Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

benim de merak ettiğim elfida 1789 yani senin gıbı hemen çektırmelımıyım ben de bazıları hemen gerek yok dıyolar bazıları zaman kaybetme once 1 yıl dene dıyolar anlamadım neye gore ben 3 senelık evlıyım 4-5 aydır korunmuyoruz hiç düşük yasamadım kurtaj, iltıhabı rahatsızlık v.s. ve adetlerım çoık duzenli yumurtam olgunlaşıp zamanında catlıyo sızce bıraz daha bekleyeyım mı yoksa rahım fılmı cektıreyım mı?

arkadaşım demişsin ya bende senin gibi hemen çektirmelimiyim benim durumum şu ben 3 yıllık evliyim ve 1,5 senedir korunmuyorum yani baya bi zaman oldu. ama doktorlar bile normalde 1 sene veriyorlar ama bazende olsa 6 aydan sonrada tedaviye başlayın diyen oluyo. seninki daha çok yeni bence en azından bi 7-8 ay olsuun derim.
bu zaman dolduğunda da bence ilk önce eşin sperm testi yaptırsın iyi bi yerde ama çünkü biz bi tıp merkezinde yaptırdık sonuç kötüydü çapada yaptırdık 2 kere sonuç iyi çıktı o yüzden iyi bi yerde yapılınca zaten eşinde bi sorun yoksa direk eşe yönlendiriyorlar. bu benim nacizane fikrim. tabiki sen bilirsin yine

canım ben 4 defa düşük yaptım aralarda uzun zaman gebelik oluşmayınca tüplerde tıkanma falan olmuş olabilir diye tekrar çektirdim.sadece bunlar olsa neyse 1 kere sulu ultrason çekildi o rahim filmindende ağrılı 1 histereskopi yapıldı 3 kere kürtaj oldum .bence işin sonucunda bebeklerimize kavuşmak varsa bu acıya değer zaten hepsi en fazla 3-5 dk sürüyo adet sancısının biraz fazlası gibi rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın tatlım bu arada kaç yaşındasın ne zamandır deniyorsunuz

ben 29 yaşındayım evleneli 3 sene oldu ama 1,5 yıldır çocuk istiyoruz. Rabbim isteyen herkese hayırlı edepli hayalı tertemiz bir evla versin inş.
bide benim aklıma takılan bişey var ben zannederdimki benim her ay düzenlidir adetlerim şaşmaz yani olrum adet olunca yumurtam büyüyo ve çatlıyo yani büyüme ölçüleri normal çatlamada da sorun yok zannediyorum adetleri düzenli olunca. acaba böylem yoksa bu işin adetin düzenli olmasıyla alakası yokmu?

ben geldım kızlar gunaydın hepınıze.....
dun benım ıcın cok zor bır gundu
aglayarak gerı dondum....butun sınrılerım bozuldu
o kadarkı dolmusum demekki
benım tahlıllerımde allha sukur hıc bır sorun cıkmadı
cocuklugumda kızamık gecırmedıgım ıcın vurulmam
gereeken bır aşı varmıs o asının ustundende 1 ay gecmesı lazımmıs
yanı kasım sonu adetımde ılaclara baslıorum ALLAH ızın verırse
doktor acık acık konustu durum sıkıntılı dedi sans yuzde 40 imiş
benım genc olmam vede uzun protokol bunu yuzde 5 yuzde 10 dahada yukseltıormus
21 tane canlı spermımız var eger hıc cıkmazsa bıopsi yapılacakmıs
esım berbat durumdaydı dunnnnn sankı butun umıtlerım tukenmıstı dun
hayırlısı olsun dedım hep allhım hayırlıssssssssssssıııııı olsun dedım bınlerce kez
doktor bneım kotu oldugumu gorunce,eger rızkı varsa senden emecek onun sutu varsa gelır
zaten bır sekılde dedi evede gulumsediii
hıc bır zorluga benzemıormus bu
evlat hasretiiiii
karmakarısık dusuncelerlen doluyum...ınş benım fılmımde gusel bıtenlerden olur .....

hayırlısı olsun dedım hep allhım hayırlıssssssssssssıııııı olsun dedım bınlerce kez
doktor bneım kotu oldugumu gorunce,eger rızkı varsa senden emecek onun sutu varsa gelır
evlat hasretiiiii
karmakarısık dusuncelerlen doluyum...ınş benım fılmımde gusel bıtenlerden olur .....

