Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

kızlar ben geldim:))))
ama kimsecikler yok daha yeni girdim eve sizi çok ama çok özledim
geçmişi okuyamam herhalde okadar çokki :)))))
ne var ne yok anlatın bakalım yaaaaaaa
hepinizi çok merak ettim kuzum naptı tahlil verdimi????
yavrumun klomeni noldu???
kayram naptı?????
neşemin ilaçları geldimi??
alppyin aşılaması nasıl oldu?????
tatlı kız naptı
evincim neler yaptı hepoinizi çok merak ettim hemde okadar çokki
ismini yazamadığım herkesi
offfffff
he tiryakcım bubuşum of hepinizi yaaaaaaaaaaaaa

evin hamileymişşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş
opuyorumnanaktanhihoyyythihoyyythihoyyythihoyyythihoyyyt:dance::dance::dance::dance::dance::teytey::hooray::dance::dance::dance:
zaten ağlıyodum
eniştem gitti uzman oldu
izmire
bide açtım okudum salya
sümük ağlamaya başladım
okadar sevindimki anlatamam
keşke hepinizden bu haberi alsaydım gelince
allah sağlıcakla kucağına almak nasip etsin
allahım nazarlardan saklasın:nazar::nazar:

kimse beni özlememiş:KK43:((mafoldumben:gitme:
biraz gezdim sayfalarda adım bile geçmemiş:KK43:((
kızlar şaka bi yana gerçekten her saat aklımdan geçtiniz
sizi gerçekten çok özledim
benimki bu hafta yine evde oyüzden pek giremem sizi seviooooommmmmmmmmmmm
arada bi kaçarım
herkese iyi geceler:)))

bu arada ateşimi bir haftadır ölçemiom
salladım artık bu ay
hiç bişi yapmıommmmmmmm
1haftadırda fikfik yapmıoz:KK43:((( yumurtlama günümüde bilmiom saymıyom artık:KK43:((
çok rahatım sadece allah ne verdiyse fikfik bu ayyyyyyyyyyyy:))))
sadece istediğimden ama bebekten değil:))))))

kızlar ben geldim:))))
ama kimsecikler yok daha yeni girdim eve sizi çok ama çok özledim
geçmişi okuyamam herhalde okadar çokki :)))))
ne var ne yok anlatın bakalım yaaaaaaa
hepinizi çok merak ettim kuzum naptı tahlil verdimi????
yavrumun klomeni noldu???
kayram naptı?????
neşemin ilaçları geldimi??
alppyin aşılaması nasıl oldu?????
tatlı kız naptı
evincim neler yaptı hepoinizi çok merak ettim hemde okadar çokki
ismini yazamadığım herkesi
offfffff
he tiryakcım bubuşum of hepinizi yaaaaaaaaaaaaa

hoşgeldinn gülüm ya
eksikliğin çok belli oluyodu neler yaptın nasıl geçti
iki hamilemiz var

Cnm mektubunu okudum Çok gÜzel duygulu bı mektup olmuŞ
fakat rabbım seNı bana layık gÖrmedı kelımesını yanlıŞ buluyorum
gÜzelım bak dÜnya ımtıhan dÜnyası
kımısı evlatla kımısı fakırlıkle kımısı hastalıkla ımtıhan edılıyor
allah sevdıĞı kullarına sıkıntı verırımıŞ kıı
onu hatırla ve onu daha Çok zıkret dıye

mesela ben bebĞım ÖldÜĞÜnde neden dedım ıÇımden
bı hastalıĞı yoktu bı eksıĞı yoktu
bı gÜnahmı ıŞlemıŞtım bı hatammı vardı ?
Cevap bellıydı allah benı kendıne daha Çok yakınlaŞtırmak ıstedı
daha Çok dua etmemı daha Çok ıbadet etmemı ıstedı
sabrımıda sınamak ıstedı
o ÖldÜkten sonra ben daha Çok kuran okudum daha Çok dua ettım
daha Çok ahıretı dÜŞÜndÜm

o yÜzden allah bana layık gÖrmÜyo dıye dÜŞÜnme
allahın sevgılı kuluyum ve benı kendıne yaklaŞtırmak ıstıyo dıye dÜŞÜn
SEN RABBıNE YAKINLAŞIRSAN SABREDERSEN ıSTEDıĞıN ŞEY OLACAKTIR ıNANIYORUM

