Bir arkadaşımın sorunuyla ilgili bilgi almak istiyorum

only me

Kendin Ol ! Zaten herkes alındı .
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2023
215
900
Öncelikle merhaba.
Bir arkadaşımın sorunuyla ilgili bilgi almak istiyorum . Arkadaşım boşanma davası açmak için bir avukatla anlaştı . Anlaşmalı 30 bin , çekişmeli 60 bin olarak ücretler konuşuldu , kabul edildi . Dava çekişmeli olacaktı kocası boşanmak istemiyordu .
Arkadaşımı avukat önce vekalet işlemi için notere yönlendirdi , noterden avukata vekalet verildi . Daha sonra arkadaşım avukatın ofisinde 60 bin TL in 10 bin TL sini elden nakit olarak avukata ödedi. Kalan 50 bin i ise iki ay taksit olacak şekilde 25 bin 25 bin ödeme olacak şeklinde de anlaşıyorlar . Bu süreçte avukat evlilik öyküsü isteyip boşanma dilekçesini hazırlıyor . Dilekçe hazır olup herhangi bilgi ekleyip eklenmeyeceğini sormak için arkadaşıma mesaj attığında arkadaşım boşanmaktan vazgeçtiğini dile getiriyor . Eşiyle konuştuğunu ikna olduğunu boşanmak istemediğini söylüyor . Bunun üzerine avukat kalan 50 bin TL nin yarısını almak zorunda olduğunu söylüyor . Sebebi de vekalet verdiği için . Arkadaşım da sadece boşanma dilekçesi hazırlandığını herhangi bi başvuru olmadığını , dilekçenin mahkemeye dahi verilmediğini söylüyor . Yani sadece vekalet verildi avukata noterde . Bunun için notere ücret ödüyor , sonrasında 10 bin de avukata ofisinde veriyor . Davayı açmaktan vazgeçtiği için kalan 50 binin yarısının yani 25 bin TL yi avukat hangi hakla istiyor ve haklı mı ? Bilgisi olanlar cevaplarsa çok mutlu olurum . Teşekkürler

Merhaba,avukatla aralarında vekalet dısında bir sözleşme yapılmış mı? Şayet yapılmadıysa avukata wp üzerinden şu tarihte esiyle boşanmaktan vazgeçtiklerini,kendisine vermiş oldugu vekâleti kullanmayıp dava sürecini baslatmamasını belirten bir yazı yazsın.Bunun dısında notere vekalet iptal basvurusunda da bulunabilir.Önceden vermis oldugu 10bin tl danısmanlık adı altında alınmamıstır muhtemelen bu yüzden sadece ekstra danısmanlık ücreti alabilir.

Merhaba,avukatla aralarında vekalet dısında bir sözleşme yapılmış mı? Şayet yapılmadıysa avukata wp üzerinden şu tarihte esiyle boşanmaktan vazgeçtiklerini,kendisine vermiş oldugu vekâleti kullanmayıp dava sürecini baslatmamasını belirten bir yazı yazsın.Bunun dısında notere vekalet iptal basvurusunda da bulunabilir.Önceden vermis oldugu 10bin tl danısmanlık adı altında alınmamıstır muhtemelen bu yüzden sadece ekstra danısmanlık ücreti alabilir.
Hani ekstra danışmanlık ücreti adı altında mı 25 bin istiyor acaba

Vekalet dışında herhangi bir sözleşme yapılmamış .

25bin fazla, dilekçeyi hazırlayıp mesaj atana kadar arkadaşınız vazgeçtim demediği için avukat sinir olmuş bence, haksız da sayılmaz. Madem vazgeçecek neden dilekçeyle uğraştırıyor avukatı, arkadaşınız ayıp etmiş.

