Bir Balkon Meselesi

Merhaba hanımlar umarım iyisinizdir.Fikirleriniz lazım.Gecmis konularıma bakarsanız eğer akut durumlarda konu açtığımı görürsünüz şu anda da 4 yetişkin bir masada oturuyoruz iki erkek iki kadın .şimdi olay şu ben lojmanda oturuyorum yani gayet güvenli bir yerde evim 1 katta. Ve Ben sık sık kapının anahtarını içeride unutan unutkan bir insanım. Bugün de yine o günlerden biriydi eşime her seferinde şöyle söylüyorum biz lojmanda hırsızın giremeyeceği bir yerde oturuyoruz ve 1 katta olduğumuza göre balkon kapısını kitlemezsen eğer böyle durumlarda ben balkondan girip evin anahtarına ulaşabilirim fakat her seferinde kendisi balkonu kitliyor ve şimdi masadaki iki erkek bu konuda benim incelenmesi gereken bir vaka olduğunu iddia ediyorlar bana sorarsanız da ikisi incelenmesi gereken sosyolojik vakalar çünkü bu durumda ben haksızmışım ve incelenirsem çok ilginç sonuçlar çıkarmış sizce benim anahtarı unutmam mı anormal yoksa balkon kapısını kitlenmesi mi anormal
Masadskı erkekler incelenmesi gereken Bir vakasın dıye salak salak nasıl konusabılıyorne cıvık ılıskılerınız var
Sandalyeden adama ucarım benle boyle konusacak godoşlar.

Merhaba hanımlar umarım iyisinizdir.Fikirleriniz lazım.Gecmis konularıma bakarsanız eğer akut durumlarda konu açtığımı görürsünüz şu anda da 4 yetişkin bir masada oturuyoruz iki erkek iki kadın .şimdi olay şu ben lojmanda oturuyorum yani gayet güvenli bir yerde evim 1 katta. Ve Ben sık sık kapının anahtarını içeride unutan unutkan bir insanım. Bugün de yine o günlerden biriydi eşime her seferinde şöyle söylüyorum biz lojmanda hırsızın giremeyeceği bir yerde oturuyoruz ve 1 katta olduğumuza göre balkon kapısını kitlemezsen eğer böyle durumlarda ben balkondan girip evin anahtarına ulaşabilirim fakat her seferinde kendisi balkonu kitliyor ve şimdi masadaki iki erkek bu konuda benim incelenmesi gereken bir vaka olduğunu iddia ediyorlar bana sorarsanız da ikisi incelenmesi gereken sosyolojik vakalar çünkü bu durumda ben haksızmışım ve incelenirsem çok ilginç sonuçlar çıkarmış sizce benim anahtarı unutmam mı anormal yoksa balkon kapısını kitlenmesi mi anormal

Bir bütün olarak bakarsak bence siz anormalsiniz… :işsiz:

Sormuşsunuz ya, o yüzden söyledim :KK51:

Kapının dışına gizli bir yere ekstra anahtar koyun o hep orada kalsin. Ne o öyle hırsız gibi eve girmek çok saçma.

Ömrü lojmanda ve güvenli alanlarda geçmiş biri olarak söyleyeyim, kitlemesi anormal.
Bazen kapımızın açık kaldığı bile olurdu.
Şuan ailemde hala devam ediyor o rahatlık.
Ben evlendikten sonra bocaladım açıkcası.
Uzunca süre telefon cüzdan vb şeyleri bir yerlerde unuttum; lojmanla ne alakası var diyeceklere bina girişine, cafede masa üzerine veyahut öylece çimlere bıraksanız dahi saatlerce kimse dokunmaz, en son almaya gelmeyecek diye teslim edilir ilgili birime.
Arabayı kilitlemez camları açık içinde eşya ile bırakırdım, ev kapısında anahtar kalırdı.
Paspas altında anahtarlarımız olduğu gibi komşuda ya da askere de emanet ederdik.
Hayatımda ilk kez evlendikten sonra gördüm balkon kitlendiğini ki yüksek kattayım ben, o sebeple anormal olan eşiniz bence.

İnsanlar güvenli evlerinde ne türlü kötülüklere uğruyorlar, sizdeki bu cesarete hayret ettim. Ki ortamda iki farklı kişi daha var ve balkon kapısını kitlemediğinizi öğrendiler. Hadi onlar iyi niyetlidir de akıllarına kötülük gelmez diyelim. Birkaç kişiye bu durumu laf arasında anlatsalar kötü niyetli birinin kulağına evinizin davetsiz misafirlere tamamen açık olduğu gidebilir ve devamından da Allah korusun.

Ben de unutkan insanımdır. Birden fazla anahtarım var her çantama bir tanesini koyuyorum ya da kapıdan çıkmadan önce unutkan biri olduğumu bildiğim için mutlaka kontrol ediyorum. Zor değil deneyin siz de.