Son düzenleme:
Cnm mektubunu okudum Çok gÜzel duygulu bİ mektup olmuŞ
fakat rabbİm seNİ bana layık gÖrmedİ kelİmesİnİ yanlıŞ buluyorum
gÜzelİm bak dÜnya İmtİhan dÜnyası
kİmİsİ evlatla kİmİsİ fakİrlİkle kİmİsİ hastalıkla İmtİhan edİlİyor
allah sevdİĞİ kullarına sıkıntı verİrİmİŞ kİİ
onu hatırla ve onu daha Çok zİkret dİye

mesela ben bebĞİm ÖldÜĞÜnde neden dedİm İÇİmden
bİ hastalıĞı yoktu bİ eksİĞİ yoktu
bİ gÜnahmı İŞlemİŞtİm bİ hatammı vardı ?
Cevap bellİydİ allah benİ kendİne daha Çok yakınlaŞtırmak İstedİ
daha Çok dua etmemİ daha Çok İbadet etmemİ İstedİ
sabrımıda sınamak İstedİ
o ÖldÜkten sonra ben daha Çok kuran okudum daha Çok dua ettİm
daha Çok ahİretİ dÜŞÜndÜm

o yÜzden allah bana layık gÖrmÜyo dİye dÜŞÜnme
allahın sevgİlİ kuluyum ve benİ kendİne yaklaŞtırmak İstİyo dİye dÜŞÜn
SEN RABBİNE YAKINLAŞIRSAN SABREDERSEN İSTEDİĞİN ŞEY OLACAKTIR İNANIYORUM

