Biliyordum ve test de onayladı :(

nomunomuchua

Susaysan sus, susmaysan afkur!
Pro Üye
3 Eylül 2012
21.827
57.296
Kızlar benim kendimde hiç sevmediğim bir özellik var.

Bir konuya karşı ilgim ve merakım yok diyelim.
Yanımda olsun dönüp bakasım gelmiyor, gerçekten ilgilenmiyorum.

Bu yıllardır böyle...

Bu yüzden de pek çok konuda eksik kalıyorum, kendimi geliştirmemi de engelleyen bir şey bu.
Ona artık emin oldum sonunda.

Bu aralar bu konuda bir şeyleri değiştireyim, neler yapabilirim bir parça olsun telafi etmek adına
diye düşünürken enneagram diye bir kavramla tanıştım.

Testini yaptım.

Valla da üşenmedim 90 soruyu cevapladım haa ilgimi çekti ya hani :KK70:

Ve sonuç..

En düşük iki kişilik tipim Araştırmacı ve Hevesli oldu.

Utandım evet :KK14::KK14:

Siz ilginizi pek çekmese bile bilgim olsun, konuşulduğunda az biraz fikrim olsun diye
araştırır ve öğrenmek için çabalar mısınız?

Evetse nasıl?:işsiz:

Kızlar benim kendimde hiç sevmediğim bir özellik var.

Bir konuya karşı ilgim ve merakım yok diyelim.
Yanımda olsun dönüp bakasım gelmiyor, gerçekten ilgilenmiyorum.

Bu yıllardır böyle...

Bu yüzden de pek çok konuda eksik kalıyorum, kendimi geliştirmemi de engelleyen bir şey bu.
Ona artık emin oldum sonunda.

Bu aralar bu konuda bir şeyleri değiştireyim, neler yapabilirim bir parça olsun telafi etmek adına
diye düşünürken enneagram diye bir kavramla tanıştım.

Testini yaptım.

Valla da üşenmedim 90 soruyu cevapladım haa ilgimi çekti ya hani :KK70:

Ve sonuç..

En düşük iki kişilik tipim Araştırmacı ve Hevesli oldu.

Utandım evet :KK14::KK14:

Siz ilginizi pek çekmese bile bilgim olsun, konuşulduğunda az biraz fikrim olsun diye
araştırır ve öğrenmek için çabalar mısınız?

Evetse nasıl?:işsiz:

Çabalamam :110:
Ciddiyim çok tembelim ben :110:

Bende cabalamam. Aksine kendimle dalga geçiyorum artık. Sevdiğim bir renk yok sevdiğim bir müzik tarzı yok çok sevdiğim bir ünlü ya da hayran olduğum birisi yok. Tam bir vasifsizim:kızgın:
İlgi duyduğum birsey de yok. Dikkat de etmem. Üniversite de okul kurslarından birisine yazıldım iki kere ikisine de gidemedim hevesim kaçtı :eek: ne testiymis o ya bende yapayım müsait bir zamanda merak ettim

Bende cabalamam. Aksine kendimle dalga geçiyorum artık. Sevdiğim bir renk yok sevdiğim bir müzik tarzı yok çok sevdiğim bir ünlü ya da hayran olduğum birisi yok. Tam bir vasifsizim:kızgın:
İlgi duyduğum birsey de yok. Dikkat de etmem. Üniversite de okul kurslarından birisine yazıldım iki kere ikisine de gidemedim hevesim kaçtı :eek: ne testiymis o ya bende yapayım müsait bir zamanda merak ettim

http://www.e-motivasyon.net/enneagram.html

Budur :)
Biraz sabır istiyor ama ben çok sabırlı biriyimdir zaten :KK70:

Bence bu çevredekilerin aldıkları eğitim, edindikleri tecrübelerle ilgili. Mesela bir ara avukatlarla sık oturup kalktım, o dönem onların alanları hakkında birşeyler okuyup, onlarla onu değerlendirdim. Bir dönem öğretmenler vardı yine o mesleğe yönelik okudum bir kaç yazı.
Ama bu AA dur oturup araştırayım değil de, o dönem ilgimi çeken konulardı, çevre etkeniyle, yani bir nevi algıda seçicilik, karşıma çıktığında normal şartlar altında es geçtiğim linklere tıklamak, köşe yazılarını okumak.

Dönemsel ama bu her alana hakim olma merakı. Ben de 5 sene önce çok depreşikti, şimdi yine depreşiyor gibi
:)

Bence bu çevredekilerin aldıkları eğitim, edindikleri tecrübelerle ilgili. Mesela bir ara avukatlarla sık oturup kalktım, o dönem onların alanları hakkında birşeyler okuyup, onlarla onu değerlendirdim. Bir dönem öğretmenler vardı yine o mesleğe yönelik okudum bir kaç yazı.
Ama bu AA dur oturup araştırayım değil de, o dönem ilgimi çeken konulardı, çevre etkeniyle, yani bir nevi algıda seçicilik, karşıma çıktığında normal şartlar altında es geçtiğim linklere tıklamak, köşe yazılarını okumak.

Dönemsel ama bu her alana hakim olma merakı. Ben de 5 sene önce çok depreşikti, şimdi yine depreşiyor gibi
:)

İşte bana 30 yıldır dönemsel bile gelmedi o :KK70:

Sonuç Kişilik tipi Üşengeç Yüksek o zaman :KK70:

Yaa böyle insan ilişkilerine, hayata bakışınıza dair sorularla kendinizi yoklamanızı sağlıyor ben sevdim aslında.
Bir de çok doğru çıktı ya :KK43:
İfff okadar soru nasıl yanıtlanırki:KK49:
Dizi başlıcak onu bekliyorum bak dizimi beklerken üşenmiyorum bi merakım var en azından bu yetermi :KK70:

X