3. Kattayım evden çıkarken balkon kapısını kilitlerim kapının arkasına sürgü yaptırdım üstüne o sürgüyü de çekerim neden?Çünkü merdiven camından balkonuma zor da olsa girilme ihtimali var ya çok fakirsin kaybedecek bişeyin yok yada fazla iyi niyetlisin

Ömrü lojmanda ve güvenli alanlarda geçmiş biri olarak söyleyeyim, kitlemesi anormal.
Bazen kapımızın açık kaldığı bile olurdu.
Şuan ailemde hala devam ediyor o rahatlık.
Ben evlendikten sonra bocaladım açıkcası.
Uzunca süre telefon cüzdan vb şeyleri bir yerlerde unuttum; lojmanla ne alakası var diyeceklere bina girişine, cafede masa üzerine veyahut öylece çimlere bıraksanız dahi saatlerce kimse dokunmaz, en son almaya gelmeyecek diye teslim edilir ilgili birime.
Arabayı kilitlemez camları açık içinde eşya ile bırakırdım, ev kapısında anahtar kalırdı.
Paspas altında anahtarlarımız olduğu gibi komşuda ya da askere de emanet ederdik.
Hayatımda ilk kez evlendikten sonra gördüm balkon kitlendiğini ki yüksek kattayım ben, o sebeple anormal olan eşiniz bence.
filmdelisi sizin yaşadığınız lojmanın belki yüksek duvarları vardı veya konumu hırsızlık vs için elverişli değildi ama her askeri lojman aynı olmuyor, asker geliniyim yaşadığım yerde de her yerimiz lojmandı, bizim oradakilerin askerlerin nöbet değişimi sırasında lojmanın kör noktasından gayette içeri sızılabilir bir konumu vardı, giriş kapısına yakın bloklara girilemezdi ama kör noktaya yakın bloklar çok rahat soyulabilirdi, kaldı ki sizin için demiyorum ama konu sahibi kusura bakmasın anahtarı unutarak sorumsuzluk yapıyor, velev ki olmaz dediği oldu hırsız girdi, kapıları açık bırakmak anahtar unutmak benim hatam değil derse ihaleyi askerlere yıkarsa ne olacak?
Hayatı büyük ölçüde askeriyede geçmiş biri olarak hepsi olmasa dahi tırnağı kırılsa askerden bilen rütbeli eşleri var mı var.
Ayrıca arkadaşlara katılıyorum, eskiden hırsız uğursuz asker ve polis lojmanlarına yanaşmaya çekiniyordu ama artık gayet cüretkarlar, her yerde asker polis üniforması satılıyor, tüpçü, kargo, sucu olarak girmelerine bile gerek yok, asker kıyafeti alabiliyorsunuz, apoletleri pırpırları bile satılıyor, nöbet tutan zaten er, hırsız çavuş kıyafetiyle içeri girse asker soru sormaya bile çekinir, ki çakma polis kıyafeti ve rozetiyle hırsızlık yapanlar varken, telefon dolandırıcılığı yapabilmek için uygulamalardan polis telsizi konuşmaları indirilebilirken, polis, asker, cumhurbaşkanlığı lojmanları bile soyulurken bir zahmet oturduğumuz evlerin kapı ve pencerelerini kontrol edelim.

Son düzenleme:
Sapığın biri arkadaşımın iş yerindeki odasına girip sandalyesinde oturmuş ve parfümünü sıkmıştı. Güya her yerde kamera var. Arkadaş şikayet etti ve herifi korudular😬

Yani balkon kapısını kilitleyin
Lütfen yanlış yazdığınızı, korudular yerine kovdular demek istediğinizi söyleyin 🥹

Bizde de erkek bir hoca kadın bir hocaya kalem fırlatmış üzerine yürümüştü. Kadın hocayı kovdular

