bir ayda iki kez adet gördüm hangi tarihi dikkate alıcam bilmiyorum?

watashiwacandy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2011
3
0
arkadaşlar merhaba,

yaklaşık 6 aydır korunmuyoruz. korunmamaya başladığım ilk aydan beri adet günlerimi düzenli olarak tutuyordum. en fazla 5 - 7 gün gerileme oluyordu. geçen ay hem 12. gün hemde 27. gün adet oldum. 12. günde başlayan adetim normaldi. 27. günde başlayan adetim ilk gün bir kaç damladan sonra hiç gelmedi. 2.ve 3. gün normal kanamam oldu. şimdi son günlerde ise midemde garip bir guruldama müthiş açlık hissi, uykusuzluk, sabahları kahvaltı yapmamama rağmen pantolonumun düğmesi karnıma baskı yapıyor adeta.
sizce 27. günki kanamam yerleşme kanamasımıdır? test yapmak için biraz daha beklemelimiyim? yardımcı olurmusunuz?
teşekkürler

Canım merhaba bendede benzer seyler var..

bende ayın 26 sında adet olmam gerekirken 1 hafta önce dün kahverengi akıntı geldi bu sabah acık renkte kan geldi dewam da ediyor. Adet sancısı gibi yasıyorum aynı. Kanamadan önce gögüsümde agrı renk değişimi ayaklarımda belimde sırtımda kasıklarımda agrı batma yasıyordum mide yanması vs hepsi gebelik belirtileri ile aynı ama kan gelince hayal kırıklıgına ugradım adet oldum sanırım. Hayırlısı olsun yerlesme kanamasıdır dıye kendımı umitlendırmek istemıyorum..

bende çok fazla ümitlenmek istemiyorum, test yapıp negatif çıktığında dediğin gibi hayal kırıklığı yaşamakta istemiyorum.psikolojik olarak rahatlamak en iyisi, düşünmeden oluruna bırakmak. yerleşme kanaması az sürüyomuş duyduğuma göre, bir arkadaşımda kişiye göre değişebilir uzunda sürebilir dedi kafam karıştı. ama hiç 15 günde bir adet görmemiştim. umarım seninde adet kanaması değildir, inşaallah her ikimizde en kısa zamanda bebişlerimize kavuşuruz :)

Son düzenleme:
bence yarın bir doktora gidin. hem kan testinde eğer hamilelik varsa belli olur. eğer yoksa da 2 kere adet görmenizin sebebi ortaya çıkar. hem de doktor hormon testlerinize falan bakar bir problem var mı yok mu öğrenmiş olursunuz. (inşallah hamilesinizdir )

İnşallah canım ama ben adet oldum ya arttı kanamamm oy nasip hayırlısı olsun

canım cok acele etme belkıde 2. gördugun yerlesme kanamasıda olabılır, duıkkatlı ol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…