Bir bucuk ay suren adet

zumumu1999

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2023
4
0
25
Merhabalar,

Ben gecen sene Hazirandan beri ayda iki kez adet goruyordum. Birkac kez normal oldu ama genel olarak boyle dengesizdi. Ilk gordugumde doktora gittim bir sey yok dedi ben de kafaya takmadim. Ama iki aydir bir bir bucuk ay adet oluyorum bir ay olmuyorum sonraki donemimde yine bir ay bir bucuk ay kadar suruyor. Bazen cok yogun kanitor bazen lekelenme gib. Bazi gunler pembe bazi gunler simsiyah. Doktora gittim ic ve dis ultrasona baktilar sagda cok kucuk kist var dedi ama o da bunu yapmaz dedi onemli degil dedi. Kan testime falan da baktilar bir sey cikmiyor yani. Ama cok sikildim artik bu durumdan, surekli halsizim sol kasigima surekli bi bicak saplantisi gibi agri giriyor.

Bu gibi bi durum yasayan oldu mu? Cunku doktorlar hichir sey bulamiyor ve dolayisiyla bi tedaviye de gidemiyoruz ama beni cok bunaltiyor artik bu.

Tesekkurler.

Bikac doktora daha görünün benim rahatsızlığımı bile farkedemedi kadın doğum doktoru kaç kez gitmeme rağmen ama birisi bi kere bakmayla farketti. Onun icin en iyisi farklı bir doktora daha gitmek
Merhabalar,

Ben gecen sene Hazirandan beri ayda iki kez adet goruyordum. Birkac kez normal oldu ama genel olarak boyle dengesizdi. Ilk gordugumde doktora gittim bir sey yok dedi ben de kafaya takmadim. Ama iki aydir bir bir bucuk ay adet oluyorum bir ay olmuyorum sonraki donemimde yine bir ay bir bucuk ay kadar suruyor. Bazen cok yogun kanitor bazen lekelenme gib. Bazi gunler pembe bazi gunler simsiyah. Doktora gittim ic ve dis ultrasona baktilar sagda cok kucuk kist var dedi ama o da bunu yapmaz dedi onemli degil dedi. Kan testime falan da baktilar bir sey cikmiyor yani. Ama cok sikildim artik bu durumdan, surekli halsizim sol kasigima surekli bi bicak saplantisi gibi agri giriyor.

Bu gibi bi durum yasayan oldu mu? Cunku doktorlar hichir sey bulamiyor ve dolayisiyla bi tedaviye de gidemiyoruz ama beni cok bunaltiyor artik bu.

Tesekkurler.

Bikac doktora daha görünün benim rahatsızlığımı bile farkedemedi kadın doğum doktoru kaç kez gitmeme rağmen ama birisi bi kere bakmayla farketti. Onun icin en iyisi farklı bir doktora daha gitmek
Tesekkurler yanitiniz icin, iki farkli doktora gorundum aslinda ve her seye bakip bisey bulamadiklari icin ben mi acaba abartiyorum diye dusunuyorum. Sizin hastaliginiz neydi? Bu yasadigim durumun ne olabilecegi hakkinda ayni seyi yasayan birilerinden fikir almak istiyorum.

Bir de bartholin bezim sisiyor bazen, gecen baya sismisti ve patladi kendi kendine kanadi hatta. Onunla ilgili olabilir mi acaba?

Tesekkurler yanitiniz icin, iki farkli doktora gorundum aslinda ve her seye bakip bisey bulamadiklari icin ben mi acaba abartiyorum diye dusunuyorum. Sizin hastaliginiz neydi? Bu yasadigim durumun ne olabilecegi hakkinda ayni seyi yasayan birilerinden fikir almak istiyorum.

Bir de bartholin bezim sisiyor bazen, gecen baya sismisti ve patladi kendi kendine kanadi hatta. Onunla ilgili olabilir mi acaba?
Benim rahim şekil bozukluğu vardı ilk hamileliğimde kaç kere gittim doktora doktor sürekli kanama alanın var diyordu ve adet olur gibi hergun kanamam vardı 3 buçuk aylıkken düştü düştükten sonra ultrasonuma farklı bir doktor baktı ve hemen görür görmez rahim şekil bozukluğunuz var dedi doktorlar farketmedi mi falan dedi öyle haberim oldu ve dediği gibi diğer gittiğim iki kadın doğum doktoru hiç bişey demişti bana

Bu dediğiniz bezi de hiç duymadım maalesef onun hakkında yorum yapamiycam geçmiş olsun yinede ve dediğim gibi bikac doktora daha gözükün

Tesekkurler yorumlariniz icin, size se cok gecmis olsun.

