Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

kızlar bbişey sorcam yaaa low-dose step-up"... bu yöntemi hiç duydunuzm mu bu yöntemle hamıle kalan çok kişi olmus ben ilk defa duydum

çok üzgünüm kızlar kanamamn sebebi belli oldu bebeğim düştüü hayırlısı ama çok üzüldüm.........

cnm benim geçmiş olsun...
Allah tez vakitte iyileşip tekrar hamile kalmayı nasip etsin
üzülme dünyada rızkı yokmuş bu olduysa bi daha olur dimi
en azndan bu duyguyu tattın
kordon bağıyla seni cehennem ateşinden korucak sipeR olucak inşallah

ODA NEKİ :1shok:

valla bende yeni duydum bi sitede bayanın biri paylşmıs canım
yazıyı aynen kopyalıyorum
PKOS'lu hanımlar, dikkatte okuyun ! Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

kızlar, elimden geldiğince açık yazmaya çalışacağım:

3 senelik evliyim, kendimi bildim bileli PKOS'luyum, 16 aydır bebek için uğraşıyoruz.

4 senedir gittiğim ve çok memnun olduğum doktorumla tedaviye devam ediyorduk. önce kendimiz denedik, olmayınca 2 ay klomenle denedik, 1 kere de gonal f'le aşılamamız yapıldı. hiç gebelik oluşmadı bu süreçte. erkek değerlerimiz normal.

***önemli nokta: klomen ve gonalf'le olan tedavilerimizde en az 2 yumurtamız gelişti. genelde 2-3 yumurtayla gidiyorduk.

burada çok ünlü bir tüp bebek doktoru var, profesör gürkan uncu. çeşitli sebeplerden dolayı, kendisiyle tedaviye devam edelim istedik. hem ününü herkesten duyuyorduk, çok iyi diye, onunla hamile kalan 2 arkadaşım vardı. hem de çalışma saatleri vs bize çok uyuyordu.

kendisinin bana anlattıklarını, önemli olduğunu düşündüğüm için size aktarıyorum:

*** normalde, fsh hormonunun lh hormonundan yüksek olması gerek ki, yumurta oluşumu olması gerektiği gibi ilerleyebilsin. sende lh daha yüksek ve bu nedenle bir yumurta öne atılarak büyüyemiyor ve büyüyemediği gibi de diğer tüm yumurtaları baskılıyor. bu nedenle pkos ortaya çıkıyor.

*** böyle bir durumda, gebelik elde etmek için fsh değerini, lh'ın üstüne çıkarmamız gerekir ki süreç doğru ilerlesin. baskın olan yumurta seçilebilsin ve gelişimini tamamladıktan sonra çatlayıp döllenebilsin.

*** burada yapılması gereken, doğayı taklit etmek, asla doğal olması gerekene aykırı olmamak. nedir bu, sadece tek yumurta gelişimini sağlamak.

*** açıklanamayan interfilitelerde, 2 ya da 3 yumurta istenir ki gebelik şansı artsın. ama pkos'da aksine, özellikle 1 yumurta elde edilmelidir. 2-3 yumurta geliştiğinde sağlıklı olma şansı azalır.

*** peki, fsh değerini yükselterek, 2 ya da daha fazla değil de, tek yumurtayı nasıl elde edeceğiz? çok az miktarda her gün vücuda bu hormon verilecek. doz kademeli olarak arttırılacak, burada amaç tek yumurtanın öne atılmasını ve gelişmeye devam etmesini sağlamak. burada kadının kendisine ait eşik fsh değerini öğrenmeye çalışıyoruz. yani, ben sana ne kadar fsh verdiğimde sende tek yumurta gelişimini elde etmeyi başarıyorum, onu göreceğiz.

*** ayrıca sizde erkek değerlerinde problem yok. aşılamayı gerektirecek bir sebep yok. çünkü spermler işini yapabilir durumda. biz yumurta oluşumunu doğru yaptığımızda gebelik oluşacaktır.

ben bu yöntemin adını araştırdım, karşıma bir makale çıktı, aynen doktorun dediklerini okudum. bu yöntemin adı "low-dose step-up"...

belki yazdıklarımın bir faydası olur. doktorun da belirttiği gibi aslında, dışarıdan ne kadar az müdahalemiz olursa, o kadar sağlıklı gebelikler elde ediyoruz. ben şimdi bu doktora gitmemiş olsaydım, ikinci aşılama için gün sayıyordum.

