Bilinçaltının Gücüyle Yiyip İçip Zayıfla...:)

Gunaydin. Topigin cok guzel.
Okudukca kendi zayiflama macerami gordum. Bende farkinda olmadan bilincalti kodlarimi degistirmisim. Senin yazdiklarini okuyunca fark ettim.
Bunu kendi kendime kesfetmisim. Kendimle gurur duydum.
Merhaba canım:)

Çok teşekkür ederim.Sen neler uygulamıştın merak ettim?

10 ki
Merhaba,hoş geldiniz:)
Sizin nezdinizde @mavimli arkadaşımıza da cevap vermiş olayım.

Bilinçaltı temizliği yapmadan düşünce gücüyle bir şeyler yapmaya çalışmak biraz zor olabilir.Öncelikle çok mu kilolusunuz ya da hayatınız boyunca hep kilo vermeye mi uğraştınız? Öncelikle bunların sebebini bulup arınmanız lazım.Mesela ben aylar önce kilo konusunda bilinçaltımı temizlemeye çalıştığımda kıtlık duygusuyla karşılaştım.O duyguyu boşalttıktan Sonra kilo almam durdu ve kilom sabitlendi.Aylar Sonra bu topiği açtım,ilk hafta çok güzel kilo vermeye başladım.Ama maalesef bu sefer de farklı bir blokajla karşılaştım. Karşılaştığım blokaj,hayatta en çok istediğim şeyleri kolay elde edemeyeceğim yönündeydi. Bu blokaj sebebiyle normalde çok çok iyi çalışan bağırsaklarım çalışmamaya başladı. Yine bilinçaltı temizliği yapmaya çalıştım.Bağırsak problemimin tamamen hallolması 10-15 günümü buldu.Bu zorlu sürece rağmen iki kilo verdim. Tam her şey yoluna girdi tekrar kilo verişim hızlandı derken, bu sefer de doğal bir sürece girdim ve ödem topladım:))) İnşallah bundan Sonra her şeyin çok daha iyi olacağına inanıyorum.Umarım sizler de başarılı olursunuz...
10 kilo kadar fazlam var. Doğum sonrası kiloları diyelim :) 2 yıl olacak doğum yapalı ama bu 10 kilo resmen yapıştı üzerime

Günün özeti;

Sahur:

Protein zengini bir bardak soğuk süt

İftar:

Bedene ferahlık veren soğuk ayranlı çorba,vitamin bombası sebzeli kötfe yemeği,hücre yenileyici lahana sarması,enerjiyi yükselten salata,hızla kilo verdiren pide,metabolizmayı hızlandıran vişne hoşafı

İftardan birkaç saat sonra mutluluk hormonu salgılayan muhallebili kek

Günün olumlaması;

Sağlıklıyım
İnceciğim
Çok güzelim
Enerji doluyum

İyi geceler:)

