlu oldum

canım hakkınızda hayırlısı olsun inşallah bu ay olur bebişine kavuşursun::CüvCüv:

kuzunaz biz ankarada ön muayene için tüp bebek merkezine gittik bana zayıf olduğum bide çok yumurtam olduğu için p k o dedi glucophage verdi bide vitamin eşimin %60 spermin %50 si hareketliymiş banada önerebileceğin şeyler varmı yardım edebilirmisin lütfen ALLAH ım hepimize nasip eder inşallah

canım bak pko nasıl oluşuyor biliyormusun beyinde bir merkez var bilirsin hipotalamus diye ve bu merkez hipofiz bezine emir veriyor ve hipofiz bezi fsh ve lh hormonlarını çalıştırıyor bu hormonlarda bizlerde yumurtlamayı etkiliyor ve adet olmayı filan sağlıyor vs. bu hipotralamus denen merkez stresten çok etkileniyor dolayısıyla yumurtlama bozuluyor yani yumurtalar yeterli büyüklüğe ulaşıp çatlamadığı için yumurtaların üzerinde kistçikler olarak kalıyor poli=çok kistik=kistli =over=yumurta yani çok kistli yumurtalarımız var bizim aslında bunlar kist değil bizim gelişmeyen yumurtalarımız pko nun sebebi belli değildir zaten ya genetik bir metabolizma hastalığı ya şişmanlık ya stresten bozulan hormonlar ne bilim meslela şişmanlıkmı pko dan oluyor yoksa şişmanlıktan mı pko oluyor filan bu belli değil yani sebebi belli değil ama stresin hormonları etkilediği ve bu şekilde yumurtlamada direnç olduğu ve gelişmeyen yumurtaların kist olarak kaldığı kesin ve bu kist olarak kalan yumurtalar gelecek aydaki adeti ve yumurtlamayı da engelliyor bu sefer her ay üzerine yeni kistler ekleniyor bu böyle bir kısır döngü pko bu yani polikistikover ama birde pkos var polikistikover sendromu yani pko dan dolayı şeker hastalığı şişmanlık tüylenme sivilcelenme adet düzensizliği vs. gibi şikayetlerin biri yada bir kaçı olunca pkos oluyor canım sende pko var ama pkos yok sanırım yani ben sana usg görüntümün aynısı olan bir görüntü gönderiyorum ekte bak tamammı burada siyah siyah küçük gördüklerin bizim gelişmeyen yumurtalarımız yanikistler pko da teşhis konarken hem bu görüntülerin hemde fsh ve lh hormonlarında sorun olması lazım canımcım

Eklentiler

• $pkousg.jpg
    20,8 KB · Görüntüleme: 41
senağlama kimse duymuyomu beni

Son düzenleme:

canım glucophagını düzenli kullanmanı tavsiye ederim bu ilaçta biraz zorlanabilirsin ilk aşamada ama dayan alışırsın sakın bırakma karnının iyice tok olmasına özen göster bunu içerken bende düzenli kullanmadım ama hangi dr a gittiysem devlet hastanesi tüp bebek merkezi vs nereye gidersem gideyim bana düzenli kullan dediler ama zayıfım diyorsun şeker üklemesi yapıldımı aslında glucophage şeker ilacıdır bilemiyorum çok yumurtan olduğu için pko mu dedi yani nasıl söyliyim pko az önce arkadaşada anlattım ekte görüntüsü de var yani gelişmeyip kist olup kalan çok yumurta varsa pko dur yani yumurta büyüyüp çatlayınca ya döllenir bebek olur yada döllenmezse karın boşluğunda kaybolur ama 10 mm nin altında kalıp byümezse yumurtalar üzerinde kalır ve pko olur tabi pko ilerledikçede sendromlar oluşur ama yumurta yeterli büyüklüğe ulaşırda çatlamazsa buda folikül kisti olur folikül kisti olsa 1 ay doğım kontrol hapı içiyorsun geçiyor ama bizimkiler genelde 6-8 mm çaplarında çok küçük kalıp yumurtalıklarda kaldıkları için bir ilacı yok tedavisi yok dedi bana dr lar hep ama tabi sendromları tedavi eidlebiliyor ve pko kısırlık değildir sadece bir gebe kalamama durumu söz konusu olabiliyor ve buda tedaviyle bazen çok çabuk bazende uzun süren tedavilerle hallediliyor

acabba bunların hangisi yaradı sana bilemiyorumki hangisini denesem hayıtın hapınımı,böğürtlen kökünümü?