dogru dıyosun cnm aslında ısyan etmek degıl benımkı ama sen cok haklısın cnm

Kizlar Merhaba,opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
hepinize cok gecmis olsun.
Insallah hepimizin dileklerini Rabbim kabul eder ve bebeklerimizi tez vakitte kucagimiza verir.
Birazcik kendimden bahsedeyim.buyrunnnnnnnnn
8 senelik evliyim ve bebek ugruna simdiye kadar 8 defa ameliyat masasina yattim.
Benimde malesef hayalimdeki gibi evlendikten sonra kucagima bebegimi almak nasip olmadi.
Yas oldu 31.boshayallersmile
Ilk ameliyatim yumurtalik yolu üzerinde olan bir 5 cm kistle basladi.
Ameliyatla alindi kisa süre sonra hamile kaldim bebegim gelismedi öldü.
Ikinci, ücüncü ve dördüncü bebegimde ayni sekilde kalbi durdu ve alindi.:gitme:
4. Bebege hamile kalmadan önce Rahim duvarinda bir kist gördü doktorum ve henüz 2 cm oldugu icin alinmasina gerek olmadigini söyledi.
Ben yine Hamile kaldim ve bebegim büyüyecegine o kalles kist oldu 6cm .
Bu bebegimde öldü alindi ve 1 ay sonrada ameliyatla kistimi aldirdim.
Aradan 1 sene gecti birtürlü hamile kalamayinca 4 defa asilama yapildi hepsi bosuna cikti.
Sonra benim istegimle tüp yollarina bakildi ve iki tüpünde kapali oldugu söylendi.
Dünyam basima yikildi..mafoldumben
Neyse aglayip zirladiktan sonra kendimi toparlayip en azindan tüp bebekle sansim var bunada sükür deyim ona karar verdik ( Tabi tutsa bile bebegimin düsme riskini göz önünde bulundurarak)
Neyse ekimde tedaviye basladik 4 hafta igne kullandim ve sadece 5 yumurtam oldu.
Yumurtalarin IVF degilde ISCI olmasini tekrar tekrar söyledim doktora yok efendim ilk defa denedigimiz icin ve daha önce 4 defa hamile kaldigim icin önce IVF i deneyeceklermis neyse mecburen kabul ettik.
Tam 3 gün sonra sabahin köründe o telefon geldi ve benim yine dünya basima yikildi. Telefondaki ses
" malesef yumurtalarinizdan hicbirisi döllenmedi " deyince ben isyan etmemek icin kendimi cok zor tuttum.:kızgın: Yine bunalim vakti gectikten sonra Ibrahim Saracoglunu aradim oda bana sogan kürünle birlikte cay yolladi.
Ilk kullandigim ay adetim tam 10 gün gecikti benim normalde adetim saati saatine gelir hic sasmaz ama demekki gercekten okadar etki yaptiki icerde birseyleri felegi sasti ohaoldumsmile.
Bana bunu 1 kac ay yap dedi ama acikacasi benim canim istemiyo artik yoruldum.boshayallersmile
8 Seneden beri hep hayal kirikligi ..... Simdide takmiyom hersey cocuk degil tabi.. Rabbim bizide bununla siniyo. Baska derdimiz yok cok sükür. Ama iste bazen böyle yine dertleniyom.:gitme:
Sizden ricam bana bu konuda destek olurmusunuz.:kedi:
Ne bileyim simdi dersiniz kelin kendi ilaci olsa .....kaydirigubbakcemile3 diye ama yinede umudumu kaybetmek istemiyom.
Haaaa bu arada bende 4 bebekten sonra kontrollerde hafif kan pihtilasmasi cikti .
Belkide bebegim ondan ölüyodu. Yani tekrar hamile kalabilseydim igne kullanacaktim ve o igeneler benim umudum olacakti ama oda nasip olmadi.
Kizlar yaaa kafanizi sisirmek istemiyom ama bana bu tüp yollarini acacak bildiginiz tüm kürleri anlatirmisiniz.
Simdiden desteginiz icin hepinize cok tesekkür ederimopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Insallah hepimizin dileklerini Rabbim kabul eder ve bebeklerimizi tez vakitte kucagimiza verir.
8 senelik evliyim ve bebek ugruna simdiye kadar 8 defa ameliyat masasina yattim.
Benimde malesef hayalimdeki gibi evlendikten sonra kucagima bebegimi almak nasip olmadi.
4. Bebege hamile kalmadan önce Rahim duvarinda bir kist gördü doktorum ve henüz 2 cm oldugu icin alinmasina gerek olmadigini söyledi.
Aradan 1 sene gecti birtürlü hamile kalamayinca 4 defa asilama yapildi hepsi bosuna cikti.
Sonra benim istegimle tüp yollarina bakildi ve iki tüpünde kapali oldugu söylendi.
Neyse aglayip zirladiktan sonra kendimi toparlayip en azindan tüp bebekle sansim var bunada sükür deyim ona karar verdik ( Tabi tutsa bile bebegimin düsme riskini göz önünde bulundurarak)
Neyse ekimde tedaviye basladik 4 hafta igne kullandim ve sadece 5 yumurtam oldu.
Yumurtalarin IVF degilde ISCI olmasini tekrar tekrar söyledim doktora yok efendim ilk defa denedigimiz icin ve daha önce 4 defa hamile kaldigim icin önce IVF i deneyeceklermis neyse mecburen kabul ettik.
Tam 3 gün sonra sabahin köründe o telefon geldi ve benim yine dünya basima yikildi. Telefondaki ses
" malesef yumurtalarinizdan hicbirisi döllenmedi " deyince ben isyan etmemek icin kendimi cok zor tuttum.:kızgın: Yine bunalim vakti gectikten sonra Ibrahim Saracoglunu aradim oda bana sogan kürünle birlikte cay yolladi.
Ilk kullandigim ay adetim tam 10 gün gecikti benim normalde adetim saati saatine gelir hic sasmaz ama demekki gercekten okadar etki yaptiki icerde birseyleri felegi sasti ohaoldumsmile.
Bana bunu 1 kac ay yap dedi ama acikacasi benim canim istemiyo artik yoruldum.boshayallersmile
8 Seneden beri hep hayal kirikligi ..... Simdide takmiyom hersey cocuk degil tabi.. Rabbim bizide bununla siniyo. Baska derdimiz yok cok sükür. Ama iste bazen böyle yine dertleniyom.:gitme:
Ne bileyim simdi dersiniz kelin kendi ilaci olsa .....kaydirigubbakcemile3 diye ama yinede umudumu kaybetmek istemiyom.
Haaaa bu arada bende 4 bebekten sonra kontrollerde hafif kan pihtilasmasi cikti .
Belkide bebegim ondan ölüyodu. Yani tekrar hamile kalabilseydim igne kullanacaktim ve o igeneler benim umudum olacakti ama oda nasip olmadi.
Kizlar yaaa kafanizi sisirmek istemiyom ama bana bu tüp yollarini acacak bildiginiz tüm kürleri anlatirmisiniz.
Simdiden desteginiz icin hepinize cok tesekkür ederimopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

