Bir anda gelen kaygılar ve her şeyden bıkma hissi ?

Merhaba spirituel öncelikle beni etiketlemen çok güldürdü çok hoştu teşekkürler
Hayata karşı hepimizin kaygıları oluyor bekarken evlilik çocuk düşüncelerinden hem kaçınıyor hem istiyorsun bu çatışmayı 'kesinlikle hepimiz' yaşamisizdir
Şimdi evliyim eşime bişey olursa Benden evvel ölmesin filan diye haftada bir ağlarım çocuğum olunca da çocugub kaygısı hiç bitmeyecek nasıl dogurcam nasıl bakcam derken derken o evlenene dek... kaygı hep olacak hayatımızda yani, konusu değişiyor sadece

Peki evlilik bir yük mu
Gözümüz korkmalı mi
Ekstra bir sorumluluk mu yorucu mu kapana kısılmışlik mi dersen 'vallahi de billahi de hayatımın en harika şeyini yapmışım sanki, benim hayatımdaki tüm yüklerim hafifledi, ailemle yaşarken çok yoruluyordum ama evlenince bugün yorulduysam üç gün yatmisimdir canım isterse iş yapmisimdir, istediğim yere gidiyorum karışan eden yok eşim şimdilik dünya tatlısı bi insan'
Ben evlenmekten çok korktuğum bir dönemde asla evlenmem aşk yalan ne aşkı diye bir inkar donemimde tanıştım eşimle, sanki tüm bunları diyen ben degilmisim gibi 180 derece dönüp 5 buçuk ayda evlendim eşimle .

Bence hayata umutla yaklasmaliyiz, kaygılarımızdan kurtulmak mümkün değil ama kötü orneklerden çok iyi örnekleri görmeni tavsiye ederim, benim örneğimi unutma mesela
Hastalıklar umutsuzluktan beslenir
bebeklinick bu konuda da benzerliğimiz vardır bence. benden yaş olarak büyüksün galiba. Geçmişsindir bu dönemleri Şu konuda da bir aydınlatır mısın beni çok hayra geçer valla

Rica ederim. Dedim bu kadar benzer yönümüz varsa kedilinick'in tecrübelerinden ilham alayım evet olumsuz örnekleri düsunuyorum.anlaşamayacagım biriyle karşılaşma ihtimali ya da evlenince "neden evlendim yaa uff bekarlık iyiydi" deyip bekarlığa dönme istegi olursa diye düsunüyorum çünkü evlilik oyuncak değil o kararı verirsem sadece evliliği sevmedim diye boşanmak olmaz.

Bir de karşıma benimle tanışmak isteyen niyeti evlilik olan biri çıkıyor mesela.O kişiye bakınca "onla bir ömür geçirmek ister miyim günlük yaşamımda birlikte vakit geçirmek ister miyim" diye düsünunce bir iticilik oluyor içimde."ay ben her gün bunla uyuyup uyanmak istemem" diyorum çünkü yalnızlığı seven biriyim evleneceksem
o kişiyle ortak bir hayatı istemem gerekir ya da direk tipinden hoşlanamıyorum mesela saçlar önemli.bazı erkeklerin saçı Allah affetsin de çim adamın kafasındaki çimen gibi.sonra diyorum dogru kisiyi bulsan bu sefer de saçı mı sorun yani(yine konu arası sert bir geçiş oldu kaygı konusuna geri döneyim ben )
yani bir kisiye yönelik evlilik konusunda kararımı ilk 10 dk içinde verip konuyu o an kapatıp yalnız mutlu bekar moduma geri dönüyorum.bazen de "insanlar doğru kişiyi buluyor, ben bulamıyorum" deyip kaygılanıyorum. Ama çok şükür bu düsünceler sürekli olmuyor.olduğunda da senin dediğin gibi olumlu ornekleri düsünecegim artık. Neyseki bilinçaltım akıllı uslu bir şey.tavsiyeleri uyguluyor kabul ediyor hemen çok şükür.böyle böyle yola gelecek bilinçaltım.insan evlenince nasıl bir evde, nerede yaşıycam, ay küçük olmasın ailemden uzak da olmasın diye düşunür mü ortada bir sey yokken yani yaa? Bana da yazık valla. Artık "boşver su akar yolunu bulur amaan yani sen de" deyip düsunmeyi durduruyorum o da etkili oldu tavsiyelerin için çok tesekkur ederim

İnsan aşık olunca ben bununla uyuyup uyanamam her gün diyemiyor insan utanmasa tuvalete bile birlikte gidip gelelim istiyor
Yapışık ikiz olmak öyle yaşlanmak istiyosun
Saçına da kurban oluyosun bu arada

Aşık olmayınca herşeyi düşünüyorsun, buluttan nem kapiyorsun, sana öte git dese büyütüyorsun
Kaygıların çok normal ama seni ele geçirmesine müsade etme

Benim tavsiyem gelen adayları değerlendirmek yerine aşkı bekle en ufak bi heyecanlandigin adamı kaçırma buluş otur konuş
( Aşkı bekle dedim ama beklenmedik zamanda geliyor o da )
O gelir bulur seni akışına bırak

İlle de aşk ille ille ille Mustafa cecoşun sarkisindaki gibi

Sorun değil bende ahiretten bahsederken bı anda Mezdekeye sarabiliyorum daldan dala

Evet. En iyisi boşvermek. Bunları illaki biri düşünecekse ruh eşim düşünsün. Ben neden kendimi yorayım ki yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…