Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

benim pko ve galiba tiroit var bu hafta dr uma son yaptırdığım testlarimi götürcem bakalım ne diycek hayırlısı canım benim biri reglenin 2.ci günü yapılan diğeride öncesinde yapılan hormon testlerim :emir_bebek:seninde bişeyin pek yok gibi güzelim

Şimdien geçmiş olsun
İnşalllah kötü bişiy çıkmaz
ama tiroidin üstünde dur
dr önemsemezse
mutlaka hatırlat
gerçi bilmiş hastaları sevmezler ama olsunkaydirigubbakcemile2

kızlarr kusura bakmayın habersiz çıkmak zorunda kaldımm
2.ci bölümü yarın anlatırım dicem yarında faaliyetteyim :roflol: önce alışverişe gidicem sonra yine misafirrliğe gidiyoruzzz
yarın akşam anlatırım

SıZı SEVıYORUM...

günaydın herkese kıslar iyi haftalar nasılsınız bakalım ben çok uykuluyumda başım ağrıyor valla neyse birazdan ıhlamur içersem kendime gelirim heralde :KK43:

Konuyu Toplam 4 Kullanıcı okuyor. (4 Kayıtlı kullanıcı ve 0 Misafir)
Kuzunaz, aycanisa, evindarkece+, sumeyrat

hoşgeldiniz kızlar ayça sende çalışıyormusun canım

ikinci el buzdolabı çamasır m tamırı alım satım vs spot gbi aslında benım meslek muhasebe ama evlenınce esim çalıstırmadı bende kendı yerımızde duruyorum

anladım canım allah hayırlı işler versin ben eşimin yanında çalıştığımı düşünemiyorum hiç :) ki zaten çalıştırmaz sanayinin içinde :)

adet olacakmışım gibi kasıklarımda ağrılar var ya ama şiddetli değil yani az ama bu kadar erken belirtiler çok ilginç eğer adet olursam inanamam çünki ilk defa ilaçsız bu kadar erken adet oluyorum demektir

Merhaba,

1998 yılında evlendim, ilk yıl çocuk sahibi olmak istemedim. Bir yıl hiç korunmadan hamile kalınmazsa tedaviye başlandığını biliyordum, zaten 1999 Marmara depremi olmuştu düzenimizi kurmaya çalışıyorduk, bu dönemde doktora gitmedim böylece iki yıl geçti. Hamilelik olmayınca doktora gitmeye karar verdim. Gittiğim doktor bana iki yumurtalığımda da çikolata kistleri olduğunu, bu durumda hamileye kalamayacağımı hemen ameliyat olmam gerektiğini söyledi.Kistlerin çok büyük olduğunu yumurtalıklarımı sarmışsa temizlenemeyeceğini bu durumda yumurtalıklarımın da alınabileceğini söyledi.

Henüz 27 yaşındaydım ve çok üzüldüm, moralim bozuldu. Ancak çevremden başka doktorlara üniversite hastanelerine gitmemi önerdiler. Ben de bunun üzerine başka doktorlara gittim. Onlar beni rahatlattılar sadece kistlerin alınabileceğini söylediler böylece ıstanbul’da özel bir hastanede ameliyat oldum. Doktorum bana sol tarafımda yapışıklık olduğunu ama sağda herhangi bir sorun bulunmadığını hamile kalabileceğimi söyledi. Böylece bir yılda daha bekledim ama olmadı. Eşim sperm testi yaptırdı ve normalden düşük ve hareketi az çıktı. Sol yumurtalığında varikosel tespit edildi ve O da ameliyat oldu. Bu süreçte bir yılda geçti. Yine hamilelik olmayınca doktorum rahim filmi çektirdi iki tüpte açık çıktı bu arada prolaktin hormonum yüksek çıktı onunla ilgili tedavi gördüm. 2002 yılında bir kez aşılama denedim tutmadı. Bu arada sol yumurtalığımda tekrar küçük bir kist oluştu küçülmesi için doğum kontrol hapı kullandım. Sonra bir den sürekli doktora gitmekten sıkıldığımı fark ettim. ıki yıl tedaviyi bıraktım.

Devlet ilaçları karşılamaya başladığı dönemde 2005 yılında tüp bebek tedavisi için üniversite hastanesine başvurdum. Bana tekrar rahim filmi çektiler tüplerim yine açık çıktı. 2 kez daha aşılma yapmaya karar verdiler tutmazsa tüp bebek olur dediler. Ama sorun çıkarmaması için önce sol tarafımdaki kisti laparoskopi ameliyatı ile alınması gerekli denildi. 2005 Kasım ayında tekrar ameliyat oldum bu ameliyat sırasında tüplerin açık olup olmadığına tekrar bakılmış ve iki tüpte de geçiş bulunmadığı tespit edilmiş bu nedenle aşılama yapmaya gerek yok direkt tüp bebek tedavisi gerekli denildi.

2006 yılında kistlerin oluşmaması için 3 ay kadar tedavi gördükten sonra tüp bebek merkezlerini araştırmaya karar verdim. Çok fazla merkez ve farklı fiyatlar vardı. ıyi bir merkezde tedavi olmak istiyordum ekonomik olarak çok fazla deneme şansım yoktu. Uzun bir süre misafir olarak internet sitenizi ziyaret etmiştim. Daha sonra sitenize üye olmaya karar verdim. 2006 yılında ızmit’te düzenlediğiniz toplantıya katılarak bilgi almıştım Zaten uzun zamandan beri tüp bebek ile ilgili araştırmalar yapmaktaydım. Derken 2007 yılı Ocak ayında Derneğinizden telefon geldi ve üyelerinize indirimli tedavi olanağı anlatıldı. Bende kabul ederek Şubat ayının son günlerinde bana alınan randevuya eşimle beraber gittim. Önceki hormon tahlillerime bakıldı bu arada yaşım 35 oldu. Bana % 50 şansım olduğu hormon ve rahim durumumun çok iyi düzeyde olduğu söylendi. Ben de sevindim ve bana yazılan ilaçları almak için üniversite hastanesine gitmeye karar verdim.

Ancak bir mucize oldu ve Mart ayında kendiliğinden hamile kaldığımı öğrendim bir mucize de ultrasona girdiğimde oldu ikiz hamile kaldığım söylendi hayatımın en güzel günüydü. Ben, eşim, ailem, çevrem inanamadık. Allah’a şükürler olsun. 15 Kasım 2007’de doğdular. Hayatımın en güzel ikinci günüydü. itmek Şuan 8 aylık kızlarım var. Hamilelik döneminde hiç sorun yaşamadım. Normal zamanlarında doğdular biri 2900 diğeri 2800 olarak. Uzun yıllardan ve tedavilerden sonra kendiliğinden hamile kalanların hikayelerini çok duymuştum ama ikiz olanı hiç duymadım. Benim hikayem bu inanılır gibi değil ama gerçek. Doktorum bu duruma tüplerin o zaman kapalıydı ama demek ki açılmış diyebildi. Başka ne denir ki………..MUCıZE

Allah herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin.

Sevgiler

A. KARSLI

moral olsun diye alıntıdır :)

çok güzelbir paylasım olmus canım sagol özellikle bana moral oldu dıyebılırım tüplerini tıkalı oldugunu soylemelerine ragmen hamıle kalabılmıs ne güzel
ALLAH HERKESE ANNELİK DUYGUSUNU YASATSIN.

canım sen şu adaçayı yağını kullan birde bu buhara oturma işlerini yapıyorsun sanırım onu buhara oturup soğumadan hemn doğruca kocişin yanına gitmen lazım canım birde yumurtlama günlerinde

X