Öncelikle merhaba.
Bir arkadaşımın sorunuyla ilgili bilgi almak istiyorum . Arkadaşım boşanma davası açmak için bir avukatla anlaştı . Anlaşmalı 30 bin , çekişmeli 60 bin olarak ücretler konuşuldu , kabul edildi . Dava çekişmeli olacaktı kocası boşanmak istemiyordu .
Arkadaşımı avukat önce vekalet işlemi için notere yönlendirdi , noterden avukata vekalet verildi . Daha sonra arkadaşım avukatın ofisinde 60 bin TL in 10 bin TL sini elden nakit olarak avukata ödedi.
bu 10 bini danışmanlık için istemiş olabilir. ne kadar zaman ayırmış ki danışmanlık için? ya da bu fiyata danışmanlık ücreti olur mu hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir
Kalan 50 bin i ise iki ay taksit olacak şekilde 25 bin 25 bin ödeme olacak şeklinde de anlaşıyorlar . Bu süreçte avukat evlilik öyküsü isteyip boşanma dilekçesini hazırlıyor . Dilekçe hazır olup herhangi bilgi ekleyip eklenmeyeceğini sormak için arkadaşıma mesaj attığında arkadaşım boşanmaktan vazgeçtiğini dile getiriyor .
bak şu çok çirkin bir hareket. madem boşanmaktan vazgeçti peki bu avukat neden bunu müvekkiline mesaj attığında öğreniyor? kendisinin söylemesi gerekmez miydi hemen, biz vazgeçtik diye?
söyleseydi avukat da arkadaşınız boşanacak zannedip uğraşmazdı en azından
arkadaşının bu yaptığı ayıptır.
Eşiyle konuştuğunu ikna olduğunu boşanmak istemediğini söylüyor . Bunun üzerine avukat kalan 50 bin TL nin yarısını almak zorunda olduğunu söylüyor . Sebebi de vekalet verdiği için . Arkadaşım da sadece boşanma dilekçesi hazırlandığını herhangi bi başvuru olmadığını , dilekçenin mahkemeye dahi verilmediğini söylüyor . Yani sadece vekalet verildi avukata noterde . Bunun için notere ücret ödüyor , sonrasında 10 bin de avukata ofisinde veriyor . Davayı açmaktan vazgeçtiği için kalan 50 binin yarısının yani 25 bin TL yi avukat hangi hakla istiyor ve haklı mı ? Bilgisi olanlar cevaplarsa çok mutlu olurum . Teşekkürler
sadece boşanma dilekçesi hazırladı denmiş de bu dilekçe 2 hazır kalıp cümle ile 5 dakikada ayarlanan bişi değil yani.
kim bilir hangi verileri toplayıp kafa patlattı da yazdı o dilekçeyi
avukatı boşu boşuna çalıştırmış. harcadığı emek karşılığında bi para tabi ki ister ha bu 25 bin mi olur bilemem ama tamamen bedavaya getirip de kaçamaz bence arkadaşın.
gerçi avukatlık sözleşmesi yapmamış yapmış olsa durum farklı olabilirdi.

25bin fazla, dilekçeyi hazırlayıp mesaj atana kadar arkadaşınız vazgeçtim demediği için avukat sinir olmuş bence, haksız da sayılmaz. Madem vazgeçecek neden dilekçeyle uğraştırıyor avukatı, arkadaşınız ayıp etmiş.
bu 10 bini danışmanlık için istemiş olabilir. ne kadar zaman ayırmış ki danışmanlık için? ya da bu fiyata danışmanlık ücreti olur mu hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir

bak şu çok çirkin bir hareket. madem boşanmaktan vazgeçti peki bu avukat neden bunu müvekkiline mesaj attığında öğreniyor? kendisinin söylemesi gerekmez miydi hemen, biz vazgeçtik diye?
söyleseydi avukat da arkadaşınız boşanacak zannedip uğraşmazdı en azından
arkadaşının bu yaptığı ayıptır.

