Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

günaydın arkadaşlar dün bende giremedim çok yoğundum sitedede problem var sanırım girmeye çalıştığım zamanlarda açılmadı inşallah çabuk düzelir

canım bekarken bende 2-3 ay adet olmadığım zamanlarda ateş basardı sinir stres ağlayacak olurdum hep anlıyorum seni farlutalın biteli kaç gün oldu canım adetin yakındır senin o yüzden bu kadar sendrom yaşıyorsun

günaydın hoş geldinizz bayanlarr buraaya ilk ben girdiğim içinn pardon yaa sümeyrat burdaydı ben geldiğimde :) o yüzden ben karşılıyım sizii hoşş geldiniizz kızlarr

günaydın kızlar.. bende de aynı sorun var yaa, bi gelemedi gitti.

7 gün olduu ablaa ama hala olmadımm soğan suyunudaa içiyimde içim iyce temizlensinn bu ay 6 ayın acısını çıkartmam lazımm iyi bi adet olmam lazım benim

günaydın herkesee..
kuzunaz hala test yapmadın mııı
ben çatladım walla meraktan maaşaallah iyi dayanıyosun yap şu testi de sevinelim artık

DOMUZ GRıBı’nden korunmak için basit fakat etkili önlemler.

Aşağıda okuyacağınız önlemler Dr.Vinay Goyal tarafından herkesin yararlanabilmesi için yayınlanmıştır.

Dr.Vinay Goyal: Yoğun bakım ve Tiroit uzmanıdır. MBBS, DRM DNB.20 yıldan fazla klinik tecrübesi vardır. Hinduja Hastanesi, Bombay hastanesi,

Saife Hastanesi, Tata Memorial hastanesi gibi önemli kurumlarda görev yapmıştır. Şu anda Malad’da, Riddhiviayak Cardiac and Critical center’da Nükleer ilaç

departmanı ve tiroit klinikleri şefi olarak görev yapmaktadır.

Mikrobun vücuda giriş noktaları yalnızca burun delikleri, ağız ve boğaz yoluyla olmaktadır. Çok bulaşıcı bir yapıya sahip olmasından dolayı her

türlü önleme karşı H1N1 virüsüyle temas etmekten kaçınmak veya korunmak imkânsızdır. H1N1 virüsüyle temas etmek virüsün vücutta çoğalması kadar

önemli değildir. Sağlığınız yerinde ve H1N1 hastalık belirtileri göstermiyorken virüsün vücutta üremesini, belirtilerin daha da şiddetlenmesini ve ikincil

enfeksiyonları n gelişmesini önlemek için dikkatimizi N95 veya tamiflu gibi ilaçları stoklamaya vermek yerine çoğu bildirgelerde bahsedilmeyen bazı çok

basit önlemleri uygulayabiliriz.

1. Ellerin sıklıkla yıkanması ( Bütün bildirgelerde bahsedilmiştir)

2. “Hands-off-the- face” “Ellerinizle yüzünüze dokunmayın” yaklaşımı. Yemek, banyo ve yara bakımı gibi zorunluluklar dışında yüzünüzün herhangi

bir yerine dokunmaktan kaçınınız.

3. Ilık tuzlu suyla günde iki kere gargara yapınız( tuza güvenmiyorsanız listerin kullanınız). H1N1 ‘in boğaz ve burun boşluklarında çoğalıp

enfeksiyona sebep olarak karakteristik belirtileri göstermesi için 2 -3 güne ihtiyacı vardır. Sağlıklı bir kişinin ılık, tuzlu suyla gargara

yapmasının etkisi hastalığa yakalanmış olan bir kişinin tamiflu kullanması ile aynıdır. Bu basit ucuz fakat güçlü önleyici yöntemi küçümsemeyiniz.

4. Yukarıdaki 3. önleme benzer olarak; Burnunuzun içini en az günde bir kere ılık tuzlu suyla temizleyiniz. *Günde bir kere burnunuzu sümkürün ve sonra

ılık tuzlu suya batırılmış pamuk tamponlarla silerek temizleyiniz. Bu yolla burnunuzda bulunak virüs sayısını etkili bir şekilde azaltmış olursunuz.

5. Narenciye suları gibi C vitamin bakımından zengin olan yiyecekler kullanarak doğal bağışıklığınızı güçlendiriniz. Eğer ilave olarak C vitamin

kullanmak zorunda iseniz emilimi artırmak için mutlaka Çinko ile birlikte alınız.(örneğin zinco-c)

6. Bitkisel çaylar, çay, kahve gibi sıcak veya ılık içeceklerden içebildiğiniz kadar çok içiniz. * Sıcak içecekler içmek gargara yapmakla

aynı etkiye sahiptir fakat ters yöne doğru. Sıcak içecekler virüsleri yaşamaları mümkün olmayan ortama sahip olan mideye doğru yıkayarak

götürürler. H1 N1 virüsü midede çoğalamaz, herhangi bir zarar veremez ve hayatiyetını devam ettiremez.

Herkesin faydalanabilmesi için bu bilgiyi lütfen e-mail listenizde bulunan herkese iletiniz.

Sağlıklı günler dileğiyle.