canım hayıtıda böğürtlen kökünüde yumurtlayana kadar kullandım hayıt hormonları düzenler böğürtlen köküde yumurta çatlatıcı rahmi kuvvetlendirici ve şeker düzenleyici özelliği vardır bizde insülin direnci vardır şeker ya biraz sınırdan yüksektir insülinde sınıra yakındır ve şeker yüklemesi yapıldığındada şeker hızla düşer buda hipoglisemi kan şekerinde düşmedir kendini takip et hamur işi beyaz ekmek ve pilav yediğin zamanlar uyku basıyormu ve bunun sonrasında acıkman nasıl çabukmu birde tam tersini dene bunları kes ve protein ve lifli gıdalarla beslenince nasıl hissediyorsun

eşin için keçiboynuzu kürünü deneyebilirsin tabı kuzunaz daha bilgili bu konuda ama keçi boynuzunu bende içirtmiştim eşime baya işe yaradı

estağfirullah arkadaşım biz burda paylaşım için varız bende sizlerden çok şey öğreniyorum sağolun , keçiboynuzu küründen memnun kalanlar çok argimax diye bir bitkisel ilaç var sanırım birde e vitamini çakşır otu havuç suyu bunlar iyi geliyor diyorlar birde ben sabahları günlük ama tavuktan yeni çıkmış yumurtanın süte katılıp yendiğini duydum iyi geliyor diye birebir eltim anlattı tanıdığı biri için yapmışlar ve tabi çok iyi bakman lazım fındık badem ceviz vs allahım yardım etsin yarabbim zor ya valla hepsi para bir yerde emek sarfetmek zmaan ayırmak gerek alahım sen yardım et bunlardan en iyisi dua etmek olacak birde kayracım bak stres sakın yapma biliyorum rahat olmak çok zor ama işini allaha havale edip ona güvenip sığınırsan rahatlarsın stres bizi pko ya iter zaten ki pko varsada ilerletir

cnm anlattıkların bana yabancı değil çok araştırdım sen ve benim gibi kişiler araştıra araştıra doktor gibi oluyoruz zaten :))
doktorum benim pco olmadığımı pco'nun benim durumumdan daha ağır olduğunu söledi teşhisi koymak için bu görüntü bendede oluyo fakat dediğin testler yapılmadı sadece yeni doğum yaptığım için çook önceden süt hormonuma bakıldı normaldi,bide geçenn ay çatlama iğnesi olacaktım LH çatlama hormonuma bakıldı çok düşük çıktı iğneye rağmen çatlamadı...
bendeki sorunumda seninkiyle aynı olanlar : aşırı üzüntüden etkilenen beynin dediğin merkezlerin(hipofiz,hipotalamus) yumurtalamayı etkileyen bezlere emir vermemesi
bu yüzdende yumurtaların yeterli büyüklüğe gelip çatlamaması ve adet gecikmesi kist olması
farklı olanlar ise: bende tek bir tane kist oluşuyo çok kistik yapılar olmuyo
şişmanlık yok,sivilcelenme ve tüylenmede aşırı derecede değil

mrh kızlar nasılsınız.bıraz gec ama hepınıze hayırlı cumalar.alahım dualarımız kabul etsın.hayırlısıyla bebıslerımızı göndersın:Saruboceq:

çok teşekkür ederim kızlar şimdi çıkmam gerekiyo sonra yine mutlaka gelicem kendinize iyi bakın ALLA a emanet olun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…