Ben cocuklugumdan beri tombistim. Ergenlikten beri hayalim 55 kilo olmakti. Boy 1.60 bu arada.
55 kiloya iniyordum ama hic koruyamadim.
Ya hep ya hic modunda besleniyordum. Kilo verene kadar kilo aldiracagini dusundugum seyleri agzima bile surmuyordum. Istedigim kiloya inince nasilsa zayifladim diye eski duzenimde yiyordum. Gelsin kilolar. Asiri kilolu olmadim hic ama olabilirdim.Potansiyel vardi ama hep dilkat ediyordum. 14- 32 yas araligim 38- 42 beden arasinda gidip geldi.
Sonuc olarak duygusal yiyici oldugumu fark ettim. Psikolojik kokenli oldugunu fark ettim. Burda topigim vardi. Zamanin olunca bakabilirsin.
Karatay tarzi beslendim.Kilo verdim ama 2 ogun beslenmek psikolojime ters. Kisitlanmislik hissi, yoksunluk sendromu zor geldi. Bunu yapana kadar oruc tutarim daha iyi.
Eskiden oruc tutamazdim. Iftarda midemi hizlica doldurur, kusma noktasina gelirdim.
Farkindaligim arttikca , oruc beni tutmaya basladi. Cok sukur. Oruc psikolojisini seviyorum. Zihnimden yemek fikri gidince, ozume donuyorum, surekli kendimi sorguluyorum. Nefsimi yokluyorum, maddi manevi.
Instagramda Ceren Yavuz var. Yeme davranisinin, kendini sevmenin psikolojik kismini cok guzel anlatiyor. Cok eski postlarda. Bu konularda yillardir cok okuyorum. Sen yazinca hatirladim. Eskiden kalorili bir yiyecek yesem kilo alacagim diye odum patlardi. Yaklasik 5 yildir canimin istedigi herseyi yiyorum. Canim bir yiyecegi aserme tarzinda istemisse vucudumun ona ihtiyaci oldugunu fark ettim. Bazen vitamin yada mineral eksikliginden bazen sadece psikoljik.Mesela annemi, kardeslerimi, cocuklugumu ozledigimde eti cifte kavrulmus petibor aseriyorum. Annem surekli alirdi.
Kendi tetikleyici besinlerimi, duygularimi buldum.
Tatli krizini bastirmak icin bir suru tarifler var hepsini denedim ama o istek gitmedi. Bastirmak icin bir suru sey yedim en sonunda yine ilk canimin cektigi seyi yiyerek rahatladim.Ben aklima dusen seyi yemeden kriz atlatamiyorum.
Cok uzun, cok karisik yazdim. Bu gece uyku tutmadi. Bazen oluyor boyle. Zamanim olunca yazdim.
Sonucta geldigim noktada cok mutluyum.
Kendimi begeniyorum ve seviyorum.CANIM KENDIM.FISTIK GIBISIN diye arada kendime gaz veriyorum.
Ergenlik isyanlarim 30lu yaslara kadar surdu, gecti cok sukur.
Bir ara eski halime donme korkum vardi. Onu da astim. 3- 5 kilo alinir verilir , canimiz sagolsun kafasindayim.
Asamadigim sey, hizli yemek. Cigneme suresini uzatmam lazim . Cok kaynar yemekten midemi cok yaktim ama acken ben ben degilim. Bu sorun her ogunde olmuyor, olsa eski halime donerdim. Ara ara yokluyor onuda asarim elbet. Insaniz, nefsimiz yokluyor hep.

Ben cocuklugumdan beri tombistim. Ergenlikten beri hayalim 55 kilo olmakti. Boy 1.60 bu arada.
55 kiloya iniyordum ama hic koruyamadim.
Ya hep ya hic modunda besleniyordum. Kilo verene kadar kilo aldiracagini dusundugum seyleri agzima bile surmuyordum. Istedigim kiloya inince nasilsa zayifladim diye eski duzenimde yiyordum. Gelsin kilolar. Asiri kilolu olmadim hic ama olabilirdim.Potansiyel vardi ama hep dilkat ediyordum. 14- 32 yas araligim 38- 42 beden arasinda gidip geldi.
Sonuc olarak duygusal yiyici oldugumu fark ettim. Psikolojik kokenli oldugunu fark ettim. Burda topigim vardi. Zamanin olunca bakabilirsin.
Karatay tarzi beslendim.Kilo verdim ama 2 ogun beslenmek psikolojime ters. Kisitlanmislik hissi, yoksunluk sendromu zor geldi. Bunu yapana kadar oruc tutarim daha iyi.
Eskiden oruc tutamazdim. Iftarda midemi hizlica doldurur, kusma noktasina gelirdim.
Farkindaligim arttikca , oruc beni tutmaya basladi. Cok sukur. Oruc psikolojisini seviyorum. Zihnimden yemek fikri gidince, ozume donuyorum, surekli kendimi sorguluyorum. Nefsimi yokluyorum, maddi manevi.
Instagramda Ceren Yavuz var. Yeme davranisinin, kendini sevmenin psikolojik kismini cok guzel anlatiyor. Cok eski postlarda. Bu konularda yillardir cok okuyorum. Sen yazinca hatirladim. Eskiden kalorili bir yiyecek yesem kilo alacagim diye odum patlardi. Yaklasik 5 yildir canimin istedigi herseyi yiyorum. Canim bir yiyecegi aserme tarzinda istemisse vucudumun ona ihtiyaci oldugunu fark ettim. Bazen vitamin yada mineral eksikliginden bazen sadece psikoljik.Mesela annemi, kardeslerimi, cocuklugumu ozledigimde eti cifte kavrulmus petibor aseriyorum. Annem surekli alirdi.
Kendi tetikleyici besinlerimi, duygularimi buldum.
Tatli krizini bastirmak icin bir suru tarifler var hepsini denedim ama o istek gitmedi. Bastirmak icin bir suru sey yedim en sonunda yine ilk canimin cektigi seyi yiyerek rahatladim.Ben aklima dusen seyi yemeden kriz atlatamiyorum.
Cok uzun, cok karisik yazdim. Bu gece uyku tutmadi. Bazen oluyor boyle. Zamanim olunca yazdim.
Sonucta geldigim noktada cok mutluyum.
Kendimi begeniyorum ve seviyorum.CANIM KENDIM.FISTIK GIBISIN diye arada kendime gaz veriyorum.
Ergenlik isyanlarim 30lu yaslara kadar surdu, gecti cok sukur.
Bir ara eski halime donme korkum vardi. Onu da astim. 3- 5 kilo alinir verilir , canimiz sagolsun kafasindayim.
Asamadigim sey, hizli yemek. Cigneme suresini uzatmam lazim . Cok kaynar yemekten midemi cok yaktim ama acken ben ben degilim. Bu sorun her ogunde olmuyor, olsa eski halime donerdim. Ara ara yokluyor onuda asarim elbet. Insaniz, nefsimiz yokluyor hep.