Dr.Vinay Goyal

kıslar paylaşmak istedim lütfen çok dikkatli olun bizler bu dünyaya bebiş getireceğiz gerçi kıyamet alameti bunlar salgın hastalıklar yani ama biz önlemimizi alalımda

günaydın herkesee..
kuzunaz hala test yapmadın mııı
ben çatladım walla meraktan maaşaallah iyi dayanıyosun yap şu testi de sevinelim artık

canım yapmadım valla öyle bir umudum olmadığı için ya nasıl sölesem ben bu kadar erken adet olmuyorum ama çok belirti verdi adet belirtisi olacam sandım ne gelen var ne giden akıntım bile tertemiz gelsede çoookkk az geliyor ağrılarımda zaman oluyor devam etmiyor ben hiç bişi anlamadım bu işten testi alıpta yapasım yok valla

canım sen test yaptınmııı. ben hamile olmadığımdan eminimm ondan bu çabamm..

ama varya soğan suyu önümde ben ona bakıyom o bana nasıl içecem ben bunuuu:çok üzgünüm::uhm:

çok zor onu içmek bi aralar bende içmiştim
ardından hemen tatlı bişey at ağzına şeker falan bulundur
mümkünse naneli olsun yoksa miden hassassa benim gibi
çok kokuyor fena ediyo sonra insanı

çok zor onu içmek bi aralar bende içmiştim
ardından hemen tatlı bişey at ağzına şeker falan bulundur
mümkünse naneli olsun yoksa miden hassassa benim gibi
çok kokuyor fena ediyo sonra insanı
ana soğan suyu dedikleri bumuymuşş bee bu böğürtlen kökünün suyundan civanperçemindennbenim içtiğim o onca bitki çayından daha iyii bee

canım sen test yaptınmııı. ben hamile olmadığımdan eminimm ondan bu çabamm..

ama varya soğan suyu önümde ben ona bakıyom o bana nasıl içecem ben bunuuu:çok üzgünüm::uhm:

evinciğim kendini baştan tiksindirirsen içemezsin bak ben soğan suyunu rahatlıkla içerim ama inciri içemedim aşırı tatlıydı çok midem bulanıyordu bana göre soğan ssuyu incirden daha iyi canım yani

dün de demiştim ya bende test bağımlılığı oldu galiba yerinde olsam en üç kere yapmıştım maşaallah valla.. bende senin gbi olsam keşke testlere verdiğim paranın haddi hesabı yok, eczaneler tanımasın die bi de her defasında farklı yerden alıyorum test almadık eczane bırakmadım yakınlarda :)kaydirigubbakcemile3

aymesciğim ya ben mesela ilk maydonoz suyu içmeye karar vermiştim tam içicem eşim geldi öööööö yaptı ya yapma diyorum tam ağzıma götürüyorum ööğğğ yapıyor bi içeyi dedim benn öğğğğğğ yaptım bu sefer baştan beni tiksindirdi ve zeytinyağı gibi boğazıma tıkandı baştan tiksinirse insan içemiyor ben soğan suyunu rahat rahat yudumluyordum ve tatlımsı bir tadı var rahatsız ederse bir tek kokusu eder oda yemeklerdede oluyor o koku zaten

ablacımöle düşünme yaa... eşinle tekrar konuştunmu akşamm.. anlatsana nolduu akşamm.seni çok iyi anlıyorum biliyomusunn inan çok üzüldüm senin adınaa ama ablacım be sana akıl vermek gibi olmasın ama kayranında ayşeninde dediği gibi senin elinde be ablacım unutma bak sen daha öncede ona ne demiştin hatırla hani bize sölemiştin çocuk içinn sennn boşalmana bakk falan demişsin yaa bilmiyorumm yaa abla belkide senin o tip düşüncelerin yüzündenndir. düşünsenee örneğin bi koca karısınaa amaann sen doğurmana bak falan dediğinii. ablacımm sen bence onunlaa bidaha konuşş sen çok çok akıllı birisinn bununn son defa olacağını bidaha olursaa affetmeyeceğini söle lmaz: ve bu davranışları yüzünden artık çocukta düşünmediğinii senin iyi bir baba olacağını sanmıyorum falan de odaa kesin direkk olarak tepki verecektir eğer çocuk istiyosaa. hayır olurum falan der... sen ispatlamasını vee yeniden sana bu konuda güven vermesini isteyebilirsinn.. ne bilimm yaa çok üzüldüm seniinn adınaa

:roflol::roflol::roflol: canım benim aynen öyle işte test alıcam negatif çıkıcak e bu sefer adetim gelmiyecek ve başlıcam kendi kafamda kurmaya erken yaptım ondan çıkmadı acaba test iyi değilmiydi bir tane daha yapayım diye diye iyice yıpranıyor insan

ana soğan suyu dedikleri bumuymuşş bee bu böğürtlen kökünün suyundan civanperçemindennbenim içtiğim o onca bitki çayından daha iyii bee

anammm beğendinmi git kıs çatlak
ben onu içerken titriyodum resmen
o kokusu varya beni mahfediyodu
ama sonra sakın içme dediler bıraktım
15 günde bi adetim gelmeye başladı
dengemi bozdu benim hep düzenliydi çünkü
ben yinede fayda olur belki bişeye diye içimştim
her duyduğumu içiyorum malum bebişim gelsin diye

evet canım ben kokuya çok hassasım
bide midemde pek iyi değil onada soğan iyi gelmiyo zaten
2 haftaya yakın içmiştim ama mahfolmuştum resmen
sonra bıraktım bütün düzenim bozuldu
2 haftada bir adet olmaya başladım
iltihabı falan söküyomuş benim içimde bişey olmayınca
sürekli adet kanaması geliyodu dr hemen bırak dedi
bende bıraktım sonra

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…