bıngıldakla ilgili ÖNEMLİ...

cnm peki standartların altında doğduğu zaman olası şeyler nelermiş?? yani neden düzenli kontrol ediliyor? senin bebeşinin bıngıldağı ne durumda peki??

doktorumla görüştüm. endişelenecek durum yok dedi. kapanmasına 2,5-3 cm kalmış.. ama illa kapanacak diye de bişey yok dedi. sadece takibe alıcaz dikkat edecez okdar dedi. kafa büyümesi normal sınırlar içinde. kafa yapısı düzenli büyüdüğü için problem olmaz dedi.bebeşim 3 aylık olmak üzere. ama henüz kapanmadı. belki 4. ayda belkide 5. ayda kapanır. yani o henüz belli değil.

ÇİLEK-79 peki aylık kontrol ediyolar dedin. sadece kafa ölçümümü yapılıyor?

evet canım her ay sadece ölçüyorlar. şu an için bıngıldak açık demişti son kontrolde. benim olayım seninkinden biraz farklı canım. benim bebeğimin kafası küçük doğduğu için mikrosefali şüphesi vardı. ama düzenli olarak büyüdüğü için sadece takip ediliyo şu an. gerçi benim bebeğim kendiside küçük doğdu. 2.5 kg.

önemli olan kafa çapının düzenli büyümesi. için rahat etmiyorsa bir eğitim ve araştırma hastanesine göstermende yarar var diye düşünüyorum.

içini rahat tut endişelenme ama kontrollerinide aksatma.

öznurcum bak gördün mü endişelenecek bişiy yokmuş. en iyisini dr.unuz bilir. böle önemli durumlarda buradan veya netten alınan bilgilere inanmak hiç doğru deil.
geçmiş olsun tekrar

kızlar çok sağolun çok rahatladım.. dün bi ark. gittim 2 yaşında oğlu var Eylül'ün bıngıldağına baktı. dediki benim oğlumunda böyleydi kapanmamışki dedi. baş parmaktan biraz daha geniş hatta.. arkadaşımda öyle diyince içim rahatladı.
peki kızlar sizin bebeğinizin bıngıldak genişliği nası???

Canım telaşlanma biz bir aylıkken bıngıldak kapanma eğilimindeydi kafası büyüdükten sonra beyin gelişimine herhangi bir etkisi yok kafasının büyüyüp büyümediğini takip edecekler şu anda da baş çevresi normalmiş

evet cnm kafa gelişimi normal bi problem yok.. peki sizin bıngıldak nezaman kapandı???

Benim ki şu an 6 aylık ve hala kapanmadı. O yüzden telaşlanma zaten doktor kontrolünde olacağı için Allahın izniyle bi problem olmaz. İçini ferah tut..

cnm kapanma eğilimi vardı 6 ay oldu kapanmadı demişsin ya çok rahatladım. benim ark. oğlununda öyleymiş. tam 11 aylıkken kapandı. Allah'ın izniyle sorun çıkmaz. içimi rahatlattınız ben biraz panik anneyim aslında ondan kaynaklanıyor..:sm_cool::sm_cool:

ah kızlar benim kızımda yarin dr götürecem bu günsağlık ocağına götürdüm mutlaka çocuk dr görsündedibıngıldağı kapanmak üzereymiş....
çok üzgünüm

ah kızlar benim kızımda yarin dr götürecem bu günsağlık ocağına götürdüm mutlaka çocuk dr görsündedibıngıldağı kapanmak üzereymiş....
çok üzgünüm

cnm bbegın kaç aylık

kızlar ben oglumu bıgun özel dra göturdum kontrol amaclı ıkı tane bıngıldak oluyormuş bılıyormuydunuz ben ılk defa duyup sasırmıştım bıtanesıde arkada oluyormuş 5 aya kadar kapanması gerekıyormuş oda

çok üzgünüm

cnm banada sağlık ocağında söylediler. bebeğim 3 aylık. . dün bi ark. gördüm. oğlu şuan 9 aylık. onunda 1 aylıkken kapanma durumu varmış. ama hala kapanmamış. onuda görünce içim daha da rahatladı. :teytey::teytey:

benim oğluma da 3 aylıkken kapanmak üzere demişlerdi.baş çevresini her ay ölçücez kontrol altında olcak dedi dr.bu ay sağlık ocağındaki hemşire kapanmış bıngıldağı dedi.ama ona pek güvenmiyorum geçen ay da kapanmış demişti.dr baktığında kapanmadığını söyledi.dr. ne dicek bakalım.ben de hep düşünüp duruyorum inşallah kapanmaz diye dua ediyorum.ama bazılarının dışardan kapanmış gibi görünse bile içerden kapanmamış olabiliyomuş.inşallah vaktinde kapanır bebişlerimizin bıngıldakları..

inşallah kapanmaz cnm bende düşünüyodum ama şimdi biraz daha rahatım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…