filmdelisi sizin yaşadığınız lojmanın belki yüksek duvarları vardı veya konumu hırsızlık vs için elverişli değildi ama her askeri lojman aynı olmuyor, asker geliniyim yaşadığım yerde de her yerimiz lojmandı, bizim oradakilerin askerlerin nöbet değişimi sırasında lojmanın kör noktasından gayette içeri sızılabilir bir konumu vardı, giriş kapısına yakın bloklara girilemezdi ama kör noktaya yakın bloklar çok rahat soyulabilirdi, kaldı ki sizin için demiyorum ama konu sahibi kusura bakmasın anahtarı unutarak sorumsuzluk yapıyor, velev ki olmaz dediği oldu hırsız girdi, kapıları açık bırakmak anahtar unutmak benim hatam değil derse ihaleyi askerlere yıkarsa ne olacak?
Hayatı büyük ölçüde askeriyede geçmiş biri olarak hepsi olmasa dahi tırnağı kırılsa askerden bilen rütbeli eşleri var mı var.
Ayrıca arkadaşlara katılıyorum, eskiden hırsız uğursuz asker ve polis lojmanlarına yanaşmaya çekiniyordu ama artık gayet cüretkarlar, her yerde asker polis üniforması satılıyor, tüpçü, kargo, sucu olarak girmelerine bile gerek yok, asker kıyafeti alabiliyorsunuz, apoletleri pırpırları bile satılıyor, nöbet tutan zaten er, hırsız çavuş kıyafetiyle içeri girse asker soru sormaya bile çekinir, ki çakma polis kıyafeti ve rozetiyle hırsızlık yapanlar varken, telefon dolandırıcılığı yapabilmek için uygulamalardan polis telsizi konuşmaları indirilebilirken, polis, asker, cumhurbaşkanlığı lojmanları bile soyulurken bir zahmet oturduğumuz evlerin kapı ve pencerelerini kontrol edelim.
Bunda ülkenin artık en güvenli yerlerinin bile şüpheli durumuna düşmesi, hiçbirimizin nerede olursak olalım can ve mal güvenliğimizin 100 de 100 şekilde sağlanamamasının payı var.
Bir yere girilebilir olmasının girileceği anlamı taşıması maalesef ki son 20 yıldır karşılaştığımız bir mesele.
Artan suç oranlarının her konuda ivme kat etmesi, güvenlik birimlerinin işini layığıyla yapamaması, yasaların herkesi eşit koruyamaması ve en önemlisi toplumsal yozlaşmanın etkisi çok büyük.
Lojmanı geçelim ananemin evinin kapısı akşam yatarken kapanırdı sadece.
Birçok köy ve kasabada bu tür gelenekler devam eder.
Güven duygusunu bilinçli yahut becerisizlikle toplumun elinden alırsanız, bugünümüzü inşa ederiz ki öyle de oldu.
Ben yine de en azından kamuya ait yerlerin daha korunaklı olduğuna güvenmeye devam edeceğim, insanım bir yerlere güvenmeye ihtiyacım var günü geçirebilmek için.

İşte aradigim.yorum ben de asgari lojmandayim.yuksek.giris vallahi beni anladınız hırsız falan olmaz burda
Asgari lojman ne be 😂 eğer sadece asgari ücretlilerin oturduğu bir lojman kavramı değilse anadilinizin bu kadar cahili olmayın ya

Son düzenleme:
Eşşeğini sağlam kazığa bağlamak deyimi vardır.
Önce sağlam kazığa bağlar güvenliğini sağlar sonra Allaha emanet edersiniz.
Mune Mune bahsetmiş evinize hırsız girse kimi suçlayacaksınız? Ben kapıyı kilitleseydim giremezdi demeyeceksiniz muhtemelen,oradaki personeli suçlayacaksınız ve anahtarı evde sürekli unutup,balkondan girip belki o an keşif yapan hırsıza yolu da gösteren siz olacaksınız birde şaka gibi.
İnsan kendi işini kendi sağlama almalı,öyle bir devirde yaşıyoruz. Bu rahatlık kabul edilemez bence,nerede yaşıyor olursanız olun,önce siz kendi önlemlerinizi alıyor olmalısınız,normali bu zaten.

Eşşeğini sağlam kazığa bağlamak deyimi vardır.
Önce sağlam kazığa bağlar güvenliğini sağlar sonra Allaha emanet edersiniz.
Mune Mune bahsetmiş evinize hırsız girse kimi suçlayacaksınız? Ben kapıyı kilitleseydim giremezdi demeyeceksiniz muhtemelen,oradaki personeli suçlayacaksınız ve anahtarı evde sürekli unutup,balkondan girip belki o an keşif yapan hırsıza yolu da gösteren siz olacaksınız birde şaka gibi.
İnsan kendi işini kendi sağlama almalı,öyle bir devirde yaşıyoruz. Bu rahatlık kabul edilemez bence,nerede yaşıyor olursanız olun,önce siz kendi önlemlerinizi alıyor olmalısınız,normali bu zaten.
Bir komşum sürekli anahtarını kapı üzerinde unutup duruyordu, 1-3-5 derken her seferinde çilingir çağırmak maddi yük olmaya başladı, bir gün yine unutmuş bizim kapıyı çaldı ben yine kapıda kaldım yardım eder misiniz diye, ne yapalım da kapıyı açalım derken evde yumuşak plastik bir materyal vardı onu kapıyla kasası arasına soktuk anahtar deliğine doğru yavaş yavaş indirdik kapı açıldı, velhasıl diyeceğim şu ki biz hırsız değiliz uğursuz değiliz ama kapıyı şak diye açtık, komşumuz kapının çilingirsiz bu kadar kolay açıldığını görünce anahtarını unutma kapını doğru dürüst kilitle tavsiyelerimizi dikkate aldı, o günden sonra anahtar unutmaları sona erdi😂

X