sadece boşanma dilekçesi hazırladı denmiş de bu dilekçe 2 hazır kalıp cümle ile 5 dakikada ayarlanan bişi değil yani.
kim bilir hangi verileri toplayıp kafa patlattı da yazdı o dilekçeyi
avukatı boşu boşuna çalıştırmış. harcadığı emek karşılığında bi para tabi ki ister ha bu 25 bin mi olur bilemem ama tamamen bedavaya getirip de kaçamaz bence arkadaşın.
gerçi avukatlık sözleşmesi yapmamış yapmış olsa durum farklı olabilirdi.
Aynı gün içinde oluyor herşey . Çok kısa sürede ikna olup vazgeçtim diyor . Evet avukat mesaj attığında söylüyor bunu . Dilekçe hazırlanmış . Yapılan tek işlem noterde vekalet vermek ve evlilik öyküsü isteyip dilekçeyi hazırlamak . Arkadaşımın da hatası avukat a hemen haber vermemesi . Bedavaya getirmiyor zaten on bin ödeme yapmış , sonrası için 25 bin istemesi normal mi

Aynı gün içinde oluyor herşey . Çok kısa sürede ikna olup vazgeçtim diyor . Evet avukat mesaj attığında söylüyor bunu . Dilekçe hazırlanmış . Yapılan tek işlem noterde vekalet vermek ve evlilik öyküsü isteyip dilekçeyi hazırlamak . Arkadaşımın da hatası avukat a hemen haber vermemesi . Bedavaya getirmiyor zaten on bin ödeme yapmış , sonrası için 25 bin istemesi normal mi
bir daha emin olmadan kalıp o sinirle avukata gitmeyeceğini anlamıştır umarım kendisine 10bin yada 35 bine patlayacak şimdi ama bence arkadaşınız yine de ayrılır ilerde

Arkadaşınız boşanmaktan vazgecince neden bunu avukat ile paylaşmıyor kadın vaktini ayırıp dilekçesini yazıyor arkadaşınıza atıyor sonra aldığı cevap ben vazgeçtim avukat o gün mesaj atmasa haberi olmayacaktı .
Benim sorum bu değil ki . Kadın çekişmeli dava süreci boyunca yapacağı 60 bin i kabul edip yola çıkıyor . Tek yapılan işlem dilekçenin hazırlanması . Mahkeme dahi açılmamış . Avukatın bunu toplam 35 bin TL ye mâl etmesi normal mi diye soruyorum .

valla çok saçma
ben arkadaşının ödemesini isterim açıkçası
evlilik ve boşanmanın çocuk oyuncağı olmadığını yaşayarak öğrenmiş olur en azından
bu kadar kısa sürede ikna olup vazgeçecekse neden bu ülkenin avukatını oyalıyor
zaten ülkede hukukun da yargının da bi değer kalmadı insanlar da iyice çocuk oyuncağına çevirdiler
inşallah o parayı kuruşu kuruşuna ödemesi gerekir enn sevmediğim sinir olduğum insan tipi arkadaşınız gibiler

Benim sorum bu değil ki . Kadın çekişmeli dava süreci boyunca yapacağı 60 bin i kabul edip yola çıkıyor . Tek yapılan işlem dilekçenin hazırlanması . Mahkeme dahi açılmamış . Avukatın bunu toplam 35 bin TL ye mâl etmesi normal mi diye soruyorum .
Normal degil iste dedigim gibi.Benim size iletmis oldugum yorumum direkt bir avukat ağzındandı.

bir daha emin olmadan kalıp o sinirle avukata gitmeyeceğini anlamıştır umarım kendisine 10bin yada 35 bine patlayacak şimdi ama bence arkadaşınız yine de ayrılır ilerde
Tabi ki avukat emek harcamış ve dilekçe hazırlamış. Emeğinin karşılığını istemeye hakkı var ama dava açılmamış bile (dava açılsaydı isteyebilirdi çünkü dava açıldığında avukat ücretini almasa bile almış görünüp vergisini ödüyor) Yine de bence emeğine karşılık 35bin fazla çünkü anlaşmalı boşanma 30bin zaten.

Çok az istemiş avukat çekişmeli boşanmaya. O kadar emek, uğraş.. 120.000den aşağı bakmıyordum kesinlikle çekişme boşama davalarına. Soru hakkında yorum yapamayacağım.

Hazır parayı vermişken boşansın bence :halay: şaka bir yana avukatı boşuna uğraştırdığı için bir miktar hakkı var avukatın ama paranın hepsi değil tabi

X