Bipolar hastalari yardim edin

Caklitmocha

Guru
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2010
80
120
Annem uzun yıllardır bipolar hastası. Önceleri atak döneminde daha hareketli, konuskan, para harcamaya meyilli oluyordu. Kafasında olmayan şeyleri kuruyordu. Yaklaşık 5 yıldır atak dönemi geçirmedik. Ancak bu defa gelen atak geçmek bilmiyor. Ve diğer atakların tersine bu sefer depresif dönemde geçiriyor. Doktorumuza gidiyoruz, ilaçlarımizi kullanıyoruz ama hala aynı. Algıları bile zayıfladı. Halsiz, sürekli uyku halinde. Yemek bile yapmayı unuttu nerdeyse. Hergun dışarı çıkıp alışverişini yapan kadın gitti, sürekli yatan bir kadın geldi ve dun duydumki aklindan sadece bir kere intihar düşüncesi gecmis. Iyilesemedigi için morali bozulmuş. Boyle bir durum başına gelen var mı arkadaşlar, yardim edin bir akil verin lütfen...

Lütfen bir an önce uzmandan yardım alın gerekirse yatarak tedavisi gerçekleşsin ya da birçok hasta yakını için ürkütücü bir tedavi yöntemi gibi gelse bile EKT önerebilir doktor. İntihar düşüncesi geçirmiş bir bipolar hastasının depresif dönemlerinde çok dikkat edilmeli, düşünce olarak geldi geçti ama yapmaz gibi bir algı içerisinde olmamalı önlemini almalısınız.
Çok geçmiş olsun.

bende bipolar hastasıyım ama benimki düşük seviye de onların belli seviyeleri var, ayrılıyorlar. depresyon döneminde kendini kapatması normal, buna bağlı olarak hareketlerinde değişim olmuştur, bir şey aklına gelmiş veya bir şeye üzülmüştür o tür durumlarda daha da ağırlaşıyor. yardım almanız gerekiyor bu konuda bu şekilde burdan yardım çok zor.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Yardim alıyoruz sürekli gittiğimiz doktorumuz var. Baya yogun bir dönemden geçtik. Ama galiba yavaş yavaş atlatıyoruz.

X