şimdi bana gonal f verdi, çok az dozlarla iğnemi yapacağım, yavaş yavaş tek yumurta geliştirmeye çalışacağız. 35-40 gün bile sürebilirmiş bir yumurta elde etmek. çünkü dozu az vereceğiz, ama 17 mm'i geçince çatlatma iğnesiyle ilişkiye bırakacağız.

sonucu da yazarım arkadaşlar, bakalım beraber göreceğiz bu yöntemde neler olacak.

sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.

bu arkadaş suanda hamileymiş böyle bi yöntem duydunuzmu yada yaptıranınız varmı kızlar.

ecrincim isim olarak bilmiyodum ama bu yöntemi pco lu arkadaşlarımızın doktorları uyguluyo
örneğin kuzunazz
yavaş yavaş dozlarla yumurtayı büyütmeye çalışıyolar
ama bazen başarısız olabiliyo kuzumuzun 2 tane büyümüştü kendiliğindn çatlamıştı

ama paylaşımın için teşekkürle rpcolu arkadaşlarımızın dikkatini çekecektir muhakkak

ecrincim isim olarak bilmiyodum ama bu yöntemi pco lu arkadaşlarımızın doktorları uyguluyo
örneğin kuzunazz
yavaş yavaş dozlarla yumurtayı büyütmeye çalışıyolar
ama bazen başarısız olabiliyo kuzumuzun 2 tane büyümüştü kendiliğindn çatlamıştı

ama paylaşımın için teşekkürle rpcolu arkadaşlarımızın dikkatini çekecektir muhakkak

hı anladım canımm.inş.bi işe yarar paylaşımım bakalım canım yaa.ben hala doktor arıyorum.yaaa napcam ben yaaa.bana yakın biryerde olsun istiyorum ama bakalım .

cnm bak benim doktorumu önermiştim ssana ama uzak diyosun
o zaman ufuk hastanesine git yengem çok memnun doktorundan
ben hiç gitmedim ama yengem çok met ediyor

cnm bak benim doktorumu önermiştim ssana ama uzak diyosun
o zaman ufuk hastanesine git yengem çok memnun doktorundan
ben hiç gitmedim ama yengem çok met ediyor

aslında senin doktoruna gitmeyi çok isterdim ama çalısştıgım için biraz sorun oluyor canım.iş yerinden izin alırken biraz sıkıntı yaşıyorum.mesela sabah 9da direk doktora gidiyorum 11:30 gibi işte oluyorum.gerçi şuan yumurta takibim oldugu için 2 günde bir gidiyorum izin alırken baana yinemi doktora diyorlar buda benim sinirim çok bozuyor yaaa.hani yakın biryer olsunki hemen işimi halledip geleyim canım.ufuk hastanesinde kime gidiyor canım doktorun ismi ne belki ona başlarım .

aslında senin doktoruna gitmeyi çok isterdim ama çalısştıgım için biraz sorun oluyor canım.iş yerinden izin alırken biraz sıkıntı yaşıyorum.mesela sabah 9da direk doktora gidiyorum 11:30 gibi işte oluyorum.gerçi şuan yumurta takibim oldugu için 2 günde bir gidiyorum izin alırken baana yinemi doktora diyorlar buda benim sinirim çok bozuyor yaaa.hani yakın biryer olsunki hemen işimi halledip geleyim canım.ufuk hastanesinde kime gidiyor canım doktorun ismi ne belki ona başlarım .

cnm valla adını bilmiyrum yengeme sorayım sana söylerim hemen
oda bağcılarda oturuyor ondan yakın oluyor gidip gelmek

ecrin sen ne tarafta bir doktor arıyosun anadolu yakası mı avrupa yakası mı?

alpy sana bişi sorcam kuşum
hamile olduğunu öğrenmeden
belirtilerin varmıydı canım
akıntı falan?

ayşee canım ben nette şeye bakıyorum hamilelikte vajinal ağdanın yapılmasında sakınca var mı diye.ama pek tatmin edici bir cevap bulamadım.sen ne diyon?

yok hayatım ne olack ağdadan bişey olmaz
kendini zorlamadan yavaşca yap
hiç bi sakınncaıs yok
şimdi yap karnın büyüyünce yapamıcn nede olsa :)))

alpy sana bişi sorcam kuşum
hamile olduğunu öğrenmeden
belirtilerin varmıydı canım
akıntı falan?

evet canım akıntı vardı
bir de karın ağrısı adet olucakmış gibi
biraz da halsizlik.
Hayırdır canım yoksa sende de belirtiler mi var hihoyyyt

X