TATLIMM aynı benim yaşadıklarımı yaşamışsın şimdi gülüyorum kendime
eşinde gene 21 sperm bulmuşlar benimkinin bütün değerleri 0 dı inanabiliyomusun
ya benim gibi 0 deselerdi neyapacaktın ama umutsuzluğa yer yok her zaman olacak diyeceksin ne olursa olsun ben hep meryem suresi okurdum tedavi boyuncada okudum hz meryemin babasız hamile kalması hikayesi beni hep etkilemiştir bizim değerler 0 ve tese için bekliyoduk hala umutluyduk tese işleminde bulacakları % 50 lik bir şans vardı oda 3 4 sperm için daha fazla değil ve o gün geldi ben yumurta toplama için eşimde tese için aynı gün çağrıldık ikimizinde içinde bir korku ya olmazsa önce eşimi sperm örneği vermesi için içeri aldılar o içerdeyken beni yumurta toplama için aldılar eşimden haberim yoktu toplamadan sonra doktorum yanıma gelin dedi ardan 3 saat geçti ve gittik doktrun gözünün içine bakıyoruz ki eşini teseye alıyoruz diyecek diye birde demesinmi canlı sperm bulduk diye o an bir birimize sarıldık rabbim o kadar büyükki ne kadar şükretsem azdır ve bulunan spermlerle 8 tane minik yavrum oldu 1 2 3 kalite 3 tanesi ölmüştü 3 gün içinde sadece 2 tane birinci kalite embriyomuz vardı 16 hücreli ve bir tanesi sona kaldı ve şuan benimle rabbim onların yokluğunu göstermesin minicik bebişim artık benimleydi şimdi her bir tekmede rabbime binlerce kez şükrediyorum onu bana hediye ettiği için seninde sonun benim gibi olacak buna yürekten inanıyorum bitanem inanıyorumki en kısa zamanda hamileyim diyeceksin bunu o kadar hissediyorumki bunları 3 4 ay önce neşeye anlatmıştım ve tedaviye başlamadan ikiz hamiş kaldı rabbim seninde yüzünü güldürecek sadece sabır ve yürekten herşeyi rabbime bırakmak kalıyor sana....opuyorumnanaktan

evlat hasretiiiii
canım inş.sonu güzel olcak içini ferah tut bende dün adet oldum ama artık ağlamıyorum Rabbim dayanma gücü versin hepimize bizim sınavımızda buymuş demek umarım biran önce kavuşuruz bebeklerimize :Saruboceq:

esracım üzülme tatlım yhaaa
bak tatlıkız ne güzel anlatmış yine o gün için bulunur inşallh
zaten dr verdiği şans oranı bizim içinde aynıydı sperm sorunu ve bende prblm olmadığı halde %50 dedi kasımda başlaması da belki daha hayırlı olucak o güne kadar keçiboynuzu falan kürlerden içir eşine faydası olur mutlaka allh yardımcınız olsun canmmm

evlat hasretiiiii

canım esracım
Rabbim yar ve yardımcın olsun
Tatlıkızın ve drunda dediği gibi rızkı varsa gelecektir
hiiiiç endişe etme

bak şimdi tanıdıklardan bir kadın ileri yaşta hamile kalıyor
Dra gidiyor aldırmak için ve aldırıyor
Fakat bir sonraki ay da adet olmayınca bir bakıyorlar ki aldırılan bebeğin ikizi duruyor ve yaşıyor
düşünebiliyormusun
O yüzden her şey rızık meselesi
Biz elimizden geleni yaparız
olursa olur
Rabbim hakkımızdan hayırlısını versin
ya da gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı eylesin

kızlar pek giremiyorum
malum iş ev temizlik fırsat kalmıyor
hepinizi çok ösledim
geçmişe bakamadım
inşaallaah hayırlı haberlerinizi alırız canlarım benim