canım yaşadıkların gerçekten çok zormuş ama işte imtihan kaybetmekte var kazanmakta sen kazananlardan olursun umarım hani bir laf vardır çabalayan koyun mundar ölmez diye bizler bu konuda ne yapılması gerekiyorsa yapacağız gerisi allaha kalmış umudunu kaybetme 31 yaş hiç de geç değil inşallah senin için en hayırlı zamanda bebeğin gelir....

cnm benim gerçekten çok sıkıntılı günler geçirmişsin
bebeklerinin yaşamama sebebi kesinlikle kan pıhtılaşmasıdır
çünkü benim kuzaenimde aynı durumdaydı ve 9 ay boyunca karnından iğne vuruldu
ve bebeği yaşadı zayıf ama sağlıklı bi kızı oldu
elimizen geldiğince burda sana yardımcı olmaya çalışırz
öncelikle sormam gereken sorular var
tüplerin tıkalıysa 4 defa nasıl hamile kaldın?
tamam belkide 4 kürtajdan sonra oldu tıkanıklık
ama kısırlık sebebin sadece tüp tıkanıklığı mı?
yumurtlamanda yada rahimde başka sorun varmı
Allah yardımcın olsun

Son düzenleme:
ayrıca tüplerin için laparoposkopi olman gerekmiyomu
bide aşılamaların tutmamasının ve yumurtalarının döllenmemesinin
başka bi sebebi vardır die düşünüyorum
yumurtaların kalitesiz olabilirmi

canım yaşadıkların gerçekten çok zormuş ama işte imtihan kaybetmekte var kazanmakta sen kazananlardan olursun umarım hani bir laf vardır çabalayan koyun mundar ölmez diye bizler bu konuda ne yapılması gerekiyorsa yapacağız gerisi allaha kalmış umudunu kaybetme 31 yaş hiç de geç değil inşallah senin için en hayırlı zamanda bebeğin gelir....
Insallah hepimiz icin canim.Destegin icin tesekkür ederimopuyorumnanaktan

cnm benim gerçekten çok sıkıntılı günler geçirmişsin
bebeklerinin yaşamama sebebi kesinlikle kan pıhtılaşmasıdır
çünkü benim kuzaenimde aynı durumdaydı ve 9 ay boyunca karnından iğne vuruldu
ve bebeği yaşadı zayıf ama sağlıklı bi kızı oldu
elimizen geldiğince burda sana yardımcı olmaya çalışırz
öncelikle sormam gereken sorular var
tüplerin tıkalıysa 4 defa nasıl hamile kaldın?
tamam belkide 4 kürtajdan sonra oldu tıkanıklık
ama kısırlık sebebin sadece tüp tıkanıklığı mı?
yumurtlamanda yada rahimde başka sorun varmı
Allah yardımcın olsun
Canim cok Saolopuyorumnanaktan
Tüplerim önceden kapali degildi 4 hamileligimde kendiliginden oldu miyom ameliyatindan sonra kapandi.ohaoldumsmile
Kisirlik sebebim sadece tüp tikanikligi
Allaha Sükür yumurtlamada yada Rahimde baska sorun yok
Esimdede sorun yok

ayrıca tüplerin için laparoposkopi olman gerekmiyomu
bide aşılamaların tutmamasının ve yumurtalarının döllenmemesinin
başka bi sebebi vardır die düşünüyorum
yumurtaların kalitesiz olabilirmi

