Bir Balkon Meselesi

Askeri lojmanlar nasıl ki bu kadar rahat oluyorsunuz? Ultra bir güvenlik olduğunu sanmıyorum.
Her şeyden öte bu kadar rahatlık,umursamamazlik beni sinir ederdi. Eşiniz haklı.
İçeri girene kapıda kimsin diye soruyorlar. Ama sucu giriyor, tüpçü giriyor, taksici giriyor, kurye giriyor. Giriyor da giriyor yani.

Senin anahtarı unutman anormal ve tehlikeli. Balkon kapısının kilitlenmesi gayet normal. Bu devirde babana bile güvenme lafını duymadın mı lojmana ne bu güven?

siz anahtarı unutmayacaksınız. Bir insan nasıl sürekli anahtar unutur ki? Bir olur iki olur da nasıl sürekli unutulur?
Siz en iyisi kombine çilingir bulun. Size toptan fiyatı versin. Haftlık ödeme yapın .Daha güvenli olur daha ucuz bir yol olur. Balkondan daha mantıklı bir çözüm.
Yada boynunuza asın ilkokul çocukları gibi.

Valla 3. Katta oturmama rağmen kitliyorum sizinki de bir garip sorun olmuş ..

ferikoyde eski polis karakolunun yan apartmaninda polisler oturuyor. yani sepet salsan karakola iner. oyle bir yer. ve oradaki polisin evine hirsiz girmisti seneleer once. hic güvenme lojmana :)

Askeri ücret diyeni duymuştum da asgari lojman benim için bir ilk oldu.

Konuyu okuyan da lojmanı kale kadar korunaklı, her balkonun önünde bir askerin nöbet tuttuğu bir yer sanacak.
Askeri ücret general maaşı
Asgari lojman da en az olan lojman herhalde
Lojman ve daha fazlası da vardır ona da ayrı isim lazım. Azami lojman olabilir bence

Sizin anahtari unutmanız anormal tabii ki, 1 olur 2 olur 3 olur da, "ben sık sık anahtar unuturum" biraz tuhaf degil mi sizce de? Unutmayın, öğrenin, kapının hemen yanına anahtar kutusu, anahtar askısı gibi birsey alıp takın, eşim anahtarini hep çantasında taşır, bense kapidan girer girmez oraya takarım, her gece de açıp bakarim anahtari kapının dışında unutmamışım dimi diye ve sonra da şangır şungur kale kapısı gibi kapıyı kilitlerim. Evet lojmanlar güvenli yerler ama ben de balkon kapısını kilitlerdim.

Sapığın biri arkadaşımın iş yerindeki odasına girip sandalyesinde oturmuş ve parfümünü sıkmıştı. Güya her yerde kamera var. Arkadaş şikayet etti ve herifi korudular

Yani balkon kapısını kilitleyin

Benimde bi kaç kez anahtar unutmuşluğum var insanlık hali olabiliyor. Ama senin bu kendini haklı çıkarma çabaların çok saçma

Anahtarı niye içerde unutursunuz ki, tabiki balkon kapısı kilitli kalmalı.
Boynunuza anahtar asın. Gerçi siz onu da unutabilirsiniz.

Evden cıkarken bir insanın ilk sorumluluğu anahtarı almak ve kapıyı kilitleyip çıkmak. Bunu unutuyorsanız ve bu sürekli oluyorsa sizin sorumsuz olduğunuzu gösterir. Balkon kapısı da kilitlenmelidir. Sizin sorumsuzluğunuzu baskası üzerine yükleyemezsiniz ki.. Kapıyı da açık bırakın araya terlik koyum çıkın o zaman yani aynı mantık

Bundan önce yaşadığımız yer 4.kattı, gün içinde balkona çıkıyosam içeri girince kitlerdim, geceleri hep kitliydi zaten. Spiderman'den korkmuşum ben zaar anca o girebilirdi çünkü ama siz rahatlığında olmadığıma kalbim çıt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…