Günün özeti;

Sahur:

Protein bakımından zengin,tereyağında pişmiş yumurta,yağ eritme özelliği olan tereyağı,yine protein bakımından zengin çökelek,hücre yenileyici salam,kan şekerini dengeleyen,uzun süre tok tutan ve hızla kilo verdiren kızarmış beyaz ekmek,yeşil çay

İftar: bedeni ferahlatan soğuk ayranlı çorba,içinde b vitamini ve çinko bulunan bezelye yemeği,inceltip sıklaştıran pide

Günün olumlaması;
Sağlıklıyım
İnceciğim
Çok güzelim
Enerji doluyum

Günün özeti;

Sahur:

Bedeni ferahlatan soğuk ayranlı çorba,protein zengini,tereyağında pişmiş yumurta,hızla kilo verdiren pide

İftar:

Metabolizmayı hızlandıran şehriye çorbası,B12 vitamini bakımından zengin fasulye kavurması,enerjiyi yükselten salata,sıklaştırıp incelten pide

İftardan birkaç saat Sonra mutluluk hormonu salgılayan Hindistan cevizli çikolata

Günün olumlaması;

Sağlıklıyım
İnceciğim
Çok güzelim
Enerji doluyum

İki günlük yoğun bir tempodan dolayı buraya bildirim giremedim.Bugün kaldığımız yerden devam ediyoruz:)

Günün özeti;

Sahur:

Bedene ferahlık veren karpuz,protein bakımından zengin ve gün boyun tok tutan soğuk süt

İftar:

İçinde b,c vitaminleri bulunan kuru fasulye,hızla yağları eriten mantı,enerjiyi yükselten salata,gün boyu tok tutan pide,metabolizmayı hızlandıran açma

Günün olumlaması;

Sağlıklıyım
İnceciğim
Çok güzelim
Enerji doluyum

Günün özeti;

Sahur:

Vitamin bombası yaş kek,gün boyu tok tutan,protein zengini soğuk süt

İftar:

Hücre yenileyici mantar çorbası,içinde çinko bulunan patlıcan yemeği,enerjiyi yükselten salata,hızla inceltip zayıflatan peynirli börek,metabolizmayı hızlandıran pide

İftardan birkaç saat Sonra mutluluk hormonu salgılayan dondurma

Günün olumlaması;

Sağlıklıyım
İnceciğim
Çok güzelim
Enerji doluyum

Günün özeti;

Sahur:

Protein bakımından zengin bir bardak soğuk süt (Ramazan bitene kadar sahurumu muhtemelen sadece sütle yapacağım.Çünkü sadece süt içtiğimde orucumu çok daha rahat tutuyorum:) )

İftar:

Likopen zengini domates çorbası, enerjiyi yükselten salata, protein bombası tavuk, hızla kilo verdiren poğaça

İftardan birkaç saat sonra hücre yenileyici dondurma

Günün olumlaması;

Sağlıklıyım
İnceciğim
Çok güzelim
Enerji doluyum

Günün özeti

Sahur:

Likopen zengini domates çorbası,protein bombası bir bardak soğuk süt,kan şekerini dengeleyen,uzun süre tok tutan ve hızla kilo verdiren beyaz ekmek

İftar:

Likopen zengini domates çorbası,hızla yağları eriten patates kızartması, enerjiyi yükselten salata,hızla kilo verdiren beyaz ekmek