TATLIMM aynı benim yaşadıklarımı yaşamışsın şimdi gülüyorum kendime
eşinde gene 21 sperm bulmuşlar benimkinin bütün değerleri 0 dı inanabiliyomusun
ya benim gibi 0 deselerdi neyapacaktın ama umutsuzluğa yer yok her zaman olacak diyeceksin ne olursa olsun ben hep meryem suresi okurdum tedavi boyuncada okudum hz meryemin babasız hamile kalması hikayesi beni hep etkilemiştir bizim değerler 0 ve tese için bekliyoduk hala umutluyduk tese işleminde bulacakları % 50 lik bir şans vardı oda 3 4 sperm için daha fazla değil ve o gün geldi ben yumurta toplama için eşimde tese için aynı gün çağrıldık ikimizinde içinde bir korku ya olmazsa önce eşimi sperm örneği vermesi için içeri aldılar o içerdeyken beni yumurta toplama için aldılar eşimden haberim yoktu toplamadan sonra doktorum yanıma gelin dedi ardan 3 saat geçti ve gittik doktrun gözünün içine bakıyoruz ki eşini teseye alıyoruz diyecek diye birde demesinmi canlı sperm bulduk diye o an bir birimize sarıldık rabbim o kadar büyükki ne kadar şükretsem azdır ve bulunan spermlerle 8 tane minik yavrum oldu 1 2 3 kalite 3 tanesi ölmüştü 3 gün içinde sadece 2 tane birinci kalite embriyomuz vardı 16 hücreli ve bir tanesi sona kaldı ve şuan benimle rabbim onların yokluğunu göstermesin minicik bebişim artık benimleydi şimdi her bir tekmede rabbime binlerce kez şükrediyorum onu bana hediye ettiği için seninde sonun benim gibi olacak buna yürekten inanıyorum bitanem inanıyorumki en kısa zamanda hamileyim diyeceksin bunu o kadar hissediyorumki bunları 3 4 ay önce neşeye anlatmıştım ve tedaviye başlamadan ikiz hamiş kaldı rabbim seninde yüzünü güldürecek sadece sabır ve yürekten herşeyi rabbime bırakmak kalıyor sana....opuyorumnanaktan

yazdıkların ıcın sagol oncelıklen bana vede ısteyen herkese saglıklı bır gebelık nasp etsın rabbım snaad vede senın gıbı hamıle olanlarada saglıklan kucagına bebeklerını alamayı nasp etsın.....yazdıkların gozlerımı doldurdu. içime buz gıbı bır seyler serptin.inş senın dediğin gıbı olacak benımde sonum kurban oldugum yarabbım yuzumuze bakacaktır.belkı ınanmazsın her dara dustugumde sen aklıma gelıorsun.dun esım cok kotuydu 21 tane dıyınce .o zannettıkı 170bın tanenın ıcınde cok canlı sperm var.ben sureklı dıordum tas catlasa 20 25 belkı o bıle cıkmaz dıordum ınanmıordu pek.doktor dıyınce soka gırdı.gozlerı kan canagına dondu.merkezden cıkınca senın durumunu anlattım onada umut oldu.dara dustukce senın ddurumunu anlatıorum ıkımızede guc verıor.hıra nazmız gıbı bızımde bır nazlı kızımız olur ınşşş.dualrın destegın benı tesellı ettıgın cumlelerın gusel bır yurege sahıp olusun daha neer neler ıcın sana bınlerce kez mınnettarım cok sagol ama cok sagollllll.hacca gıdecek olan bırı var dua ettırecegım bnd sureklı salatı tefrıcıyeyı okuyorum peygamber efendımız kendıne edılen salavatı bos cevırmez bılıorum ve ınş hersey gusel olacaktırrrrr herkes ıcın :Saruboceq::nazar::Saruboceq::nazar::Saruboceq::nazar:

canım inş.sonu güzel olcak içini ferah tut bende dün adet oldum ama artık ağlamıyorum Rabbim dayanma gücü versin hepimize bizim sınavımızda buymuş demek umarım biran önce kavuşuruz bebeklerimize :Saruboceq:

ınş canım arkadasım ınşşşşşşş kavusacagız rabbımın ıznıylen hayırlısylan

esracım üzülme tatlım yhaaa
bak tatlıkız ne güzel anlatmış yine o gün için bulunur inşallh
zaten dr verdiği şans oranı bizim içinde aynıydı sperm sorunu ve bende prblm olmadığı halde %50 dedi kasımda başlaması da belki daha hayırlı olucak o güne kadar keçiboynuzu falan kürlerden içir eşine faydası olur mutlaka allh yardımcınız olsun canmmm

sagol canım zamanın ertelenmesıne uzulmuorum
durumuma uzuluyorum arada bır
tatlıkıızm benım zaten uur bocegım :)
senın nasıl gıdıor hamılelık....
cok sagolun kızlar yha

canım esracım
Rabbim yar ve yardımcın olsun
Tatlıkızın ve drunda dediği gibi rızkı varsa gelecektir
hiiiiç endişe etme

bak şimdi tanıdıklardan bir kadın ileri yaşta hamile kalıyor
Dra gidiyor aldırmak için ve aldırıyor
Fakat bir sonraki ay da adet olmayınca bir bakıyorlar ki aldırılan bebeğin ikizi duruyor ve yaşıyor
düşünebiliyormusun
O yüzden her şey rızık meselesi
Biz elimizden geleni yaparız
olursa olur
Rabbim hakkımızdan hayırlısını versin
ya da gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı eylesin

böle bır durumda benımde tanıdgım var
kurtaj ıcın gıttı aldırdım dıe seındı
meger cocuk duruomus
rabbım hayırlısını versın....benım kuzenım dussun dıe hap ıctı genede dusmedı:KK43:
ıstemeyenden alsın ısteyene versın yuce rabbım....

bende tam sonuç ne oldu diye özelden onu sormuştum hayırlısı canım ya

benim muayenede 9 cm kistim çıktı esra hanım doğum k. hap. ile erimezse ameliyat dedi

esra bi an için dondum hemşire odasın da eşime telde anlatırken ağlayacaktım sonra amaaann boşver sen alışkınsın buna Rabbim ne zaman isterse o zaman olur dedim

sinirlerimi aldırmış gibiyim umarım böyle devam eder

hyırlısı olsun......
bnde gcn haftaya kadar öleydım sınırleımı aldırmıs gıbıydım
ama sımdı cok streslıyım

selam kızlar
esracımm inşş herşey çok güzel olucak Rabbim istedikten sonra olmayacak şey yok biliyosun.
hepinizi özledimm çok.
güzel haberlerinizi bekliyorum.

selam kızlar
esracımm inşş herşey çok güzel olucak Rabbim istedikten sonra olmayacak şey yok biliyosun.
hepinizi özledimm çok.
güzel haberlerinizi bekliyorum.

sagolasın canım bebek nasıl....op yerıme :)
kocaman hemdeeeeee
sen nasılsın ?
duların ıcın sagoollllll:1hug:

ben 29 yaşındayım evleneli 3 sene oldu ama 1,5 yıldır çocuk istiyoruz. Rabbim isteyen herkese hayırlı edepli hayalı tertemiz bir evla versin inş.
bide benim aklıma takılan bişey var ben zannederdimki benim her ay düzenlidir adetlerim şaşmaz yani olrum adet olunca yumurtam büyüyo ve çatlıyo yani büyüme ölçüleri normal çatlamada da sorun yok zannediyorum adetleri düzenli olunca. acaba böylem yoksa bu işin adetin düzenli olmasıyla alakası yokmu?

sorumu cevaplayacak tecrübeki kimse yokmu :)))

X