Var mi bu gibi bi durum yasayan birileri?
merhaba canim günaydın ben yaşadım ve ilk regli olduğumdan bbri yaşadım takı evlenene kadar 12 den fazla doktor gezdim ama ustten ultrasonla baktıkları kadarıyla sadece küçük küçük kistlerin olduğunu bunların zaman içinde yoo oldukları için öyle olabileceği söylendi ve bana hep doğum kontrol hapı verildi sadece bir doktor iğne yazdı ama banamisin demedi vücudum ve üstüne tüylenmeler başladı neyse sonunda evlendim ve ilk işim hemen hastaneye gitmek oldu alttan muayene oldum ve doktorum bende polikistik över görünümü oldugunu söyledi bu doktorumunsa bana önerdiği şey çocuk sahibi olmak istiyosa direkt bu yönde beraber ilerlememiz egerki istemiyorsam bana ilaç yazacağını kanamaların beni rahatsız etmemesi ve belli bir düzende gitmesi için ilacı kullanmam gerektigiydi ama artık reglilerim erken gelmiyodu tam tersi geç gelmeye başladı ve sürekli ara kanamalarım oluyodu hangisi regli hangisi kanama anlamaz oldum artık sonra şehir degistirdim ve evlendiğim kiloyla kalmadım haliyle kilo aldim şuan 1.70 boy 70 kilo burda da başka bir doktora gittim bu arada gittim iki doktorda özeldi o da alttan muayene etti baktı başka bir doktorun polikistik olduğumu soyledigini söyledim evet dedi bende kıstık bir yumurta yapısı görüyorum dedi ve ben çocuk istiyordum artık ve bunun için tedavi görmeye başladım hormon tahlilerim vs herşey normal çıktı ama bu kanama için tabiki hiç birşey bulamadılar ver normal tedaviye başladık

çocuk yönünde tedavi olmaya başlayınca rahim filmim çekildi tüplerime bakıldı onda da bir sorun çıkmadı ve ilaç kullanmaya başladım ilaçtan sonra baktık ki yumurtalarim gelişmedi ve o ay istediğimizi elde edemedik bidahaki aya dedi doktorum ve sonrasında kanamam oldu ama siyah ve kokulu bir kanama doktorum yine ultrasonla bakti ve enfeksiyon kaptigimi soyledi ilaç verdi ilaçları alınca kanama durdu ve normal gelmesi gereken regli 53 gün sonra geldi tekrar doktora gittim bu sefer regli olduğumu herhangi bir kanama olmadığını söyledi tekrar ilaç başladık ve o ilacı kullandığımda regli hem 6 veya 7 gün oldu 14. gündenoncedebir kanama olmadi

Tesekkurler yorumlariniz icin, size se cok gecmis olsun.

Var mi bu gibi bi durum yasayan birileri?
Merhaba canim gecmis olsun ben varim malesef rabbim kimseye dert verip derman aratmasin bende 10 aylik evliyim ilk zamandan beri cocuk istiyorum henuz nasip olmadi bende 3 4 doktora gittim falan en sonunda 4 gün önce rahim filmi cekildi rahimde sekil bozuklugu varmis ameliyat olmam gerekiyormuş onun için baska bi doktora randevu aldim 2 aydir bende 1 ay suren adet oluyo bende anlam veremedim polikistik varmis ama cok azmış kanamam bazen cogaliyo bazen leke seklinde oluyo gidecegim doktora da soracagim neyden kaynakli tam olarak bende bilmiyorum

Merhaba, bir sure daha devam etti bu durum doktor kontrolumden sonra ve doktorda hicbir sey cikmadi. Kan tahlili yapildi ic dis ultrason cekildi cok ufak bir kist var dendi ve o cok problem yaratmaz dediler. Ama ben hala ayda iki kere adet oluyorum. Her gittigim doktor hicbir sey yok harikasin diyor ama bu devam ediyor. Stresli oldugum donem de ayni stressiz oldugum donem de. Bazen ara veriyor cok stresli donemlerden gecmeme ragmen olmuyor, bazen cok stressiz donemlerimde hic kesilmiyor. Yasayan var mi buna benzer bir sey artik aklimi oynatacagim doktorlar bir sey yok diyor ama kesintisiz kanamadan psikolojim bozuluyor artik canimi sikiyor bu duurum.

Merhaba, bir sure daha devam etti bu durum doktor kontrolumden sonra ve doktorda hicbir sey cikmadi. Kan tahlili yapildi ic dis ultrason cekildi cok ufak bir kist var dendi ve o cok problem yaratmaz dediler. Ama ben hala ayda iki kere adet oluyorum. Her gittigim doktor hicbir sey yok harikasin diyor ama bu devam ediyor. Stresli oldugum donem de ayni stressiz oldugum donem de. Bazen ara veriyor cok stresli donemlerden gecmeme ragmen olmuyor, bazen cok stressiz donemlerimde hic kesilmiyor. Yasayan var mi buna benzer bir sey artik aklimi oynatacagim doktorlar bir sey yok diyor ama kesintisiz kanamadan psikolojim bozuluyor artik canimi sikiyor bu duurum.
Canim tekrardan gecmis olsun bende o durum pek duzelmedi son iki adetimi bir ay bir ay gördüm sonra kesildi bi sekilde ilac kullandim oyle kesildi bu arada 34 35 gun sonra tekrar basladi 7 gun lekelnme 3 gun kanama oldu bitti sonra bi hafta gecti aradan 3 gün lekelenme sonraki gün yogun kanamayla devam ediyorum bakalim ne zaman bitcek valla doktor bqna da bisey demiyo bi çözüm bulursam sana da yazarim canim zaten şuan cocuk icin tedaviye basliyorum bakalim hayirlisi belki o doktor bisey der

X