İftardan birkaç saat sonra selülit giderici tuzlu çekirdek,mutluluk hormonu salgılayan bademli çikolata

Günün olumlaması;

Sağlıklıyım
İnceciğim
Çok güzelim
Enerji doluyum

Günün özeti

Sahur:

Likopen zengini domates çorbası,protein bombası bir bardak soğuk süt,kan şekerini dengeleyen,uzun süre tok tutan ve hızla kilo verdiren beyaz ekmek

İftar:

Likopen zengini domates çorbası,hızla yağları eriten patates kızartması, enerjiyi yükselten salata,hızla kilo verdiren beyaz ekmek

İftardan birkaç saat sonra selülit giderici tuzlu çekirdek,mutluluk hormonu salgılayan bademli çikolata

Günün olumlaması;

Sağlıklıyım
İnceciğim
Çok güzelim
Enerji doluyum

İyi geceler canım bu arada iftar menülerin bana da fikir oluyor sıcaklar başlayınca benim iştahım azaldı biraz, enerjim de düştü bünye yadırgıyor sanırım vücut adapte olur herhalde zamanla.

İyi geceler canım bu arada iftar menülerin bana da fikir oluyor sıcaklar başlayınca benim iştahım azaldı biraz, enerjim de düştü bünye yadırgıyor sanırım vücut adapte olur herhalde zamanla.
Aynen,sıcakların da etkisiyle iştah azalıyor ama susuzluk artıyor bu sefer de:)

IMG_2126.JPG

-200 gr.la kaldığımız yerden devam ediyoruz...

Günün özeti

Sahur:

Protein bakımından zengin bir bardak soğuk süt, likopen zengini domates,hızla kilo verdiren beyaz ekmek,gün boyu susuzluğu engelleyen Kaya tuzlu ayran

İftar:

Demir vitamini içeren mercimek çorbası,hücre yenileyici taze fasulye,enerjiyi yükselten salata,uzun süre tok tutan ve hızla kilo verdiren organik ekmek

Günün olumlaması;

Sağlıklıyım
İnceciğim
Çok güzelim
Enerji doluyum

Günün özeti

Sahur:

Likopen zengini domates,hızla kilo verdiren organik ekmek,gün boyu susuzluğu engelleyen kaya tuzlu ayran,protein bakımından zengin soğuk süt

İftar:

Bedene ferahlık veren soğuk ayranlı çorba,kan yapıcı özelliği olan ciğer kavurması,hücre yenileyici fırında patates,enerjiyi yükselten salata,hızla kilo verdiren organik ekmek

İftardan birkaç saat sonra mutluluk hormonu salgılayan kadayıflı tavuk göğsü tatlısı

Günün olumlaması;

Sağlıklıyım
İnceciğim
Çok güzelim
Enerji doluyum

Günün özeti

Sahur:

Organik ekmek ve üzerine sürülmüş yağ yakıcı özelliği olan tereyağı,gün boyu susuzluğu engelleyen kaya tuzlu ayran

İftar:

Bedene ferahlık veren soğuk ayranlı çorba,kan yapıcı ciğer kavurması,enerjiyi yükselten salata,hücre yenileyici patatesli börek,hızla kilo verdiren organik ekmek

Günün olumlaması;

Sağlıklıyım
İnceciğim
Çok güzelim
Enerji doluyum

İyi geceler

Günün özeti

Sahur:

Likopen zengini domates,ferahlık veren salatalık,yağ yakma özelliği olan tereyağı,protein bakımından zengin peynir,hızla kilo verdiren organik ekmek,kaya tuzlu ayran

İftar:

Bedene ferahlık veren soğuk ayranlı çorba,hücre yenileyici bezelye yemeği,içinde çinko bulunan bulgur pilavı,enerjiyi yükselten salata,hızla kilo verdiren beyaz ekmek

Günün olumlaması;

Sağlıklıyım
İnceciğim
Çok güzelim
Enerji doluyum

İyi geceler

Selam canım çok iyi gidiyorsun. Ben de 1,5-2 kg arası vermişim :KK49:bağırsaklarım düzensizdi o düzene girdi şükür sıcakların ve çok su içmemin faydası birde seni takip etmemin olumlamalarını yorumlarını düzenli okumamın da faydası var bence, devam :KK55:edelim sonra da sıkılaşalım :KK73:

X