Bir Balkon Meselesi

Eve girince anahtarı direkt cüzdanıma koyarım. Acil çıkmam gerekirse anahtar unutmayayım diye asla anahtatlığa takmam.

Ahahah bir de haklıymış gibi açmışsınız konuyu herifler haklı, gidin bir tahlil falan yaptırın bu derece unutkanlık normal değil.

Balkondan girilebiliyorsa evinize,mantıken o kapınında kilitlenmesi gerek tabi ki.
Nerede oturduğunuzdan bağımsız bu. Güvenlikli sitede oturuyorum ,evime balkondan girilmesi mümkün değil ama kilitliyorum ki cam balkon balkonum. Lojmanda da olsam kilitlerim,disardan insan giremiyor belki ama oturanlar babamın oğlu değil en nihayetinde güvenemem acıkçası,biri meraktan girse sonra o evde ben oturamam zira evimde yabancı birilerinin ben yokken olmasının düşüncesi bile korkunç.
Balkona güvenip anahtarı evde unutmayı alışkanlık haline getirmek tuhaf sonuçta tüm hayatınızı o evde geçirmeyeceksiniz,anahtarı sürekli evde unutmaya bir çözümünüz olmalı bence. Başka bir yere taşınınca çözümünüz ne olacak? Şimdi ordan girer açarım kapıyı diyorsunuz ama hep orada olmayacaksınız. Haklılar.

Senin kitlememe.sebebin zaten balkondan giremezsin kapıda kalırsan ama.benim.imkanim.var

Yooo ben kapıyı da kitlemem
Ben de kitlemiyorum, bi gün başımıza bişey gelecek
Hatta eve girerken kapıyı açıp anahtarı üstünde unuttuğum çoktur. Sabah kalkınca kapıda buluyoruz anahtarı. Bir kere de kapıyı açık bırakıp gitmişim. Yarım saat sonra karşı komşum görmüş aradı ben de çekiver kapıyı dedim :)
Ha 2 aydır evde fiziki altın falan biriktiriyoruz kapıyı kitlemeye başladım. Halbuki altınlar etse etse 50 bin eder, hırsız girse laptopları, tabletleri, telefonları alsa bunun 3 -4 katı çalar giderdi. Altın olunca bi kitleyesim geldi nedense :)

Senin kitlememe.sebebin zaten balkondan giremezsin kapıda kalırsan ama.benim.imkanim.var
E tamam kilitlemeyin o zaman ne diyim. Girişte de olsam kilitlerim,balkondan girerim yeeeaaa ne olacak diyerek anahtarı evde bırakmam açıkçası. Bunu aliskanlık haline getirmek normal değil zira sonuçta hep o evde oturmayacaksınız diyorum bende size. Oradan çıkıp apartman dairesine geçseniz ne yapacaksınız? Hadi şimdi lojmandayım güvenli diyorsunuz. Başka bir yerde güvenli olmaz bu yaptığınız,haliyle uygunu kapıyi kilitleyip,anahtarı yanıniza alıp cıkmanız evden. Bunu alışkanlık haline getirmelisiniz.

Turkiyede yasiyorken kilitliyordum. Suan kilitlemiyorum.
Normalligi anormalligi yasanan yere gore degisir ama guvenlige vs guvenip kiltlememezlik yapmazdim ben yerinizde olsam.

Son düzenleme:
İşte aradigim.yorum ben de asgari lojmandayim.yuksek.giris vallahi beni anladınız hırsız falan olmaz burda
Askeri ücret diyeni duymuştum da asgari lojman benim için bir ilk oldu.

Konuyu okuyan da lojmanı kale kadar korunaklı, her balkonun önünde bir askerin nöbet tuttuğu bir yer sanacak.

İşte aradigim.yorum ben de asgari lojmandayim.yuksek.giris vallahi beni anladınız hırsız falan olmaz burda
Konu hırsızdan bağımsız
Lojmanda oturan sapığın biri girdi evinizin kilitli olmayan balkonundan içeri , evinize de yerlestirdi ufacık bir kamera diyelim.
Sonucta her sey ihtimaller dahilinde.
Ben evde otururken dahi daire kapımı kilitliyorum, 3 farklı kilit sistemim var hepsini en az bir kez kilitliyorum.

Askeri lojmanlar nasıl ki bu kadar rahat oluyorsunuz? Ultra bir güvenlik olduğunu sanmıyorum.
Her şeyden öte bu kadar rahatlık,umursamamazlik beni sinir ederdi. Eşiniz haklı.

Öncelikle niye hırsız giremiyor? Hırsızın giremeyeceği yer mi var?

Anahtarı unutuyor olmanız normal. Kapıyı kitleme ihtiyacının duyulması da normal. Kendinizce bir çözüm üretmeye çalışmanız da normal... Bu hikayede bana göre normal olmayan tek şey iki tarafında birbirini böylesi basit bir konuda anormal ilan etmesi.

Sizin anahtarı unutmanız anormal

Bu konu beni gıcık etti.
Ne diye açtınız bu konuyu? Sizi haklı görecektik ve masadakilere “bakın beni haklı görüyorlar” mı diyecektiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…