Zaten o miyom ameliyatindan sonra birdaha hamile kalamayinca doktora laparaskopi yapin bilmek istiyorum belkide tüplerim kapalidir diye zorlayinca onlarda normal bir hastanede laparoskopi yapip baktilar, uyandigimdada evet ikiside kapali dediler.alsanaalsanasmile
Bende e niye acmadiniz deyince o bu hastanede yapilmiyo hem ona özel mikro cerrah lazim dediler e bende cildirdim tabi :nazar:yani madem öyleydi bana basta diyebilirlerdi bende basta giderdim öyle mikro cerrahi olan bir hastaneye ameliyat sirasinda baktilar kapali acarlardi.
E bunlar para kazanacakya birakirlarmi söyle bir bakip ciktilar icime.akannehir
Sonrda uyaninca dünyayi basima yiktilar " birdaha kendiliginden hamile kalamassin tüplerin kapali gözüküyor" offf
Arastirdim kapali tüpleri acmak cok zormus hem acilsa bile calisabilir olmasida bir soru isareti canim. Onun icin doktorlar vakit kaybetmeden tüp yap dediler ay cok ucuzda sanki.
Iste böyle ..boshayallersmile

Insallah hepimiz icin canim.Destegin icin tesekkür ederimopuyorumnanaktan

Canim cok Saolopuyorumnanaktan
Tüplerim önceden kapali degildi 4 hamileligimde kendiliginden oldu miyom ameliyatindan sonra kapandi.ohaoldumsmile
Kisirlik sebebim sadece tüp tikanikligi
Allaha Sükür yumurtlamada yada Rahimde baska sorun yok
Esimdede sorun yok

Zaten o miyom ameliyatindan sonra birdaha hamile kalamayinca doktora laparaskopi yapin bilmek istiyorum belkide tüplerim kapalidir diye zorlayinca onlarda normal bir hastanede laparoskopi yapip baktilar, uyandigimdada evet ikiside kapali dediler.alsanaalsanasmile
Bende e niye acmadiniz deyince o bu hastanede yapilmiyo hem ona özel mikro cerrah lazim dediler e bende cildirdim tabi :nazar:yani madem öyleydi bana basta diyebilirlerdi bende basta giderdim öyle mikro cerrahi olan bir hastaneye ameliyat sirasinda baktilar kapali acarlardi.
E bunlar para kazanacakya birakirlarmi söyle bir bakip ciktilar icime.akannehir
Sonrda uyaninca dünyayi basima yiktilar " birdaha kendiliginden hamile kalamassin tüplerin kapali gözüküyor" offf
Arastirdim kapali tüpleri acmak cok zormus hem acilsa bile calisabilir olmasida bir soru isareti canim. Onun icin doktorlar vakit kaybetmeden tüp yap dediler ay cok ucuzda sanki.
Iste böyle ..boshayallersmile

canım aramıza hoş geldin oldukça zor şeyler yaşamışsın rabbim en kısa zamanda sana bebeğini nasip etsin inşallah bir arkadaşımız var tüpleri tıkalıydı süt maydanoz buhar ve sanırım brokoli kürü uyguladı şimdi hamile ilk sayfada listede yazıyor ayçanisa niki canım neler yaptığıda yazıyo bide süt maydonoz buharını nette araştır istersen çok geçmiş olsun tekrardan tatlım

kayra naber tatlım bir sen varsn benimde ev misafir dolu kociş pc yi açmış bi bakayım dedim

X